Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cel mai ENERVANT personaj din DBZ!!!


Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Unregistered









Parerea mea este ca Mr.Satan=CEL MAI ENERVANT PERSONAJ DIN DBZ!!! :evil: :evil: :evil:
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Parerea mea este ca cel mai enervat esta BUU. Pe mine unu ma enerveaza la maxim de cate ori moare si invie, de cate ori se schimba.....ma enerveaza si ma plictiseste in acelasi timp
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Mr.Satan este cu adevarat enervant in Cell Saga (da rau de tot). In Buu Saga este ceva mai bine, iar in GT se cam spala de pacate.

Stiu parere lui Scorpio despre Buu si de acea ma opresc in a spune ca pentru mine el este printre cele mai pitoresti personaje.

Cel mai enervant personaj pentru mine este insa Babidi. Singurul lui scop este de a permite personajelor pozitive sa devina negative si de a oferi prilejul unei ultimi lupte intre Goku si Vegeta.. Nu are nici o putere si nici o tehnica proprie.
In DBZ (exclusiv), il gasesc mai enervant si chiar decat Satan, pe prezentatorul Cell Game-ului. Satan cel putin nu crede in ki dar prezentatorul este influentabil, partinitor si prost (calitatile majoritatilor jurnalisti din romania).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Unregistered









A se sterge.
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bogdragon...nici o grija..ca nu iti rup capu. Stiu ca multi il considera pe Buu cel mai marfa...dar pe mine ma enerveaza personajele care tre sa le omori de spemii de ori ca ca moara

Lother.... :D :D Ce-i drept e drep....sa nu uitam ce-i face saracului Goku dupa bataia cu Vegeta :D Il tine in spital ca pe un prizoner..in loc sa-l lase sa se duca sa ia un Sensu been si sa se refaca instant....cat timp pierde Goku in spital.... :x

Apropo....eu il gasesc pe Mr. Satan f. comic....exact prin figurile pe care le are in cap.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CS-LAND
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



1. mr. satan; 2. chi-chi .. atat :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Unregistered









A se sterge.
Go to the top of the page
+Quote Post

CS-LAND
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



oah.. un oozaru :D .. ma totusi esf se bazeaza pe HALF-LIFE, deci mai asteptam...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



QUOTE
Buu mi-a placut, preferatul meu, pare prost, dar nu e, ia ce vrea ca sa devina mai puternic(lucru care n-ar fi facut niciodata Vegeta)


Exact...nu devine mai puternic prin propriile forte ci prin fortele altora....ceea ce-l face slab si neputincios....chiar daca pare cel mai tare.

In ESF Beta 1.2 o sa aibe toti 2 tranformari..as ca vei vedea....acum nu stiu care vor fii, mi se pare ca Vegeta o sa fie fie Majin
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Pai nici Goku nu ar fi devenit mai puternic prin propriile lui forte daca ar fi stat inchis intr-o sfera majoritatea timpului. Ceilalti trebuie sa munceasca sa devina puternici, Buu pur si simplu este.

Am uitat de Chi Chi, ai dreptate Lother. Lumea e pe punctul de a sa sfarsi dar Gohan trebuie sa isi faca lectiile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bogdragon..gresit. Chiar daca buu a stat in capsula aia.....asta nu-i expica lasitatea in lupte..el cu oricine lupta...ii absorbea.......el isi recapata viata prin a absorbii...se foloseste de altii pt. a devenii mai puternic. Goku o face de unu singur prin antrenamente, iar daca Buu era asa de tare de ce are atatea forme si de ce tot crea sa absoarba? Poate nu-i asa de tare de unu singur
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Scorpio..gresit. Buu ii absoarbe decat pe cei care ii considera ca merita sa fie absorbiti. Si vorbind de lasitate, chestia cu fuziunea ar fi pe primul loc (desi ma amuza caracterele astfel create). Si Goku nu il distruge singur pe Buu ci cu ajutorul a vreo sase miliarde de oameni, ajutat de Vegeta si chiar de Buu. Chiar si el recunoaste acest lucru prin dorinta sa de reincarnare a lui Buu intr-un "good guy", ca sa il poata invinge (de unul singur in lupta dreapta).
Si cred ca daca stati sa numeri formele lui Buu si ale lui Goku ai sa vezi ca sunt cam in acelasi numar.

Eu unul am inteles, tie nu iti place Buu Saga. Insa mie mi se pare ca este apogeul Dragon Ball Z&GT.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Am postat de doua ori si din pacate nu mai pot sa sterg acest post.

Mi-am mai amintit de un personaj (personaje) enervant. Parintii Bulmei, in special doamna. Nu evacueaza pana nu isi strange toate animalele din casa. Si nu are decat cateva sute de pisici, caini, plante si dinozauri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


Unregistered









Parintii Bulmei sunt enervanti?nu prea crea(parerea mea).Cel mai enervant personaj din DBZ cred ca e dragon Shenlong.
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #15


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Bogragon...Buu are : Buu normal, Evil Buu, Big Buu, Big Buu dupa ce-l absoarbe pe Gotenks, Big Buu dupa ce-l absoarbe pe Gohan si Kid Buu = 6 forme. Goku are 3 in Z......asa ca...nu se comapara.

Zice-ai ca Goku nu face la fel...dar scuza-ma
1. Genkidama se face acumuland ki din natura
2. Daca era sa-l bata normal..pai ii trebuia SSJ 6 cred ca sa-i faca fata....la cat de nasol e Kid Buu....dupa atatea absorbiri
3. Mi se parea normala ca dca unu face sa faca si celalalt acelasi lucru.....sa existe o simetrie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #16


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



KidBuu este Buu fara nici o absorbtie. Este originalul, fara sentimente doar dorinta de a distruge.

Goku are transformarile:
Normal,Kaioken,SSJ, USSJ, SSJ2, SSJ3. Asa ca sunt 6 in Z.

Folosirea de KI din natura mi se pare necinstit pentru ca foloseste alt KI decat cel personal. Plus Goku daca ar sta foarte mult timp (hai sa zicem o zi intreaga) ar strange suficienta energie sa distruga galaxia pentru ca nu vad o limita a energiei pe care ar putea sa o stranga.
KidBuu (ce este fara nici o absorbtie) impotriva lui Goku (indiferent de ce SSJ din Z foloseste) intr-un turneu tip turneul suprem (lupta cinstita) ar pierde pentru ca l-ar omora pe Goku si astfel ar fi descalificat.
In Z, Goku a incercat sa il bata pe Buu, nu a reusit si chiar erea pe punctul de a se resemna cand a venit Vegeta cu idea pentru Genkidama. Acest atac reprezinta inferioritate lui Goku fata de Buu dar si singurul modul prin care a reusit sa invinga, nu atat prin lupta directa ci prin munca de echipa. Si daca ar trebui sa acordam meritul victoriei atunci ar fi al lui Vegeta, caci el a coordonat atacul. Acelasi lucru se poate spune si despre ultima Saga din GT. Dragonul are cateva transformari, absorbtii (tip Buu). Goku fuzionat cu Vegeta este (vorbim de o noua persoana) mai puternic decat Dragonul, dar singur este mai slab. Goku il invinge in final folosind Genkidama. (se vede clar ca a fost inspirat din Buu Saga).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #17


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Da.....sa zicem ca ai dreptate...dar asta nu-mi schimba parerea despre Buu...tot consider saga aia ca-a mai plictisitoare...de la o doua transf.....incepusem sa ghicesc miscarile...asa de previzibil era....oricum eu n-am zis ca Buu nu-i cel mai puternic.....ci am zis ca-i cel mai enervant.

In GT cred ca trebuia cineva ca Li Shenlong...nu de alta dar tindea sa devina goku plictisitor...ca-i batea pe aia mar...pana la Li nici unu nu i-a facut mari probleme cum ar fi bararea sau eschivarea 10x Kamehame.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #18


Unregistered









Io sunt de acord cu Bogdragon....Cum ca Mr. Satan isi spala pacatele in GT.Iar prietenia cu Buu nu are cum sa strice deloc. :D
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #19


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



CHI-CHI CHI-CHI CHI-CHI CHI-CHI este cel mai enervant personaj din DBZ,GT :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Din DB, cei mai enervanti mi se par soldatii din RED RIBBON ARMY.
Din DBZ,cam greu de spus.Au fost o gramada:Mr.Satan,Giynyu Force si altii .
Iar din DBGT cred ca primii doi dragoni(2 star dragon si 3 star dragon-ala cu poluarea si ala cu curentul electric).-Really pathetic!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:04 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |