Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Haruka & Michiru ( sau doar Haruka 6_^ )


yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Seriile in care apar Haruka & Michiru le gasesc cele mai bune, relatia lor e cea mai desavarsita iar Haruka personajul de care sunt obsedata. E normal sa fac un topic numai despre ele. Consider ca episoadele in care "mor " Uranus si Neptun sunt cele mai frumoase si la ele am plans cel mai mult, adica faza cu talismanele si cand le omoara Galaxia.

As vrea sa mai amintesc multe momente care mi-au placut dar azi m-am plictisit de postat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Yuki trebuie sa recunosc ca ai facut un efort major sa mai vii pe la noi....have a big hand from me and the rest of the members....
Sper ca plictiseala ta sa fie scurta...
Daca tot ai deschis topicul asta sunt de acord cu tine..insa sorry baby eu am fost primul care am deschis vorba despe cele doua domnisoare....priveste mai atenta si nu mai casca in timp ce citesti postarile altora..please....Haruka si Michiru sunt create superb in toate modurile...contur,vocile artistilor ce le le interpreateaza,personalitate de titan...tandretze..cam tot ce se mai vrea ca ideal feminin...and stuff...and not least...thema interpretata de Vanessa Mae...e sublima...Tu ai plins hmm .... not me ..my fantasy explored others aspects...Ma gindeam ca daca as fi fost fata ce nevoie as fi avut de barbatzi nu....??..Michiru si-a indeplinit toate dorintzele ..nu va mai fi singura...niciodata... :arrow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



in primul rand la ce plictiseala te referi. Nu am trecut de mult pe forum ca am fost in sesiune si alte chestii, now I'm back.
In al doilea rand nu pricep care-i problema ta, ca tu ai deschis primul subiectul....care-i faza ( vrei drep de autor ^_^ ) ? Ma bucur ca si tie iti place Haruka! Am facut un topic special pentru ca vreau sa vad pareri de la cat mai multi, pro, contra, etc ( si pentru ca Haruka RULES as the coolest si merita un topic separat (am vrut sa-i fac si un site mai demult )
De exemplu ai spus
QUOTE
Haruka si Michiru sunt create superb in toate modurile...contur,vocile artistilor ce le le interpreateaza,personalitate de titan...tandretze..cam tot ce se mai vrea ca ideal feminin

Haruka ideal feminin ? Poate Michiru. Daca Haruka ar fi feminina care i-ar mai fi farmecul.
Uite ce "ma macina" pe mine: de unde are bani Haruka de 3 masini super si motociclete ? Are sau nu carnet de conducere ? Eu cred ca nu , dupa cum reiese dintr-un anumit episod.
Sa mai aberez cu ceva ?
1. Haruka arata super in a racing suit
2. Haruka arata super in kimono, chiar daca porta kimono de barbati ^_^

Cel mai important : pentru ce motive nu va place Haruka sau ce va deranjeaza ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



yuki...ma bucur ..stii tu la ce ma refeream eu..Ce nu ai auzit de the independent woman of nowdays.....Da vreau drept de autor...ca sa nu scriem un lucru de 2 ori.. :P
bani are ...destui...poate a spart vreo banca...poate a cistigat bani la loto...poate de la curse..poate reclama...poate de la Michiru....poate poate..:P
Yuki sa observ ca pe tine te-a impresionat Haruka...asta imi da de gindit...in more ways than one... :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claudia
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


clau-chan
***

Group: Members+
Posts: 104
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 36
Points: 11
Gender:



desi nu sunt in topul personajelor sailor preferate de mine (cel mai mult imi plac saturn si jupiter), mi-au placut uranus si neptun..mi-a placut la inceput misterul care le inconjura cand au aparut primele dati in SM, nu se stia de unde vin, de ce parte sunt..m-a intrigat foarte mult aerul masculin pe care il degaja foarte relaxata Haruka, legatura dintre Haruka si Michiru..mai multe..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Balthasar
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 180
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 61
Points: 32
Gender:



Si mie mi-a placut foarte mult cand si-au facut aparitia. La inceput erau invaluite in mister, dar pe parcursul seriei se aflau tot mai multe despre ele. Cel mai mult mi-a placut Uranus. Este in topul preferintelor mele, urmata indeaproape de Jupiter.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anty
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: --
From: Mun. Iasi, Cartier Nicolina
Member No.: 68
Points: 2



Si mie mi-au placut Uranus si Neptun mai ales cea care cinta la vioara . Avea o fire foate sensibila si este preferata mea . Am colectonat niste cartonase foto cu ea mai de mult si le am si acum .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SpecialFX
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: --
Member No.: 73
Points: 2



Sailor Uranus a fost si inca ramane personajul meu preferat din Sailor Moon, pentru ca asa cum a spus si Yuki, are ceva deosebit. Ea nu este genul de fata buna la suflet si blanda, care plange mereu din orice, lucru care mi se pare acum comun si enervant la personajele anime de sex feminin (in special in shoujo anime). In legatura cu 'averea' Harukei... ce pot spune... Pe vremea cand singurul meu scop pe Internet era de a gasi cat mai multe informatii despre BSSM si personajele acestui Anime, am gasit si niste informatii referitoare la bugetul lui Haruka Tenou, insa acestea nu erau foarte detaliate - spuneau doar ca e foarte bogata, deoarece isi permite sa aibe 3 motociclete SUPER si o masina (pe care din cate am observat eu, doar daca nu sunt chioara, si-o cam schimba destul de des). Deci... ne-am intors de unde am inceput! :) Cat despre carnetul de conducere... daca imi amintesc bine, ea a spus intr-un episod (cand Usagi a intrebat-o cum de avea carnet de conducere la 16 ani) ca l-a obtinut in alta tara. Poate ca si l-a luat in SUA, acolo oamenii au voie sa conduca de la 16 ani!
"Haruka arata super in a racing suit" Duh! Logic! La corpul ei si eu m-as imbraca numai in haine stramte... T_T
"Haruka arata super in kimono, chiar daca porta kimono de barbati ^_^" Mdea! Asta asa e... Naoko Takeuchi cred ca a incercat sa intrchipeze prin Haruka si Michiru eleganta si frumusetea (adica perfectiunea), de aceea ele doua arata bine mereu si sunt apreciate de toata lumea; sa nu mai pomenim de petalele de trandafir care apar oricand sunt ele infatisate! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



personajul meu favorit este Hotaru / Sailor Saturn... Dark and mysterious and... NICE ^_^;; In afara de asta avea si o arma misto (fatza de oglinda O_o;; )

Sailor Saturn este urmata de Rei / Sailor Mars in topul preferintelor, apoi de Michiru.

Btw, nu erau alea petale de Sakura?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sam
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: --
Member No.: 116
Points: 2



Vad ca intereseaza misterul asupra bugetului lui Haruka Tenoh. Ei bine , eu am "studiat" cam multe site-uri cu SailorMoon, mai ales cele legate de manga si Harika&Michiru( sunt preferatele mele din tot serialul :lol: ) si am aflat din anumite fise de identitate ale personajelor ca Michiru Kaioh face parte dintr-o familie foarte bogata, fapt ce ii permite sa aiba un apartament cu piscina si s-o rasfete pe Hrauka dupa bunul plac (masini, motocicleta etc.). Despre familia lui Haruka nu se stie nimic. Naoko nu a dat multe detalii despre viata ei privata si cred ca nici nu e necesar, pentru ca daca s-ar sti prea multe despre ea nu ar fascina in felul in care are puterea s-o faca.
Cuplul de genul Haruka& Michiru se intalnesc foarte des in manga. Michiru, o fata delicata , rafinata e reprezentanta idealului de frumusete si caracter feminin care trebuie sa aiba neaparat un personaj opozant, adica Haruka. Ea e un "tomboy", genul da fata care e plina de greseli (evident deja din modul in care se poarta). E vorba de contrast. Naoko a zis int-un intreviu ca fetele puternice de genul lui Haruka se intalnesc foarte des in Japonia, iar acest personaj a fost inspirat din Takarazuka, exemplul cel mai elocvent in acest sens.
Episoadele dedicate lor au fost cele mai profunde (trebuie sa recunoastem ca multe ep. din SM au fost numai de umplutura), dar daca s-ar fi pastrat povestea din manga si la dimensiunea aproximativ a acestuia, serialul ar fi atins cele mai inalte cote ale genului in privinta perfectiunii. Mi-e ciuda doar de faptul ca nu a dat nici macar RTL2 filmul dedicat celor doua personaje. Chiar daca stilul in care sunt desenati nu e grozav ( a se vedea ep. 97 in acest sens) , e fascinanta doar ideea ca exista un film numai cu ele doua...Dar asta e...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SpecialFX
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: --
Member No.: 73
Points: 2



Ma voi despre ce film Haruka&Michiru vorbiti, ca nu am auzit niciodata de el, si imi faceti in ciuda!... :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



QUOTE(yuki)
Seriile in care apar Haruka & Michiru le gasesc cele mai bune, relatia lor e cea mai desavarsita iar Haruka personajul de care sunt obsedata. E normal sa fac un topic numai despre ele. Consider ca episoadele in care \"mor \" Uranus si Neptun sunt cele mai frumoase si la ele am plans cel mai mult, adica faza cu talismanele si cand le omoara Galaxia.

As vrea sa mai amintesc multe momente care mi-au placut dar azi m-am plictisit de postat.

Ah, da. Cineva a folosit Cuvantul.
"obsesie" e singurul termen potrivit pt... eh, obsesia mea.
*stands* Hello, I'm DMW and I'm a Michiru-addict.

Ai visat-o vreodata pe Haruka? (Just curious, se vorbea despre vise pe un alt forum anime pe care stau.) Da, am visat ceva Michiru-related, si asta e ceva, imi amintesc foarte rar vise. A fost intr-una din noptile din tipmul bacului. Heh, numai la ea m-am putut gandi, am stat noptile urmatoare sa obsess, doar doar intru iar in vis. (nu, n-a fost hentai. sheesh! :shock: )

episodul cu talismanele nu l-am vazut in direct, mi l-a tras cineva si cand am ajuns seara acasa si i-am dat tf mi-a spus "Au murit! Au murit!" Tzin minte ca n-am avut aer. LOL. Ce vremuri...

H/M moments?
ce parere ai de.. (disclaimer: confusing)
Michiru in that inner aquatic world, Haruka's voice, Michiru opens eyes, the camera moves and they are next to a pool -- I won't say Haruka's words 'cuz I don't wanna turn into goo and ruin my carpet. You know the scene, it's in the talisman season.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



QUOTE(z-kun)
personajul meu favorit este Hotaru / Sailor Saturn... Dark and mysterious and... NICE ^_^;; In afara de asta avea si o arma misto (fatza de oglinda O_o;; )

Sailor Saturn este urmata de Rei / Sailor Mars in topul preferintelor, apoi de Michiru.

Btw, nu erau alea petale de Sakura?


Question: care Hotaru iti place mai mult? Chibi, older?
re: the Glaive. Oh yeah. da' sabia lu' Haruka ce are? :)

LOL. da, sakura.
dar e o greaseala destul de usor de facut, nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fire
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucarest
Member No.: 114
Points: 2



Sunt nevoita sa-i dau dreptate lui Sam in privinta manga-ului. Intr-adevar, era mult mai interesant: personaje mai diverse, mai multe outfit-uri, cu totul alta naratiune.
Pentru SpecialFX: a existat (pe langa serial) un episod consacrat numai celor doua personaje si a relatiei dintre ele. Personal, nu l-am vazut, dar mi s-au povestit mici bucatele, cam tot ce ai fii putut gasi pe net intr-un colt de pagina. Pe scurt e vorba despre Haruka, care se imbolnaveste si de Michiru, care-o vegheaza si are grija de ea.
Apoi au mai existat inca trei filme (nu cu ele!).

Cuplul Haruka&Michiru este cel mai preferat de mine, avand in vedere ca nici nu prea exista "cupluri celebre" yuri. Mai era cel al lui Soma&Kendapa din Rg-Veda, dar pe mine m-a scos din sarite finalul (poveste destul de asemanatoare cu Arashi&Sorata).
Ambele au farmecul propriu. Haruka prin simtul de autoritate si stapanire de sine, dar total dezarmata in relatia intima cu Michiru. Michiru prin feminitate, flirt, un alt gen de putere ce imbina jocul cu ambele sexe. Impreuna sunt o combinatie mai mult decat fermecatoare. E genul de cuplu pe care daca-l vezi pe strada intorci capul, incantat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



QUOTE(DMW)
Question: care Hotaru iti place mai mult? Chibi, older?
re: the Glaive. Oh yeah. da' sabia lu' Haruka ce are?  :)

LOL. da, sakura.
dar e o greaseala destul de usor de facut, nu?


ambele... chibi e mysterious, older este perfecta.
cat despre sabie, nu sunt fan shamshir (diablo, da)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #16


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



am citit si eu unele chestii privitoare la averea Lui Haruka & Michiru. BTW are 3 masini, nu una pe care o schimba ^_^ ( 2 sunt decapotabile, una alba , una galbena , iar a treia e neagra ).
Sidonix :
QUOTE
Yuki sa observ ca pe tine te-a impresionat Haruka...asta imi da de gindit...in more ways than one...
. cred ca stiu cam la ce te-a dus mintea cand ai scris fraza asta :D .
Eu am vazut episodul respectiv ( btw l-am pus pe ftp ) dar din pacate e doar de 12 minute -_- . Da are faze klumea.
Chiar ca nu stiu ce fel de petale ar trebui sa fie acelea. Daca e s-o iau dupa specificul japonez ar fi sakura, dar cum de multe ori ele sunt rosii ( iar sakura din cate stiu eu au florile albe, roz ) ar fi de trandafir. Oricum efectul conteaza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claudia
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #17


clau-chan
***

Group: Members+
Posts: 104
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 36
Points: 11
Gender:



episodul special cu Haruka si Michiru e superb..merita vazut (btw..mersi yuki) :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #18


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Pai si eu cum ma infrupt din episodu asta....??...da-ti si mie cine are???pls...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #19


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



pai il am eu pe ftp :arrow: ftp://62.231.90.182
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #20


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



sarumina...da..nu merge :cry: :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:56 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |