Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> otaku Festival 2011 (21-22 Mai), Otaku Festival 2011


Ramziel
post May 23 2011, 10:00 PM
Post #81


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Intr-un final am reusit sa raman si eu pana la sfarsit duminica :), desi am stat prea mult la desen si nu am mai prins concursul de cosplay XD
Anyway, Botan nu am reusit sa te vad :(, poate alta data atunci :P, posibil sa te fi zarit, dar nu pot fi sigur <_<, apropo Fili am fost cu un prieten si a facut el poze, daca e o sa le uploadez si eu undeva si o sa pun un link pe forum, btw ai prins cel mai prost desen pe care l-am facut acolo T_T, cam dificil, caci imi obosise si mana tinand-o atata timp ridicata XD

Desi regret ca nu am prins cosplay-ul XD, dar am vazut ceva fete cunoscute, data viitoare o sa imi pun si eu special pe un tricou un semn mare cu forum.anime-club.ro, asa nu va fi greu sa ma recunoasteti :)

Otaku 2011:
AMV-locul 2
AMV-locul 4
AMV-locul 8
AMV-locul 7
AMV-locul 1

O mica cautare pe youtube si uite ce-am gasit, o sa ma uit sa vad daca reusesc sa gasesc si celelalte amv-uri :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post May 23 2011, 10:34 PM
Post #82


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



QUOTE(Ramziel @ May 23 2011, 10:00 PM)
data viitoare o sa imi pun si eu special pe un tricou un semn mare cu forum.anime-club.ro, asa nu va fi greu sa ma recunoasteti :)
*


Dadada, ma gandeam si eu sa ne facem niste tricouri standard cu ac.ro. Stabilim un design si le facem care pe unde poate (chiar si cu carioci pe tricou alb :D) Am umblat cu hartia asta lipita pe ghiozdan pe toate holurile
(IMG:http://img222.imageshack.us/img222/8308/img6383s.th.jpg)
dar nu s-a luat nimeni de mine "ba, esti de pe forum, te stiu?". Poate cu un tricou aveam mai mult succes...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 23 2011, 10:39 PM
Post #83


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



O.o serios O.o, nu stiu cum de nu am vazut XD, am stat prea concentrat pe desen presupun *sigh*.........oricum eu o sa imi stric un tricou special pentru astfel de evenimente :D

More from Otaku 2011:
A cocalar's day -before the AMV contest-
Cosplay (shown previous post by someone else)
Little red riding hood (shown previous post by someone else)

Ummm.......am dat din intamplare peste aceste video-uri pe youtube + a friends help :D

@TGeorgeMihai : scuze Geo, nu am vazut ca le-ai postat si tu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TGeorgeMihai
post May 23 2011, 11:38 PM
Post #84


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 26-December 10
Member No.: 10.262
Points: 392
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 23 2011, 11:46 PM
Post #85


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Cum zici tu <_<, eu momentan cam asta am reusit sa descopar in legatura cu AMV-urile, sunt prea multe video-uri pe youtube si oamenii uita uneori sa mai adauge si Otaku 2011 in titlu sau ceva ca sa fie mai usor sa le gasesti XD, o sa mai fac cateva cercetari si poate am noroc si mai gasesc si restul amv-urilor :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 24 2011, 01:24 AM
Post #86


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



@NOTORIOUS, chiar? Unde-i aia Preoteasa? :P
@ Ramziel, nu m-ai vazut? :P Probabil eram in sala de specacole cat timp te-ai plimbat tu pe-acolo. Caci eu una nu mai puteam de la cat am urcat scarile alea. 4 etaje, frate!Cred ca m-am invartit de zeci de ori peste tot. :lol:
(Eu am fost duminica, a doua zi)
Ca tot veni vorba de sala de spectacole, imi pare putin rau acum ca n-am stat mai mult la concertul ala de pe la 5. Da' ce-am cautat azi dupa cantaretii pe care i-am vazut si eu... Caci nu stiam numele lor sau al melodiei. De fapt, Takahashi Naozumi si-a zis numele dar eu nu eram sigura daca mi-l amintesc bine (si cum de nu mi-am dat seama ca e el dupa ce cu cateva zile inainte ascultasem melodii cantate de el?), + ca nu exista pe yt videoul deci am cautat ca proasta :lol:, dar angela nu l-a zis (numele) cat timp am stat eu.

Aahh si a fost primul episod din Level E. Eu ma simteam grozav acolo ca stiam ce urmeaza sa se intample, mai ales ca unele elemente sunt destul de importante pt poveste. lol Si mi-a placut si sa ascult vocile lui Hosoya Yoshimasa si Namikawa Daisuke..mwahahahha
Cand am intrat in Otaku Festival, m-am uitat in stanga si indreapta, nestiind ce e ce. xd A fost destul de greusor sa ma obisnuiesc cu locul. Nu, de fapt a fost usor, dar la inceput, daca nu stiam nimic... Am vrut sa merg sa ma schimb, si am vazut niste fete care au luat-o pe un culoar, pe partea dreapta la etajul cu standul de j music (nici nu stiu daca mai erau alte toalete). SI am mers, am mers, am mers, nu se mai termina, am vazut o camera cu oameni inauntru, dar mi-am continuat de drum si am ajuns pan' la urma..huff m-am simtit claustrofoba in momentul ala.
A existat vestiar? Ca eu mi-am carat ghiozanul de excursie dupa mine.
M-am uitat pe la locul unde se vindeau plushie-uri, dar moama ce scumpe erau toate.. xd un portofel de-ala de care am vazut eu normal cu 6 lei, era acolo (cu anime bineinteles) 50. Mi-a facut rau cu ochiul Kaito ala micut, dar o fi fost vreo 50-60 de lei si el (heh, a fost a doua zi :P) asa ca am hotarat sa nu il iau (sob) pt ca imi luasem manga deja oricum. Probabil e din cauza ca si eu sunt cam cheapskate, cum zici si tu, cg1700. Dar in cazul tau erau mai scumpe.
Nu stiu cum a fost in prima zi, dar duminica nu prea au fost multe merchandise-uri. Mai deloc. Mi s-au parut putine, mie, cel putin, dar nu ma plang. Inca aveai din ce sa alegi. Si, totusi, nu lipseau decat artistii, de fapt, cu arta lor proprie.
Vrusai si eu sa pun piciorul macar acum pe DDR-ul ala sau Stepmania sau cum se numeste, dar n-am avut noroc. Asta pt ca nici nu stiam cand incepe concursul si poate ma bagam ca nesimtita pe-acolo, si pt ca era multa lume. Mai ales pe la 5-6, era aglomeratie. L-am vazut si eu pe baiatul ala care a 'dansat' pe op-ul de la Soul Eater. Mi s-a parut grozav. Dar sincer, nu stiu ce mi-a placut mai mult, nivelul lui avansat, sau melodia grozava? :lol: In orice caz, era tare cum sarea, imi venea si mie sa sar.
Concursu de cosplay mi-a placut. Desi n-am prins loc mai in fata, am vazut bine si m-am distrat. Cred ca preferatele mele au fost cele cu cosplay din Kuroshitsuji. xd And I had a fangirl-kya moment for Drocell, lol, but all the screaming was inside my mind, asa ca nu va faceti griji ca nu m-ati auzit. Pauza de dinainte de premiere a fost distractiva, mi-a placut mult cum toti cosplayerii se distrau pe acolo pe scena. Haha si cum Alois a stricat cutia muzicala a lui Drocell. Atunci am stat destul de in fata. De fapt, l-am vazut si pe Reactive (scria pe ecuson). Si pe toti ce din juriu ca doar erau aproape rau. (sau mai bine zis eram chiar in spatele lor)
Am desenat si eu acolo, nu stiu daca mi-a vazut cineva desenul, dar deh... Oricum mi s-a parut chinuitor. Ce m-au mai durut salele. Si omul de dedesubtul meu trebuia sa manance bucatelele de la guma care cad cand stergi. Macar de data asta mi-am luat creion, guma si pix. Nu ca la Niji, doar pix.(sau creion, ce am avut?) lol data viitoare imi iau si o ascutitoare, si dupa asta si niste culori, si tot asa.
La tablete n-am aut nicio sansa. Ca sa nu mai zic ca nici nu stiam daca mai e un etaj, daca nu vedeam oameni urcand nu aflam. Cand m-am asezat si eu in sfarsit acolo, am asteptat vreo 20 de min asa, si fata de acolo nu facuse niciun progres. Nici capul nu-l desenase. Si cam toata lumea incepea sa stranga.
Oh, da, uitasem de videoul de dinaintea cosplayului. A fost amuzant. Ce mi s-a parut surprinzator a fost modul spectatorilor de a se exprima. Aplaudau. Mi s-a parut putin ciudat, totusi. O_o Si atunci cand L a pus panoul ala (cartonul) cu scris ("What am I dong here?") invers, toata lumea a inceput sa ii atraga atentia in continuu, si nu s-a mai uitat nimeni la sceneta. (recunosc, si eu am zis ca e invers, dar ca si comentariu atunci cand te uiti la un film etc)

Ce mi-a parut cel mai rau a fost 'lipsa' de karaoke. Adica, am asteptat si am mers pe jumatate numai din cauza ca era karaoke, adica asteptam mult lol, si cica nu se face. Sob sob....
Eu am intrebat, dar daca-mi spuneti acum ca a fost cred ca sar la gatul vostru. Sambata a fost karaoke, btw? Dar mi s-a parut ca s-a pus mai mult muzica de visual-kei, nu prea stiam eu melodiile... :D Eh, asta nu decid eu..

Drumul a fost usor, si multumesc tuturor care mi-au explicat pe unde s-o iau. Saru-mana! Zici ca eram din bucuresti (oe drumul de la metrou pan la otaku *whistle*) Usor, dar obositor. In principal pt ca nu mai dormisem bine de ceva zile. Nici azi nu m-am recuperat si rau am facut, hhaha. tre sa invat acum.

Ce aspect oi fi uitat? In orice caz, ma mai intorc daca e ceva.
Oh, yah, I met Lucius there too. He was just starting drawing when I just finished. Trebuia sa-l las mai mult sa se gandeasca daca isi aminteste sau nu de unde stie stilul. : ))) Ca sa ma simt io bine, de ce altceva? :twisted:
And Bebe.

The usual long post, everyone!!! Enjoy your leave..i mean, stay! =))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post May 24 2011, 04:47 AM
Post #87


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Review: New Money for Old Rope <_<

Da, voi incepe cu titlul ala, imi imaginez ca deja strambati din nas; nu va faceti griji, it's only gonna get worse:

Oameni buni de ce an de an mi se pare ca Otaku Festul(si sunt destul de indraznet sa spun ca si Nijikonul nu e departe) e un fel de Ziua Cartitei? Ne trezim, ajungem la Otaku Fest(respectiv Nijikon), ne salutam si dupa mult prea folositul "Ce mai faci?" incepe un fel de boschetareala urbana, care seamana mult cu un concurs de Survivor cu foarte multi participanti unde toata lumea incearca sa gaseasca ceva de facut si de discutat pentru ca an de an E LA FEL sau mai rau.

Am apreciat ca ati bagat Plamo, asta mi-a placut. Am apreciat ca le-ati dat celor de la BattleKon(care btw au cel mai cretin logo pe care l am vazut pana acum) spatiul propriu, am apreciat ca aveti postere gratis si bottle holdere gratuite... Dar nu am apreciat:

1. Activitatea "Hobo Baggins", aceasta activitate, pentru cei care nu au observat, o practica un grup de pustani(personal nu le dau mai mult de 15 ani) pe iarba in stanga cum ieseai din cladire, duminica. Printre membri se gaseau 2-3 pustoaice care erau cu conservele de bere in mana... Ca ei este cul. Stay the heck off the grass and be effing decent or just stay home!

2. Prezentatorul - Nu stiu ce actor homosexual ati reusit sa convingeti sa intre pe scena, dar... incercati va rog niste standarde. Am vazut ca 1-2 verzisori pe aici au spus ca le-a placut, mie personal mi s a parut autist, dar in fine.

3. Concursul AMV - Brace for impact. Nu stiu ce drunken PMSing women au fost in juriu dar nu mi-a placut ordinea, however la ce AMV-uri au fost you could've honestly spun a wheel to decide... Mi s-a parut slaba calitatea in general... Deci mesajul pentru editori ar fi: unde ati plecat?

4. De ce in fiecare an e totul la fel, nu se pune nimeni sa faca nimic(cum ar fi un video despre o zi in viata unui cocalar, ahem!)... Mi se pare an de an ca am putea cu totii sa ne gandim la chestii fun de facut, spre exemplul, cei din noi care venim imbracati normal... sa ne luam tricouri de aceeasi culoare, have like a sect thing going, poate mai speriem din parinti...
Sau lipim litere mari pe spatele a 100 de participanti si facem un campionat de scrabble afara... ORICE lucru nou... Sunt prea putine chestii schimbate de la an la an si asta incepe sa se simta tare. Impactul schimbarilor la ateliere and such e foarte mic...


Anyway, momentan doar atat am de obiectat rau, sunt sigur ca omit multe chestii din obisnuinta, ii las pe astia mai noi sa va aminteasca maruntaiele... In rest good job to all...

To be continued in a later edit...

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post May 24 2011, 11:20 AM
Post #88


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Si eu in trecere...
In primul rand multumim organizatorilor si voluntarilor pentru editia de anul acesta.
Plusuri- s-a respectat ora de inceput a concursului de cosplay si workshopul de Plamo. De fapt ar fi invers.
Andrei de la plamo (asociatia Cogito) a fost cel mai rabdator - si i-as da un premiu pentru ca ne-a suportat atata timp cat sa terminam machetele si a fost prompt cu ajutorul.
La cosplay, vreau sa ma abtin , aici opiniile mereu starnesc controverse, certuri, oamenii nu suporta critica. Per ansamblu insa l-as cataloga un concurs slab.
Merchandisul a fost scuuuuuump, wtf, 70 lei pt un ceas sau un papitoi de plus?
Cosplay gen e bun, insa eu as aprecia mai multe tutoriale.

Astept Nijikonul :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post May 24 2011, 02:29 PM
Post #89


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



I'll also try and give a positive feedback:

Workshopul de PLAMO a fost bine organizat si Andrei a reusit sa ne ajute pe toti cate putin si am asamblat roboteii fara probleme. A fost interesant si poate pe viitor o sa avem mai multe modele si poate o introducere in diferite tehnici.

Workshopul de desen a fost si el foarte fain: a fost si prezentare powerpoint exemple live (la propriu) si s-a explicat cum si de ce trebuie sa stim teorie ca sa ne iasa bine desenele in practica. Chiar daca nu o sa vreau sa devin profesionist, lectia de perspectiva ma va ajuta mult in viitor.

In general Otaku de anul asta a fost mai aerisit, gamingul fiind mutat in camera mica. Organizarea mi-a parut mai pusa la punct. Aproape ca nu au fost probleme tehnice.
Concursul de Cosplay a trecut rapid si nu au fost momente de asteptare (cum au mai fost in alti ani). Prezentatorul s-a tinut bine pe scena insa a folosit aceleasi glume de mai multe ori ceea ce denota pregatire din scurt, poate in anii viitori se va lucra mai mult si la acest aspect.

Felicitari organizatorilor!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TGeorgeMihai
post May 25 2011, 01:52 AM
Post #90


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 26-December 10
Member No.: 10.262
Points: 392
Gender:



Deci nu am fost singurul care i s-au parut scumpe jucariile :D

Cat despre AMV-uri ... Cum am ma spus, nu mi s-au parut urate, dar plictisitoare rau, numai melodii din alea lalaite... Este foarte posibil sa particip la Nijikon si eu macar cu un AMV ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 25 2011, 09:39 PM
Post #91


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Eu am uitat sa mentionez mai multe despre "A Cocalar's Day" :lol: Si pt ca nu prea il urmarisem foarte atenta atunci (tot asteptam pe cineva XD). Dar l-am revazut (multumesc pt linkuri, Ramziel, TGeorgeMihai) si am murit de ras. E foarte amuzant =))) Dar a fost foarte tare si reactia publicului. Cand cauta printre jocuri, toata lumea radea de cum FIFA o tot ia crescator cu anii, pana cand a sarit la 2012. Si cand a dat peste urmatorul joc, mai toti baietii (mai mult xd) au avut o reactie dintr-asta de "Uau!! Ooo", si cand l-a distrut, toti erau ceva in genul "Nuuhh! Cum ai putut sa faci asta??" while lol-ing.
Dar ce se intampla la standul Animax si ce era cu prjaiturerele (?) alea?

Also, Animal, se pare ca ti s-a indeplinit dorinta, putin in alt fel (dorinta din postul nr 58):
http://edge.imgur.com/Uj8JQ.jpg
Cand am vazut imaginea, am stiut ca trebuie neaparat sa fac poza =))

Vad ca no pictures & videos this yer, huh? Desi inca n-am incercat alte siteuri decat youtube. :P

Apropo, stie cineva daca se vor spune vreodata rezultatele la concursurile care au fost pe-acolo? Sunt foarte curioasa cine a mers acasa cu tabletele :twisted:, si la fel si la celalalt concurs de desenat. Si la cosplayul individual habar n-am.. desi nici la AMV-uri nu prea. :D


Oh da, pt cei macar putin curiosi cum a iesit costumul:
http://i.imgur.com/5vxTp.jpg
http://i.imgur.com/D3gpU.jpg
mwahahahaaahaa *trollface*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post May 25 2011, 11:00 PM
Post #92


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



Daa, cocalar day a fost bestial. Aplaudam acolo in sala si ne inecam de ras. Nu prea m-am prins ce a facut cu "bucata" pe care a scos-o din buda... La fel m-am distrat si cand am vazut Robotzi. Chiar daca le stiam pe toate, tot a fost fun :)
Bombonelele alea de la Animax erau "Licorice snails". Niste chestii groaznice la gust pt unii (inclusiv eu) si delicioase pt altii (nu eu).
La cosplay-ul individual premiile au fost asa:

Locul 3
(IMG:http://img815.imageshack.us/img815/2074/img6236.th.jpg)

Locul 2
(IMG:http://img26.imageshack.us/img26/681/img6273u.th.jpg)

Si pe locul 1
(IMG:http://img41.imageshack.us/img41/8590/img6238hp.th.jpg)

Mai avem si o imagine de ansamblu cu toti concurentii:
(IMG:http://img196.imageshack.us/img196/4738/img6284z.th.jpg)

Sorry pt calitatea naspa a pozelor, dar n-am stat prea mult sa reglez aparatul sperand ca o sa fie bine. N-a fost :D

AMV-urile mi s-au parut plictisitoare si am plecat, asa ca nu stiu. Pe la desen n-am ajuns, am stat mai mult in sala de proiectii ca era mai racoare.

Why the troll face?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 25 2011, 11:16 PM
Post #93


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Oooh, multumesc pentru poze si informatie!!
Hmm, so my Kamijo's got second place? Xd :lol:

Why the troll face? Because I can, of course!!! :twisted:

Nu stiu despre ce roboti vorbesti, dar "bucata" scoasa din Wecinul Costica (la aia te referi, nu?) apare la inceput. Cocalarul tocami isi incepuse ziua probabil cu un stomac stricat, si ne arata dupa ce tocmai a terminat, probabil (nu mai stiu daca incearca sa traga si apa). La sfarsit ne arata niste "in procesul producerii", respectiv momentul in care spala gelul de par dupa ce a terminat de filmai scena, si recuperarea "bucatii" din infinitul ocean (care bineinteles nu era adevarata, banuiesc ca ti-ai dat seama =)) )

Cat despre bomboane, informatia este foarte folositoare. D Dar ma refeream mai mult la "ce era cu ele? de ce se dadeau?" chestii de-astea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaoha
post May 25 2011, 11:24 PM
Post #94


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 22-May 11
Member No.: 10.499
Points: 52
Gender:



Am fost si eu anul asta pentru prima data la Otaku! :) .And it was fun!Exceptand caldura,aglomeratia si preturile exorbitante de la merchandise o.O...Anyways,am fost doar sambata,si-mi pare rau ca nu am putut veni si duminica.

Am ajuns pe la 10:30 si nu mai erau locuri nici la workshop-ul de animatie si nici la cel de waraji....Mi-ar fi placut mult sa merg la unul din ele dar asta este...maybe next year,I will try to come even earlier :blink: .

Apoi m-am invartit pe acolo....mi-a placut standul Art&Hobby center,de unde mi-am luat niste copic-uri.Erau mai ieftine decat le au pe site...ma intreb de ce.La MangaShop am gasit un volum din The Ring care suna tentant dar nu l-am luat si cand m-am intors dupa el nu-l mai aveau XD.Am dansat putin pe dance pad dar am fost varza....but it was so fun!Mi-ar placea sa am unul acasa...stie cineva unde pot gasi?>.<

Concursul de cosplay a fost destul de entretaining si au fost cateva costume chiar geniale.

Abia astept Nijikon-ul.

Cateva poze aici: http://www.flickr.com/photos/40665396@N06/...57626798855678/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 25 2011, 11:26 PM
Post #95


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Dap, pacat ca nu am prins si eu concursul de cosplay, cand am terminat si eu de desenat ma trezesc cu Geo langa mine si imi zice ca am ratat concursul T_T, cat despre AMV.....se refera la acesti robotzi de la Creative Monkeyz, si dap poze si filmari, si eu inca astept sa mi le trimita un prieten XD, ii e prea lene sa le scoata dupa telefon presupun T_T

Marfa, eu am reusit sa ajung doar duminica din pacate, cat despre dance mania si eu am apucat sa ma joc o tura, but I sucked so bad at it XD, iar pentru merchandise.......prea scump pentru mine, considerand ca aveam si fondurile extrem de limitate in momentul respectiv T_T, nici eu nu am stat sa merg la workshop, caci nu stiam sigur cat stau, dar pana la urma cred ca am fost printre ultimii care au plecat :)

And thanks for the photos anaoha ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaoha
post May 25 2011, 11:31 PM
Post #96


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 22-May 11
Member No.: 10.499
Points: 52
Gender:



Eu cand am vazut in program Creative Monkeyz m-am gandit ca or sa vina cei care i-au creat si o sa prezinte ceva :D.

@Ramizel you're welcome.O sa mai pun cateva cand mai am timp.

@Botan probabil ca dadeau chestiile alea si celor care nu nimerau raspunsul la intrebare ca sa aiba si ei ceva de la animax o.o....sau nu stiu......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 25 2011, 11:37 PM
Post #97


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Oke, cred ca nu am fost prea atent, ca nu am prins faza cu bomboanele sau a fost doar sambata O.o

Dap, eu nu prea am fost atent la program si chiar am fost surprins cand am auzit de la un anume Geo ca e si creative monkeyz in program O.o, yep lucky with my friend <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 25 2011, 11:44 PM
Post #98


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Hehe, probabil. Si, multumesc pt poze. Sunt grozave, si dintr-un loc bun facute. :twisted: Ai prins bine acolo..
La cosplay-ul din a doua zi am stat pe randul din fata randului pe care statea fata cu peruca rosie si haine roz (era Miwako din ParaKiss? eh, nu prea o stiu eu ca sa-mi dau seama), chiar in fata ei, cred. XD


Oh, da, am uitat sa spun in postul trecut, dar se pare ca, de data asta, cosplayul individual a fost mai putin invadat de cosplayeri cu costume foarte detaliate si grele (ca si greutate :lol:). Ma refer la cosplayul de la Niji din Trinity Blood plus altele complicate.[Caci, pt cosplayeri, nu cred ca poti spune "data trecuta la conventia x", exista doar data trecuta, ce conteaza daca a fost una sau alta conventia? :P (no offense intended)]
Desi, chiar daca par mai usoare, toate cosplayurile sunt dificile. Ooh, o poza mai apropiata cu Kusuriuri. Ala chiar e destul de greu. Mai ales ca fata (e cumva Shinju? ca parca stiam ca ea urma sa faca) a facut si obiectele alea, "accesoriile". Am si eu experienta cu costumul asta, si nu a fost deloc usor. Bieinteles, si cu cunostintele mele limitate la metoda de coasere folosind un ac si o ata. Dar i-a si iesit perfect "plat". Scuze, numai pe-asta stiu sa-l comentez mai mult. :lol:

Si, da, roboti aia..am vazut si eu un episod, ala cu ghemotocul de blana/animalul dragalas. Mie n mi sa parut prea amuzant. Mai degraba expresiile folosite (si nu ma refer la injuraturi) :lol: Dar am vazut doar un ep..nu ma bag sa comentez si sa urasc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaoha
post May 25 2011, 11:58 PM
Post #99


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 22-May 11
Member No.: 10.499
Points: 52
Gender:



Dap,am avut un unghi destul de bun,desi am stat in picioare,a meritat.

Da,stiu cosplay-ul de la Trinity Blood,a fost cu adevarat wow.Dar si costumul Sylvanei parea destul de greu.Si inca o diferenta fata de Niji,aici juriul nu si-a mai spus parerea dupa fiecare reprezentatie.Stiu,e dificil sa-ti creezi un costum iar pentru inceput e bine sa incepi cu ceva simplu.Eu una nu am incercat dar pare destul de greu.Dar oare sunt si participanti care isi cumpara costumul gata facut? :o .

Eu nu am vazut proiectiile cu Robotzi dar am vazut deja toate episoadele.Mie-mi place ideea in sine si mi se pare originala,ii admir pentru munca lor,de aceea poate ar fi fost interesant sa vina ei si sa prezinte povestea ,,robotzilor'',cum a inceput totul.

Si eu sunt curioasa cine o sa castige la sectiunea live drawing,deoarece am vazut cateva desene geniale sambata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 26 2011, 12:43 AM
Post #100


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Da, si eu cand am vazut episodul cu Robotzi (asa se cheama?), am avut un moment de "wow, e in romana? adica--facut de romani?? XD" Dar cand e vorba de fani anime, cred ca gasesti multi priceputi si dedicati, si nu numai fani, caci nu stiu daca producatorii acestui..ce o fi? sunt fani, dar Romania nu prea stie sa aleaga oameni priceputi sau sa creeze ceva bun.

Si eu am vazut o secunda un desen care parea chiar frumos duminica, era cu Rin din Vocaloid, dar doar o secunda deci nu-mi pot da cu parerea, si desi mi-am zis "woaah, cu asa ceva, n-am nicio sansa", tot am vrut sa incerc. Dar n-am apucat :lol:

Apropo, vad o Sheryl intre pozele tale, anaoha? Cand a fost si ce a facut, stie cineva? E la karaoke sau ceva? Desi daca duminica n-a fost karaoke, a fost sambata..?
Eu credeam ca am vazut toate individualurile. Ca tot veni vorba, mi s-a parut mie ca lipsea ceva. Nu a mai zis juriul nimic. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 05:04 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |