Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> O plac/nu o plac pe ea pentru ca....


trust_no_more
post Dec 20 2004, 10:35 PM
Post #1


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



sunt sigura k desi ati avut o luptatoare de suflet....cu care v-ati asemanat si in care v-ati regasit...ati apreciat si calitatile celorlalte....
eu de exemplu am admirat intotdeauna misterul in care era etern invaluita Setsuna,fragilitatea lui Hotaru,inteligenta sclipitoare a lui Amy,masculinitatea Harukai..
ChibiUsa m-a eervat dintotdeauna ptr ca incerca s-o imite prea mult pe Usagi..i-o fi fost ea mama in viitor,but still....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Dec 21 2004, 03:00 AM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Ca sa fiu primul ce va da ascultare topicului tau voi zice urmaritoarele :D. In general mi-au placut Rey si Amy respectiv Sailor Marte si Mercur , pentru focul , pasiunea si puritatea de care eru capabile (trasaturi puse in comun) , dar m-au enervat toate la inceput pt ca erau atat de neindemanatice si pt ca , castigau numai datorita norocului pur:D. ChibiUsa m-a enervat si pe mine cel mai mult pt k era pur si simplu enervanta. Si cand ma gandesc ca asa se purta si maicasa in copilarie. Cele mai haioase faze in care sunt amandoua , raman fazele in care le arata cum dormeau impreuna. Calare peste gramada , cu picoarele peste fetele fiecareia , si cu mainile pe unde mai ajungeau. Erau haioase ce mai...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Dec 21 2004, 08:17 AM
Post #3


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Trust no more.... pune-te un pic in locul Chibiusei... si gandeste-te... ca nu a vrut sa o imite pe Usagi ci pur si simplu acesta este caracterul ei. Ea e la fel ca Usagi si la infatisare si la comportament. Mamoru se minuna intotdeauna de asta... nu mai tii minte? Two of a kind... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Dec 21 2004, 01:59 PM
Post #4


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Am admirat-o intotdeauna pe haruka,pentru ca pur si simplu nu avea treaba cu altii.ea stia numai ce are de facut si atata o interesa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Dec 21 2004, 09:03 PM
Post #5


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



/angry da mey duduitza ,am inteles k erau la fel la comportament si infatisare,dar seria cu Pegas m-a plictisit tocmai pentru ca practic erau 2 personaje relativ principale cu acelasi comportament,that`s bornig..nu crezi?si chiar iritant... /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Dec 21 2004, 09:42 PM
Post #6


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Yeah, yeah.... for u maybe! I respect your opinion. :roll:

And..... don't ever call me "duduitza"...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 21 2004, 10:16 PM
Post #7


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Nu e o luptatoare sailor, dar mie-mi placea de printul Endimion aka Tuxedo Masc, are stil si e cool, dar mai mult imi place cum e ca o persoana normala, he's just a normal guy, dintre luptatoarele sailor , imi plac mult Sailor Mercury si Sailor Mars :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Dec 21 2004, 10:24 PM
Post #8


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Awww, si mie mi-a placut mult de Endymion... /love He was my dream guy!

Inafara de Sailor Moon mi-a placut Sailor Saturn... si Sailor Venus... si Sailor Mercury. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Dec 26 2004, 06:03 AM
Post #9


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Sailor Moon ..i miss that anime...cand eram mica eram innebunita ..si cel mai mult imi place de Sailor Mercury! she rocks ! :D anyway she's my favourite pentru ca e asa cum e, smart si are water tricks :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Dec 26 2004, 12:49 PM
Post #10


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



mie imi placeau toate...ifiecare avea ceva special.Cred ca daca ar fi sa aleg dintre ele o preferata...Saturn ar fi aceea, mi se parea cea mai misterioasa. Tare as vrea sa mai vad o data animeul asta /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Dec 29 2004, 05:37 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



In afara de Haruka&Michiru(preferatele mele),mi-a mai placut Setsuna! Nu a fost nici una care sa ma enerveze iar Usagi si Chibiusa au fost mortale in episodul cu Ceremonialul ceaiului!
Haruka, nu se poate spune ca nu avea treaba cu nimeni /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Dec 29 2004, 08:46 PM
Post #12


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



well ... am zis intr-o perioada ca nu mai postez aici da nu pot sa ma abtin :P
mie imi place cel mai mult sailor mercury ... amy mizuno ... dar sunt de acord cu miko, fiecare luptatoare avea ceva special ... ceva care o facea speciala, o facea placuta :D , o calitate/niste calitati care o individualiza/individualizau ... acum depinde de fiecare ... mie imi placeau toate ;) dar favorita ramine amy mizuno.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iulian87
post Dec 29 2004, 09:01 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 534
Points: 91
Gender:



Axi.... de ce ai zis ca nu mai postezi aici, ca locul asta nu e asa de infricosator :P
Oricum preferata mea este Jupiter, deoarece imi place felul in care se poarta! /!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Dec 29 2004, 10:13 PM
Post #14


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



am zis ca nu mai postez aici ptr ca un moderator si-a cam indeplinit atributiile preferential ... si nu am vrut sa ma cert ptr asta
iti place felul cum se poarta jupiter? ... like ... stie sa gateasca, sa se bata ... dar si sa fie o lady f eleganta ... vezi epis ala cu patinajul :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

transe
post Jan 4 2005, 02:56 PM
Post #15


poison gurl
***

Group: Members+
Posts: 282
Joined: --
From: in my mind
Member No.: 333
Points: 154
Gender:



Mie imi placea Sailor Jupiter pt ca semana oarecum cu mine (deshi eu nu prea ma pricep sa fac mancare ) :hiku: Este o luptatoare puternica shi feminina in acelashi timp-asta imi place cel mai mult la ea /^_^ Fiecare luptatoare are ceva special; imi plac toate dealtfel. Dar Sailor Jupiter imi place cel mai mult. Forever /love /love
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cotton_candy
post Feb 18 2005, 05:49 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
Member No.: 832
Points: 2



eh mie tot timpul mi-a placet usagi, because her heart was so large that the entire univers would fit in there and there will still be some free space left
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 31 2006, 10:16 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



:twisted: Muhahaha o plac /nu o plac pe ea pentru ca?
:twisted: sa incepem..
Sailor Moon - Usagi - o plac pentru ca e buna, intelegatoare si lipsita de rautati, pentru ca reuseste sa gaseasca ceva bun in fiecare..si e demential de naindemanatica :D
Sailor Mercury - Ami - o plac pentru ca e inteligenta si modesta
- nu o plac pentru ca se marginalizeaza singura
(faptul ca apare o plac/nu o plac :P nu inseamna ca sunt nehotarata, dar fiecare personaj are puncte forte si puncte slabe)


Sailor Marte - Rei - o plac pentru ca pune pasiune in tot ceea ce face, pentru ca este singura care ii spune lui Usagi cand exagereaza si singura care o palmuieste :D - ok- ok joking (though..:P I enjoyed), imi place ca are taria sa-si depaseasca "problemele personale" (Mamoru ramane cu Usagi..) fara ajutorul altcuiva..
- nu o plac pt ca uneori nu vede lucruri scrise cu majuscule :D si uhhhh cand incerca sa se strambe mau urat decat Usagi .....e dureros
Sailor Jupiter - imi place : ca stie sa gateasca :D nu ma impresioneaza atat de mult (lol), ma impresioneaza ca ii place sa gateasca, imi plac cerceii ei (pana la urma am gasit si eu unii la fel ..damn ..am fost obsedata de cerceii aia), imi place ca desi e f inalta este gratioasa (danseaza si patineaza frumos)
- nu imi place : ca se idragosteste imediat si de oricine (:D cred ca Sailor Venus era suficienta )
Sailor Venus - himm mie Sailor Venus mereu mi s-a parut a fi ...o copie a lui Usagi...:D
Sailor Uranus&Sailor Neptun love them so...reson:is hard not too :D
Sailor Pluto & Sailor Saturn imi plac pentru ca era nevoie si de niste persoane care sa fie ..mai misterioase, dar si mai serioase ;)
Sailor Starlight imi plac pt ca sunt baieti :D si nu-mi plac pentru ca se transforma in fete :blink:
:unsure: :blink: :P :D
Nu am stiut la care ea sa ma refer asa ca ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Jan 31 2007, 03:33 PM
Post #18


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Imi place de Usaki pentru chestile ei originale ( intarziatu la ore -m am luat dupa ea , ce fain este, baby cry , love whit Tuxedo Mask) si apoi cum evolueaza devenind puternica , punctuala si o adevarata luptatoare , de a lungul seriei
Insa si pe mine m a enervat seria Pegasus unde mai mult este in primul plan Chibi Usa si Usaki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jan 31 2007, 03:46 PM
Post #19


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Alinna ~ Sailor Starlights sunt de fapt fete care pe pamant si-au luat forma de baieti. Lucreaza "sub acoperire".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Jan 31 2007, 08:54 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



QUOTE
Sailor Venus - himm mie Sailor Venus mereu mi s-a parut a fi ...o copie a lui Usagi

Este o copie , si nu e venus , e tocmai invers . Sailor V a fost prototipu dupa care s au modelat celelalte . She s the origin poinT :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 06:50 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |