Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vise....


Datastorm
post Aug 11 2005, 09:02 PM
Post #21


Nightly Caress
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: --
From: Arad
Member No.: 1.477
Points: 82
Gender:



eu o data, in timp ce visam...m-am prins ca visez...si am hotarat sa ma scol..am picat in fund si m-am trezit pe bune :P
si am mai avut niste vise care tot se repetau..ca un fel de deja-vu ...werid
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Aug 12 2005, 11:09 AM
Post #22


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Dreams......V-am mai spus k sunt obsedata de un anumit personaj anime(Kikyo).De trei saptamani o visez:
Langa blocul meu e un parc .Shi am vist k :Kikyo era sprijinita de un gardutz .Numai eu o vedeam .Colega mea spunea k sunt nebuna sau asha ceva .
Intr-o zi(adik dupa 5 sec de vis ) m-am apropiat de ea si nu stiu cum dar a deschis ochii si eu am intrat in ea . :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Aug 18 2005, 04:18 PM
Post #23


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Am visat mirese.. :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Aug 18 2005, 09:27 PM
Post #24


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



cel mai tare e sa cazi in gol sau sa te dai peste cap..
inainte ma trezeam cand picam in gol. dar m-am obisnuit si chiar imi placea. acum nu mai visez..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Aug 18 2005, 11:06 PM
Post #25


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



QUOTE(terra @ Aug 11 2005, 02:44 PM)
Si io am avut vise de genu ca nu pot sa fug...ma tot trageam de balustrada ....dar nu puteam inainta decat cu incetinitorul...iar cei care ma urmareau imediat ma ajungeau  :lol:

Sau ca nu pot sa strig... degeaba ma chinuiam ca nu iesea nici un sunet... neplacuta senzatie...
*

Cred ca primul vis relatat de tine este de fapt o metoda subconstienta de a protesta impotriva ingradirii atributiilor de socializare impuse, sa zic asa, frenetic, zi de zi, de catre o persoana cu mult mai influenta in cercul familial (tata, mama, sot), avant ca rezultat o frustrare cumulativa ce se manifesta sub forma unor vise ce simbolizeaza acel sentiment, din perspectiva personala constienta sau nu. Unor persoane li se intampla sa viseze despre persoane ce le urmaresc sau ca nu mai au anumite abilitati (cum ar fi vocea) ce simbolizeaza in acelasi timp lipsa unei pareri despre lucrul ce provoaca frustrarea, datorata fie de ignorul coleric din partea unei parti, fie de teama de a vorbi degajat, de a infrunta situatia generata.



PS: Okey...now... i'm... just kidding :lol: :lol: ...nu cred nimic din ce am spus mai sus (damn that was fun... :lol:) :P :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 19 2005, 05:58 AM
Post #26


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



"fie de ignorul coleric din partea unei parti"
ok dash ... exagerezi aici un pic :P ... sau macar daca ziceai "ignore-ul" sa creezi un feeling de YM ... si coleric mey? :P ... adica? :P o fi varianta beta de YM8? :P
"cel mai tare e sa cazi in gol sau sa te dai peste cap..
inainte ma trezeam cand picam in gol. dar m-am obisnuit si chiar imi placea. acum nu mai visez.. "
masatoshi ... pacat ... stii, cred ca asa s-a inventat bunjijampingu :twisted: :P ...
"am visat mirese"
trusty ... era si timpul mey ... stii tu, urari numai de bine, casa de piatra, copii de lemn etc :P
mitsuki ... no comment :P ... da incepi sa semeni cu kagome :P
"eu o data, in timp ce visam...m-am prins ca visez...si am hotarat sa ma scol..am picat in fund si m-am trezit pe bune "
muahahaa ... nice one :P ... te cam durea in fund dupa aia de visul ala nu? :P si eu ma gandeam odata ca visez si trebuie sa ma trezesc asa ca m-am dus la bucatarie si mi-am facut o cafea :P si "m-am trezit pe bune" :twisted:
:P don't mind me ... visez ca postez la cafenea :D ... ooops ... e 7:00 AM ... intarzii la munca, tre sa ma trezesc :P .. papa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Aug 19 2005, 12:01 PM
Post #27


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



QUOTE(axi @ Aug 19 2005, 05:58 AM)
"fie de ignorul coleric din partea unei parti"
ok dash ... exagerezi aici un pic :P ... sau macar daca ziceai "ignore-ul" sa creezi un feeling de YM
*


:D crezi? :lol: :lol: :lol: ...Da, cred ca am facut un anumit exces de zel acolo :rolleyes:

PS: Vezi ca era 6 am, cand ai postat, nu 7... sa nu imi spui ca ai plecat mai devreme la servici :P, singurul bucuros cred ca a fost seful tau :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Aug 19 2005, 08:40 PM
Post #28


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



eu aveam vise in care nu puteam alerga... alergam si si tot stateam in loc,sau parca aveam plumb in picioare... straniu este ca puteam zbura!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

horo horo
post Feb 14 2006, 10:55 PM
Post #29


Unregistered









Vise cu toti visam si lucruri care sunt posibile si imposibile ! :)
Go to the top of the page
+Quote Post

Keolyny
post Mar 5 2006, 09:35 PM
Post #30


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 4-March 06
Member No.: 2.233
Points: -2
Gender:



Mi sa intamplat sa am un vis care sa se repete de mai multe ori ... hmmm ... e nasol <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fiona
post Aug 29 2006, 11:04 AM
Post #31


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



Nu e ciudat sa visezi un vis de mai multe ori. Fiecarui om i sa intampla acest lucru. Si e vorba de ceva care te framanta mult. Daca vei scapa de problema aceea vei scapa si de vis.

Mai ciudat e sa tii minte visele. Sa iti aduci aminte visele pe care le ai in acea noapte si sa iti amintesti de ele cam o saptaman sau doua (si ele nu se repeta).

Am citit ceva interesant mai demult despre vise ca acestea sunt de mai multe feluri si se petrec la mai multe ore ale noptii. Ultimele vise, cele care se petrec la rasarit se pot reaminti si se pot influenta. Unele persoane pot devenii constiente in timul visului fara ca ele sa se trezeasca. Nu gasesc saitul din care am citit eu aceste lucruri, dar am gasit altceva tot de genul asta: http://www.elixir.ro/servicii/dictionare.php . Sper sa va placa, e destul de interesant.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Aug 29 2006, 11:28 AM
Post #32


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



That's not somth new for me. Mi s-a intamplat de destule ori sa ma trezesc pe jumatate visand sau sa ma gandesc la ce visez in timp ce visez. E o combinatie interesanta de dream land + the real world. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Aug 29 2006, 11:40 AM
Post #33


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Cel mai enervant e sa te scoale ceasul desteptator fix in mijlocul unui vis interesant, sa incerci sa te culci inapoi si sa reiei visul dar fara sa reusesti :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Aug 29 2006, 12:39 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Cand eram mica , pana in 15 ani , mi-am tot visat moartea , nu ca si fapt , ci ca si entitate care ma urmareste sa ma ia .....foarte diferite visele intre ele , si foarte infricosatoare .
2 dintre ele au fost identice in tot pe primul la 6 ani , pe al 2-lea la 13 . Cand l-am visat pe al 2-lea stiam tot ce se va intampla dar nu puteam sa schimb nimic ....dupa nu am putut sa mai dorm 2 nopti de frica .

Dupa perioada cu moartea am inceput sa-mi visez "dusmasii" sub forma unor caini extrem de fiorosi si rai care manacau oamenii si ma urmareau si pe mine ...

Acum am trecut si de perioada asta ....inca nu am trecut la urmatoarea categorie de cosmaruri
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Aug 29 2006, 05:23 PM
Post #35


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Moartea, in vis, reprezinta deseori o nesiguranta creata de anumite circumstante. Daca pericolul este resimtit mai putin (moartea nu intervine niciodata) atunci aceasta poate simboliza ambivalenta sufletului in ceea ce priveste diferitele grade de constiinta de sine prin care treci, pe care mintea ta nu le poate accepta.

Un caine salbatic, sau foarte violent poate reprezenta o lupta constanta cu o situatie imposibil de rezolvat in care te afli, sau persecutia fizica si/sau psihica exercitata de cineva cunoscut (parinte, sef, prieten). Aceste vise pot sugerea dorinta ta de a opri aceste manifestari. De asemenea mai pot reprezenta o relatie in care loialitatea celeilalte parti este discutabila.

...dar asta e numai o parere :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Sep 9 2006, 03:17 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Mersi Pt pareri ....sa zicem ca in ambele situati si cea cu moartea si cea cu caini treceam prin niste perioade mai naspa
Probabil de aia nici nu mai am cosmaruri acum :D
Chu Chu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Sep 10 2006, 10:01 PM
Post #37


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



QUOTE(zeri @ Aug 29 2006, 11:40 AM)
Cel mai enervant e sa te scoale ceasul desteptator fix in mijlocul unui vis interesant, sa incerci sa te culci inapoi si sa reiei visul dar fara sa reusesti :(
*




dap ai dreptate...sau nu neaparat ceasul desteptator...orice...telefonul, mama etc...asta ma enerveaza si pe mine...btw si eu am avut vise in care incercam sa alerg si ceva ma tinea pe loc parca...sau am visat o data ca urcam niste scari din alea naspa, intre ele fiind spatiu foarte mare si eu aveam rau de inaltime...si la un moment dat m-am enervat si m-am aruncat in gol...atunci m-am si trezit...si uneori in vis ma intreb daca visez...wired...un vis inspirat din realitate :lol: a fost atunci cand am urcat cu gasca mea pe un complex de paine si am fost prinsi de un badiguard...seara dupa ce s-a intamplat asta am visat ca eram cu familia mea pe un alt complex asemanator cu ala si le-am zis eu ca stiu pe unde e iesirea...si am ajuns undeva sus si nu mai puteam sa coboram...si trebuia sa sarim..si eu am zis prima ca sar si am aterizat pe o masina si eram perfect intreaga :lol: toti dupa mine si doar maicamea a aterizat pe langa si s-a lovit rau...si exact atunci m-am trezit ca maicamea ma mangaia si cand m-am uitat la ea mi-am dat seama ca pana atunci eu plansesem :lol: de multe ori plang atunci cand se intampla ceva rau intr-un vis :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Feb 13 2007, 05:40 PM
Post #38


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Visul pe care l am visat acum 3 saptamani in ora de limba romana( dorm frecvent in aceasta ora, adica zilnic , pentru ca profa ma plictiseste) , am visat ca eram la ora , ora o trecut o venit ora de engleza si o plecat si aia spunandu-ne sa mergem acasa atunci m-am trezit si dupa ce mi-am luat haina , intra profa de engelza in clasa , defapt eu am dormit doar o ora.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AlraM
post Feb 18 2007, 11:25 PM
Post #39


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 175
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.526
Points: 386
Gender:



cel mai aiurea vis care l-am avut vreodata este fara indoiala cosmarul care l-am avut inainte de examenul de capacitate :P se facea ca un monstru ma alerga prin sediul B1 tv, si ca diversi presentatori de televiziune ma ascundeau pe diverse platouri.... mintea omului e tare ciudata cand se afla in conditii de stres :P rofl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Jul 1 2007, 07:42 PM
Post #40


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Mmmm...vise... Eu am o carte mai veche, e un fel de dictionar de vise. In ea gasesti cuvinte puse in ordine alfabetica. De exemplu daca ai visat cu o femeie cauti la "f" pana dai de cuvantul "femeie" si citesti ce reprezinta. Eu insa nu am cautat niciodata in cartea ea sa vad ce au insemnat visele mele. Mi-e lene si intr-un fel nici nu ma intereseaza XD.

Am avut si eu vise ciudate. De exemplu, aseara am visat cu diriga'. Tocmai se terminase/incepuse (nu mai stiu exact) un nou an scolar si diriga' m-a luat cu ea in oras sa ne plimbam dupa ce s-a terminat festivitatea. La un moment dat mi-a spus: "Am o surpriza pentru tine..." si m-a prins de mana. Exact cand urma sa-mi arate surpriza m-am sculat >__>
Un alt vis mai ciudat l-am avut vara trecuta cand eram la matusa-mea in Germania. Eram rupta de anime-uri acolo si nu-mi convenea deloc. In perioada aia era "addicted" si acum ca eram acolo sufeream mult, saraca de mine XD. Nah, si se face ca o cautam pe Kikyo (pe vremea aia, InuYasha era anime-ul meu preferat :lol: si nu o suportam pe Kikyo) moarta. Stiam ca e spanzurata intr-o casa. Mai eram cu cineva, dar nu mai stiu cine. Am gasit intr-o alta casa, o femeie care semana cu Kikyo, dar nu era ea. Si aceasta era spanzurata si ii erau taiate picioarele de la glezna. Imi aduc aminte ca m-am uitat in jos, la podea, si inca mai picura sange. Pana la urma insa nu am gasit-o pe Kikyo.
Am mai visat ceva scurt: eram pe un lac, intr-o barca. Cand am privit lacul am vazut ca era negru si pe el se contura o pentagrama care se mentinea perfect. Visul asta m-a inspirat putin la primul meu fan fic. :D .
Intr-un alt vis, era o fetita blonda, personaj anime care avea in jur de 5 ani si semana cu mine (cand aveam varsta aia, bineinteles :P ). Se uita in sus la mine, intr-un fel si plangea. Apoi s-a apucat sa spuna toate lucrurile care ma suparau pe mine in perioada aia, plangand in continuu. A fost interesant...
Si stiu ca am mai avut un vis recent, defapt cosmar. Stiu ca m-am trezit pe la 6 (nu mergeam la scoala, cred ca era week-end) din cosmar si imi era frica sa mai adorm iar. Intr-un fel stiam ca visez, dar nu ma puteam trezi... Si sincer, acum nu mai imi amintesc ce am visat atunci.
Am mai avut vise interesante si cosmarurile imi plac cel mai mult (pacat ca nu le am prea des), dar nu mi le mai amintesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:07 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |