Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Amv Contest -forum's War- Votare


Gabriel Avastye
post Feb 15 2012, 03:41 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 13-June 11
Member No.: 10.535
Points: 59
Gender:



ÃŽn acest topic se pot vota AMV-urile participante la Concursul Forum's War!

AMV-urile vor fi punctate cu note cuprise intre 1-10 dupa urmatoarele criterii:

-Calitate Video/Audio - se intelege de la sine
-Originalitate - de la unic, la banal, unde il clasezi?
-Sincronizare - intre perfectiune si intarzieri mai mari decat durata melodiei, unde se incadreaza?
-Sincronizare verbala - flawless! / zicea ceva, dar nu l-am auzit de beat
-Efecte - ca si stelele pentru cer noaptea, sau ca si soarele pentru zapada?
-Re-vizualizare - ma uit a suta oara, fara sa clipesc! / imi asum riscuri urmarindu-l a doua oara

Criteriile cu albastru sunt optionale. Daca melodia nu contine versuri, atunci nu votati sincronizarea verbala, iar daca AMVul nu contine efecte, nu punctati nici acest criteriu.

Nu pot vota decat membrii cu peste 30 posturi si 2 luni vechime pe forum!

De asemenea, este de preferat sa lasati si un mic argument la fiecare AMV, cu ce v-a impresionat sau displacut.

- AMV-urile pot fi notate de către fiecare membru al forumului şi un juriu alcătuit din cate un reprezentant din fiecare comunitate, fiecare parte reprezentand 50% din scorul final.

Aveti timp sa votati pana pe 5 Martie, si puteti vota cate 2-3 AMVuri pe zi daca considerati ca sunt prea multe pentru a fi votate deodata!

- Cei care doresc sa voteze sunt rugaţi să ţină cont de criteriile mai sus menţionate!

Acestea fiind spuse, AMV-urile sunt următoarele:

1. Untitled AMV
2. This is my December AMV
3. The beauty of anime
4. Forum's War Entry
5. Eath my feathers
6. It Pushes him whispering
7. This dark day
8. Full Metal Panic AMV
9. DURARARA
10. Sasuke vs Deidara
11. Stolen Hearts
12. Code Geass amv oameni mei
13. I like them penguins
14. HOT MESS
15. world of naruto
16. Naruto Get Up
17. Uchiha Brothers - Cursed Fate
18. S O C I E T Y - R E J E C T
19. The Doom of Alpha Stigma
20. Bleed it out
21. Only this moment
22. Silence
23. Freestyler
24. Sasuke Unstoppable
25. Fairy Tail vs Grimoire Heart
26. Welcome to hell
27. Mystery of Sasuke's hatred
28. I look at you
29. Kagami
30. 10th Annivesary
31. Visual FX Fantasy
32. Bakemonogatari
33. Warcrafted
34. Naruto vs Pain
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 17 2012, 09:11 PM
Post #2


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



34 de amv-uri!!!! Sper ca glumesti!!! Nu cred ca cineva chiar o sa aiba rabdare sa le parcurga. Ar fi fost mai bine daca ati fi facut o selectie si ati fi postat doar jumatate din ele pentru votul publicului >.<.

Ma rog...eu o sa incerc, dar nu promit nimic :( .

1.Untitled AMV
-Calitate Video/Audio - 5/10 [in multe parti scenele sunt pixelate si ai frame-uri in plus, iar melodia se aude putin bazait, sper ca nu de la laptopul meu]
-Originalitate - 1/10 [nici macar banal, e doar o insiruire de imagini, un amv ar trebui sa transmita o poveste, dar la tine pare doar un slide-show pe o muzica de BG]
-Sincronizare - 2/10 [am precizat mai sus, nici o legatura intre secvente si melodie, pare doar un slide show...]
-Sincronizare verbala - 1/10 [adica lipsinc? Nu exista asa ceva in amv-ul acesta]
-Efecte - 3/10 [Ca si soarele peste zapada. Am dat 3 pentru efortul depus de a decupa secventee respective si a le pune peste restul. Prea mult flash, secventele se schimba prea rapid, abia le vezi sinici nu sunt in sincron cu melodia care este una lenta.]
-Re-vizualizare: maine...ca ma dor ochii momentan >.<.
-Overall - /10
[o sa fac o medie intre note dupa ce acord notasi pentru revizualizare]

2.This is my December AMV
-Calitate Video/Audio - 6/10 [nu stiu daca youtube a scazut calitatea, dar imaginile par pixelate, melodia se aude bine si imi place :) ]
-Originalitate - 3/10 [banal si nepotrivit, niste scene de lupta puse pe o melodie slow it's a NO!]
-Sincronizare - 2/10 [unele secvente merg, dar marea majoritate nu pentru ca melodia e lenta]
-Sincronizare verbala - 1/10 [no lipsinc here either]
-Efecte - 4/10 [Efectul enervant de zapada nu se potriveste deloc cu amv-ul. Inteleg ca e decembrie...but still...not related to the ong either <.<. Trecerile de la o scena la alta mi se par intarziate...s-ar putea sa revizuiesc partea aceata dupa ce-l revad]
-Re-vizualizare: maine...mi se pare ca youtube imi freimeaza...
-Overall - /10
[o sa fac o medie intre note dupa ce acord notasi pentru revizualizare]

3.The beauty of anime
-Calitate Video/Audio - 3/10 [melodia se aude ok, de restul nu stiu ce sa mai spun....nu am cuvinte ca sa descriu cat de prost se vede amv-ul acesta. Scenele nu au aceeasi marime, la inceputau fost bagate niste cut-uri oribile fara nici un scop in sine...]
-Originalitate - 1/10 [e o ciorba ce ai tu aici, nu un amv]
-Sincronizare - 1/10 [no such thing...]
-Sincronizare verbala - 1/10 [nici din greseala]
-Efecte - 1/10 [OMG!!!! My eyes...my eyes. Care e faza cu efectul acela oribil de celofan rosu stralucitor din spate? Groaznig!]
-Re-vizualizare - chiar trebuie sa-l revad? A fost foarte greu de urmarit si prima data >.<. Tomorrow....
-Overall - /10
[o sa fac o medie intre note dupa ce acord notasi pentru revizualizare]

4.Forum's War Entry
-Calitate Video/Audio - 9/10 [se aude bine...se vede bine....yup, that's about it. Nu dau 10 ca melodia incepe la mijloc si se termina tot pe acolo]
-Originalitate - 7/10 [Primul de pana acum care a incercat macar sa faca un amv adica imagini sincronizate pe o melodie. Totusi, stilul e oldschool, mie imi place, dar nu-l pot numi original.]
-Sincronizare - 6/10 [hai ca-ti mai iese din cand in cand, dar ai si o gramada de sincronizari]
-Sincronizare verbala - 5/10 [la fel ca si mai sus, dar la sincronizare verbala am gasit doar 2 asa ca nu dau punctaj mai mare + am gasit si desincronizari, cand vorbeau in gol.]
-Efecte - nu am observat asa ca nu punctez.
-Re-vizualizare - maine....pote observ si efectele ^^.
-Overall - /10
[o sa fac o medie intre note dupa ce acord notasi pentru revizualizare]

5.It Pushes him whispering
-Calitate Video/Audio - 3/10 [bleah...muzica peste original audio, iar calitatea video-ului e slaba. Sa nu mai vorbesc de faptul ca melodia se termina brusc...]
-Originalitate - 3/10 [scene de lupta puse pe o melodie rapida...very original]
-Sincronizare - 4/10 [cred ca ai avut cateva din greseala...dar si o gramada de sincronizari]
-Sincronizare verbala - 2/10 [la rasul lui Sasuke a fost o singura sincronizare, in rest doar o gramada de sincronizari si vocea lor in spate.]
-Efecte - 4/10 [ ai o gramada, dar nu arata extraordinar si de multe ori doar incarca secventa in loc sa o ajute]
-Re-vizualizare - maine...to painful to see it again now.
-Overall - /10
[o sa fac o medie intre note dupa ce acord notasi pentru revizualizare]

More coming tomorrow....pana acum nu am dat peste nimic, nici cel putin decent >.<.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Feb 18 2012, 05:02 PM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Sunt de fapt doar vreo 7-8 bucati care merita bagate in seama, most of this is trash din pacate, dar fiind vorba de onoare aici cineva a vrut sa aiba mai multe rather than less. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Taromon
post Feb 19 2012, 05:05 AM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 17-January 12
From: BuChArEsT
Member No.: 10.832
Points: 138
Gender:



cred ca as avea de comentat despre toate "opinile" (calitate, originalitate .......etc)
Dar lasa ........ nu ma mai bag.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Feb 19 2012, 02:47 PM
Post #5


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Paradoxal:

QUOTE
Nu pot vota decat membrii cu peste 30 posturi si 2 luni vechime pe forum!


Gabriel Avastye:

QUOTE
Posts: 8


*Leaves laughing*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gabriel Avastye
post Feb 19 2012, 08:42 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 13-June 11
Member No.: 10.535
Points: 59
Gender:



Tessa, stiu ca sunt multe dar tocmai de aceea aveti timp sa le votati pana pe 5 Martie. Deci nu cred ca ar fi o problema.

QUOTE(Alexander @ Feb 19 2012, 02:47 PM)
Paradoxal:
Gabriel Avastye:
*Leaves laughing*
*


Ti se pare tie ca am votat?
And btw, ce ti-a spus doctorul?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 20 2012, 10:35 PM
Post #7


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu e vorba ca nu avem timp, dar nici nu-mi place sa-mi pierd timpul cu astfel de amv-uri. Some of them [like nr. 3 for example] can't even be called enjoyable :( .
Eu inca sustin ideea ca ar trebui sa faceti un top 10 ca e greu sa jurizam 34 de amv-uri mai ales daca nu suntem foarte interesati in domeniu.
Poate ca asa o sa se incumete mai multi ca sa voteze. Ca sa fiu sincera eu nu ma vad terminand lista aceea pana pe 5 martie. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

xPauchan
post Feb 20 2012, 11:00 PM
Post #8


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 13-February 12
Member No.: 10.872
Points: 11
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 20 2012, 10:35 PM)
Nu e vorba ca nu avem timp, dar nici nu-mi place sa-mi pierd timpul cu astfel de amv-uri. Some of them [like nr. 3 for example] can't even be called enjoyable :( .
Eu inca sustin ideea ca ar trebui sa faceti un top 10 ca e greu sa jurizam 34 de amv-uri mai ales daca nu suntem foarte interesati in domeniu.
Poate ca asa o sa se incumete mai multi ca sa voteze. Ca sa fiu sincera eu nu ma vad terminand lista aceea pana pe 5 martie.  ;)
*




Te poti uita la toate si sa alegi 5-10 care ti se pare ca merita si sa le jurizezi cu toate criteriile doar pe alea :D
Adica cred ca e ok cu regulile, nu ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Feb 21 2012, 12:35 AM
Post #9


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



QUOTE
Poate ca asa o sa se incumete mai multi ca sa voteze.


*is still laughing*

Decat sa puneti 100 de clipuri doar ca sa ne aratati ce succes a avut acest concurs, mai bine puneti 10, poate chiar 5 si bune. Imi imaginez insa ca nu vrea nimeni sa ia deciziile dure sa ii comenteze careva dupa aia "da' eu de ce nu sunt in primii 10?", motiv pentru care nu cred ca ma voi chinui sa votez. Nu va luati in serios, n-o sa va luam nici noi in serios.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gabriel Avastye
post Feb 21 2012, 05:17 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 13-June 11
Member No.: 10.535
Points: 59
Gender:



Daca nu aveti timp 5 minute pe zi atunci nu votati, is that simple...
Si nu inteleg de ce incercati sa mai comentati in legatura cu asta pentru ca nu va obliga nimeni sa votati, exista un juriu pt asta, iar la cate comunitati sunt inscrise vor fi si suficiente voturi din partea membrilor.

Btw Alexsucker, fiecare trebuie sa aiba o sansa, deaia le-am pus pe toate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:05 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |