Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Shadow Skill


Sc0rp10n
post Jan 25 2005, 01:15 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Un anime cu multa bataie, ceva in stilul Fatal Furry si Street Fighter 2V dar intr-o lume fantasy in care nu scapi de monstrii si demoni. Cind zic ca in stilul celor doua ma gindesc la stilul de lupta, adica apar si aici tot felul de superputeri cu lovituri ce includ atit forta fizica cit si psihica. Are si parti negative desigur.... /hmm ... a stiu e prea scurt, mult prea scurt :? .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 25 2005, 01:41 PM
Post #2


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am citit si eu ceva din manga si am vazut ca pare super tare, mai ales ca se pare ca dintre cei mai tari luptatori face parte o fata, ash vrea sa vad si anime-ul, poate o sa am si eu ocazia candva... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 25 2005, 01:42 PM
Post #3


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Sarind peste faptul; ca luptele sunt in genul clasic CARE MA CALCA PE NERVI o lovitura urmata de o ora de discutii....Animele e destul de frumusel. batai cu ceva sange pe acolo(mai ales in OVA) si o poveste OK. Din pacate prelungirea bataliilor la nesfarsit ....iti da impresia ca seria e scurta :evil: ..
Daca ar fi dupa mine...as alege alea 3 ep din OVA....Mi s-au parut mult mai la obiect facute ...si cu sange frumos in toate luptele...cum e si normal... Diferenta mare cand au trecut la TV ...aprope ca au eliminat de tot sangele :roll: ...si e pacat ca bataile is ok....sarind peste offful meu de la inceputul postului!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Jan 26 2005, 09:01 AM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Eu despre OVA vorbeam, scuze daca nu am fost explicit nici nu stiam ca este si serial. Acum am cautat si se pare ca e si un film.
Seby vezi ca eu am 4 ep. la OVA, daca nu ai tot e nasol pentru ca ultimul e cel mai fain, si are cea mai tare lupta : Gau cu Ella e ceva ce nu trebuie pierdut in nici un caz. Tot aici ni se dezvalui si originile stilului pe care il practica, cine l-a creat si in ce imprejurari.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Jan 26 2005, 07:46 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Shadow Skill a inceput cu un OVA pilot in 1995, au aparut apoi 3 OVA-uri in 1996 si in cele din urma in 1998 s-au decis sa scoata un serial TV de 26 de episoade. Nu e scurt, mai degraba incomplet. Multe lucruri raman neexplicate.

OVA-urile sunt slabute, prea scurte pentru a spune ceva, nu le recomand. Serialul in schimb e bun pentru ca spre deosebire de OVA-uri aici accentul se pune pe relatia dintre Elle si Gau, personajele principale. Sunt putin dezamagit sa vad cu cata usurinta a fost catalogat. Nu e doar un serial de actiune cu elemente fantasy. Nu luptele sunt atractia principala. Toate personajele au o motivatie, lupta pentru ceva fie ca e vorba de mandrie, onoare, prietenie sau dragoste. Din pacate majoritatea vede doar bataile si sangele. Dar pana la urma Shadow Skill nu se adreseaza oricui.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Jan 27 2005, 01:32 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Sincer nu stiu ce sa zic, am fost pe site-ul oficial, dar cum nu stiu destula japoneza ca sa citesc ce scrie pe acolo pot sa spun doar ca sint 5 episoade la OVA. Cel putin asa apare pe acolo, se pare ca ultimul a iesit de curind, am gasit un forum unde ziceau ca vor sa se apuce sa-l traduca, dar cind o sa fie gata cine stie, ramine de vazut.
Nimeni nu a spus ca este doar de actiune, nici un anime nu poti sa spui ca e doar actiune, dar este de actiune prin excelenta, iar orice actiune are si un trigger nu? sau poate gresesc eu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 30 2005, 04:27 PM
Post #7


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Prin simplul fapt ca am vazut seria ...insemna ca nu am catalogat-o ca o mare aberatie....De obicei fac asta dupa 3-4 ep si ma opresc!! Mie mi-au placut fazele de cafteala...Motivatia si tot legat de personaje a fost ok nu mi s-a parut nimic extraordinar....Ideile care stau la baze le gasesti la extrem de multe anime...si de aia nici nu ma mai complic sa comentez...
Ovaul mi-a placut mai mult pt ca e mai necenzurat! Fazele de lupta sunt mult mai reale! Daca abordau totul la fel si in TV era super ok din pct meu de vedere!
Am mai spus ma calca pe nervi discutiile din mijlocul bataliilor....dar deh asta e stilul de abordare in mult prea multe anime ca sa ma mai agit....din pacate!
Personaje sunt OK...Sunt destul de bine conturate in serie ..si e interesant ca arata cam despre toti cate ceva...Sfarsitul e un pic lasat in pom ...da cine stie ...O continuare e bine venita!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 30 2005, 06:22 PM
Post #8


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Eu am vazut doar The Movie si Epilogue ... daca stiti cumva de unde pot fi downloadate toate filmele/ova v'as fi recunoscator.

Este unul dintre primele anime le'am vazut... si mie unul mi s'a parut un anime bun.... a reusit sa ma implice in luptele personajelor, ceea ce pt mine zice mult. Da este ca multe alte animeuri ca poveste... dar are un fel aparte de a pune in scena lucrurile... e un anime de nota 8 la mine... si 8 e nota buna :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Jan 31 2005, 01:38 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



http://bittorrent.anime-supreme.com:6969/i...dex.html?sort=1
Aici o sa gasesti cele 4 episoade din OVA. Din cite stiu eu serialul TV nu a aparut ogm sau mkv, asa ca ii las pe altii sa-ti spuna de unde le poti lua.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 5 2005, 12:09 AM
Post #10


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Incerca pe www.boxtorrents.com :wink: !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 15 2005, 11:29 AM
Post #11


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am vazut si eu de curant seria si mi-a placut la nebunie, e superba. Luptele sunt foarte faine, insa are si o poveste destul de buna, in plus apar o serie de alte personaje, fiecare cu o poveste lunga in spate care ii individualizeaza. Imi place mult acest lucrur, faptul ca personajele au un caracter foarte puternic, mai ales cele principale, Elle si Gau. In plus mai e si comic, sunt o serie de faze comice iar Elle e super comica prin her clumzyness si tomboyish style.
Il recomand tuturor fanilor fantasy care cauta un anime cu o poveste buna si multa actiune si in general tuturor fanilor anime
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 7 2005, 10:44 PM
Post #12


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



QUOTE
Eu am vazut doar The Movie si Epilogue


crek leai vazut pe toate pt k si eu am avut shadow skill the muvi ..700 MB si apoi am downlodat primele 3 ova de pe anime HG hub si toate trei la un loc formau defapt tot ala de 700MB ....si epilogue presupun k e OVA 04 ...

destul de misto ...un fel de samurai x ....combinat cu DBZ:P ...oricum e fainutz si luptele is frumusele ....ova 3 nu mia placut ....cu tipu ala cu gheatza ...acuma downlodez ova 04 si astept sa vad finalul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Sep 9 2005, 10:10 AM
Post #13


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Cred ca ai dreptate... ca m'am apucat azi noapte sa le scot de pe torrent si e asa cum zici. OVA 4 adica Epilogue il aveam. Si sper ca fac rost si de serie cat de curand.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 10 2006, 11:17 PM
Post #14


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



old school anime... am vazut filmul si epilogul... nimic de reprosat... imi era dor de animatia clasica... pastelurile culorilor sterse da senzatia de another time and era :) ... desi in film evolutia lui Gau si Elle nu e detaliata ca in serie mi s-a parut foarte bine dezvoltat storyboard-ul... astept sa vad si seria...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Nov 8 2006, 10:35 PM
Post #15


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



fani shadow skill pls nu va uitatzi la Shadow_Skill_-_Secret_of_the_Kurudan_Style ..... o sa fitzi foarte dezamagitzi ... nu poate fi numit anime acea tentativa de film ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 13 2008, 08:22 PM
Post #16


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



Mi-a placut animeul!! A fost asa tare, incat l-am recomandat la multa lume!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:35 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |