Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Gothic


Chuppy
post Feb 11 2004, 10:43 PM
Post #1


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Gothic-ul mi se pare unul dintre cele mai bune RPG-uri. Asta datorita libertatii de joc, a story-ului care reuseste sa mentina suspansul inclusiv dupa sfarsitul jocului :D, a lumii minunate creeate si a credibilitatii personajelor. Nimeni nu il vede pe jucator ca un salvator la inceput. Toti vor sa-l jefuiasca si sa profite de pe urma lui. Trebuie sa devi respectat in acea lume in care fiecare lupta pentru el insusi si eventual sa o salvezi (poate in Gothic 3 :D ).

Great game !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Feb 20 2004, 03:58 PM
Post #2


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am jucat Gothic 1 ca un accident initial dar m-am indragostit de joc in cele din urma din motivele pe care le-ai evocat si tu mai sus.Gothic 2 vine mai mult ca un add-onb decat ca un joc stand alone deoarece nu ai cum sa-l intelegi decat daca ai jucat si 1 inainte.Mi-a placut 2 a fel de mult ca si primul din cauza faptului ca lumea e mai mare,povestea la fel de intensa si sa nu mai zic de multitudinea de posibilitati ce ti se deschid inca de la inceputul jocului.Mi-a placut la nebunie vraja Oblivion care te ajuta sa rezolvi unele questuri spre deosebire de Morrowind unde daca o bulesti cu un NPC ai dat-o in bara>Cunosc oameni care nu au mai putut avanesa in poveste acolo deoarece au suparat un oarece personaj si apoi nu mai vroia nici sa-i asculte.
Revenind la Gothic 2 trebuie spus ca,ca si in primul exista 3 factiuni la care sa te poti alatura,fiecare cu questuri aferente.
Gothic 3 se aunta si mai imens si mai realist din punctul de vedere a dinamicii jocului.Eu unul sper ca n-au sa schimbe schema de control si nici inventoriul,sau macar sa-l intoarca pe cel din Gothic 1 care mi se parea ma bun.Plus ca in Gothic 3 vestile nu vor mai circula ca fulgerul ci va dura ceva timp pana sa se afle ce s-a intamplat cu tine.
Abia astept!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Feb 22 2004, 10:55 PM
Post #3


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Pana la Gothic 3 va aparea aberatia de Gothic 2: The Night Of The Raven. Un add-on care nu continua povestea ci trebuie sa incepi jocul de la inceput. Re locatii noi, questuri, factiuni etc. Nu mai am chef sa joc Gothic 2 de la inceput indiferent de ce baga nou prin el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Razorel
post Sep 13 2004, 10:10 AM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 21
Joined: --
From: Targoviste/Sibiu
Member No.: 383
Points: 16



Ahhh Gothic... multa lume fuge cand il vede cum am aflat eu din pacate cand l-am dat la mai multi prieteni si toti mi-au dat acelasi raspuns (bah ce nashpa sunt personajele, au cuburi in loc de maini si m-am plimbat un pic si i was zapped :D hehe :D si am murit). Aparentele inseala tot incerc sa le explic dar n-am cu cine discuta. Gothic mi-a placut din prima clipa in care l-am vazut din cauza controlului :D Multi se plang ca e greu sa activezi un buton, sa ridici ceva dp jos, sa te lupti.... Tocmai de-aia mi-a placut.. majoritatea jocurilor nu te lasa sa combini in timpul luptei loviturile asa cum poti sa faci aici si de asemenea cu cate devii mai "proficient" in arme se schimba si viteza cu care dai si stilul. Cu toate astea eu l-am termina ca mag :D ca sunt obsedat si joc cu magi peste tot :D Mi-a placut lumea "activa" ca sa zic asa.... Se trezeau dimineata si mergeau si se spalau pe fata si chestii de genul asta.... noaptea stateau in jurul focului :D
De asemena initial esti un ratat :D de care se ia toata lume si un amarat de pasaroi mare te face bucati.... Trebuie sa dovedesti ca esti cineva si nu-ti pica toti la picioare "o chosen one" ia salveaza tu lumea ca noi stam sa ne plangem de mila.... bleh
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Oct 8 2004, 02:15 PM
Post #5


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Ok ajuig si eu pe aci, la joacele rpg.... Gothic, l-am jucat 2 zile cred si nu am facut nici macar 3% din ce trebuia sa fac....eram mereu curios sa vad daca urc acest deal unde ajung, sau daca o iau pe aici cu ma lupt... e fain jocul, dar ai nevoie pe langa un calc decent, ai nevoie de TIMP, lucru ce imi lipseste.....asha ca, ter sa zic ca a fost un joc groza pentru scurta perioada in care l-am jucat.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Apr 6 2005, 11:44 PM
Post #6


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Ma ofer voluntar sa dau sfaturi si indicatii in materi de Gothic(1 si 2) si avand in vedere ca am terminat e 7 ori Gothic 1 si de 12 ori Gothic 2 sunt destul de calificat :twisted:

(da stiu sunt un maniac si abia astept sa pun mana pe G3)
P.S. Nu pot da sfaturi pt add-onul Die Nacht Die Raben pt ca nu am reusit sa fac sa mearga patchul pt traducere :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BladeDancer
post Aug 1 2005, 07:37 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: --
From: surounded by my bloody blades
Member No.: 1.568
Points: 31
Gender:



Gothic ii tare in special 2-ul.Sa vezi ce am facut cand l-o terminat un coleg de-al meu:O luat cheat-urile, shi s-o apucat de dat black troli pri Korinis :blink: :blink: :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 5 2005, 09:50 PM
Post #8


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



super joc ..si gothic 1 si 2 ..si add-on-ul la 2 ...super...poveste misto..grafica faina ...feeling misto ..super ...astept gothic 3 :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Sep 13 2005, 09:47 PM
Post #9


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



G1 :tot ce pot sa zic e sa nu se lase nimeni pacalit de cum arata si sa-l lase balta dupa primele 5-10 minute de joc.
e adevarat ca la inceput e mai plictisitor dar imediat cu iti alegi camp-ul totul parca se schimba

G2 :mult, mult mai misto ca primul , dar mi s-a parut cam usor boss-ul de la final. fratele meu era fire mage si l-a omorat dint-o lovitura cu "banish undead" sau ceva de genul asta. eu eram paladin si mi-au trebuit 3 holy bolt-uri

oricum, ambele sunt must-have
astept cu nerabdare G3 si sper sa nu fie tratat ca celelalte
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 17 2005, 09:50 PM
Post #10


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



da era usor bosul de la sf ...eu era, dragon hunter...miam facut sabia cea mai tare...batut toti monstrii...lam terminat din 3 lovituri de sabie....el abia mio facut damage
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lameness
post Jan 1 2006, 03:02 AM
Post #11


Unregistered









Aaaa Gothic ... un joc care ... sincer ... left me speechless ... It is a game like no other and a game that no other will equal ...
Acest joc e ... (lame deja am probleme cu exprimarea) pffff ... E excelent la patrat ...
Jocul e viu , e original , nu urmeaza idiotul pattern american dupa care sunt facute cam toate jocurile ... spre egz : "Mda ... odata ca niciodata era X ... si X asta tare bun la inima era ... Deodata vine un demon mare si rau Y care ii nenoroceste pe bunii oameni si prieteni ai lui X ... X se oftica ca dracu dar stie ca nu are ce sa faca ... anii trec si dupa multi ani si multe lupte X il bate pe Y si lumea e din nou in peace ... " - Lamest base story ever made by the US gaming and movie industry.
Acest joc e asa de viu ... Personajul tau e un gunoi in care nu e capabil de mai nimic care mai mult ca sigur va fi batut mar la inceput de cel mai prapadit locatar al coloniei ...
NPC-urile interactioneaza intre ele ... dorm cand se intuneca ... se aduna in jurul focurilor etc ... isi frig mancarea etc ...
dar sa rezum tot ce am de zis ca nu mai pot de somn momentan...
Grafica : Nu e prea buna (doar e un RPG) dar la un joc de calibrul lui Gothic ... grafica nu mai are prea mare importanta
Sound : God I simply love every sound the game has to offer ...
Gameplay : Combat mode could use a slight improvement ... but everything else is as it should be ... perfect
Impresie : 11 din 10 se poate?
Poveste : Daca s-ar fi facut carte dupa asa ceva ... Harry potter ar fi fost hartie igienica pe langa cartea cu Gothic...

Ice ... Si io am terminat jocul exagerat de mult ...
Go to the top of the page
+Quote Post

Kaiba
post Jan 1 2006, 11:52 AM
Post #12


Mr. Cozonac Hentai
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 22-December 05
From: Hell!!ha,ha,ha evil!!(Tm).
Member No.: 2.032
Points: 32
Gender:



Gothic ii cel mai bun joc din lume man!!!
am auzit ca a aparut in germania gothic 3 :D :D
Am acasa Gothic 1 si 2 leam terminat pe toate si mi sa parut foarte interesan mai ales povestea :D :P
am terminat jocul cu toate caracterele paladinul,magisanu si dragon hunter, cel mai fain mi sa parut cu paladinul sa joc ce mia placut sa pocnesc the undeth dragonul cu sabia dita mai!! :twisted: :twisted: :twisted: cel mai greu a fost sa trec de ice dragonul apoi de ston dragon cel mai slab era swampul :twisted: :twisted: :angry:
nu mam putut aptine lam jucat si noaptea eram obsedat de Gothic man chiar si acuma inca il mai joc am inceput iarasi am febra Gothic :angry: :angry:someone save me :twisted: :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Testament
post Mar 12 2006, 06:42 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: --
Member No.: 308
Points: 13
Gender:



gothic hmmmmm ce pot sa zic.... cel mai tare rpg pe care l-am jucat vreodata
g1 l-am terminat cu templar shi fire mage shi water mage
g2 l-am terminat cu fire mage fire mage fire mage shi paladin (dap de 3 ori cu fire mage :P)
nu am apucat sa joc night of the raven pt ca era in germana shi ashteptam versiunea in engleza shi acuma ca a aoarut o caut ca nebunu :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Mar 14 2006, 07:46 AM
Post #14


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



g2 l-am jucat k mervenar si apoi am ajuns dragon hunter...am ales mercenary camp k suna mai misto...arata mai misto si poti sa inveti sa fii fierar

apoi am jucat g1 si am ales new camp cuz.....they look like mercenaries:P ...si apoi am ajuns water mage....si oricum new camp arata mai misto k old one....

am avut si un add-on pt g2....k mai aparea la templul ala din nordul primei harti o parte....si puteai sa intri in templu si etc:P erau cateva questu-ri in plus...

astept si eu g3....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Mar 15 2006, 09:53 PM
Post #15


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



Pico cum ai reusit sa intri in New Camp ? cand am ajuns acolo tipul de la poarta ma punea sa culeg burueni si cum faceam ceva mai rebel ma lua la bataie :angry:
se merita "Night of the Raven"? am auzit ca ar trebui sa iei jocu de la inceput ca sa poti sa joci si add-onu.

apropos, water mage ajungeai si daca urmareai firul povestii :) ... toate drumurile duc la Ore :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander Krieg
post Apr 27 2006, 02:03 AM
Post #16


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 27-April 06
Member No.: 2.489
Points: 22
Gender:



Da ... Se merita sa incepi jocul de la capat pentru Die Nacht des Raben pentru ca vei primi inca o lume (more killing , new monsters , new splinter-factions) si vei putea sa faci cunosti cu niste vechi cunostinte (R****) si acu jocul e mult mult mai greu ... sa vad daca mai zice unu ca facut ultimu boss din 2 lovituri ... Aici io sunt Fire Mage (cu robe de water si spell-uri de water) si trebuie sa dau de 3 ori cu storm ca sa distrug un Orc Elite (pentru cei care nu cunosc Storm e o area effect spell ... adica prinde multi deci sugestie pt heavy XP ... faceti tren de vro 50 de monstri pana la intrarea din spatele castelului din Old World - G1 world - si acolo sa dati cu storm si veti face xp foarte buna)...
Am jucat G1 si G2 pana la punctul in care puteam sa zic propozitiile inainte NPC-urilor ... Superb joc ...
Si pentru cei care tot zic de G3 ...
G3 a aparut BETA!!!! Deci nu real .. G3 va aparea in europa prin august-septembrie.

For Beliar ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Apr 27 2006, 11:54 AM
Post #17


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



gothic doi l-am jucat ca un maniac. adik l-am terminat cu toate caracterele si am facut aproape toate questurile cu fiecare. gothic 1 inca nu am avut (ne)placerea. dar pt 3 presimt niste cerinte gen oblivion
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander Krieg
post Apr 27 2006, 12:35 PM
Post #18


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 27-April 06
Member No.: 2.489
Points: 22
Gender:



Nu va fi o neplacere ... pot garanta pentru asta si te va ajuta sa intelegi povestea mai bine ... ar trebui sa-l joci ca nu a ce pierde ... Gothic va avea grafica gen Oblivion (am vazut screen-uri) dar dupa ce am citit cerintele nu vor fi la fel de astronomice (fara toate aiurelile alea cu efecte pentru iarba si alte prostii ... vor fi mai slab facute ca jocul sa mearga la mai multi inraiti Gothic)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

YamiVegeta
post Apr 27 2006, 02:51 PM
Post #19


100% Elf Girl *_*
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 23-April 06
From: ...lost somewhere near Arad >_<
Member No.: 2.466
Points: 107
Gender:



Gothic 1 .... primul jucat... cel mai bun aparut vreodata :P
Gothic 2 este urmatorul, plus addon-ul :P
De abia astept Gothic 3, sunt chiar curios cum va continua povestea. Grafica chiar nu ma intereseaza. Oricum va bate Oblivionul la poveste, de asta sunt sigur ^_^. Sper sa mai am timp sa joc si Gothc 3 cand apare >.< (ah MMORPG-urile astea).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander Krieg
post Apr 27 2006, 03:05 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 27-April 06
Member No.: 2.489
Points: 22
Gender:



Ale dracu de MMO-uri ... ce vi se pare asa de interesant nu stiu ...
Lineage 2 : A fost captivant 2 saptamani pana mi-am luat B-uri pe un server de 4 x ... dupa aia jocu a luat-o la vale si jucam doar de PK sau de bazaiala ca interes in joc nu mai aveam.
MU online : Mai bun ca l2 dar si de asta m-am plictisit repede (prea multi noobi)

RPG-urile bazate frumos pe o platfroma single player...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:56 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |