Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Curatenie pe forum...


Sidonix
post Jun 21 2004, 08:11 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



...chibi se lauda ca suntem 300 de oameni....eu zic ca suntem max 30 activi...ceilalti trebuie notificati si erased...sa stim si noi cu cine votam pe aci...si se mai clarifica si din harmalaia de la members list...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 21 2004, 08:48 PM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Asta ziceam eu de mult....dar cam se tine la imagine. Oarecum da bine 300 de useri....da si cand iti dai seama ca sunt numa i30 in real......e cam nasol. De curatat nu cred c-o sa-i curatam decat pe cei care au sub 10 posturi....asta pana la urma ramane de discutat in ModSempai. Pt mine e irelevant.....dar totusi gandestete ca atunci cand un user nou intra su vede 300 reg.....e oarecum altceva decat atuinci cand vede 30.....desi pana la urma va discuta numai cu acei 30
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 21 2004, 09:04 PM
Post #3


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



ok, daca e sa faceti asta, pe mine sa nu ma stergeti. la profile zice 8 posts dar cred ca sa blocat, ca am mai mult de atat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jun 21 2004, 09:10 PM
Post #4


Unregistered









Intr-adevar, post-countul nu mai functioneaza de ceva timp.
Ideea de a scoate userii inactivi mi se pare inutila.Asta se intampla pe forumurile mari, cu mii de useri.Din cate a zis Chibi, baza de date nu a atins o dimensiune care sa ingrijoreze, asa ca ceea ce propuneti voi nu are rost.Totusi, ar trebui notificati oamenii.
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jun 21 2004, 09:11 PM
Post #5


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Sunt multe IF'uri la faza asta... si eu sunt inscris pe multe forumuri si sunt cam 6 care nu am mai mult de 4 posturi...
Numarul de membrii primeaza... in cel mai bun caz ar trebui trimis cate un reminder automat intr'un mail o data la luna... asa primesc si eu de la alte site'uri/forumuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 21 2004, 10:50 PM
Post #6


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hmmm ... nu sunt printre cei "autorizati" sa-si dea cu parerea dar sincer cred ca problema asta cu userii nu e asa stringenta, chiar daca nu posteaza ... nu sunt de acord nici cu o limita de posturi ... inchipuiti-va o cursa ptr acumularea celor 10-20 de posturi necesare raminerii pe forum (long live spam) ...
eu as ruga ptr indulgenta deocamdata ... inchipuiti-va ca am pleca de la zero si ar trebui ca intr-o luna sa avem 5-10 posturi ... ce am face cu cei care au bac sau alte probleme, sau cu cei care in vacanta de vara nu au net?
ma rog ... argumente pro si contra sunt destule si discutia poate continua la nesfarsit ... cum spunea chibi la un moment dat: nu exista solutia aia care sa multumeasca pe toti
PS. nu o stergeti pe blackinque :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 22 2004, 11:22 AM
Post #7


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Faza cu numararea posturilor parca a fost explicata de Chibi mai de mult: nu se contorizeaza posturile de pe threadurile non-anime...sau cel putin asha imi amintesc eu si cred ca asha e.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jun 22 2004, 11:43 PM
Post #8


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



O sa facem curatzenie la useri dupa ce facem curatzenie la posturi si bagam restul de contzinut, o sa facem si ceva curatzenii la useri, o sa eliminam clonele lu mangaboi si alte clone, si userii cu o posturi care sunt inca de pe vechiul ro-anime de pe dk3.com ca aia probabil n-o sa mai posteze nici la pashtele cailor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 23 2004, 07:39 PM
Post #9


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



ok...e bine ca se misca treaba...e nevoie de putina ordine...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kamui
post Jun 23 2004, 09:45 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: --
From: Buc (mai mult, din pacate)/Cluj (mai putin, tot din pacate)
Member No.: 289
Points: 2



asadar, sa inteleg CA CAlitatea nu prea conteaza pe-aici? fie... nici nu inteleg de ce ma mir. cam ca tot ce misca prin minunata noastra tarisoara. incerc sa nici nu ma mai supar cand sunt tratat ca un gunoi, ca multi altii, de altfel ("curatenia" presupune eliminarea gunoaielor, in acceptiunea mea). fiecare cu frustrarile personale, fie ca si le vomita in public, fie ca si le inghite inchipuindu-si ca-s gustoase. oricum, asta n-o sa le faca sa dispara.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jun 23 2004, 11:24 PM
Post #11


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ok, daca e vr-un subforum in care va deranjeaza "gunoiul" zicetzi-mi ce anume si de ce, si fac curatzenie pe acolo, okei, ca eu nush ce il deranjeaza pe fiecare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jun 23 2004, 11:51 PM
Post #12


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



am impresia ca voi chiar va plictisiti tare.
si iata.....aplauze....un nou post minunat si extrem de folositor.....Behold...: MAREEEEEEAAAA CURATEEEENIEEE!!!

pfff....ok....curatenie prin posturi...poate...curatenie prin membrii.....ce sa zic....simplu si concis...:
de ce?
ambitie?....plictiseala?...exces de zel?....mizerie?....lipsa de spatiu?..
pls....un motiv..o justificare plauzibila.

chiar ma amuza....sincer.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jun 24 2004, 12:02 AM
Post #13


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Nah, e o chestie de estetica, io ce sa fac daca incep astia sa vorbeasca, da treaba e ca s-au strans o serie de topicuri, care au un caracter temporar, si care sunt din mileniul trecut, de exemplu intruniri de acuma 1-2 ani, sau in care anuntza ca acum x ani se intampla ceva, etc etc, care aveau scop de chat atunci, si acuma is numa gunoi, de aia...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 24 2004, 12:28 AM
Post #14


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Am mai zis-o si o mai zic inca odata. Posturile alea in plus nu cer de mancare, nu deranjeaza pe nimeni si mai ales nu au facut nimic nimanui. Daca o luam dupa logica asta ar trebui sterse toate topicurile pe care nu s-a mai discutat de 2 saptamani...pentru ca sunt vechi.

Uitati-va un pic la forumul de la computergames....baietzii au discutii din 2000 si nu au incomodat pe nimeni.

Eu zic ca pe forumul nostru micutz sa facem o curatenie luna ca asha trebuie !!!! :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Jun 24 2004, 11:01 AM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Bine zis Zeri. De fapt asa am aflat eu de voi. Cautam niste filme de genul "Lancea de argint" si "Lovitura fulgeratoare", si nu stiu cum am ajuns pe forumul de la Computer Games unde mai era unu care l-e cauta. Am inceput sa bintui pe acolo si la un moment dat unu zicea ceva de un forum de anime.
Eu zic ca ar trebui sa ramina daca nu este nevoie de spatiu sau altele. Poate se mai trezeste vre-unul din timisoara si cautind ceva pe net ajunge aici, si zau ca miar mai prinde bine unu, doi animaniaci de pe aici.
Acu m-am trezit si eu vorbind cind nici eu nu cred ca am prea multe posturi, da asta nu inseamna ca nu intru cam o data la 2-3 zile sa vad ce se mai intimpla. Toti care m-a cunosc zic ca sint la fel de limbut ca mutu, adica i-mi scot vorbele din gura cu clestele, iar l-a scris, pai sa va spun ca documentatia o scrie altcineva pentru mine, sefu a ajuns la concluzia ca e mai bine asa. Apropo de unde vezi cite posturi ai?
Chestia e ca in ultima luna am busit vre-o doua HDD-uri si o placa de baza => am instalat windows-ul de vre-o 4 ori, nasol nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jun 25 2004, 10:29 PM
Post #16


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Eu sunt de parere ca trebuie stersi numai userii cu mai putin de 5 posturi. Aceia probabil nu vor mai posta niciodata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jun 26 2004, 01:23 AM
Post #17


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Okey Okey, nu stergem nimic, le facem invizibile :wink: , nah, atunci lasam curatzenia la urma in prioritatzi... ce sa zic, uni zic ca tre, altzii ca nu tre... make up you're mind :P (facem poll :?, kidding).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 26 2004, 09:26 AM
Post #18


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Pai si daca sunt invizibile numai pot fi vizitate, nu? So...what's the point.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 26 2004, 10:52 AM
Post #19


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



eu am zis.....curatenia e importanta.....radeti toti loserii...sa caute alte forumuri...sau sa revina cind mai cresc in materie anime...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jun 26 2004, 12:15 PM
Post #20


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ciudat dar sunt de acord cu Sidonix.Sunt multi useri care abia daca cunosc termenul anime.Cei cu mai putin de 5 postari ar trebui rasi si daca vor mai urmari anime-uri pot sa revina.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:53 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |