Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime Toamna 2011


Terry_SOAD
post Oct 15 2011, 01:23 PM
Post #41


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



N-aveam de gand initial sa-l vad, avand in vedere ca FSN m-a plictisit de groaza spre final si de-abia l-am dus la capat, dar i-am dat o sansa in cele din urma si intr-adevar, Fate/Zero pare mult mai interesant decat FSN. Primul episod a creat introducerea povestii intr-un mod care cred ca e interesant fie ca ai vazut prima serie, fie ca universul FSN e nou pentru tine. Grafica pare mult mai buna decat cea a primei serii si povestea pare promitatoare. O sa-l vad in continuare, sper sa implineasca potentialul aratat in primul episod.

Am mai vazut azi primul episod din Guilty Crown. Ce pot sa zic... 'de duzina' ar fi un compliment cred. M-a plictisit rau de tot primul episod si la un moment dat m-am gandit ca singurul lucru in avantajul lui e grafica, care e asa shinny, colorful and sweet. In rest... personaje stereotip cum am mai vazut de 1000 de ani incoace, poveste all over the place, dar care reuseste totusi sa nu ma atraga cu absolut nimic, nu m-a facut deloc curios sa vad al doilea episod. Cateva secvente de actiune presarate pe acolo pareau mai de Doamne ajuta, dar nimic iesit din comun. Per total, o sa mai vad si episodul 2 daca ma prinde intr-un moment de plictiseala severa. In rest, mai tai o serie de pe lista sezonul asta.

Cred ca o sa mai incerc Chihayafuru si poate inca vreunul, doua, daca am timp. Pentru mine e un sezon cum m-am obisnuit deja, adica cu putine chestii de interes real. Imho.

Edit: Tocmai am vazut si primul episod din Chihayafuru. Nu e genul de anime la care ma uit eu de obicei, dar din prima scena m-am gandit ca e ceva de calitate. E un anime foarte placut (cel putin dupa primul episod) si are o grafica si un character design superbe, cel putin, dupa parerea mea. Sper sa reuseasca sa ma tina conectat pana la sfarsit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 15 2011, 04:39 PM
Post #42


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Ultimele 2 din lista mea de toamna au aparut in sfarsit :) .
~ Guilty Crown: nu mi se pare chiar asa de slab pe cat il descrie Terry. Chiar daca povestea pare oarecum fumata grafica si muzica o pun putin cu un rang mai sus. si eu sincer chiar sunt curioasa daca povestea va evolua diferit decat restul sau va ramane un cliseu pana la final. Oricum, potential are ^^.
~ UN-GO: another detective story cu un background un pic mai diferit. Primul episod m-a plictisit, dar nu o sa-l judec inca avand in vedere ca tema abordata e putin diferita de celelalte "detective series".

Ma inteb, o sa subtitreze cineva Last Exile...

Restul nu intentionez sa le incerc deoarece nu ma atrag ca si grafica, gen sau poveste.
Pana acum din sezonul de toamna raman:
Must See: Chihayafuru, Fate/Zero
Have some Potential: Guilty Crown, Persona 4 The Animation
Fluffy/cute: Chibiā˜†Devi!, Tamayura: Hitotose, Morita-san wa Mukuchi 2
Pentru fanii genului: Hunter x Hunter (2011), Phi Brain, Sekaiichi Hatsukoi 2, UN-GO, Bakuman 2
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Oct 15 2011, 06:07 PM
Post #43


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Am vazut si eu primul episod din Guilty Crown si pe mine m-a prins destul de mult. Presupun ca depinde si de experientele anterioare cu anime-uri asemanatoare, dar mie nu mi s-a parut ca a reciclat in asa hal personaje sau idei - in special pentru ca abia daca a prezentat cate o bucatica din fiecare personaj, nu prea ai cum sa iti faci o imagine de ansamblu asupra lor. I'll definitely watch it all.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 15 2011, 10:00 PM
Post #44


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



.... eu urmaresc/urmarit
* Blood C - not bad gore action with new kind of Saya si un final ce il vom vedea in filmul ce va apare in 2012.
* Penguindrum... intortocheata seria si reuseste sa imi mentina interesul in continuare.
* Kamisama Dolls tocmai s-a terminat primul sezon si l-am urmarit cu placere... bun plot-ul, personaje, muzica si desi aparent iti lasa o impresie yugiohistica it isn't... astept sezonul doi adica finalul probabil prin 2012 >.<
* Belzeebub a ajuns in sfarsit to the serious stuff and i like it even more
* Gintama always kills me :P au inscenat war intre Sketdance vs Gintama pe bradcasting genre :D si au atacat ero games in ultimile ep :D ( Gintama= stirile si starea natiunii anime de la ora 5 :D )
* Working 2 umm cred ca este o lipsa de originalitate fata de primul sezon but i still taste some jokes
* Ika Musume ... la fel de adorabila si funny... am invatat un cuvant nou din serie : Untentacle me :lol:
* Fate Zero - verdictul este clar: peste FSN
* Boku ha Tomodachi... un nou Denpa Onna.. same clean animation and beatiful art drawn characters and don't forget the ecchi...
* Tamayura is for insomnia nights :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 15 2011, 10:56 PM
Post #45


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Sid, o parte din cele mentionate de tien fac parte din sezonul de vara ^^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Oct 16 2011, 12:07 PM
Post #46


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Well... unele din ele s-au terminat sau continua in toamna ^_^ . In sfarsit cineva caruia i-a placut cat de cat Blood c ^^
Seriile pe care le-am inceput si cred ca le voi si continua:
-Chihayafuru - i love the art, so shoujo-ish and clean ^^ , nu conteaza daca va fi sau nu plictisitor in continuare.
-Kimi to boku - pt mine e exact cum trebuie, respecta manga foarte bine si are o atmosfera placuta pt un slice of life-comedy
-Guilty Crown - momentan pot sa zic doar ca arata bine, desi grafica (personajele) ma face sa ma gandesc la shugo chara ^^"
-UN-GO - imi plac povestile cu detectivi asa ca e tocmai buna seria
-Boku wa Tomodachi ga Sukunai - imi place grafica si subiectul e destul de silly
-Persona 4 The Animation - incerc sa nu ma pronunt inca, desi cred ca mi-a placut mai mult Persona trinity soul. Sper totusi sa se imbunatateasca pe parcurs.
-Chibi Devil - short and sweet ^^
-Sekaiichi Hatsukoi 2 - sunt foarte entuziasmata si multumita de ce am vazut pana acum ^_^
-Bakuman 2 - still going well
-Sengoku Paradise - this one i'm watching it raw, seems like noone wants to sub it(bine.. nici nu e vreo bunatate de serie ^^")
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Oct 17 2011, 11:40 AM
Post #47


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Am mai vazut azi primul episod din Mirai Nikki. Pare promitator, dupa primul episod. Conceptul e destul de interesant si relativ fresh, presupun. In orice caz, primul episod a fost interesant si m-a facut curios sa vad si episodul al doilea, ceea ce mie mi se pare ca ar trebui sa fie scopul principal al oricarui pilot.

La recomandarea unui prieten, am mai vazut si primul episod din Boku wa Tomodachi ga Sukuna. E funny si cute, desi nimic iesit din comun. Cred ca s-ar putea sa fie ceva bun, insa. Totul depinde de cum va evolua. Daca am timp si de el, il voi urmari in continuare.

One more thing, dupa ce am vazut al doilea episod din Chihayafuru, pot spune ca e un anime de calitate intr-adevar. Cred ca o sa fie ceva bun, poate chiar foarte bun. Atunci cand un anime despre un joc de care nu stiam absolut nimic inainte sa vad primul episod ma atrage, inseamna ca face cu siguranta ceva bine. Personajele sunt foarte likeable, iar grafica, animatia si character design-ul sunt cele mai frumoase de sezonul asta, dupa parerea mea. Alaturi de Fate/Zero si posibil Mirai Nikki, e una dintre recomandarile mele din sezonul asta pentru orice fan anime, indiferent de genul preferat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 17 2011, 05:01 PM
Post #48


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



* Chihayafufu arata bine insa ideea de sheptica japoneza ma plictiseste teribil... chiar nu mai exista alt subiect !?
* Guilty Crown are production I.G written allover... grafica si animatie de inalt nivel... vedem ce se va alege de story.
* Persona 4 ummm it's ok ... mi-a atras atentia desi pare deja vu
* Mirrai Nikki ... sunt indecis inca daca merita sau nu... astept sa mai vad cateva episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:09 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |