Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kannagi: Crazy Shrine Maidens


Muza chan
post Dec 22 2008, 05:20 PM
Post #1


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Daca tot vorbeam de dimineata despre ce manga au cumparat japonezii anul acesta, mi-am adus aminte de Kannagi, cel mai popular anime in acest moment in Japonia. Pasiunea pentru Nagi, zeita kawaii si capricioasa, pare sa ajunga sa o egaleze pe cea a celebrei Haruhi Suzumiya.

Si cum popularitatea se masoara si in numarul de statuete realizate cu personajul respectiv, sa vedem daca Nagi va reusi sa aiba tot atat de multe statuete cat Haruhi... deja are trei... :)

Seria anime realizata dupa manga lui Eri Takenashi este placuta de urmarit, dar pe mine nu m-a prins atat de mult cat a prins la japonezi.

Voi ce parere aveti?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Dec 22 2008, 09:21 PM
Post #2


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



Si eu il urmaresc. L-am luat mai mult din curiozitate, ca o tot vedeam pe Nagi peste tot. Animatia e buna, povestea e bunicica, dar ca si in cazul tau, n-a reusit sa ma prinda cum i-a prins pe altii, parca-i lipseste ceva...

Suzumiya Haruhi for the win! :P

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DmonHiro
post Dec 22 2008, 10:01 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



Mie personal imi place foarte mult. Nu pentru poveste...pentru ca nu prea are, desi o sa explice ceva pana la sfarsit. Imi plac mult persoanjele. Nagi este clar o fata care nu se va cupla cu Jin in veci vecilor anim, iar Zenge/Hakua nu prea au sanse. Childhood friend FTW. Jin is also not your standard spineless harem lead. Cati ati vazut care sa dea afara una din fete :D. (Nagi pissed him off)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Dec 29 2008, 05:26 PM
Post #4


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Am vazut si eu astazi ultimul episod si pot sa spun ca per total mi-a placut foarte mult seria. Inteleg de ce a fost comparata cu Melancholy of Haruhi Suzumiya, mie chiar mi s-a parut asemanatoare in stil, insa e greu pentru orice anime sa iasa mai bine intr-o comparatie cu Haruhi Suzumiya. Chiar si asa, e un anime destul de bun, amuzant si placut, cu o poveste interesanta si cu personaje vii. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post May 20 2010, 07:49 PM
Post #5


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



M-am apucat si eu de el astazi si l-am terminat. Nu prea vad cine stie ce asemanare cu Haruhi, amandoua sunt capricioase dar intr-un fel cu totul diferit.
Pot spune ca desi n-a avut o poveste anume a fost intr-un fel refreshing si o metoda placuta de a-mi petrece ziua. ( mi-am rupt piciorul... din nou :cry: )
In orice caz nu va lasati influentati de atmosfera mea gloomy, e un anime f bun si un must see pt fanii magical girl, sudden girlfriend si harem , condimentat si cu niste personaje interesante si placute de urmarit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 01:46 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |