Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ultimul Anime Vazut, Impresii, opinii, sugestii


darczon69
post Nov 24 2011, 10:13 PM
Post #21


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



+1. Sora no Otoshimono e numai bun pentru o dupa-amiaza: faze amuzante, personaje hilare (the President e geniala :D) si chiar si un pic de actiune. Totul impachetat cu o animatie superba.

Apropo, mie imi place de el :). Macar stie ce vrea, nu ca alti male characters care nu stiu pe unde sa o mai scoata cand aterizeaza din greseala cu capul sub fusta uneia.

Cu toate ca nu pricep de ce nu le foloseste pe Angeloids...I mean...they have boobs too :D.

In orice caz, e un anime funny, care stie ce vrea sa le ofere spectatorilor si nu cade in extreme: un pic de actiune, niste glume (expirate sau nu, daca te-au facut sa zambesti, si-au facut treaba :lol: ), chiar si un pic de drama si o tona de ecchi goodness :).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Nov 30 2011, 12:20 AM
Post #22


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Tocmai am terminat de vazut Shikabane Hime, ambele serii - a doua fiind de fapt o continuare a primei serii numai ca are loc un time-skip de 6 luni.
Impresie: nimic special - your ordinary bad-azz well-endowed teenage girls killing undead bastards with guns, snipers, giant hammers or swords.
Story: dupa ce mor pline de regrete, o categorie selecta de fete pot ramane "in viata" daca fac un fel de contract cu un preot - astfel ele devin Shikabane Hime - iar dupa ce distrug 108 Shikabane (sau undead corpses) pot merge fericite in Rai. Ele si preotii lor lupta si omoara tot ce "misca mort", dar daca se intampla ca preotul sa fie omorat, si ele devin un simplu Corpse si trebuiesc omorate de alte Shikabane Hime, inainte de a omori the living. A fost destul de naspa cand asa ceva a patit tipa care incepea sa devina my favorite...
Seriile nu au o filozofie prea solida, si apar destule intrebari pe parcurs, care isi gasesc raspunsul abia in ultimele 2 ep...
Nu stiu daca poate fi recomandat: action slabut si episodic, romance - exista o bruma, dar e de genul acela forbidden si ii lipseste wow-effect.
Daca nu gaseam un clip care era foarte frumos facut cu toate momentele bune din prima serie, nu as fi urmarit...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Dec 12 2011, 10:50 PM
Post #23


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Am vazut Fractale si mi-a placut. Nu e super serie dar nu m-a plictisit, are grafica frumoasa si nu e plin de clisee. Daca ar fi sa-l aseman cu ceva as zice ca e o combinatie intre Dennou Coil si Matrix. Poate prea multe lucruri imprumutate din Matrix dar nu conteaza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Dec 16 2011, 12:22 AM
Post #24


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Dupa trei pachetele de servetele consumate, as dori sa pun si eu o intrebare referitoare la Grave of the Fireflies: cele doua live adaptation...se merita vizionate? Sau doar strica povestea?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Dec 26 2011, 11:30 PM
Post #25


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



To Love-Ru (+OVA). Foarte dragutz! HQ ecchi - nu s-au prea straduit sa acopere si daca nu se folosesc efectiv mainile pt a bloca, spuma, abur sau orice alt element folosit sunt see-through. Ma simt mai in rand cu restul fanilor anime de gen masculin de cand am vazut si seria asta :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Dec 27 2011, 12:19 AM
Post #26


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



About time :P. Si mie mi-a placut To Love-Ru mai ales OVA-ul (scena cu gemenele...a fost geniala :D): ecchi fara prea multe complicatii, harem extrem de generos, grafica buna si poveste draguta :).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Apr 3 2012, 11:46 AM
Post #27


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Din moment ce nu am gasit vre-un thread despre Sora no Otoshimono, this will do. A aparut filmul mult-asteptat in caz ca nu ati aflat sa nu ati vazut. Pot sa spun ca am fost usor dezamagit deoarece aveam anumite asteptari care nu s-au materializat. Totul are un ton mult prea serios pt un anime ecchi, nu prea au fost faza amuzante, si atat de putin panty-shots ca le poti numara pe degetele de la o mana. Incepe cu o recapitulare de juma de ora a ceea ce s-a intamplat in cele 2 serii, si apoi probabil isi amintesc producatorii ca trebuia sa faca ceva cat decat original, si asa incepe si povestea propriu-zisa...Pot sa spun ca incepuse sa ma enerveze la un moment dat. Daca ar fi sa-i dau o nota, cred ca ar fi 5. Looking forward to more disappointments in the future...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Apr 3 2012, 06:31 PM
Post #28


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



:lol:

Exista (trecut) deja un topic cu aceeasi tema http://forum.anime-club.ro/forum/page-68-t3635-s1340.html a fost inchis cu urmatorul mesaj:

"Am inchis acest topic la suggestia unor useri si dupa niste discutii cu alti admini.

Motivul este urmatorul: Multi useri folosesc acest topic pentru a-si expune parerile sau a discuta despre anumite serii, in loc sa posteze pe topicurile dedicate acelor serii.

Va rugam frumos sa postati la topicurile dedicate acelor anime-uri, in caz ca nu exista topicuri dedicate unui anumit anime sau nu l-ati gasit, puteti creea un topic nou."
Ranma-kun


Good luck!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Apr 3 2012, 06:50 PM
Post #29


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Tinand cont ca topic-ul asta nu a fost inca inchis desi exista de ceva vreme probabil ca nu conteaza. Oricum forumul e pe moarte. Post-urile noi sunt o binecuvantare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Apr 3 2012, 08:07 PM
Post #30


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Apr 3 2012, 06:50 PM)
Tinand cont ca topic-ul asta nu a fost inca inchis desi exista de ceva vreme probabil ca nu conteaza. Oricum forumul e pe moarte. Post-urile noi sunt o binecuvantare.
*


Aici deviez de la subiectul threadului:
Cum se poate ca forumul sa fie pe moarte? Mai ales dupa ce am devenit si eu de curand membru... Not to mention the fact that it offered me the opportunity to talk to new and fascinating people and also learn more about the world of anime and anime-fan life... La cele cateva mii de participanti la evenimente precum Nijikon si Otaku fest, eu nu pricep cum se face ca acest forum nu are zilnic on decat un average de 5 membri/seara... Daca majoritatea fanilor sunt ceva asemanator celor de pe forumul cu DBZ(as vrea sa spun "No offense here", dar as minti), atunci, no wonder things are looking bad. Spre deosebire de majoritatea cunoscutilor mei, aici am gasit in sfarsit un loc cu oameni care imi impartasesc pasiunea pt acest gen de arta si cu care pot vorbi liber despre orice inseamna anime si Japan in general... Nu vreau sa vad acest forum disparut... I want to meet you people la Otaku fest...chiar speram ca dupa ce revin in B, sa pot sa ma ofer voluntar pt a face parte din stafful de la Nijikon... I want to have friends I can talk about a certain anime,Japan-related thing without them yawning... I want to see darczon's face when Kishi makes Neji confess his love to Hinata and she forgets about Naruto... and so many other things
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Apr 3 2012, 10:23 PM
Post #31


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Right back at ya :P. In cazul in care Neji nu foloseste un MiB device sau Obliviate, Hinata can't possibly forget about Naruto (see episode 166 for more details and IN-YOUR-FACE-ness :D). Kishimoto-sensei stie ca va fi linsat de catre Dark Brotherhood daca nu imi acorda un NaruxHina moment mai bun ca 166. Preferably Toradora Ryuuji-Taiga-like moment :D. I'm not the f-ing Listener for nothing, ya know?! I know people. :twisted:

Ahem. Revenind. Cu toate ca imi pare rau sa recunosc asta, dar, de cand sunt eu membru nu prea am vazut activitate, in afara de cei cativa regulars (se stiu ei care :P). Cu toate acestea, m-am distrat si inca ma distrez pe acest forum :D asa ca nu vrea nici eu sa il vad disparut.

Nu stiu ce fel de membri sunt pe forumul DBZ...nu frecventez asemenea locuri :P

Desi, daca tineti minte, acum cateva saptamani am avut un boom de noi membri; dar...poate ca vechimea forumului si faptul ca majoritatea threadurilor sunt deja pline de reply-uri si majoritatea anime-urilor au fost deja discutate este un pic descurajant pentru un nou membru, care, probabil, se va rezuma la lurkuit.

Asadar...new members! Don't be shy! Let's talk, dovakhiin to dovakhiin. :D (scuze, 130 hours of Skyrim in decurs de o saptamana can do that to you. B) )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Apr 3 2012, 11:49 PM
Post #32


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Maybe he will... Nu cred ca ii sta in fire ca lui Kubo sa lase lucrurile in pom... Dark Brotherhood? What's that? Some kind of guild name in WoW? Eu faceam parte din Unseen Brotherhood in WoW, just for the record...
Nu stiu care-i faza cu membrii noi si cu postatul pe thread-uri...eu cand am devenit membru, pur si simplu am gasit thread-uri care ma interesau si despre care eram informat si mi-am spus propria parere despre ce am vazut, daca mi-a placut sau nu and stuff like that... Daca cineva a fost de acord, bine, daca nu a fost iarasi bine, daca a ignorat, asta e... Eu visez la vremurile in care s-a inregistrat acel record de 300+ membri on la un moment dat, si la o eventuala revenire la macar jumatate din acel numar...cumulat cred ca am vazut un numar de max 25 de membri care inca mai posteaza, dar asta not on a daily basis...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tykeros
post Apr 4 2012, 10:03 AM
Post #33


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 22-January 12
From: Buc
Member No.: 10.836
Points: 51
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Apr 3 2012, 11:49 PM)
Dark Brotherhood? What's that?
*


E o ghilda ce apare in The Elder Scrolls si se ocupa cu asasinate geniale :P

Cat despre ce a spus darczon (faza cu lurkuitu) o sa o iau ca pe o provocare... si promit ca pana saptamana viitoare o sa pun cate un post pentru toate animeurile vazute pana acuma.... I can see a shitstorm coming :lol: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Apr 4 2012, 11:23 AM
Post #34


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Apr 3 2012, 11:49 PM)
Dark Brotherhood? What's that?
*



Now...you must die. :angry:

Sweet Mother, sweet Mother, send your child unto me, for the sins of the unworthy must be baptized in blood and fear. :twisted:

Ahem. Sa inteleg ca inca nu ai jucat Skyrim? Sau Oblivion? Sau Morrowind? Sau Daggerfall?

@tykeros

Bring it on! B) I have my umbrella, ella, ella, e, e ,e ...

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alomateca
post Apr 7 2012, 08:28 PM
Post #35


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 7-April 12
Member No.: 10.929
Points: 29
Gender:



Ultimul anime vazut la televizor a fost Kyoro Chan cand imi apare nenoricitul ala de mesaj(Acest canal a fost intrerupt din cauza semnalului slab sau a fost eliminat din pachetul dumneavoastra) :angry: :angry: Parca imi vine in minte vocea unui robot ca aia de la telefon spunand aceste cuvinte :angry: :angry: :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LolliPop15
post Nov 12 2012, 11:56 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 21-October 12
From: Narnia
Member No.: 11.096
Points: 110
Gender:



cred ca ultimu care l-am vazut o fost ao no exorcist...bine la re-vazut,pentru ca prima data am uitat niste episoade,si cred ca high school DxD..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akashiro Kitadawa
post Nov 18 2012, 05:25 PM
Post #37


Prime Archon of the Imperium & High Judicator
****

Group: Members+
Posts: 353
Joined: 28-May 12
From: Gondolin aka Bucharest
Member No.: 10.973
Points: 201
Gender:



Toradora.

Mi sa parut foarte frumos. Si povestea a fost foarte bine dezvoltata. Nu stiu daca are si o manga.

Acu spoilerez nitel, asa ca watch out...


Jumate din episoade sunt despre cele 2 personaje principale cand incearca sa-si dea seama de adevarul evident, zici ca sunt ca 2 orbi inchisi intr-o camera.
Pana isi dau seama, it made me cringe a little.

Si finalul, aproape ca am crezut ca e bittersweet :( . Dar bine ca am stat pana dupa credits.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Arikumoftw
post Nov 18 2012, 05:48 PM
Post #38


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 15-November 12
Member No.: 11.116
Points: 18
Gender:



Uta no Prince-sama - Maji Love 1000% lul.
Eram curios ce dracu e cu el, pot spune ca e o tampenie. Nu recomand deloc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Nov 18 2012, 05:55 PM
Post #39


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Reverse harems aren't for everyone. Macar Uta no Prince-sama l-a avut pe Wakamoto.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dgmikep
post Nov 18 2012, 06:07 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 16-April 12
Member No.: 10.946
Points: 257
Gender:



Bakuman 2 ... saptamana trecuta :(
I miss my old life :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:38 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |