Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Aion, The Tower of Eternity


Chris
post Jun 1 2009, 04:11 PM
Post #1


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Cred ca a venit momentul sa facem si un topic despre jocul care se zice ca va face competitie cu WoW.

What is Aion ?
Aion: The Tower of Eternity is a visually stunning massively multiplayer online role-playing game featuring cutting-edge imagery, breathtaking environments, and a unique fantasy world. You play a pivotal role in the fate of Atreia, a world torn asunder by two rival factions and an ancient evil locked in a war to rule the skies.

Este un joc bazat pe PvPvE, adica 2 factiuni (Elyos si Asmodians) care sunt player character si a 3-a factiune (Balaur[da, a fost luat din mitologia romana]) care este non-playing character. Deasemenea unul din punctele forte ale jocului este zborul, fiecare din cele 2 rase PC luandusi aripi la lvl 10. Zborul este un factor important deoarece este un mijloc de transport si un factor strategic deoarece se pot duce batalii aer-aer si aer-sol.

Jocul nu este released inca in EU/NA, se speculeaza lansarea undeva prin septembrie anul acesta, momentan va fi un Family & Friends event pe 5-7 iunie. Pt a intra in posesia unui key pt F&F trebuie sa participati in niste concursuri efectuate pe diferite siteuri de gaming.


Eu si inca cativa oameni, unii de pe aici de pe forum, jucam pe varianta chineza, cu patch de eng, ca sa il testam atat ca cerinte cat si ca gameplay, lore, continut.


Niste poze si filmulete din repertoriul personal puteti gasi aici: (IMG:http://s50.photobucket.com/albums/f305/BloodGem/Jocuri/th_Aion0002.jpg)

GMV

Gameplay Video
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jun 17 2009, 11:15 AM
Post #2


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Deci... clona de lineage? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jun 17 2009, 12:13 PM
Post #3


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



il aveam in vizor acuma ceva vreme, apoi am uitat de el si am dat peste el chiar zilele astea, dupa ce s-a terminat keys giveaway >.<

i couldn't care less what kind of clone ii sau cui o sa ii faca competitie, i'm always willing to try new mmorpgs ^^

so, chris, have your tests spoken? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jun 28 2009, 01:21 PM
Post #4


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Nu e clona Lineage, nici pe departe. Doar pt cai facut de aceeasi firma nu inseamna ca nu exista diversitate in jocurile lor.

Moonsparke -> Dap, testele au vorbit :

In materie de clase, o sa ma fac Cleric pt a giusta jocul cat mai bine alaturi de prieteni deai mei, pt ca healeru e cel mai pretentios in orice joc si nam chef sa stau dupa curu altuia cand am nevoie sa ma duc in vreun dungeon. Cat despre PVP o sami fac un alt char, Asasin sau Templar, dupa ce fac max cu clericu si vad cum sta treaba la lvl mai mare.

Grafica e excelenta, nam cei reprosa, ai eye-candy cat cuprinde :D
Gameplay e pe placul meu, user-friendly si foarte dependent de omul din spatele caracterului; sa stai sa spamezi un skill nu te ajuta cu nimic in jocu asta si din cauza asta nu toti ciumegii pot face PVP sau sa aiba ce e mai bun in joc.

Alte lucruri... intreabama si daca sunt in masura iti voi raspunde.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Jun 28 2009, 06:16 PM
Post #5


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Yeap, si eu l-am incercat in varianta chinezeasca. Am avut niste dificultati la instalare, dar pana la urma am reusit sa-l fac sa mearga. xD Pot spune ca a meritat mai ales ca nu am mai apucat sa pun mana pe un beta key de la europeni.

Din punct de vedere grafic, dupa cum a spus si Chris, e super. E si o priveliste acolo, mai pe la inceput, cu un copac...superb. :wub: Cat despre gameplay, la inceput am mers cu un scout care nu mi-a prea placut (cel putin la nivele mici nu puteai face prea multe cu el) si apoi am trecut pe warrior care intr-adevar a fost mai interesant pentru mine. :D Puteai sa iei mobii elite fara asistenta din partea altora. Am inceput apoi pe regiunea noua (unde am dat de Sid si Chris ^^) cu un mage, dar nu am ajuns prea departe cu el ca ma plictisisem deja sa o tot iau de la capat asa ca nu ma pot pronunta in legatura cu aceasta profesie. :lol:


Anyways, here are some screenshots from me as well...

Characters screen
(IMG:http://img245.imageshack.us/img245/8302/aion0068.th.jpg)


Transportul se realiza astfel:
(IMG:http://img74.imageshack.us/img74/8297/aion0093.th.jpg)


O secventa dintr-un cutscene cu mine in viitor xD
(IMG:http://img245.imageshack.us/img245/2528/aion0087.th.jpg)


Fighting mode on:
(IMG:http://img518.imageshack.us/img518/7369/aion0090.th.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jul 10 2009, 08:12 AM
Post #6


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Am mai facut un GMV la Aion, hope you enjoy it: http://www.youtube.com/watch?v=OmEIQ0v2jsQ
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Aug 31 2009, 02:33 PM
Post #7


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



dezgropand mortii

QUOTE
19th to 21st June: Closed beta, Asmodian faction, levels 1-10
3rd to 5th July: Closed beta, Asmodian faction, level cap increase
17th to 19th July: Closed beta, The Abyss (high-level player-versus-player zone)
14th to 16th August: Open beta, phase one
19th to 23rd August: Open beta, phase two

ziceau ei, acum e

QUOTE
Europe on 25th September and North America 22th September.


Ce am vazut din filme and stuff tot a clona de Lineage 2 arata, DAR daca are gameplay-ul superior sau asemanator cu WoW poate ar merge, om vedea daca imi duce pc-u beta;

De cumparat tot nu o sa il iau oricum, prefer LOTRO


QUOTE
Open beta client now available for download!
August 27, 2009 4:56 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 31 2009, 07:38 PM
Post #8


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Doamne! Deci deja am pierdut un foarte bun amic in fata lui Aion. Si-a dat demisia din Guild Wars, intrucat si-a pre-ordered jocul si a pus mana pe o beta key.

Ce am vazut eu pe net, poze si filmulete, mi-au placut foarte mult. Dar nu stiu ce sa zic de taxa lunara. M-am obisnuit tax free si am inteles ca taxa lunara va fi de 12 euro, right?

[edit] @Chris: Antrenant gmv-ul... Am dat si eu un mic subscribe la tine, sa te urmaresc daca mai scoti ceva nou cu Aion. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Aug 31 2009, 09:16 PM
Post #9


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



QUOTE
M-am obisnuit tax free


Si ce te faci acum ca iese GW 2? :D (btw mi-a placut traileru, in special ce era desenat, trebuie sa imi fac timp sa le caut intr-o zii)
Si apo GW 2 Expansion 1... 2... 3... GW 3? :twisted:

Eu nu mi-as face griji din cauza Aion-ului, pare mult prea diferit de GW ca sa ii satisfaca fan base-u de GW, asta daca nu cumva s-au satura de guildy.

Preview-ish

daca nu arata a (si emana iz de) Lineage 2 sa imi ziceti mie 'mosule'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Sep 1 2009, 07:40 AM
Post #10


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(IceJack @ Aug 31 2009, 09:16 PM)
Si ce te faci acum ca iese GW 2? :D (btw mi-a placut traileru, in special ce era desenat, trebuie sa imi fac timp sa le caut intr-o zii)
Si apo GW 2 Expansion 1... 2... 3... GW 3?  :twisted:


Ce sa fac? Cumpar jocurile si joc tax free. :P Se lauda ca nu vor percepe taxa lunara nici la GW2.


Nice "preview-ish". :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Feb 27 2010, 01:49 AM
Post #11


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Servere private de aion

Poate poate o sa incerc sa vad cum merge :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post Mar 6 2010, 11:41 AM
Post #12


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



Am incercat si eu Aion pe Infinite Aion care cica ar fi cel mai bun private server, si e dezastru. Am incercat sa joc Asmodian iar majoritatea questurilor erau buged. Dupa cateva ore de mindless grind cat sa fac lvl 30 or so mi-am bagat picioarele in el de joc. Din cate am auzit pe retail, the grind fest is even stronger, balance-u intre clase e un termen inexistent, iar ca endgame te alergi si gangeresti prin abyss pentru niste puncte in rest nu prea exista content si o mare parte de jucatori au plecat din aceasta cauza . In concluzie wow inca ramane singurul mmo care merita jucat la ora actuala. Sa speram ca sw tor va schimba asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 29 2010, 08:50 PM
Post #13


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Asa, mersi pt info, acum nu mai trebuie sa imi fac griji ca trebuie sa fac loc pentru el ca sa vad cum e. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post May 23 2010, 02:12 PM
Post #14


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Joc si eu Aion in timpul liber cu taifunuri p'afara (infinite Aion server), si imi place cat de cat joculetzul. Simpatic asa in felul lui, mai ales din punct de vedere a elementelor combinate destul de bine din Lineage 2 si WoW. Din pacate, cum s-a mentionat mai sus, e un server cam buguit, dar se pare ca au mai rezolvat din probleme baietii si merge destul de bine. Also, Aion e inca un joc tanar pe piata MMO-urilor, de aceea inca serverele private sunt cam varza, dar cu timpul vor deveni si ele tot mai bune.

Also, daca mai joaca cineva Aion de plictiseala pe Infinite Aion, don't be shy and let me know, PM or post here or somethin'...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PuffPuffPass
post Dec 27 2012, 10:31 AM
Post #15


Incepator
**

Group: Members
Posts: 29
Joined: 26-December 12
From: Bucuresti
Member No.: 11.142
Points: 62
Gender:



Guys, google-uiti Aion Free To Play. Deja s-a dat drumul la serverul oficial de Aion si l-au facut free 2 play. Ce-i drept nu poti accesa anumite features, cum ar fi broker-ul, sau trading system, deoarece ai nevoie de un gold pack, care este valabil timp de 30 de zile. Iar gold pack-ul poate fi cumparat de oricine cu bani in joc, in functie de pret, (este singura exceptie, da, poti accesa brokerul sa iti cumperi gold pack, dar in rest nimic altceva) sau poti plati 10 euro parca, pentru a-ti cumpara unul.

Din februarie 2012, daca nu ma insel eu, s-a dat drumul la aion free to play, am jucat si eu un pic, mi-am facut un cont de 52. Nu am cheltuit nici macar un leu din buzunar pentru gold packs, intotdeauna mi-am farmat banii si acum intru rar sa mai fac un craft din cand in cand ca sa imi pot mentine un gold pack mereu. Este foarte easy, ai nevoie doar de timp mult, ceea ce un student cu restante si in anul IV nu isi prea permite :) ... nu momentan ...

Serverul Infinite Aion este plin de bug-uri ... trust me... nu se compara deloc cu originalul, am jucat si eu inainte pe el, dar daca tot e free acum, de ce nu???

Nu stiu ce versiune era Tower Of Eternity, dar jocul original a ajuns la varianta 3.0 si da, au schimbat grafica, acum este mult mai geniala, asta daca iti duce pc-ul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:52 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |