Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nijikon 2011, Impresii, poze, discutii :P


nezumichan
post Oct 24 2011, 04:47 PM
Post #41


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Daca anul trecut am venit in calitate de vizitator, anul acesta am fost participant - am stat la standul Anime-Mania/Chibi.ro/Mangazen - and I had a blast. Nici acum nu imi dau seama cum de a trecut timpul asa repede. Am stat 11 ore sambata si vreo 12 duminica, dar tot mi s-a parut ca s-au scurs pe nesimtite. Deci cred ca asta sumarizeaza cat de bine m-am simtit :lol: Mi-a facut enorma placere si nu am realizat cat de obosita sunt decat seara cand m-am intins in pat si mi-am dat seama ca nu mai sunt in stare de altceva decat sa dorm.
Singurul lucru de rau pe care il am de spus e legat de respectarea programului. Stiu, s-a mai zis mai sus, dar poate daca se aud mai multe voci o sa se remedieze in anii ce vin. Inteleg ca e imposibil sa inceapa chiar la fix, dar ce e peste 15-30 de minute (si 30 e mult, dar sa nu fiu rea) nu mai e in regula. Plus ca se anunta ca se amana cu x minute si nici chestia asta nu este respectata. Unde mai punem ca eu am intrat cu vreo 10-15 minute mai devreme ca sa prind loc => lots of frustration. So, daca se poate face ceva in sensul acesta, ar fi splendid. Nu de alta, dar mie nu mi-a placut sa lipsesc atata de la stand degeaba. Poate daca eram vizitator n-as fi fost atat de deranjata de asta.
In rest, organizarea a fost ok, cel putin din ce am putut eu observa. Mai trecea cate un omulet de treaba pe la noi sa se intrebe cum merge sau daca avem nevoie de ceva, iar asta mi s-a parut dragut.
Observ ca mereu exista plangeri legate de merchandise. Cum zicea si Reen, organizatorii nu pot influenta asta. Iar mie mi s-au parut ca a fost o gama mai variata decat anul trecut si preturi ceva mai mici decat la Otaku Fest. Posterele au fost extrem de accesibile. Si anul trecut mi s-au parut ok, dar acum chiar m-am mirat de cat de ieftine erau. Iar restul de accesorii si ce mai erau au fost destul de ok avand in vedere ca erau aduse din afara. Plus ca in a doua zi s-au facut reduceri si mi-am luat si eu o gentuta cu Code Geass la 50 de lei (that made me so happy ^^).
In rest, oameni foarte draguti. M-am intalnit cu persoane pe care le mai stiam si am cunoscut si altele noi. Multi au fost atrasi de AMV-urile pe care le-am proiectat la stand si din "Ce anime e asta?", "Ce melodie e asta?", "OMG, vreau si eu AMV-ul asta!" am ajuns si la discutii mai lungi si a fost o experienta placuta pentru mine.
Joculetul lui Kratozz a fost o alta reusita, imi crestea inima cand mai vedeam omuleti derutati cu foaia in mana care se apropiau nesiguri ce trebuie sa faca pentru a-si primi bucatica de pergament. De multe ori s-a si facut coada :lol:
Trist e ca au fost asa putini participanti la concursuri (si la cosplay, ambele probe, si la AMV). La cosplay in ambele zile am ramas ceva de genul "Atat?!" cand s-a anuntat ca au fost toti. Stiu ca anul trecut parea endless XD Legat de concursul de AMV-uri, a fost binevenita ideea cu proiectatul unora si in afara concursului, inseamna mult pentru un editor sa si-l vada pe marele ecran, iar anul asta am simtit si eu aceasta bucurie (si, de asemenea, socul placut de a iesi pe locul 5 - so didn't see that coming). Sa mai faceti asa si de acum incolo.

@Coyotee: Daca tot sunt la capitolul AMV-uri, indraznesc sa intreb aici, fiindca eu pe ProjectSakura nu am de gand sa postez (those people are scary >.>). Primim cumva si niste comentarii (cat de sumare) din partea juriului? Stiu ca anul trecut n-au fost, dar am vazut cateva de prin anii din urma si chiar ar fi frumos sa ni se ofere si acest feedback. Nota finala e si ea o forma de feedback, dar nu spune prea multe despre ce a fost ok si ce nu. Nu imi fac mari sperante, just asking a question ^^

Cat despre deciziile juriului, nu ma bag sa comentez prea mult. Pana la urma, sunt si ei oameni si au propriile pareri. Nu sunt nimeni sa le contest. La cosplay individual mi-a placut top 3. La cosplay interepretare mie una mi-au placut foarte mult si After Midnight, as fi vrut sa ii vad in top, dar asta e. Fetele de la K-ON! au fost foarte ok si au cantat bine. Nu e vina lor ca un microfon era asezat aiurea si nu putea fata sa cante, geez >.> Bruce Lee (ignorand costumul si ce se vedea prin el >.<) a avut niste miscari bune. Nici eu n-am apreciat ca nu era anime, dar cum din anul acesta se permite si cosplay non-anime, nu vad de ce ar fi fost acesta un motiv sa ii scada. Mi-ar fi placut totusi sa se ia in considerare si costumele participantilor, intr-o masura cat de mica, nu doar interpretarea.
La AMV-uri iar au iesit discutii aiurea si imi vine rad (duminica seara cand m-am culcat erau 8 pagini, azi dimineata 13). Nu cred ca va exista vreodata un top care sa multumeasca pe cineva, gusturile difera mult de la o persoana la alta. Mie personal mi-au placut mai mult alte AMV-uri de la Horia K si Hanwell Insane Asylum decat cele care au fost alese, but then again, nu contest parerea juriului.

Cred ca atat am avut de zis. A, da, si eu am recunoscut personajul din Redline de la avatarul Tessei :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Oct 24 2011, 04:47 PM
Post #42


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



QUOTE
(DAMN YOU NEGA-SHEEP)

Lol. O sa fie incantat kratozz sa citeasca asta. Ca si consolare probabil ar trebui sa-ti zic ca anul asta premiile la nega-sheep au fost mostly ornamentale (dar f. generoase la mutatul boabelor). Taare curios cum o sa arate la urmatoarea editie - la cate chestii or fost confirmate/invatate anul asta, should be damn good.

@Reen: fineti-ul a fost un cadou anonim (also a mers f. bine cu sunca). In rest da, a fost mai ok anul asta... cu cat e mai ok organizat cu atat e mai putin de munca. Anul trecut am avut timp liber duminica, anul asta chiar de sambata dupa-amiaza.

Acum tre' sa mai si lucram la mici bucatele de interfatare cu publicul. Cam toata lumea vad ca se plange de program, cosplayerii ziceau si ei ca ar fi fost frumos sa fie anuntati de una alta mai devreme, iar eu stiu ca am tipat sus si tare ca vreau un Public Address System care sa ne zica (preferabil pe o voce suava si feminina) chestii gen "concursul de AMV incepe in 15 minute". O nominalizez pe Maki.


Also, apropo de toate parerile pozitive la organizare, tre' sa citez replica unuia dintre organizatori: "I-am pacalit si anul asta!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post Oct 24 2011, 04:59 PM
Post #43


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



QUOTE(Irina (Black Cat) @ Oct 24 2011, 04:45 PM)
ala de duminica seara? doamne...am intrat si eu pic in sala, am stat un minut si mi-a ajuns : ))
*


Au fost si sambata vreo 13 episoade (primul sezon)....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Oct 24 2011, 05:06 PM
Post #44


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Salutare!!

Felicitari organizatorilor, voluntarilor, participantilor la spectacol, pentru un nou Nijikon reusit!!!

Per total a fost ok, multe activitati, pt toate gusturile; preturi pt toate buzunarele.

Nemultumirea mea este ca la concursul de cosplay individual (costume) a cam batut vantul (in ceea ce priveste nr. de concurenti ca in sala nu puteai arunca un ac).

+ niste scene mai nude prin filmuletul de dupa concursul de cosplay costume- sper ca nu au fost copilasi mai mici prin sala.

In final vreau sa o felicit pe Shinju pt. costum si pt. premiu. Ne va reprezenta cu cinste la Concursul international. Ganbatte!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kheper
post Oct 24 2011, 06:47 PM
Post #45


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 15-October 11
Member No.: 10.708
Points: 14
Gender:



o singura chestie nu mi-a placut... ca nu a castigat boom service dupa parerea mea au fost cei mai buni si dupa parerea altora din sala :D sunt sigur ca ei trebuiau sa castige :o3 ^_^...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Oct 24 2011, 06:57 PM
Post #46


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



@rogue : you're most welcome, pacat ca am uitat complet de lingurite si v-am lasat sa va chinuiti cu betisoare de cafea, ca sa vin la final sa imi dau seama de asta ^^'...hehe <_<

@usagy : yep, asta ma gandeam si eu cand am observat fazele din Red Line, nude chicks ;), sa speram ca au fost si parinti mai responsabili si i-au dat afara din sala inainte sa continue ei sa se uite :D, especially dads O.o

@rogue : don't remind me, inca mai ma gandesc la premiile care le avea la boabe XD, GUNDAM.....si cand ma gandesc ca cineva n-a avut ce face si i-a luat cate unul in fiecare zi <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kheper
post Oct 24 2011, 06:58 PM
Post #47


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 15-October 11
Member No.: 10.708
Points: 14
Gender:



btw tessa eu ti-am vazut amv-ul si a fost foarte misto dupa parerea mea :D sa faci si la otaku :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Irina (Black Cat)
post Oct 24 2011, 07:10 PM
Post #48


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 24-October 11
Member No.: 10.718
Points: 23
Gender:



@Ramziel - multumim mult pentru finetti :D
iar cu linguritele, no problem, a fost amuzant sa vedem cata imaginatie are fiecare :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Oct 24 2011, 07:15 PM
Post #49


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Well, anul asta a fost prima data in 4 ani cand am reusit sa ajung si in prima zi, and I must say I really enjoyed it.
This year I had some budget cuts, motiv pentru care nu m-au atras atat de mult standurile de merchandise (But the t-shirt was great), dar nu mi s-a parut ca ar fi fost prea putine si chiar la preturi mai bune decat anul trecut; am vazut o gramada de lume cu sacose pline de stuff(which killed me a little inside).
Organizatoriceste, editia de anul asta mi s-a parut mai bine organizata decat anii trecuti. Poate nu am stat eu destul de mult pe acolo, but as long as I was there there were only a few minor technical problems. Se vede ca lumea incepe sa capete experienta. B) (m-as plange de decalarile de program, dar tinand cont ca nu am putut ajunge prea devreme in nici o zi, pot spune ca am avut noroc chior and the thing went well for me :lol: )
La cosplay pot spune ca ma asteptam la ceva mai mult. A mers putin din extrema in extrema; reprezentatiile au fost mai slabute decat anii trecuti, dar costumul lui Shinju a fost cel mai bun pe care l-am vazut pana acum in Romanica. That really made my day. Felicitari Shinju and be the star in London next year!
Si mie mi-au placut fetitele din K-ON and if not for those minor problems mentioned earlier, le-as fi vazut mai sus.
Cyborg-prezentatoarele de la cosplay mi s-au parut putin bizare.
Well, as a whole, m-a placut editia de anul asta foarte mult. Felicitari organizatorilor si tuturor celor care au dus la bun sfarsit si editia de anul asta!(that sounded corny, but I still mean it :P )

Edit: Since I try to be positive this days, I almost forgot, dar faza cu hartia igienica si servetelele chiar mi s-a parut de prost gust si dovada de multa prostie in general. Am avut impresia ca tipul care dansa mai avea putin si iesea plangand de pe scena.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 24 2011, 07:18 PM
Post #50


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
ara ara, nu e vina noastra ca tu vii cand se sparge targu

I know, but my bed is so soft XD.
QUOTE
Stand up a fost surprisa .. deci ... SURPRIZAAA !!!!! ( nici MACAR noi nu stiam )

Lol, I think it's better if it's announced and not a surprise. Poate asa mai ramaneau pe la Niji si restul care au plecat imediat dupa cosplay XD.
Faza cu Forbind era evident o gluma. Hope he didn't got it the wrong way.
QUOTE
NU MAI EXISTA GRUP SI INDIVIDUAL ...... doar asa ca sa stii

Am auzit si eu ca acum se numeste reprezentare or something, for those lonely kids that have no friends to make a show with? XD
QUOTE
Also K-on in caz ca nu ati observat a cam fost one girl show. ( asa nu vad de ce ar fi meritat locul 1 )

Nu am spus ca merita locul 1, eu doar am spus ca erau cute. Nu am vazut cosplay-ul in intregime deci nu am ce comenta aici, doar m-a surprins faptul ca un personaj non-anime a castigat. Si noah, intrebam si eu ca tot romanul :P.
QUOTE
side note : a fost after party @_@ ?

Ah, mai degraba un small meet cu cei din tabara. You know, drinking and talking. Ca pe cei din afara orasului s-ar putea sa nu-i mai vedem pana la Otaku asa ca am profitat de faptul ca sunt aici si e sambata seara XD.
QUOTE
Ne uitam la Redline la Cursa si chiar la scena unde tipa isi da ochelarii jos ,am zis in sinea mea ""oooo so thats were Tessa got her avatar from"":)))

Yup, yup! My awesome ava XD!
QUOTE
mentionez am fost al doilea care a intrat:))))

Si eu! A doua de la coada, ultimul fiind Deus XD.
QUOTE
Ti-am primit pm deabea cand an ajuns acasa de la nijikon:(, pacat ca nu ne-am intalnit, as fi vrut sa te cunosc:P dar exista si un next time ,poate la Otaku 2012. app am scris mai sus ca nici unu prieten nu ti-a vizionat amv si erai sad, .... poi nu stiu daca ma pot considera un prieten de-al tau dar eu l-am vazut, si pe al lui nezumichan si am fost fericit ca cineva de pe forum a participat in concurs. amv a fost super.

Well, eu oricum am fost mai mult absenta decat prezenta anul asta la Niji. Had some emo fazes din cauza la cateva chestii, but yeah, next time for sure :P . Poate chiar la Otaku. Mai dau si pe acolo daca nu o sa se suprapuna cu proiectul de licenta :P . Anyway, mai e mult pana atunci. Si ma bucur ca ti-a palcut amv-ul. Melodia era cam cliseu, dar in lipsa de altceva a mers. Faci parte din putinii carora chiar le-a palcut XD.
QUOTE
astept cu entuziasmat concertele din Februarie

Ce concerte? O.o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 24 2011, 07:22 PM
Post #51


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Part 2 [pentru ca am voie doar 10 quotes pe post...]:
QUOTE
astept cu nerabdare si interes ziua cand voi putea sa ofer un raspuns pertinent vizitatorilor. Pentru mine va ramane un mister de ce in fiecare an se decaleaza ora la care incepe concursul si decernarea premiilor.

Total deacord cu tine aici. Era greu sa puna in program: "Proiectii anime: Red Line"?
QUOTE
Ma refer la hartia igienica si servetelele mototolite aruncate in participanti.

OMG! That really happened? WTF!? Mai inteleg cateva comentarii rautacioase de la haters dar chiar asa....grow some decency you ppl... <.<.
QUOTE
degustari de Pocky

I hate my bed now X_X.
QUOTE
fiindca eu pe ProjectSakura nu am de gand sa postez (those people are scary >.>)

Haha XD. They just bark a lot XD.
QUOTE
Primim cumva si niste comentarii (cat de sumare) din partea juriului? Stiu ca anul trecut n-au fost, dar am vazut cateva de prin anii din urma si chiar ar fi frumos sa ni se ofere si acest feedback.

Subscriu la dorinta lui Nezumi. Si doar 2-3 propozitii pentru mine sunt suficiente :P.
QUOTE
btw tessa eu ti-am vazut amv-ul si a fost foarte misto dupa parerea mea, sa faci si la otaku

Hehe, multumesc! Sper ca pana atunci sa invat si eu ceva mai mult despre editari si sa fac ceva mai decent ^^. Dar apreciez mult complimentul XD.

Oricum, felicitari tuturor organizatorilor, participantilor si oamenilor de treaba care au mai fost pe acolo. It would be just a dream without you! XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Oct 24 2011, 07:37 PM
Post #52


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



@Tessa: It seems there will be some J-Rock concerts prin februarie. De unul din ele am auzit pe MTV. Am uitat cum se numea trupa, dar prezentasera un videoclip al unui remake la Zankoku na Tenshi no These. (btw, daca stie cineva cum se cheama trupa, let me know :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kheper
post Oct 24 2011, 07:40 PM
Post #53


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 15-October 11
Member No.: 10.708
Points: 14
Gender:



@yuriko era ceva cu plunk parca nu mai stiu :(( am uitat .... oricum sunt baka ... :o3 ^_^ xDD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Oct 24 2011, 07:42 PM
Post #54


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



hey, cum zicea Rogue mai sus da sunt velly happy :) ma bucur ca a iesit ceva si cu Nega Sheep. In prima zi chiar am fost overwhelmed de lume (thx Karin si Cobra ca ma-u ajutat). Also a iesit mai bine decat ne asteptam, am avut cateva probleme pe ultima 100 de metri insa totul a iesit ok. Also you should thank Bebe cu ChibiRo, Ayariku, Flo cu AnimeZup, Mangashop, Cobra and Notorious, baietii de la jocuri pentru ca questul nu l-am facut eu, ci toti impreuna, so if it's a win it's a collective win.*bows in thanks* :)

Si ca sa-ri raspund lui DmonHiro: the whole thing was more for fun than for the contest itself, ca un fel de versiune beta a ceea ce urmeaza (daca urmeaza... :unsure: ). Daca facem la anul, il pregatim mai bine, poate premii mai bune, poate concursuri mai variate si mai bine gandite etc etc etc :rolleyes: ... dar sa nu grabim lucrurile :)
M-am bucurat foarte mult cand am intrecut targetul din prima zi, chiar daca in a doua zi am avut mai putini participanti.
thx Reen for feedback, thx ramizel, thnx Dmon Hiro and all :)

Nu pot sa zic cum a fost conventia, ca nu am vazut-o (had to run NegaSheep :P ) dar mi s-a parut mai fain decat anii precedenti, si sper ca si altii sunt de aceeasi parere.

later: Also BIG thnkx to Mechanistu pt chinul de joi noaptea and you know...... making Nijikon (hope you chuckle while you read this :D )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post Oct 24 2011, 08:06 PM
Post #55


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



@Tessa: nu te speria de proiectul de licenta, nu o sa te impiedice sa vii 1-2 zile la Otaku sau sa muncesti cateva zile la un AMV. Chiar o sa te simti bine facand ceva diferit. Crede-ma, am mai multe licente la activ (una a mea + suport pt altele :D)

Am uitat sa multumesc si eu organizatorilor si voluntarilor, care s-au agitat sa iasa totul bine. La anu' sa fie si mai bine, da?
Parca mi-au lipsit si mie comentariile juriului referitoare la costume...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Oct 24 2011, 08:38 PM
Post #56


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



licenta O.o......ce pacat de tine...

nu va fi nicio problema daca vei lasa de o parte lucrarea de licenta, doar mai tre sa te si recreezi putin dupa efortul depus pentru facultate, deci de ce nu lasi pauza de recreere pentru weekend astfel incat sa prinzi si otaku :D

iar amv-ul il poti pregati din timp, ca sa nu mai stai pe ultima suta de metri sa te grabesti...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 24 2011, 09:02 PM
Post #57


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Haha, ironic e ca tot timpul spun ca o sa ma pregatesc din timp si cu toate astea tot timpul ajung sa le fac pe ultima suta de metrii. It's a curse I tell you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Oct 24 2011, 09:18 PM
Post #58


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Happens to everybody :( Sper ca licenta sa nu imi faca nici mie probleme la Otaku, cus' I really want to volunteer for that (maybe I will be lucky then).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Oct 24 2011, 09:24 PM
Post #59


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



Asa asa acum sa vin si eu si sa scriu cate ceva.
Pentru mie asta a fost prima data cand am vazut atatia fani anime la un loc...so it was wonderful. Din pacate duminica n-am putut ajunge. :( Mi s-a spus ca am pierdut multe.
Mi-a placut mult primul film, ala Train Man. Mi-a placut si cosplay-ul, mai ales faza cu "no shit". Am avut ocazia sa ii reintalnesc pe Neko, Lucius, Lotus, Ramziel, Cory, Rogueman, Notorious ( chiar mi-a fost dor de ei :( chiar daca Neko a fost rautacios ca intotdeauna) si sa-i cunosc pe PUkk, Kheper si reactive.
Mi-am cumparat varianta lui Orihime in miniatura si o gramada de alte chestii...mi-au placut mastile cu Troll face...mi-a placut tot, am aruncat si un ochi la Manga, mi-as fi dorit sa pot cumpara mai multe chestii dar bugetul meu a fost limitat. Nu ma asteptam sa gasesc atatea lucruri care sa imi placa. Acum astept Otaku si Niji-ul viitor. :D
Am invatat si cum se joaca un joc...:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Oct 24 2011, 09:56 PM
Post #60


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



I finally learned who Kratozz iz :D, si am mai intalnit persoane noi, pacat ca am o memorie asa proasta ca sa ii tin minte pe toti, si desigur am revazut persoane pe care deja le-am cunoscut, vechi prieteni, sa nu uit, a fost funny chestia cu pat the cat -> then hug :D

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:59 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |