Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lost-naufragiatii, Serialul De pe AXN !!


kmrade
post Mar 26 2006, 07:29 PM
Post #1


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



Ce parere aveti de acest serial, de LOST?? parerea mea cel mai .. incitant si cel mai marfa serial al timpului ... are un scenariu excelent ... voi ce parere aveti ???
E un serial interesant ?? sau nu ??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 26 2006, 09:19 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



E un serial foarte interesant dar ma enerveaza la culme ca o lungesc atata. In loc sa iti raspunda la unele intrebari mai mult te baga in ceata. Sper ca nu vor sa il faca de 3-4 serii ca inebunesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Mar 27 2006, 09:55 AM
Post #3


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Da, subscriu. Din pacate, exagereaza cu lungimea.

Oricum, daca va place Lost, cred ca si The Shield merita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jkno
post Mar 29 2006, 09:57 AM
Post #4


Puppet Master
****

Group: Members+
Posts: 459
Joined: 3-March 06
From: Dracula's Castle
Member No.: 2.230
Points: 1.619
Gender:



Serialul LOST e interesant intr-adevar, dar creatorii merg pe gheata subtire. Foarte usor se poate ajunge la un final slab si atunci isi dau cu firma in cap. Vom vedea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jory
post Apr 26 2006, 01:09 PM
Post #5


dreaming my life away...
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 52
Points: 166
Gender:



Eu ma intreb dc macar ei stiu cum se termina, lol? adica scenaristii...ca altfel e nasol...ca vad ca in ultima vreme a dat nebunia comercialului in ei si tin cont la multe faze de ce vor aia de pe forumul serialului sa se intample...si asta nu mi se pare ok....sincer mi s-a parut mult prea misto prima serie, nu vreau sa fiu dezamagita de a doua...(inca nu am apucat s-o vad :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Apr 26 2006, 08:45 PM
Post #6


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



Sezonul doi o ia intr-o directie total noua, lucru justificat de realismul pe care il aduce serialul inca de la inceput. Insa, in sezonul unu realismul era contrastat de prezenta Others-ilor, monstrului, numerelor, si inca cateva chestii. Producatorii au spus ca vor aduce raspunsuri logice si cat de realiste posibil (nu o sa fie nimeni zombie, nu e nici un dinozaur, abureli dinastea).
Acum ca sezonul doi nu poate sa o mai lungeasca cu ce e hatch-ul, ce e monstrul, ce, cum, cand, others?!, si ar fi fost si aiurea sa faca asa ceva, lumea e izbita de raspunsuri. Hatch-ul e asta, others sunt aia, monstrul este asa. Sigur ca nu s-a dat tot, dar cel putin jumatate din raspunsuri. In mod normal, au aparut alte intrebari, si lumea este enervata de asta (in alte cuvinte, nici ei nu stiu ce vor, se asteapta la mult mai mult decat ce este posibil). Episoadele au alte teme, este mult mai character centered, si parca "nu se mai intimpla nimic". Ei bine, cum ziceam, nu se intimpla MULTE on the outside, dar se intimpla on the inside, lucru care nu prea e gustat de fani (a se vedea the infamous Fire+Water episode, urat de toti, adorat de putinii care apreciaza lucrurile facute cu cap). Cum am zis, si la fel cum zic si producatorii, lucrurile o iau in alta directie, pentru ca asa trebuie, pentru ca asa e viata, pentru ca acelasi tip de sezon ar fi fost aiurea/tampit. Serialele ca Buffy, Smallville, etc, care au zeci de episoade fillers, in care sta superman ala trei sezoane pana o saruta pe aia, in care practic NU SE INTIMPLA nimic (ca sa nu mai zic ca nu imi dau multe motive de a imi pasa daca s-ar intimpla ceva), au succes tocmai pentru ca oamenii nu asteapta multe si se multumesc cu si mai putin.
Serialul nu este lungit, apare atatea episoade, parafrazez, cate trebuie ca ei sa spuna povestea. Nu povestea insulei, povestea personajelor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sonny_mike4u
post Oct 1 2006, 12:21 AM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 1-October 06
Member No.: 3.062
Points: 2
Gender:



E mishto serialul nu am pierdut nici un eps pana acum
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Oct 5 2006, 10:39 PM
Post #8


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Mult asteptatul sezon 3 a sosit in sfarsit. Ce parere aveti despre primul episod?

Eu zic ca serialul nu si-a pierdut din farmec, inca te mai baga in ceata mai mult decat te scoate :lol: Ce nu mi-a placut, a fost ca nu l-am vazut pe Sayid. Omul ala e personajul meu preferat din tot serialul si abia astept sa vad cum mai tortureaza pe cineva :twisted: "The Others" devin enervanti rau de tot. Daca eram in locul lui Jack, cum aveam si cea mai mica ocazie, le rupeam cate un os, nu conta care, cui sau cum :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Jan 13 2007, 07:50 PM
Post #9


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Da e super Lost un serial bun care ma impresionat , intradevar totul e foarte logic dar in acelas timp supranatural . Ii super , am vazut si acolo din sezonul III e chiar super , insa oare va ajunge un serial la fel de bun ca si altele ?Va avea o lungime si o viata lunga?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Mar 23 2007, 02:01 PM
Post #10


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



QUOTE(Urfe @ Mar 27 2006, 09:55 AM)
Da, subscriu. Din pacate, exagereaza cu lungimea.

Oricum, daca va place Lost, cred ca si The Shield merita.
*


Daca imi explici si mie care e legatura intre Lost si The Shield... :blink:
Legat de Lost: sezonul 2 a fost dezastru, adormeam la el, si-a pierdut minim un sfert dintre fani din cauza halului in care au lungit povestea. Sezonul 3 e mai interesant pentru ca ii arata de "Ceilalti". Daca vreti e un fel de sezon 1 numai ca e despre "Ceilalti". Nu stiu care a fost ultimul episod difuzat pe AXN insa sper sa nu se opreasca. Ma refer aici la pauza de difuzare care a avut loc in Statele Unite.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Mar 23 2007, 03:05 PM
Post #11


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Frumos serialul dar cui ii pasa de AXN cand poti sa gasesti ultimele episoade pe Isohunt. Serialul este foarte bun oricum, stie cum sa te captiveze si sa iti creeze dependenta. Tin minte ca dupa ce am vazut pe AXN episodul pilot, la doar cateva minute dupa ce se terminase, deja asteptam cu nerabdare sa vina saptamana viitoare sa pot sa vad urmatorul episod. Ca sa nu mai zic de mama care intr-o seara...din lipsa de ocupatie s-a uitat la un maraton lost si am gasit-o dimineata in fata televizorului :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Mar 23 2007, 03:10 PM
Post #12


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Imi pasa mie care nu am net acasa. ;) Btw, stiu de faza cu mama. Din fervent critic al serialului s-a transformat in cel mai mare fan. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Mar 26 2007, 12:17 AM
Post #13


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Si Eu urmaresc LOST-ul..sunt totally addicted. Aseara am vazut episodul 13 din seria 3. Le dld de pe Odc. Miercuri va aparea episodul 14. Abia astept.

Despre episodul 13, daca l-a vazut careva...

Se pare ca Jack nu era in “cardasie” cu the Others dar Locke va fi. Cel putin asa cred eu. Intrebarea este de unde l-au scos aia pe tatal lui Locke? sa-l fi adus pe insula undeva intre momentul prabusirii avionului si explozia hatchului, cand inca mai puteau comunica cu exteriorul? Eu cel putin ma indoiesc ca virgula chiar exista o cutie din care sa poti scoate orice, si ca vezi doamne de acolo l-au scos si pe ala…
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Mar 27 2007, 03:19 PM
Post #14


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Mai usor cu spoilerele, unii dintre noi urmaresc serialul la TV. ;) Sau daca tii mortis, scrie textul in alb.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Apr 20 2007, 09:48 PM
Post #15


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



deci tot nu ma prind, care e faza cu spoilerele? :scratch:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Apr 26 2007, 10:02 AM
Post #16


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Faza cu spoilere e: nu toti am ajuns la episodul 13 sau 14. Thus, nu stim ce se intampla acolo. Prin urmare faptul ca vii si faci un review la respectivele episoade ne strica din placerea de a-l viziona pentru ca deja stim ce se intampla. De asta exista tag-ul de spoiler. Scrii [ spoiler ] (fara spatii-asta e doar cu titlu de exemplu) apoi scrii mesajul iar la sfarsit inchizi tagul. Same thing numai ca pui / inainte de cuvantul spoiler.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Apr 24 2008, 03:55 PM
Post #17


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Primul mesaj, dupa aproape un an... Nice.

Eu am confundat serialul inca de la inceput cu un show cu o insula, parca Survivor. Asa ca, nu am vrut sa-l vad. Dar s-au apucat parintii mei de Lost si numai despre asta vorbeau toata ziua... Drept urmare nu am avut scapare si am inceput si eu sa ma uit la el.

Am vazut primele 3 serii si imi place foarte mult. Imi place ideea de naufragiat pe o insula pustie, nu tocmai chiar atat de pustie. :lol: Mi se pare super cum traiesc ei. Aer liber, plaja tropicala si mancare care pica din cer. Cine nu si-ar dori asa ceva? Sa scape de stresul cotidian si sa evadeze intr-un paradis (aproape) nelocuit.
Mie imi plac toate personajele. Fiecare are rolul/farmecul sau.
Mi-a parut rau ca Charlie a murit. Era foarte simpatic si consider ca putea fi sacrificat altcineva.
Iar Nikki si Paulo... Doamne! Cand am vazut ca a deschis Nikki ochii, am zis gata! au scapat! Dar nu... Totul a continuat. Iar cand am vazut mormintele umplute la loc cu pamant, mai, mai sa dau pauza ca sa ma conving ca nu mi s-a parut totul. Ingrozitor mod sa mori...


Oricum, abia astept sa fac rost de episoadele aparute din seria 4.
Mi-ar placea sa nu plece nimeni de pe insula, iar flashforward-urile lor nu ma incurajeaza deloc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 24 2008, 04:55 PM
Post #18


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Apropo, teorie despre povestea serialului: http://timelooptheory.com//the_timeline.htm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

madrat
post May 21 2008, 04:24 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 19-May 08
From: Bucuresti :)
Member No.: 6.836
Points: 66
Gender:



cred k este serialul meu preferat din cateforia "real" ( cu oameni reali xD ). te tine in suspans tot timpu, este foarte inteligent si actorii sunt foarte buni. imi place foarte mult ca fix atunci cand crezi ca ai inteles ceva din serial, aflii ca defapt este total invers xD iti creaza o stare continua de "what's going on here??!!!?!? " dar intr-un mod foarte bun si desptet :) pacat ca seria 4 are doar 14 epis si ca saptamana viitoare (29/05) v-a fii te season finally, sper ca o sa fie ceva socant :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

palomino73
post Jun 4 2010, 07:54 PM
Post #20


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 2-June 10
Member No.: 9.750
Points: 1
Gender:



Seriile 1,2, 3 si 4 au fost super...celelalte doua : 5 si 6 au cam lasat de dorit... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:05 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |