Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Zombie Loan


Small-Lady
post May 30 2008, 12:39 PM
Post #1


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



(IMG:http://img153.imageshack.us/img153/2296/logosk4.jpg) (IMG:http://img153.imageshack.us/img153/192/large17rw9.jpg)
(IMG:http://img65.imageshack.us/img65/292/large11fg9.jpg)

Titlu: Zombie Loan, Zombie-Loan
Status: 11 eps-complet + 2 OVA
Genuri: Supernatural, Horror, Drama, Comedy, Action
Story:Michiru Kita is a special girl who possesses Shinigami Eyes, which allows her to see a dark ring around a person's neck. This ring symbolizes the person's impending death; once they are marked to die, a gray line, which is invisible to normal people, appears on their neck, and once the ring turns completely black, the person dies. Chika Akatsuki and Shito Tachibana, two boys in her class, both have black rings around their necks, but to her surprise, they are not yet dead. It is revealed that after a tragic accident that was supposed to kill them both, the two boys made a deal with a secret loan office called the Zombie-Loan. In return for keeping them alive, the two have to hunt zombies for the loan office. When Michiru gets involved with them, she finds that her life has just become more complicated. (Source: ANN)
---- ----- end of story :)


Cred ca pot spune ca de la episodul 3 incep sa se mai schimbe lucrurile, si din pacate mai raman astfel cateva episoade de ceva actiune. ^_^
Mi-a atras atentia la inceput faptul ca avea mangaka comuna cu Shugo Chara(peach-pit)(am mai mentionat asta) si parea total diferit. Si chiar a fost ... Ce minti au fetele alea :rolleyes:

Sa zicem ca la nivel de actiune mi s-a parut moderat, blood spilling & body parts atat cat trebuie... ultima parte doar in cazul celor 2 baieti in problema cu mainile^_^ iar in altele doar insinuari :lol: Ideea de baza nu e una originala, adica vanatoarea de spirite, creaturi, monstri etc, particularizat in cazul asta de zombies.

Partea din mine care e fan bishies nu poate sa nu observe ca erau de unde alege in seria asta... nu stiu de ce, dar am impresia ca o sa fie un material bun de yaoi si yuri doujinshies ^_^ serios acum... e inevitabil mai ales cu Chika si Shito si Yumi si Michiru . Can't wait :D

In fine, e un anime care merita vazut, are toate ingredientele si e si foarte scurt incat nici nu ajungi sa iti displaca... Din ce am citit pe alocuri ar fi trebuit sa aiba 22 episoade, dar din motive necunoscute(most likely money) s-a ales cu 11 eps si niste OVAs ce urmeaza sa apara parca...

Vizionare placuta ^___^
Oh my... girls do talk too much :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 31 2008, 12:20 AM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



nasoala serie...adica idea merge dar na explicat nimic despre ce e vorba defapt...a zis ca au un debt de platit si deaia sunt legati si unu din ei a trait foarte mult si sia pierdut sentimentele dar in rest a lasat mai multe intrebari decat raspunsuri si sfarsitul total aiurea daca mai apare o serie cu detalii calumea despre story atunci sa merite dar altfel e degeaba seria
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noi chi
post May 31 2008, 08:21 AM
Post #3


Someone..
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: 31-December 06
Member No.: 3.525
Points: 1.585
Gender:



din cate auzisem eu trebuia sa aiba mai multe episoade ,iar seria tv se gata asa fara un sfarsit ,ei oricum sunt 2 ova-uri parca din care am vazut doar unul si daca ar fi sa-i dau asa o nota ar fi cam 7 sau 8
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post May 31 2008, 02:11 PM
Post #4


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



E foarte clar ca nu e o capodopera, dar sa zici ca e nasoala mi se pare cam mult pt seria asta. Da, poate de vreun 7-8, chiar 6 daca as fi mai exigenta, dar nu e cazul. Dar toata lumea are acum drept la opinie :rolleyes: .
E clar ca subiectul nu a fost epuizat(probabil si banii au o parte din vina aici, ca peste tot) si ca urmare a avut un sfarsit aiurea. Am mai zis intr-un alt topic, dar am uitat aici sa specific ca manga dupa care e facut are 9 vol si e ongoing, deci e clar ca nu e finala treaba.Iar legat de faza cu mai multe intrebari decat raspunsuri, face bine creierului din cand in cand sa nu intre in letargie ^_^ si sa cumpere lumea manga poate :P .

Offtopic: mikael, foloste si tu semnele alea de punctuatie mai bine pt delimitarea ideilor... It's killing me ><
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post Jun 1 2008, 01:12 AM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



parerea mea e asta pt ca dupa cum am zis din main story a zis foarte putin, iar finalul a fost varza si multe serii nu numa asta au fost stricate din cauza la final

cat despre scris...i gotta have my own style :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Aug 31 2008, 07:56 PM
Post #6


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Cele 2 OVA au fost mai mult ca un teaser, sample, un oscior aruncat flamanzilor... ceva de genul ^_^ . Nu a avut actiunea din cele 11 eps dinainte ... :( , mai mult discutii patetice gen "I will protect ..." de la toti din Z-Loan comp... parca m-am uitat la un mahou shoujo ^_^ . Oh well... o sa iau osciorul asta pt moment ... desi nu cred ca voi mai vedea ceva din seria asta.
Had some fan service (ca tot s-a discutat pe aici "problema" asta): atat pt domni(Koyomi mai mult decat Michiru in the bath ), cat si pt don'soare (chiaki & shito in the showers).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Mar 17 2009, 07:54 PM
Post #7


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Mie mi s-a parut un anime foarte reusit..hm..abia acum am aflat si eu ca trebuia sa fi mai lung.. Multumesc, Small-Lady. ^^
Chiar ar fi fost bine sa fi continuat... TT_TT OVA-urile chiar ca au fost cam degeaba, si pe langa asta, parca nici la alea nu ne-au dat un sfarsit (parca..nu mai tin minte)
Oricum..Yomi aa sau cum o chema (cealalta "identitate" a lui Koyomi) mi s-a parut cam in plus..parca nu pre-asi avea rostul. Totusi, surprinzator, nu m-a enervat deloc Michiru. De obicei nu prea-mi place tipul asta de fata, cu ohelari, putin sfioasa, totusi desteapta, uneori se mai crede si mai buna decat e..nu stiu cum sa ma exprim dar au personajele alea asa un fel de a fi care ma calca pe mine pe nervi :lol: ..si tot surprinzator am descoperit ca Michiru nu e chiar asa cum crdeam. E rau daca urasti personajul principal, asa ca e bine.
Cat despre bishies..nu mai zic..Shito si Shiba sunt cei mai bishie, si pe langa asta seiyuurile lor sunt unele din preferatele mele (lista e lunga, dar oricum..). Nu am nimic cu personajele feminine, dar totusi parca m-a interesat mai mult trecutul si tot ce tinea de personajele masculine :lol: :P
Mi-a placut endingul, Chain Ring. E o melodie foarte buna. ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nim
post Apr 5 2009, 09:56 AM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 57
Joined: --
Member No.: 691
Points: 40
Gender:



endingul? beginningul e important. Melodie de la Rosso??!?! am ramas intins. Am vz doar primul ep, dar am seria luata si ma apuc in curand. M.a lasat placut impresionat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinku
post Dec 5 2009, 07:33 PM
Post #9


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 5-December 09
Member No.: 9.248
Points: 5
Gender:



Mie mi sa parut un anime destul de reusit.Intradevar nu e un anime extrem de reusit dar merita vazut .Cat despre bishies nu stiu ce sa zic sincer nu imi place combinatia ChikaXShito dar YomiXKita mai merge.
Nu trebuie criticat atat de tare adica sunt si animeuri mai proaste adica voi ati vazut Mermaind Melody?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:47 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |