Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> High School Of The Dead


Sidonix
post Sep 27 2010, 07:48 AM
Post #21


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... tampit ? :lol: deh nu e mare masterpiece dar nu cred ca are legatura cu definitia de tampit .... the anime industry a devenit ecchi industry de vreo cativa ani asa ca enjoy the prezent and future man :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Sep 27 2010, 02:16 PM
Post #22


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



HollowPain - subscriu.
Animeul asta e definitia filmelor care prostesc masele (ma rog, si inversul e valabil - apar din cauza maselor).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kyuubi654
post Sep 27 2010, 04:32 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 8-November 06
From: Bucharest/Dresden
Member No.: 3.242
Points: 165
Gender:



nuj, mie unu mi se pare mai bun decat alte seriale care au aparut in ultimul timp (neluand in seama animeuri clasice sau care intra la shounen). cat despre fan-service... autorul are un boob-fetish :) si a zis clar k vrea sa se concentreze cat se poate de mult pe acest aspect, atat in manga cat si in anime (pe mine unu nu ma deranjeaza asa de rau, desi cateodata chiar erau faze exagerate :D)

eu sincer imi fac mai multe griji de trendul asta cu loli :) pentru k in genul asta apar o tona de chestii, atat la animeuri cat si la mangauri. din cauza asta caut disperat si pliktisit mereu ceva nou de vizionat, insa fara succes.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 28 2010, 08:05 AM
Post #24


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Ecchi/fan-service reprezinta main stream-ul prezentului cum in anii 90 super-power shounen facea legea in lumea anime... publicul fan anime a evoluat odata cu societatea mai mult sau mai putin pozitiv insa cel mai important aspect este maturizarea cerintelor si asteptarilor lui odata cu targetul varstei de audienta. So young people want to see sex and sexy things and taaaadaaaaa they got it :lol: Totul in ziua de azi graviteaza in jurul imaginii, continutul avand un rol secundar asa ca momentan asta va fi main productul pietii de animatie nipone. Insa indiferent de main stream apar destule productii interesante de facturi diferite care ofera diversivitate si continua o evolutie a fenomenului anime. Problema majora este "disparitia" de scriitori/regizori/mangaka buni si asta se vede in frecventa aparitiei unor titluri marcante pe perioade lungi de timp... pfft asta imi aduce aminte de moartea lui Satoshi Kon >.< trist... insa mai vedem ce ne rezerva viitorul si indiferent care va fi voi incerca sa vad toate aspectele
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 7 2010, 08:33 PM
Post #25


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE(HollowPain @ Sep 25 2010, 07:31 PM)
cel mai tampit anime pe care l-am vazut in viata mea.

also, nu e zombie killing anime presarat cu boobs, e un fanservice anime plin the bouncing boobs si panty shots...a, si mai sunt si niste zombipe undeva prin background. This is what's killing the anime industry.
*



Daca anime-ul acesta a fost pentru tine atat de rau incat sa-l cataloghezi drept tampit te felicit. Inseamna ca nu ai dat peste serii prea lame pana acum. O sa dai si peste mai rele, stai linistit.
Initial am ocolit seria din cauza genului ecchi [pe care nu-l prea agreez], dar recunosc ca nu a fost o pierdere de vreme.

Personal nu consider seria chiar asa de slaba. A obtinut un 7 din partea mea. Nu cred ca a vrut vreodata sa se axeze pe personaje ci mai degraba pe poveste in sine. Cum reactioneaza persoane diferite intr-o astfel de situatie. Nu m-am asteptat niciodata sa vad personajele evoluand si sincer cand am vazut nr. de episoade am stiut ca se va termina exact asa cum s-a si terminat: adica nu s-a terminat. ei au trecut peste cateva greutati, acum le e si mai greu dar "lupta continua". Astept cu mare interes OVA-ul anuntat. Sunt curioasa daca continua povestea din anime sau e un filler.
Mi-a placut mult prezentarea situatie si daca ar fi renuntat la scenele ecchi si nu l-ar fi umplut de personaje inutile ar fi fost chiar un anime reusit.
Pana la urma ce rol au avut profesorul si studentii lui sau femeia aceea nebuna care nu credea ca exista zombii? Parca au fost introdusi in anime doar ca sa mai ocupe cateva minute din episod.
O alta chestie pe care nu am inteles-o: cum au ajuns zombii in submarin? Nu cred ca stiau sa inoate....
Nu am citit manga-ul sa pot face o comparatie dar cred ca o voi face dupa ce va fi terminat. Chiar sunt curioasa la ce final se va gandii autorul.

Acum si cateva plangeri la adresa seriei:
1. Faza cu pistolul legat de sani si gloantele care trec printre sani din episodul 8 au fost exagerate....really, ecchi, ecchi, dar deja e prea de tot <.< .
2. Saeko si Takashi trec ca prin branza printre zombii ca sa-i atraga dupa ei, apoi cand vin ajutoare si toata gasca, vai, nu mai pot trece din nou de cealalta parte si trebuie sa se desparta de grup....yeah, right...
3. Eu spun ca in episodul 9 au facut sex, altii spun ca doar s-au sarutat, oricum faza de la finalul episodului cand spune ca a salvat-o pe Saeko doar ca sa supravietuiasca m-a facut sa dispretuiesc acest personaj.
4. Finalul inexistent....

Un anime bunicel oricum, am vazut mult, mult mai slabe. Pe langa acelea macar acesta pot spune ca a meritat urmarit [o data in viata, in nici un caz mai mult XD].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Oct 8 2010, 10:06 AM
Post #26


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



QUOTE(Tessa @ Oct 7 2010, 08:33 PM)
Nu am citit manga-ul sa pot face o comparatie dar cred ca o voi face dupa ce va fi terminat. Chiar sunt curioasa la ce final se va gandii autorul.

don't do it! .. you'll just waste more time

QUOTE(Tessa @ Oct 7 2010, 08:33 PM)
1. Faza cu pistolul legat de sani si gloantele care trec printre sani din episodul 8 au fost exagerate....really, ecchi, ecchi, dar deja e prea de tot <.< .

but it was cool :P

QUOTE(Tessa @ Oct 7 2010, 08:33 PM)
2. Saeko si Takashi trec ca prin branza printre zombii ca sa-i atraga dupa ei, apoi cand vin ajutoare si toata gasca, vai, nu mai pot trece din nou de cealalta parte si trebuie sa se desparta de grup....yeah, right...

inconsistenta asta m-a enervat si pe mine tare de tot... si a aparut de cateva ori

QUOTE(Tessa @ Oct 7 2010, 08:33 PM)
3. Eu spun ca in episodul 9 au facut sex, altii spun ca doar s-au sarutat, oricum faza de la finalul episodului cand spune ca a salvat-o pe Saeko doar ca sa supravietuiasca m-a facut sa dispretuiesc acest personaj.

uncensored version ftw :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 8 2010, 10:11 AM
Post #27


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu am injurat, nu avea ce sa cenzurez :P .

De ce spui ca manga-ul e un waste of time? [vreau sa specific faptul ca anime-ul nu mi s-a parut un waste of time chiar daca mai am si critici la adresa lui].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Oct 8 2010, 01:26 PM
Post #28


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



eu am acceptat seria doar ca o chestie de pierdut timpul... de fapt asa am inceput cu manga. si nu mi-a displacut asa mult incat sa o intrerup... dar nici nu ma atrage prea tare...
la cum decurge manga nu cred ca poate sa vina cu ceva prea original si smecher pe final. that's why it's wasted time

but who knows... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Oct 19 2010, 05:36 PM
Post #29


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Initial am zis sa incep animeul pentru genul horror. A fost primul action+ecchi la care m-am uitat si sincer nu m-a impresionat nu stiu cat, iar horror nu a fost deloc, eventual supernatural trebuia scris in loc de horror. Inceputul trebuie sa recunosc ca mi-a placut, mi-a trezit foarte tare interesul. Am inceput seria cand erau aparute 3 episoade si atunci chiar avea ce sa te tina in suspans. Insa pe parcurs isi pierde acel farmec de la inceput si o ia paralel, incat cu fiecare episod aparut ma facea sa il aman. Au fost cateva faze foarte marfa, gen cea in care aparuse gangsterul, vreau sa spun ca mi-a placut cum a gandit Takashi; si inca cateva.
Grafica mi-a placut, dar unele trasaturi...extrem de exagerate...chiar si pentru ecchi... cam SF. Iar ca faze exagerate au fost si ele destule, de exemplu cea in care fetita aia mica face pipi pe Takashi. Sunt foarte dezamagita pentru inceputul super si sfarsitul.. stricat;
Personajele sunt monotone, toate la fel, numai marimea si culoarea parului modificata. Ca personalitati: nimic special si toate batute in cap rau de tot...(pana si cea mica). Au fost si o gramada de personaje in plus(unele apareau des si nici acum nu le-am inteles rolul) si actiunea nu mai reusea sa se centre asupra cuiva anume. Iar clasa profesorului pana la urma n-a avut niciun rol. Dupa ce s-au despartit era treaba lor ce faceau, chiar nu ne mai privea din moment ce nu aveau sa se intalneasca din nou..
Si eu astept OVA-ul cu nerabdare, sperand ca va fi o continuare pentru sfarsitul ala prea comun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 19 2010, 08:12 PM
Post #30


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Yeah, nici eu nu m-am prins de ce l-au mai bagat pe profesor si studentii lui in anime-ul asta si nici rolul femeii aceia nebune care nega faptul ca ar exista zombie. Ne enerveaza putin si ne dau sentientul ca le vor face ceva rau "eroilor" nostrii doar ca apoi sa moara cateva episoade dupa....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 19 2010, 09:50 PM
Post #31


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



I am on a writing spree this evening si fiindca nu se intampla prea des voi abuza putin si voi si despre o serie care nu merita.
M-am apucat si eu sa-l vad in special pentru ca am avut mereu o atractie catre undead iar in filme nu am vazut nimic care sa ma impresioneze. Nu cred ca mai are rost sa mai repet ce s-a spus deja pentru actiunea proasta, not enough undead, latura ecchi exagerata, grafica slaba, la horror nu m-am asteptat asa ca nu am fost dezamagit. Cat despre reactia personajelor as minti sa spun ca a fost la pamant, dar am vazut mai bun. Per total pot spune ca e bun de pierdut timpul, dar cam atat.
Daca vrei cu adevarat niste horror stick to Higurashi, momentan este inca cel mai bun anime care s-a facut ce urmeaza exclusiv latura horror.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 19 2010, 10:03 PM
Post #32


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... hai ca sunteti funny si deviati iar de la cu ce se mananca chintesenta de matrix boobs din serie... genul horror ca sa poate sa mai sperie pe cineva s-a transformat in productii gore-sado care iti intorc stomacul pe dos, deci nu asteptati horror in anime pt ca nu a existat ever. Ceea ce vedeti este unul din ultimile succesuri de marketing a unui produs frumos ambalat ce contine toate eurile si proteinele necesare sa te tina pina la pauza pt 1-3 min de reclama.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 19 2010, 10:16 PM
Post #33


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Nu am spus ca nu sunt de acord cu ce ai zis, decat am analizat produdul de care spui si dupa standardele mele asta e valoarea pe care o vad in el. Ca asta trage la publicul de azi asta e, eu nu pot sa scriu decat opiniile mele, nu rezultatele unui sondaj.
Cat despre horror, eu nu l-am vazut niciodata ca ceva ce este menit sa ma sperie ci ceva care ma delecteze cu nebunia dulce a personajelor, teroarea lor, horrorul este un snack for my twisted side.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 19 2010, 10:33 PM
Post #34


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



maybe, insa din pacate parerile personale nu mai conteaza in turma sec 21 asa ca focalizeaza sondajele ca ele iti spun cum si ce sa vezi :D :P .

ps: nu stiu daca ai vazut sau nu insa iti arat eu ce vor sa imite la nivel de tema cu HSOTD si anume unul dintre putinele realy scary movies made si anume REC
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 19 2010, 11:12 PM
Post #35


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Oct 19 2010, 10:33 PM)
maybe, insa din pacate parerile personale nu mai conteaza in turma sec 21 asa ca focalizeaza sondajele ca ele iti spun cum si ce sa vezi  :D :P  .
A really sad story if you ask me, but true only if you accept it.

Nu am vazut REC, dar pare ca merita incercat. Acum am la ce ma uita weekendul asta :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 20 2010, 11:45 AM
Post #36


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



You can deny and be an outcast :P ma rog insa daca vrei sa vezi REC incepe cu REC 1 si dupa 2 pentru ca se leaga si cauta variantele originale spaniole cu sub eng for max fxs :D still scares the shit out of me everytime i watch it si asta afirm tinind cont ca horror e un fel de comedy pt mine :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Oct 20 2010, 03:52 PM
Post #37


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



QUOTE(elpreda @ Oct 19 2010, 09:50 PM)
Daca vrei cu adevarat niste horror stick to Higurashi, momentan este inca cel mai bun anime care s-a facut ce urmeaza exclusiv latura horror.
*



Am vrut de multe ori sa ma uit, bazandu-ma pe drama nu pe horror, dar n-am trecut de episodul 1 de teama. Te referi aici la ideea generala a animeului ca fiind horror sau la ceea ce prezinta animeul(faze sangeroase etc)?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 20 2010, 05:18 PM
Post #38


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Higurashi e jumate mindfuck, jumate horror, dar hai sa zicem ca nu e tocmai frumos sa te uiti la el in miez de noapte :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 21 2010, 06:24 PM
Post #39


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Contine faze singeroase, dar nu acestea constituie baza, si nu atat de multe sau gory ca elfen lied sau gantz, mai multa importanta vei partii de mindfuck care este realizata f bine realizata. Si nu te speria daca nu intelegi nimic din primul sezon, se explica abia in al 2-lea. Dar asta nu e topicul pt higurashi asa ca nu voi spune mai mult de atat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

~L~
post Oct 22 2010, 07:05 AM
Post #40


SilviuSsj5
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 26-October 09
From: Stefanestii de Jos, Ilfov, Romania
Member No.: 9.131
Points: 151
Gender:



high school of death am vzt cateva episoade, si imi place ca sunt fete sexy :))), oricum in top anime e prin locurile 380 apx
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 04:49 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |