Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Fate/stay Night


Kisa
post May 9 2006, 09:42 PM
Post #21


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@axi:
Am vazut si eu ca profesorul este master-ul lui Caster (de conjunctura mai mult), dar nu am inteles de unde toate miscarile alea pe el... Mai ceva ca un asasin platit. De ce il tine Caster mi-e destul de clar: are nevoie de un Master pt a nu disparea de pe lume (daca imi este permisa exprimarea). :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 9 2006, 10:02 PM
Post #22


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



right back @ Kisa :P
pey tinand cont de outfitul cam militar al tipului, de conjunctura in care a cunoscut pe Caster, caci nu a fost summoned de el, ci a gasit-o in fatza templului ... oops iaca si spoiler eps 18 :P ... probabil ca tipul era vre-un fost mercenar,soldat ceva, mai ales ca se lauda in eps 17 ca el nu vrea graal-ul ci doar sa kilareasca lumea pe acolo
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 9 2006, 11:09 PM
Post #23


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



mama ce va omorati cu spoler tag-ul....mie mi-e lene sa-l folosesc :P :twisted:

Ma nu stiu cat de mercenar a fost tipul.....de a ajuns prof la scoala.....da cine mai stie....poate Caster ia dat vro vraja prin care asta a invatat sa se lupte in halul ala...sau a facut antrenamente cu Assasin.

Cred ca in urmatorul ep va fi si momentul cand Emya devine Archer........acel miracol pt care-si da viatza probabil este salvarea vietii lui Rin. In plus in 19 o sa apara cealalata parte a lui Archer : Gilgamesh...The Golden King ..... nu stiu de ce am eu vaga banuiala ca in loc sa sumoneze Graal-ul astai o sa-l sumoneze pe Gigamesh <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 13 2006, 09:38 PM
Post #24


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Well....i hate posting right after myself....but....i'll make an exception now :D

Vazut ep-ul 19....ok i stand corected....nu devine Emiya Archer si nici astia nu-l sumoneaza pe Gilgamesh....aparent baiatul e prin zona de vro 10 ani....cam de la ultimul razboi. Inca ramane un mister cum de exista 2 Servents pe clasa Archer....si am fost suprins ca atunci cand Saber le povesteste despre el si ca este calsa archer nimeni nu are o reactie de uimire...de soc. Inca un lucru interesant....nimeni nu stie identitatea lui....interesant.....da intrebarea mea e .... cien a fost Masterul lui din razboiul trecut?

Oricum urmatorul ep pare sa fie un filler.....ceea ce e cam ciudat.....cate ep-uri vro sa faca astia? ca 26 sigur nu ...a r fira prea putine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 18 2006, 03:06 PM
Post #25


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



pai e ceva ciudat cu Gilgamesh, dar ma rog ... se pare ca e around de cam 8 ani sau parca atata era, insa poate nu e lipsit de semnificatie faptul ca nu apare in acelasi timp cu Emiya (archer) ...
oricum, se pare ca Saber ar trebui si ar putea sa stie mai multe despre asta, asa ca poate aflam cate ceva in fillerul prevestit de scorp.
ce am mai aflat interesant a fost ca masterul lui Saber din razboiul trecut a fost tatal lui Emiya, am aflat ca acesta a distrus Holy Graal-ul, desi Saber "plangea" pe acolo dupa el

curiozitatea mea este ce relatie este intre Saber si Gilgamesh ... ma rog, in afara de faptul ca tipul o vrea la pachet sa si-o faca nevasta :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 18 2006, 10:08 PM
Post #26


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ok. M-a cam plictisit ultimul eps.

Avem una bucata Sakura intr-o costumatie care ma duce cu gandul la hentai... si zic eu ca face nota discordanta cu personajul. :lol: Ca sa nu mai vorbesc despre dubioasa relatie Sakura-Rin (ma asteptam sa le vad pe cele doua sarutandu-se in secunda urmatoare :twisted: ).

In schimb am fost placut surprinsa sa aflu ca (virgula :P) Caster tinea la surogatul ei de Master. :P That was nice! ^_^

Cat despre acel Gilgamesh auriu... sa o puna pe Saber la cratita! :twisted: De unde pana unde Arturia??? Cu Guinevere (sau cum se scrie :D ) cum ramane??? Sau in Fate ea este reprezentata de Gilgamesh? :lol: :P Just joking! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 18 2006, 10:14 PM
Post #27


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



@kisa
muahaha ... asta da viziune despre rolul femeii in societate :D
revenind ... tinea la el, logic, mai ales ca nu era totusi masterul ei, adica nu o sumonase si nu avea command spells, deci legatura trebuia sa fie alta, ne? cat despre Guineviere ... poate e vreo poveste yuri pe acolo :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 18 2006, 10:22 PM
Post #28


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@axi: :P

In prima instanta m-am gandit ca
il folosea pt a putea ramane in lumea "materiala". O vedeam pe Caster ca un fel de mare manipulatoare. Nu credeam ca ar putea fi mai mult din partea ei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 18 2006, 10:32 PM
Post #29


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Kisa....avea tendintze hentai....pt ca jocul e hentai :P . Anyhow i like Gilgamesh....am vazut staturile lui.....in afara de magic Power il bate pe Archer la toate capitolele......and i like the attiuted : That belong to me, the King :D ..... si aparitia lui imi place :P.....din pacate urmatorul ep o sa fie tare boring <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 21 2006, 10:25 PM
Post #30


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



well ... dupa cum anticipam ... we have a date'o :P
Saber si Emiya go out ... dupa lupte seculare cu pitica aia de Ilya, care devine enervanta la cat se agatza de Emiya si cu Rin care ... ciudat, credeam ca ar fi si ea interesata de Emiya ... damn ... asa se destrama ideea de harem din anime :P ... nu-i nika :twisted: ...
hmm ... vizita la Kirei mi s-a parut cea mai interesanta, ma asteptam sa puna ceva la cale ... de fapt chiar ma intrebam unde o fi disparut din eps 2 sau 3 cand o fi aparut ultima oara ...
asa ca am decis impreuna cu scorp sa browsam un pic netu ... si sa vedem ceva super misto :D
mai exact, adevaratul spoiler: Kirei este masterul lui Lancer, care si el a disparut de multisor, si nu numai ... se pare ca el ar fi si masterul lui Gilgamesh ... sau a fost in razboiul trecut, Gilgamesh supravietuind intre razboaie cu mana adunata de la oameni nevinovati.

si astea fiind spuse ... pe finalul intalnirii, care a fost cam furtunoase ... ghici cine apare, ca o boare :D ... Gilgamesh, suparat tare ca Emiya umbla cu Saber de mana :twisted: ... fight'o! ... de abia astept :P ... plus ca secventele preview din final aratau ceva actiune :D ... damn ... cat mai e pana sambata viitoare ... o viatza de om :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 22 2006, 01:56 PM
Post #31


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu ti-am zis ca e ceva putred cu Kirei.....si el cica trebuia sa fie neutru....ywah right....nimeni nu e neutru :D. Chestia e ca were the fuk did Lancer gone to? Dupa un inceput furtunos acuma s-a disipat total.

Oricum lupta cu Gilgamesc o sa fie foarte interesanta......si probabil in timpul luptei asteia se va transforma Emiya in Archer.....ceea ce nu inteleg eu la toata clasa asta e daca tot e archer class.....de ce sunt 2 oameni pe clasa.....si de ce Gilgamesh e in clasa asta (ca de emiya nici n-are sens sa comentam)...avand in vedere ca Gilgamesh numai arcas n-a fost la viatza lui. Sper ca o sa se explice toata treaba asta cand se va dezvalui adevarata identitate a lui Gilgamesh :D

ps: axi-kun e dateo si fighto fara " ' " ca e vb de scrierea in katakana si aia e pe silabe ca si in hiragana
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 25 2006, 10:45 PM
Post #32


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Well, well... Incepe sa imi placa atitudinea lui Gilgamesh (btw, sunteti siguri ca asta este numele lui? Intreb pt ca nu-mi amintesc sa se fi facut vreo referire la numele lui in anime. :P): don't touch what's mine. :twisted:

Preview-ul la eps 21 m-a incurcat putin...
Avem una bucata Saber insangerata... de Gilgamesh daca am inteles eu bine care va fi actiunea in eps urmator. Banuiesc ca tipul merge pe principiul "daca eu nu o pot avea, atunci nici tu sa nu o ai". :P


Anyway, mie mi-a placut date-ul. Mai ales filmul care l-au vazut Saber si Emiya. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 25 2006, 11:14 PM
Post #33


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



maybe this will clear things for you Kisa-chan :P

(IMG:http://img467.imageshack.us/img467/4097/staynight1045485xf.th.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 25 2006, 11:23 PM
Post #34


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ok... Eu pana acum am inteles ca Emiya este Archer, iar Gilgamesh e dark side a lui Archer... so Gilgamesh e o latura a lui Emiya?... I'm losing myself already. :blink: Or maybe not... vad ca la unul scrie Emiya si la celalalt Gilgamesh... Hm... care to explain a lil'? :P

P.S. Si vad si o tipa pe fundal... care banuiesc ca este Saber, right? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 26 2006, 06:14 AM
Post #35


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



pai din cate vad eu scris, Ghilgamesh e natural enemy of Archer, care este Emiya. atat. nu este o latura a lui Emiya, nici a lui Archer.
faza cu dark side a aparut ptr ca el este bagat la aceeasi clasa de servants, adica Archer class, desi inca nu ne-am dat seama dc.
si nah, oarecum se leaga ... faza cu natural enemy of, ptr ca cei doi ajung sa se lupte ptr Saber. insa nu exista o legatura intre cei doi gen, good side-dark side of Emiya.
ps. am luat jocul si am incercat sa-l joc ... damn, dupa ce ca era in japo, nici macar nu mergea :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 26 2006, 09:04 AM
Post #36


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nope Kisa aia nu e Saber aia e gravura semnului de Archer Class...adica tipul ala pe care-l vezi pe cele 2 carti. In rest nu este inca explicat de ce sunt 2 Archeri....dar dupa cum a zis si croat-kun :P nu e vb de light side - dark side....si gilgamesh nu e tasu :P

Singura care o sa aibe dark side o sa fie Saber din cate am inteles eu.....acuma n-am prins exact daca Saber se transforma in DarkSaber sau e alt caracter
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 26 2006, 11:52 AM
Post #37


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



In legatura cu Dark Saber, m-am mai uitat putin pe link-ul postat de saithara si as inclina sa cred ca este aceeasi Saber, numai ca este vorba despre
QUOTE
Saber who was tainted by the mysterious shadow.
. Si o are drept Master pe Sakura.

Acum... mai sunt putine eps de aparut... asa ca nu vad unde ar mai putea sa bage si toata povestea cu Dark Saber. :huh:

P.S. Poate ca umbra aia misterioasa este chiar Gilgamesh. :twisted: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 28 2006, 08:19 AM
Post #38


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



well well ... isn't it nice :D ... eps 21 :D
ne, ne ... fight'o :D ... in sfarsit :D ...
Emiya nu a devenit "archer" cum se laudau unii ... in schimb a reusit sa-l invinga momentan pe Gilgamesh ... ciudat thou, nu am inteles prea bine ce era cu teaca aceea.
mi-a placut momentul de inceput, cand Gilgamesh pocneste din degete si Emiya e pe jos ciuruit (nu trage dom' Semaca ^_^ ... un fleac, m-au ciuruit :P), nu mi-a placut la final cand Saber de abia se mai misca si deodata sare in sus si pune sabia in teaca.
scena sarutului a fost interesanta, long awaited :P, si se pare ca avem si o dragoste neimpartasita ... sau ... cine stie :P
iar ca sa fie un final demn de episodul asta ... apare si Lancer ... ca tot plangeam eu dupa el :P ... si nu oricum ci la Kirei in basement, cu lancea infipta prin Emiya ... iar l-au ciuruit ... saracu, cred ca dadea o avere pe haine :P

well, pana la urma a fost un episod destul de dinamic si banuiesc ca asa vor fi toate de acum, daca e sa aiba doar 26 eps. sunt curios cand si pe unde o sa mai apara si Sakura, ca deja spatiul e cam stramt :P
ps. @Kisa
Saber in bucatarie ... am ras ... ce se batea cu legumele alea ... fight'o :D ... recomand scena :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 28 2006, 09:42 AM
Post #39


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Teaca aia era teaca lui Excalibur. Faza cu teaca e urmatoarea : Saber spune pe la inceput ca atat timp cat nu are teaca la sabie nu e la full power......si nici n-o sa aibe teaca originala, dar il are pe Shirou in loc de teaca.

Cand Shirou a incepun trace-ul ala eu am crezut ca asa devine el Archer....ca ii se facusera trace-uri pe fatza...tot si-l inchipuia pe Archer.....ditamai expozia am zis ca asta e momentul....my bad.......daca o tine tot asa nu cred ca mai devine asta Archer.

Misto bataia cu Gilgamesh...matura cu ei pe jos :twisted: .... si le-a dezvaluit si lor adevarata identitate...asta ca sa nu moara prosti :D :twisted: . Acuma am vazut si eu mai clar sabia lui gilgamesh ca in poza aia n-o prea intelegeam exact....da ma rog...sabie e cam mult spus....asa e mai mult o lance.....ei n-am vazut sabii circulare care mai fac si pe bormasina :D

Is tare curios acuma de ce va fi in ep 22, Se vede ca Saber o sa vina dupa Shirou , dar l-a arata si pe Gilgamesh pe acolo .... ma intreb daca Gilgamesh o sa-l omoare pe lancer....sau e de partea lui......practic el numai e legat de Kirei.....asa ca poate sa faca cam ce vrea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 29 2006, 06:11 AM
Post #40


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



care lance bre, ca semana mai mult cu o coasa ...
cat despre teaca, da stiam asta, dar eu ma refeream la legenda sau ceva de genul asta, ca nu-mi aduc aminte de teaca sa fie mentionata.
vedem vedem ... ce-o sa fie in eps 22.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 11:50 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |