Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

45 Pages « < 41 42 43 44 45 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Intalniri - Cluj-napoca


BlackHand
post Dec 29 2012, 02:53 AM
Post #841


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Dec 29 2012, 10:53 AM
Post #842


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



So, your not angry about it ... good. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Dec 29 2012, 06:14 PM
Post #843


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



Nervos? Suferi de complexe de inferioriate si iti acorzi singur asa multa importanta? Trist.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Dec 29 2012, 06:21 PM
Post #844


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Privind conversatia asta, cu siguranta nu Mumusan e cel care pare nervos...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Dec 30 2012, 12:10 AM
Post #845


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(BlackHand @ Dec 29 2012, 06:14 PM)
Nervos? Suferi de complexe de inferioriate si iti acorzi singur asa multa importanta? Trist.
*


Te intrebam daca esti suparat/manios, nu nervos, adica ma simteam usurat ca nu pari "angry", dar nah ... poate de singurul lucru de care sufar, e de un anumit nivel de alienatie, dar incerc sa ma bucur de fiecare moment asa cum pot, sunt un ciudat, acum ma duc dupa ce termin sa postez acest mesaj, sa stau pe buda, si sa citesc Mersul Trenurilor 1993-1994, e vintage.



Multumesc de suport CG1700.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Dec 30 2012, 01:47 AM
Post #846


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



<<...getting lost in this conversation, dar punctez ce a spus Mumusan, he's not the nervous type, sincer he's a weirdo, ca multi din cei de pe forum si nu cred ca l-am vazut vreodata sa nu fie calm <<...even if I was around :3
complexe de inferioritate huh <<....se numeste "modestie"
learn it BH, it's pretty good sometimes <<

EDIT : sincer, din ce am citit, tu esti cel care isi acorda prea multa importanta BH, as said before, get some modesty >>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Dec 30 2012, 11:07 AM
Post #847


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



Modestia e pentru cei care au nevoie de ea.

"Privind conversatia asta, cu siguranta nu Mumusan e cel care pare nervos..."

E concurs? Cel mai nervos castiga? Ma pot si enerva dar am nevoie de subiecte. Ce se "discuta" aici e apa calda.

Nu ar fi bine sa lasati threadul de intalniri Cluj-Napoca pentru oamenii care se intalnesc in Cluj-Napoca? Dupa cum ziceam: bagatorii in seama de altadat' erau mai interesanti macar prin creativitate.

Totusi, daca macar o persoana a citit linkul catre wikipedia, consider ca aberatiile scrise de voi aici au auvut un final fericit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Dec 30 2012, 01:43 PM
Post #848


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Well i can't help it with this off topic, sorry. Dar modestia e pentru cei care sunt cu picioarele pe pamant si care sunt cat mai bine organizati.

Si da am citit partial link-ul acela, de aceea m-am simtit usurat ca nu te-ai suparat, se pare ca tu ai inteles altceva.


Thank you Ramziel, for confirming how i usually behave. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Dec 31 2012, 12:32 AM
Post #849


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



QUOTE(Mumusan @ Dec 30 2012, 01:43 PM)
Well i can't help it with this off topic, sorry. Dar modestia e pentru cei care sunt cu picioarele pe pamant si care sunt cat mai bine organizati.

Si da am citit partial link-ul acela, de aceea m-am simtit usurat ca nu te-ai suparat, se pare ca tu ai inteles altceva.
*



Acum cu ceva mai multa seriozitate:

Cine se supara pe internet, mai ales de la asa ceva, e un inept care nu intelege (dis)functionalitatea sociala online. Si dupa cum ii spuneam cuiva chiar azi, nu-i nici o problema sa faci misto de altii cat timp nu ai nici o problema sa se faca misto de tine. Dar si asa, misto-ul asta trebuie facut mai cu pasiune. Poate sunt eu prea exigent? :P

Cat despre modestie, nu mi se pare normal sa fii modest in acceptiunea larga a ideii. Nici extrema de "laudaros", nici cea de falsa modestie. Fii mandru de ceea ce stii/poti si nu face parte din sfera banalului. Si Ramziel, consider ca modestia comparata cu un complex ar rezona mai mult cu unul de superioritate. Lauda de sine se potriveste complexului de inferioritate.

So says the grandfather of all knowledge. (too bad sarcasm needs a tone that can't really be transmitted over text)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 2 2013, 08:07 PM
Post #850


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Macar topicul e vioi.

PS: cine cedeaza primul? :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 3 2013, 11:36 AM
Post #851


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Dintr-un singur lup singuratic acuma avem doi lupi singuratici. Mai avem putin si ajungem la shasa lupi ... for the pack !

Nu vad ce treaba are organizarea cu modestia, daca vrei reply-uri in sincron ... we can do it ! :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jan 3 2013, 12:52 PM
Post #852


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Pai daca chiar trebuie sa iti arat, daca ai o anumita cantitate de bani/resurse, si in loc sa iti cumperi ceva mai simplu ca aspect, iti cumperi ce ti-a placut tie, desi e cam tot acelasi lucru. Uite un exemplu: te duci la magazin si in loc de un ceanic din inox simplu, tu iti cumperi unul suflat cu aur ca ala ti-a facut cu ochiul si cum nu esti modest si ti-l cumperi, desi dupa cateva luni oricum se beleste tot aurul ala de pe el si tot intr-un ceanic din inox iti faci ceaiul, si in loc de 10-20 de lei cat face unul din inox, tu ai dat poate cateva sute de lei, pe ala aurit. Asa mai stiu eu pe uni care acum iau bani si dupa cateva zile nu mai au nimic, desi au mai multi bani ca mine, dupa care stau si belesc ochi la pereti si n-au bani nici dupa ce bea apa, si mai sunt ocazi care ma intreaba tot pe mine "n-ai zece lei?". :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ermi
post Jan 4 2013, 12:57 AM
Post #853


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 9-June 12
Member No.: 10.984
Points: 117
Gender:



soo
Cre zuiceti de o intalnire ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 4 2013, 02:50 PM
Post #854


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



O parte din lume inca mai este in Cluj, cu sigurata au aparut multi altii, ramane tot timpul deschisa optiunea unei intalniri mai mari, daca exista persoane interesate.
Trebuie doar sa va anuntati si putem face oricand o iesire.

Locul de intalnire, de obicei era pe strada Memorandumului, in statie, iar de acolo mergeam intr-un local.

Locatie: Memorandumului (statia care duce inspre Marasti) - cealalta e prea plina
Ora : o ora convenabila ar fi 19-20
Ziua - ??
Locatia : pot face eu rezervare in 2 localuri (Zorki sau Atelier)

Noah, doritori sa fie, apoi stabilim o zi :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ermi
post Jan 4 2013, 04:12 PM
Post #855


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 9-June 12
Member No.: 10.984
Points: 117
Gender:



i'm in
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Jan 5 2013, 03:31 AM
Post #856


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



QUOTE(Mumusan @ Jan 3 2013, 12:52 PM)
Pai daca chiar trebuie sa iti arat, daca ai o anumita cantitate de bani/resurse, si in loc sa iti cumperi ceva mai simplu ca aspect, iti cumperi ce ti-a placut tie, desi e cam tot acelasi lucru. Uite un exemplu: te duci la magazin si in loc de un ceanic din inox simplu, tu iti cumperi unul suflat cu aur ca ala ti-a facut cu ochiul si cum nu esti modest si ti-l cumperi, desi dupa cateva luni oricum se beleste tot aurul ala de pe el si tot intr-un ceanic din inox iti faci ceaiul, si in loc de 10-20 de lei cat face unul din inox, tu ai dat poate cateva sute de lei, pe ala aurit. Asa mai stiu eu pe uni care acum iau bani si dupa cateva zile nu mai au nimic, desi au mai multi bani ca mine, dupa care stau si belesc ochi la pereti si n-au bani nici dupa ce bea apa, si mai sunt ocazi care ma intreaba tot pe mine "n-ai zece lei?".  :lol:
*



Sau iti iei un fierbator electric ce te tine 10+ ani, se intretine usor, e mult mai comod si usor si il poti vopsi in ce culoare vrea muschii tai ca tot nu se beleste. Dar la asta nu te-ai gandit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Jan 5 2013, 03:52 AM
Post #857


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



QUOTE(BlackHand @ Jan 5 2013, 03:31 AM)
Sau iti iei un fierbator electric ce te tine 10+ ani, se intretine usor, e mult mai comod si usor si il poti vopsi in ce culoare vrea muschii tai ca tot nu se beleste. Dar la asta nu te-ai gandit.
*


Sa vopsesti un fierbator electric?
Really naw, cu replica asta te.ai gandit ca o sa castigi disputa dintre generatii/locatii historico-geografice/cel mai masculin pletos?
No, aproape i.ai dat fazan. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jan 5 2013, 12:14 PM
Post #858


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(BlackHand @ Jan 5 2013, 03:31 AM)
Sau iti iei un fierbator electric ce te tine 10+ ani, se intretine usor, e mult mai comod si usor si il poti vopsi in ce culoare vrea muschii tai ca tot nu se beleste. Dar la asta nu te-ai gandit.
*


Dude, that's just an example it's completely irrelevant to make anything out of it, like a sarcastic joke, anyway ... am un vecin face la bani in pe undeva intre 3000 si 5000 de lei pe luna (a scos intr-o luna si 7000 de lei), si tipu' e cam cu aceleasi haine mai mereu, din ce am auzit in camera lui (ca sta in acelasi apartament cu fratele lui), si are doar o saltea si un dulap vechi, nu stiu ce face cu bani, dar sigur nu-i modest la capitolul alcool si tigari, cred ca cheltuie 150-200 de lei pe zi pe astea. Si mai am niste rude care tot asa sunt "mana sparta", acum iau bani se duc si manca bine cateva zile la restaurant, dupa care nu mai au nimic. Daca astea nu-s exemple bune, nu stiu, poate trebuie sa iti explic ca la copii aia cu tulburari hiperchinetice, sa iti scriu pe silabe sau sa iti desenez, si plus aia era explicatia pentru Zamo, care se pare ca a inteles din moment ce nu a mai intrebat nimic, tu pe alta parte cred ca incerci sa faci misto de tine insuti, si mai vorbeai de bagatori de seama neinventivi, pai tocmai ai dovedit ca esti unul. O da si nu nu poti sa vopsesti cum vrei tu, unele vopsele sunt toxice si nicidecum termorezistente, dar probabil ca-ti place sa iti bei cafeau cu ceva plumb sau mercur in ea, aurul nu e toxic si rezista la temperaturi mai inalte decat acele vopsele ce ar putea fii toxice. Si da, ma refer si la interiorul fierbatorului sau daca e model clasic.


Da si multumesc Yoyo, aproape ca mi-a dat, dar nu stiu pe ce :blink: :lol:

PS: si faptul ca se duce vopseaua de pe el e din cauza ca-l speli/cureti, macar ocazional.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Jan 6 2013, 02:51 AM
Post #859


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



QUOTE(Yoyo @ Jan 5 2013, 03:52 AM)
Sa vopsesti un fierbator electric?
Really naw, cu replica asta te.ai gandit ca o sa castigi disputa dintre generatii/locatii historico-geografice/cel mai masculin pletos?
No, aproape i.ai dat fazan.  :rolleyes:
*



O disputa? Serios? As analiza mai bine situatia. (vezi ce-am facut aici ca sa nu-ti spun sa-ti bagi postul undeva?)

@Mumu

Cand preziti un exemplu ca asta ar fi bine sa fie o dihotomie perfecta. (ex: aurit/neaurit, asa, ca pentru tine)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 6 2013, 11:39 AM
Post #860


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



@Ermi : Incercam sa pregatim ceva pe weekendul viitor si o sa postam aici ce si cum sau daca vrei, trimiti un pm unuia dintre noi (mai putin omuletii astia din alta parte care fac pe lupiii singuratici)

@Mumu

Aaah, nu cred ca ti-am cerut eu niciun fel de explicatie, plus la ce s-a scris acolo m-am oprit din citit la prima propozitie. I'm not into mumu stuff, sorry

Btw, yoyo, mumu ... nu va simititi putin in plus p'aci ? Imi stricati karma :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

45 Pages « < 41 42 43 44 45 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:31 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |