Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> 2012


Garden Girl
post Mar 7 2010, 04:35 PM
Post #1


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



QUOTE(Imdb)
Dr. Adrian Helmsley, part of a worldwide geophysical team investigating the effect on the earth of radiation from unprecedented solar storms, learns that the earth's core is heating up. He warns U.S. President Thomas Wilson that the crust of the earth is becoming unstable and that without proper preparations for saving a fraction of the world's population, the entire race is doomed. Meanwhile, writer Jackson Curtis stumbles on the same information. While the world's leaders race to build "arks" to escape the impending cataclysm, Curtis struggles to find a way to save his family. Meanwhile, volcanic eruptions and earthquakes of unprecedented strength wreak havoc around the world.


L-ati vazut?
Cum vi s-a parut?
Ati fost over-hyped?
Did u fap during this movie?

Parere personala:
DOWNs: scenariul nu a fost nici pe departe cum ma asteptam, au fost destule faze penibile, mai ales cand a inceput sa crape pamantul sub americani, eroul salvator care alearga cu masina iar in spatele lui se prabusesc cladirile (si el scapa ofc), "selectia naturala" aka
bogatanu' moare.
etc.
UPs: Charlie Frost - super simpatic, also izolat in Yellowstone Park de dragul stiintei, si pt "accidentul de munca" de pe munte,
in care moare (tot) in numele stiintei
, fiind permanent convins ca mayasii au avut dreptate cand au calculat calendarul si alea alea...

Nu stau sa-i fac review, l-am vazut de curiozitate, am inteles ca reda cel mai bine ideea de apocalipsa & shit, dar am ramas dezamgita de un scenariu de desen animat cretin si mult prea fumat, am vazut destule filme in genul asta... Cat despre efecte, nu prea pun accent pe treburi din astea, dar probabil au INCERCAT sa compenseze lipsa de seriozitate a scenariului.

Discutati.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Mar 7 2010, 07:36 PM
Post #2


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



L-am vazut si eu mai demult, prin toamna-iarna si pot sa zic ca mi-a placut destul de mult. It was very entertaining... nu neaparat o capodopera. Eu sunt fan al genului asta de filme, carora eu le zic "catastrofa", asa ca fazele in care se "crapa pamantul sub americani" si restul lumii chiar mi-au placut :lol: .
Ca si Avatar care reia o poveste "clasica"(Pocahontas in cazul asta), 2012 a avut in prim-plan Arca lui Noe... mi s-a parut ca mai lipsea doar creanga de maslin la sfarsit ca sa fie complet pachetul, ca porumbelul era :lol: .
In schimb, fazele mai "eroice", tipic pentru filmele americane, m-au lasat complet neimpresionanta.
Per total pot sa zic ca mi-au placut efectele de gen "sfarsitul lumii" si penibilitatea unor momente, care nu te pot lasa sa te plictisesti. :P Well, that is what I think.
And where's Will Smith? Oh, wait! That was in Independence Day. My bad... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Mar 7 2010, 07:52 PM
Post #3


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Eu am vazut fazele cu sarit cu masina prin cladiri care tocmai se darama in trailer sau ceva video so I can tick that off the list si din principiu nu am de gand sa ma uit pentru ca filmul asta este o lipitoare care profita de toata teoria de apocalipsa in 2012 and I hate movies that do that, it's so lame >.>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Mar 8 2010, 10:11 AM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



too lame to watch.

now why would u make a topic for a shitty film?
...when there are tons of good ones that we can talk about
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Mar 8 2010, 11:42 AM
Post #5


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Well, nu ma las influentata de parerile altora asupra filmului si nici nu cred ca ma poate convinge cineva ca a fost un film bun, dar topicul l-am facut chiar in ideea asta, crezand ca poate am omis eu detalii importante sau sunt prea superficiala atunci cand apreciez un film, mai ales unul care incearca (fara succces) sa redea apocalipsa & stuff.
Aud in jurul meu (IRL) persoane carora le-a placut filmul, care au fost atat de socate, incat spun ca n-ar rezista sa-l revada. Au ramas impresionate de cum se duce Terra pe apa sambetei (la propriu lol) si de inversarea polilor. Luata separat, situatia e destul de captivanta (lol drama).
Oricum, o alta bila neagra e happy-end-ul filmului, dar aici depinde de cum percepe fiecare notiunea de apocalipsa (daca intr-adevar exista asa ceva :P), selectie naturala, raman in viata doar "cei buni" etc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lionhunter
post Mar 8 2010, 02:13 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 15-February 10
Member No.: 9.485
Points: 25
Gender:



Vorba lui Ecstasy, 2012 nu e un film caruia sa ii dedici un topic... mai mult de 2 fraze nu sunt necesare pt a-l descrie:)

Pe langa limuzinele antigravitationale, plotul scris ca o scuza sa plimbe 3-4 neica nimeni prin toate dezastrele imaginate de catre regizor, ce pot sa mai adaug?

A da, radiatiile. Cauza catrastrofei. Radiatiile primite de la soare, neutronii care "incalzeau" centrul pamantului...i mean wtf, daca erau asa de multi neutroni, un nivel asa de ridicat incat sa produca astfel de schimbari in CENTRUL pamantului, atunci ce era la suprafata nu mai avea de ce sa isi faca griji, pt ca deja erau morti de la radiatii :)
Slaaaaaaaaaaaaaaaaaaaab.
Si acum Emmerich face Foundation. Fani Asimov, rejoice!
Acum, ce pot sa mai zic, nu sunt hater Emmerich, Independence Day chiar mi-a placut, si Day after tommorow, dar 2012 parca a fost un film facut in urma unui pariu pierdut.
Adica, o alta faza, cand trebuie sa piloteze avionul, doctorul se trezeste ca stie sa piloteze ("I've took flying lessons")... dar ce sa mai ma plang, am fost la cinema sa il vad, bravo mie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Mar 8 2010, 02:22 PM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



noobs :D

ceva real referitor la distrugerea pamantului e asta -> http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU

ceva real referitor la posibilitatile de distrugere a pamantului (more drama than any average ppl would imagine) e asta -> http://www.imdb.com/title/tt1363109/

cat despre selectia natura ... nu cred ca se aplica in cazul oamenilor decat in situatii exceptionale, iar apocalipsa a fost atat de folosita ca a devenit ceva normal :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lionhunter
post Mar 8 2010, 02:23 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 15-February 10
Member No.: 9.485
Points: 25
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Mar 11 2010, 06:15 PM
Post #9


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Ok./

Tl;dr version: It sucked./

Chiu.e.dâ. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 11:33 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |