Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nijikon 2012, 3-4 Noiembrie,Palatul Copiilor,Bucuresti


quite_silent
post Nov 8 2012, 03:00 PM
Post #81


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: 2-August 12
Member No.: 11.039
Points: 378
Gender:



Well daca v-ati baga si voi niste huburi de romania, poate v-ar merge mai repede.

http://www.cstrike.ro/huburi.php

dar personal, nu l-am mai folosit de 4 ani cel putin. ( anul trecut o mica perioada, dar nu se pune, ca stateam in regie ^_^ )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dopamine
post Nov 8 2012, 04:00 PM
Post #82


ã­ã“
***

Group: Members+
Posts: 181
Joined: 2-August 12
Member No.: 11.041
Points: 399
Gender:



QUOTE(BloodSamurai @ Nov 7 2012, 03:20 PM)
La conventie "Nijikon" ati vazut figurine/action figures/statuete ??? Erau originale sau bootleg?? Cam la ce pret?? 
Vad pe mai multe forumuri se discuta ca la conventii cam 80-90% sunt figurine bootleg :( (si tot la pret mai mult decat valoarea lui reala) in timp ce pe cateva siteuri verificate-oficiale etc. se vand la un pret uneori ok (functie de luna ofertei) figurine oficiale originale (mult mai bine lucrate).
*



Erau figurine, majoritatea super dragute :D Nu stiu ce sa zic in legatura cu 'original/bootleg', nici nu stiu exact ce vrei sa zici , dar am asa o vaga banuiala (I'm such a noob). Eu mi-am luat un chibi Sebastian (Kuroshitsuji). E mic, mic si cute :D Am dat putin cam mult pe el (imo, but as I said I'm a noob) - 10 lei, but now I have my own Sebastian 8->
Here's a pic: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho...689532671_n.jpg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 8 2012, 07:43 PM
Post #83


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(dopamine @ Nov 8 2012, 04:00 PM)
Erau figurine, majoritatea super dragute :D Nu stiu ce sa zic in legatura cu 'original/bootleg', nici nu stiu exact ce vrei sa zici , dar am asa o vaga banuiala (I'm such a noob). Eu mi-am luat un chibi Sebastian (Kuroshitsuji). E mic, mic si cute :D Am dat putin cam mult pe el (imo, but as I said I'm a noob) - 10  lei, but now I have my own Sebastian 8->
Here's a pic: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho...689532671_n.jpg
*



BOOTLEG la figurine (uneori bootleg e declarat clone/fake/tzeapa desii dupa mine bootleg nu e tzeapa {tzeapa e cand e vanduta drept originala} e clona ilegitima fara drepturi de autor). Unii muncitori sau indivizi fac rost sau ciordesc matrite deteriorate sau care au trebuit schimbate datorita uzurii si apoi toarna ei figurinele. Unele bootleg arata foarte bine si uneori se merita sa dai pe un bootleg 18-30$ decat originalul care se afla la 90-300$.
O sa pun si poze de comparatie orig si bootleg, ambele par ok dupa mine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 8 2012, 08:11 PM
Post #84


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



"Young stud" my as* :lol:


Cat despre figurine: pun mana in foc ca cele la 15-20 de lei erau "bootleg" fiind ambalate in pungi simple de plastic, desi as dori sa ma lamuresti cum anume se diferentiaza :D

Erau si niste figurine mai mari, ambalate in cutii frumusele de la 50 de lei in sus. Eu, spre exemplu, mi-am luat un set Haruhi Suzumiya chibi Natsumatsuri cu 65 de lei....Acuma...ca e facut in Japonia sau in China pe vapor, I couldn't say, dar cert este ca erau in cutie :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 8 2012, 11:24 PM
Post #85


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



ok voi posta niste exemple de nendoroids (sunt figurine care reprezinta personaje din anime sau manga cu o inaltime de aproximativ 10cm si cu capul mai mare in raport cu scara sa de reprezentare):

Toate cele marcate cu rosu sunt ORIGINALE (cele cu albastru sunt bootleg).
In general cele bootleg nu au un anume abtipild cu "holograma reflexiva" (zic in general ca pe un site am gasit 7 tipuri de replici ai abtipildelor , iar unii pirati vand pe net abtipilde furate din fabrici seturi pe foi intregi [nr. de 30-80 de unitati])

Cele bootleg sunt caracterizate usor de catre plasticul lucios , cele originale par usor mai mate ,asta e cel mai bun indiciu precum si detaliile vopsirii ochilor. O figurina originala trebuie sa aiba ochii EXACT ca in anime :o :o .

(IMG:http://farm3.static.flickr.com/2333/5757932210_382278d01c.jpg)

(IMG:http://farm9.staticflickr.com/8183/8137980327_7190a94337_z.jpg)

(IMG:http://farm3.static.flickr.com/2556/5721952265_7baba9b84e.jpg)

(IMG:http://farm8.staticflickr.com/7002/6678560215_4843bece20.jpg)

Precizez iar cele cu rosu sunt cele originale. Oricum unele bootleg-clones imi par excelente (chiar daca sunt diferente) vopsite , mai ales la ochi. Faza cu pungile nu e valabila tot timpul. Unele vin in cutie dar si ce cutie perfect copiata dupa cele originale singurele indicii sunt lipsa abtipildului si cartonul e usor mai subtire si pare mai ieftin.

Pt. perversul de Luigi Darczon69 ia zi care e cea adevarata care e cea falsa:
(IMG:http://lovelyduckie.files.wordpress.com/2009/03/haruhi-fake.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 9 2012, 03:51 PM
Post #86


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Aha...am priceput... :) Deci inseamna ca si ale mele sunt bootleg > . > Still cute as hell though :D

Cat despre Haruhi...

As zice ca imaginea din stanga din patru motive:

1) Bentita (the orange thingy on her head sau cum naiba ii zice :D) este intotdeauna peste urechi, nu la nivelul lor

2) Capul pare slightly bigger datorita parului

3) Her "pointing stance" - nu-si acopera fata niciodata (ca in poza mea de profil)

4) Unghiul acele pointing stance pare gresit in imaginea din dreapta - she's always bending in a S-shape.

Was I right sau trebuie sa fac seppuku fiind a disgrace to all Haruhi followers...?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 9 2012, 06:12 PM
Post #87


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Nov 9 2012, 03:51 PM)
Aha...am priceput... :) Deci inseamna ca si ale mele sunt bootleg > . > Still cute as hell though  :D

Cat despre Haruhi...

As zice ca imaginea din stanga din patru motive:

1) Bentita (the orange thingy on her head sau cum naiba ii zice :D) este intotdeauna peste urechi, nu la nivelul lor

2) Capul pare slightly bigger datorita parului

3) Her "pointing stance" - nu-si acopera fata niciodata (ca in poza mea de profil)

4) Unghiul acele pointing stance pare gresit in imaginea din dreapta - she's always bending in a S-shape.

Was I right sau trebuie sa fac seppuku fiind a disgrace to all Haruhi followers...?
*



Vezi ca cea care pare ca face pointing usor peste fata ei nu e asa , e doar rotita si unghiul de vedere a diferit. Cea din stanga ta este o foarte reusita bootleg figurina iar cea din dreapta (TA nu a monitorului) e ceva mai mata si originala > :lol: :lol: :lol:
Astept sa iti faci harakiri :twisted: B) , sepukku e pt. fatalai <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 11 2012, 12:20 PM
Post #88


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(BloodSamurai @ Nov 9 2012, 06:12 PM)
Vezi ca cea care pare ca face pointing usor peste fata ei nu e asa , e doar rotita si unghiul de vedere a diferit. 
Astept sa iti faci harakiri  :twisted:  B)    , sepukku e pt. fatalai  <_<
*




> . <

http://www.youtube.com/watch?v=O_aziIIp8U8

You trickssss us!!! Nasty!!! FALSE!!! The angle was wrong? > . <
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:28 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |