Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Care Este The True Super Sayian? Brolly Sau Goku?


mihnea13
post Aug 20 2007, 06:23 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.933
Points: 63
Gender:



eu zic ca Brolly e the legendary one B) desi poate e mai puternic goku cand e ssj4 sau chiar 3. Deoarece brolly s-a nascut cu un foarte mare ki,si astfel a indeplinit "profetia" (ma rog,ideea aia ca se naste un ss la nush cati ani).Ca goku a devenit prin antrenament mai puternic ca el,asta e alta treaba ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kAtA_ssj6
post Aug 28 2007, 01:08 AM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 55
Joined: 24-August 07
From: Dr. Tr. Severin
Member No.: 4.998
Points: 135
Gender:



ce intrebare stupida . pai goku ajunge pana la SSJ5 si Brolly e doar SSJ normal . nush ce tot ziceti ca e asa bun brolly ala . cititi si AF Manga sa vedeti ca este vorba despre un saiyan , care a fost creat ca clona a lui Goku pe nume Xicor care sa razbune moartea familiei Freeza si sa o faca pe creeatura-mama a lui Freeza cea mai puternica creeatura din Univers . de asta putem zice ca e puternic , fiindca a ajuns la SSJ 5 , dar nu de Brolly . Brolly asta practic nu a existat . In revistele manga ale lui Akira Toriyama nici nu aparea nici un capitol care sa prezinte vreo scena dintr-un film . Practic filmele nu prea au legatura deloc nici cu manga si nici cu seria DBZ anime .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DmonHiro
post Aug 28 2007, 08:33 AM
Post #23


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



Amice....ai probleme mentale SERIOASE daca tu zici ca ai citit Dragonball AF (care nu exista). In locul tau as suna la un psihiatru pana nu e prea tarziu.

Si True Super Sayan este Goku.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kAtA_ssj6
post Sep 4 2007, 07:06 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 55
Joined: 24-August 07
From: Dr. Tr. Severin
Member No.: 4.998
Points: 135
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Sep 4 2007, 07:10 PM
Post #25


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(kAtA_ssj6 @ Sep 4 2007, 08:06 PM)


Ow please... chiar asa credul esti???

Toti torrentii aia sunt FAKE-URI!!! NU EXISTA DRAGONBALL AF
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kAtA_ssj6
post Sep 4 2007, 07:30 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 55
Joined: 24-August 07
From: Dr. Tr. Severin
Member No.: 4.998
Points: 135
Gender:



Macar incearca si downloadeazai . nu prea pare FAKE . e greu ca un om obisnuit sa deseneze asa de bine .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DmonHiro
post Sep 4 2007, 08:28 PM
Post #27


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



Ai auzit de doujinsi? Si as putea sa fac benzi desenate cu Dragonball cu Guku la SSJ66666, asta nu inseama ca e oficial
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DisTurB3D
post Sep 4 2007, 11:17 PM
Post #28


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 4-September 07
Member No.: 5.087
Points: 5
Gender:



Din cate-mi amintesc ... amandoi sunt true super sayian-jins... in prima evolutzie, ssj ... Goku e fake ssj dupa cum shi spune la ssj2 cand devine fi-su shi explica aceasta evolutzie ca fiind adevarata forma a unui Ssj... nivelu' 2 pentru ei. La Brolly nu se pune problema, el fiind legendarul Ssj. Acum, poate ma lasa memoria da' cam asha e. Din cate m-am interesat shi eu... chestiile cum ca va aparea un AF sunt minciuni in totalitate. Shi sa nu uitam la fapte... au trecut cam 10 ani de cand n-a mai aparut nimic... ma indoiesc ca va aparea ceva acum. Oricum nu exista nici o dovada cum ca va aparea, simple spuse pe un forum = 0.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

s3th
post Oct 5 2007, 08:23 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 12-September 07
From: Iasi, RO
Member No.: 5.149
Points: 116
Gender:



Sunt total de acord cu Majin. Doar pentru ca Brolly a fost invins asta nu inseamna nimic. Tot el a ramas Legendary SSj
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DmonHiro
post Oct 5 2007, 08:30 PM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



Considerand ca titlul de "Legendary Super Saiyan" este luatr din manga, si Broly NU APARE in manga, rezulta ca Goku este "Legendary Super Saiyan"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Dec 3 2007, 10:50 PM
Post #31


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



1.legenda super saiyanului este redata in anime prin flashbackuri. vegeta isi aminteste de ce ii zicea babacu lui. si nush daca a-ti observat, dar super saiyanul de care vb king vegeta era un golden ozaru.saiyanii nu stiau ce e aia super saiyan cu adevarat.dar stiau ce e aia legendary super saiyan - un saiyan mult mai puternic decat restu din perioada sa -
2 la mana : formele de transformare par o degenerare. din human looking => monkey looking.
3. brolli a fost bagat in story pt a exemplifica legenda. el a avut un power level inimaginabil pt un bebe , deci confirma din nou legenda.
4. super saiyan si legendary super saiyan...2 termene diferite, dar care sunt folosite incorect in a reda aceeashi chestie pt ca saiyanii nu stiau de transformare . presupuneau ca golden ozaru e ssj.
e clar ca brolli e lssj.power level aproape infinit, nu necesita tehnici , doar rage. presupun cca brolli ar fi sarit pana la ssj3 daca ar fi trait. cu toate astea,exista problama corpului. ar fi rezistat unui ki atat de puternic ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

umbbra
post Apr 18 2008, 12:12 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 18-April 08
From: Brashoc
Member No.: 6.622
Points: 56
Gender:



Broly a fost primu`. Subscriu la ce a zis Majin. Dar mie imi pare ca legenda a aparut chiar de la Broly. Se povestea parca ca a existat un Super Saiyan... iar filmul il da pe Broly primul care s`a transformat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Apr 18 2008, 12:27 PM
Post #33


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Filmele DBZ nu au neaparat legatura cu seria. Toriyama nu si-a imaginat niciodata vreun Broly, ci doar pe Goku ca Super Sayian. Povestea lui Vegeta despre legenda super sayianilor are doar rostu de a explica ce i s-a intamplat lui Goku. Cum ar fi fost dak s-ar fi transformat Goku in ssj si nimeni n-ar fi stiut ce-i aia? :wacko:
Apoi e o eroare de logica dak ne luam dupa "Broly the Legendary Super Sayian", fiindca Vegeta spune ca ultimul super sayian(legendary sau nu) a existat acu nush cate mii de ani, ori Broly e de aceeasi varsta cu Goku si s-a transformat in ssj dupa distrugerea planetei Vegeta. Atunci cum ar fi putut el sa devina "legendary"??? Cine auzise de el pana atunci? Dak se stia de el nu credeti ca Frieza would have hunted him down? :blink:
Deci, dupa parerea mea the only true Super Sayian is Goku :P (if you count out Vegeta, Gohan, Trunks... and the rest from the series <_< )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post May 20 2008, 12:19 AM
Post #34


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



d c freeza nu l`a vanat pa brolli ? pt ca brolli oficial a murit , injunghiat de taicasu`.toriyama nu si-a imaginat un brolli ssj ? ai nu mai zi , pe bune ? uite ca eu nu cred asta..cam greu sa creei un personaj fara sa ti`l imaginezi initial. iar ce povesteste vegeta da...sa refera la ideea de super saiya-jin..doar ca saiya-jinul de care vb vegeta era un golden ozaru.
eroare ? mane ....legendary super saiya-jin = un saiyan care are un power lvl superior oricarui saiyan existent vreodata.asta e spilu`.iar brolli e legendary super saiya-jinul erei in care traiesc vegeta si kakarotto. de ce spun asta ? pt ca la nastere brolli avea un ki imens. fapt care a dus la tentativa de asasinare ordonata de vegeta senior lui paragus.
cat despre intrebarea din topic......raspunsul e clar : ambii sunr super saiya-jini...doar ca brolli era legendary super saiya-jin si kakarotto nu.

si bineinteles . . .
QUOTE
1.legenda super saiyanului este redata in anime prin flashbackuri. vegeta isi aminteste de ce ii zicea babacu lui. si nush daca a-ti observat, dar super saiyanul de care vb king vegeta era un golden ozaru.saiyanii nu stiau ce e aia super saiyan cu adevarat.dar stiau ce e aia legendary super saiyan - un saiyan mult mai puternic decat restu din perioada sa -
2 la mana : formele de transformare par o degenerare. din human looking => monkey looking.
3. brolli a fost bagat in story pt a exemplifica legenda. el a avut un power level inimaginabil pt un bebe , deci confirma din nou legenda.
4. super saiyan si legendary super saiyan...2 termene diferite, dar care sunt folosite incorect in a reda aceeashi chestie pt ca saiyanii nu stiau de transformare . presupuneau ca golden ozaru e ssj.
e clar ca brolli e lssj.power level aproape infinit, nu necesita tehnici , doar rage. presupun cca brolli ar fi sarit pana la ssj3 daca ar fi trait. cu toate astea,exista problama corpului. ar fi rezistat unui ki atat de puternic ?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post May 20 2008, 06:30 PM
Post #35


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Din cate stiu eu Toriyama nu a avut nicio contributie la vreunul din filmele DBZ(adik nu a facut vreo manga dupa care sa fie acestea facute). De aceea zic ca el nu si-a imaginat vreun Broly. Bun, era acel ssj de care aminteste Vegeta, care nu avea cum sa fie Broly ptr ca zice ca a existat acu nusitu cat timp.
Bun, Frieza il credea mort si de aia nu l-a vanat. Tot ramane problema de cum naiba a ajuns el legendary???(sayianii toti morti, Frieza ii credea pe toti morti...deci de unde atat legenda???).
Ambii sunt ssj, mai evident de atat nu se poate, dar intrebarea era care este the true ssj si deci trebuie facuta o diferentiere, cat de mica. Avand in vedere faptul ca Broly nu face parte din povestea originala a lui Toriyama, ci a fost inventat special pentru film iar Goku nu numai ca face parte dar e chiar personajul central al povestii, eu tind sa cred ca el e the true first ssj.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deus
post May 20 2008, 09:06 PM
Post #36


Whatevah!
***

Group: Members+
Posts: 188
Joined: 19-April 08
From: Bucuresti
Member No.: 6.629
Points: 494
Gender:



QUOTE(Terry_SOAD @ May 20 2008, 06:30 PM)
Din cate stiu eu Toriyama nu a avut nicio contributie la vreunul din filmele DBZ(adik nu a facut vreo manga dupa care sa fie acestea facute). De aceea zic ca el nu si-a imaginat vreun Broly. Bun, era acel ssj de care aminteste Vegeta, care nu avea cum sa fie Broly ptr ca zice ca a existat acu nusitu cat timp.
Bun, Frieza il credea mort si de aia nu l-a vanat. Tot ramane problema de cum naiba a ajuns el legendary???(sayianii toti morti, Frieza ii credea pe toti morti...deci de unde atat legenda???).
Ambii sunt ssj, mai evident de atat nu se poate, dar intrebarea era care este the true ssj si deci trebuie facuta o diferentiere, cat de mica. Avand in vedere faptul ca Broly nu face parte din povestea originala a lui Toriyama, ci a fost inventat special pentru film iar Goku nu numai ca face parte dar e chiar personajul central al povestii, eu tind sa cred ca el e the true first ssj.
*


Ai dreptate,Broly e caracter din film nu apare in Saga-uri.De aceea nu prea avem informatii despre el :)
Oricum...nush c diferenta este intre Vegeta si Broly :| sincer chiar nu vad in afara de faptul ca Broly e LEGENDARY SSJ
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post May 21 2008, 02:36 PM
Post #37


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



toriyama a supravegheat tot proiectul dragon ball 2 , aka dragonballz .
mane...vegeta nu vb de brolli. vb de un saiya-jin care la un momendat in istoria lor a existat si era incredibil de puternic. { cred si eu...era una bucata golden ozaru }
cum a ajuns el legendary ? dude....legendary e un termen la fel ca super din super saiya-jin. brolli e un legendary super saiya-jin pt ca s-a nascut cu un powerlvl imens . de aia. simple as that.
QUOTE
raspunsul e clar : ambii sunr super saiya-jini...doar ca brolli era legendary super saiya-jin si kakarotto nu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post May 21 2008, 03:08 PM
Post #38


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Da, normal ca Toriyama a supravegheat tot proiectul DB(dragon ball & dragon ball z), eu spuneam ca el nu a proiectat personajele si povestile din filme precum cele din main storyline. A fost doar consultat si a dat idei probabil pentru ca filmele sa nu aiba un feeling total rupt de serie.
Inteleg la ce te referi Majin cand spui ca tu consideri termenul de "legendary" precum cel de "super' din ssj. Ei, uite aici e diferenta, caci eu cred ca nu e asa. Cand spui ssj te referi la un lucru(o transformare) bine definit, clar, cu caracteristici diferite fata de simplul sayian. Cand spui legendary, care-i diferenta mai exact? Ca are o putere uriasa si e plin de muschi?Pai atunci putem spune ca toti ssj din serie pot fi considerati legendary. Eu prefer sa iau termenul ca atare, dar cred ca tu ai dreptate aici, din simplul fapt ca asta era si ideea celor care au facut filmul: sa introduca un termen spectacular care sa impresioneze publicul mai tanar, chiar dak termenul in sine nu prea reprezinta mare lucru. Asta mi se pare o chestie comerciala, facuta doar ptr a castiga audienta si de aia nu imi place. Cred ca de asta si prefer animeurile bazate pe o manga, caci povestea e inventata de un singur om care nu face astfel de compromisuri pentru audienta. De aia la Toriyama(in manga) super sayian inseamna super sayian, neexistand legendary(dak ar fi existat ar fi fost sigur ceva diferit ;) de un ssj).
De asta o tin eu una si buna ca Goku e the true super sayian.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post May 22 2008, 03:17 AM
Post #39


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



Ca are o putere uriasa si e plin de muschi?Pai atunci putem spune ca toti ssj din serie pot fi considerati legendary.
mane...nu poti spune ca toti saiya-jinii erau legendary. pt ca nu au avut caracteristica de baza : un power lvl incredibil de la nastere. sa il luam pe gohan. daca el ar fi legendary ar fi trebui sa aiba un power lvl mai mare de 10.000 pe putin. { ca deh, atata avea nea brolli la nastere} . un legendary saiya-jin depasea orice power lvl atins de vre-un saiya-jin vreodata. asta e chestia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post May 22 2008, 01:51 PM
Post #40


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



QUOTE
mane...nu poti spune ca toti saiya-jinii erau legendary. pt ca nu au avut caracteristica de baza : un power lvl incredibil de la nastere.
Mda...cam asta e ideea din film <_< . Si da, probabil la asta se refera ei cand spun legendary ssj. Atat Goku, ca si Broly sunt evident ssj, cu diferenta ca unul e "legendary" si altul nu. Da ca sa nu deraiem de la topic hai sa vedem, totusi, facand o deosebire(cat de mica), care dintre ei e mai "true" sayian decat celalalt. My vote goes to Goku B) .

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:34 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |