Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Proiect revista!!!!


Ranma-kun
post Feb 19 2006, 09:59 PM
Post #81


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Well I said it's dead from the start <_< .

Si m-am mai si chinuit sa va dau o structura, ah well :huh:

Anyway lumea a fost in sesiuni and stuff, facultatea e relativ grea, si presupun ca mai toti care s-au angajat sunt pe la faculta asha ca n-ai ce sa ashtepti. Pe la vara va ieshi o revista garantat, chiar daca o fac eu ca standalone project.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

black_rose
post Aug 13 2006, 04:16 PM
Post #82


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 13-August 06
From: i live in world full of evil
Member No.: 2.863
Points: 21
Gender:



mult noroc si deabia astept sa apara in magazine!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 13 2006, 04:33 PM
Post #83


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Este o revista digitala, deci apare numai in format PDF sau ca website pe net. Pana cand o sa apara reviste de gen in magazine ca mai dura cativa ani.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

eyeobs
post Aug 13 2006, 08:55 PM
Post #84


Advanced Member
***

Group: V.I.P.
Posts: 112
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 433
Points: 238
Gender:



actually... cred ca mai devreme. call me stupid, dar am inceput sa fiu mai optimist in legatura cu anime/manga in romania.

andrei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chatnoir
post Sep 12 2006, 12:12 AM
Post #85


...
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 7-September 06
From: Brasov
Member No.: 2.964
Points: 243
Gender:



As vrea si eu sa ajut...numai ca nu stiu in ce masura, pentru ca nu pot spune ca ma pricep la desen sau la scris...desi ma incanta amandoua... oricum, sigur pot face cate ceva la designul revistei...dar doar in corel... photoshop momentan imi e cam strain...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Sep 12 2006, 12:29 AM
Post #86


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Si eu as vrea sa incerc sa fac ceva pentru revista. Stiu putin photoshop/corel draw;photoimage, ceva 3ds (daca vreti sa faceti un articol despre 3d-ul din anime-uri pot sa ajut), etc. (adica pot sa prezint cateva chestii de productie pe partea tehnica). Nu prea stiu sa desenez (am un topic la fanart ca sa dovedesc ca sunt afon :( ) si mai ales ca nu am mai pus creionul pe o foaie de mult, imi place sa scriu dar cel mai mult as vrea sa fac un cuprins dinamic la acest pdf (din cate stiu pana acum nu are) si alte linkuri interne. Asa ca daca imi permiteti sa incerc sa fac acest cuprins pentru inceput ar fi perfect. In cazul in care vreti sa faceti un articol amanuntit legat de ce am mentionat mai sus imi dati un pm. As aprecia un raspuns si in cazul in care refuzati si in cazul in care acceptati. Until next time ja na :lol: .
EDIT: Defapt ma apuc sa fac articolul despre anime-ul hibrid (2d/3d) si cand sunteti gata sa il integrati in pdf imi spuneti (preconizez ca o sa fie gata pana pe 15/09/2006).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Senpai
post Dec 26 2006, 03:23 AM
Post #87


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 18-December 06
From: Buc
Member No.: 3.462
Points: 73
Gender:



cred ca editura care va risca sa scoata o revista ful manga pe piata romaneasca si pe care sa o si promoveze va avea fff mult de castigat........daca nu o va promova bine revista ar muri deoarece nimeni nu ar sti de ea asa cum sa intamplat acum vreo 6 ani cu revista celor de la editura quadrat.o revista full BD(banda desenata pt cei neinitiati) facuta de un colectiv fff ambitios si cu niste BD ff bine realizate de catre o echipa de desenatori romani dar care dupa al 2 lea numar a disparut si asta din cauza ca nu au promovato ..eu din intamplare am gasit nr 2 la o taraba am trimis o cerere de abonare la revista si miau scris ca editura renuntase la revista de vreo 4 luni ....la care eu leam scris ca nimeni nu a stiut de respectiva revista deoarece nu au promovato deloc....deci eu spun ca interesul romanilor este exrem de mare catre anime manga hentai..spun acest lucru din proprie experienta daca deschid odc in 10 min am deja 10 persoane care descarca anime manga sau hentai de la mine........deci ma repet interesul este mare si in continua crestere..dar din pacate singura cale de satisfacere al acestui apetit ese internetul in momentul de fata pt romani (nu stiu cati din voi aveti carduri ,si cati va permiteti sa le folositi pe net pt cumparaea unei reviste din afara ) sa fiu cinstit ideea cu cearea unei reviste online este buna si un sfat ar fi sa o faceti in real time adica direct pe forum la care sa adauge fiecare cate ceva interesant(sa fie un redactor care sa primeasca toate articolele si desenele sa le sorteze si sa le puna pt a tria prostiile de lucrurile interesante) si cu timpul se va crea o adevarata echipa si va aparea un nucleu de cititori si poate in timp cineva se va risca sa scoata o revista pe piata....vas da un site unde exista o asfel de revista online dar din pacate este pt+18 only wow ce roman am scris ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |