Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

>  Anime-club V2, Sugestii, ce vrei sa fie, etc.


Probably me
post Jun 18 2006, 12:53 AM
Post #21


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



* Galerie de imagini.
* Bază de date cu titluri anime, unde să se poată da note. Ar fi interesant de văzut un clasament cu preferinţele fanilor romāni.
* O revistă. Se poate īncepe modest, cu cīteva pagini. Review-uri, chestii despre Japonia, istoria anime, regizori şi seiyuu celebri, manga şi desene de la amatori. Eu cred că se găseşte material pentru un număr lunar. Numai din review-uri şi mangaka dornici de afirmare şi tot ar trebui să iasă ceva.

Aş recomanda atenţie la ce se pune pe site. Mai bine cīteva chestii deosebite decīt o combinaţie de toate chestiile posibile şi fără nimic special.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Aug 31 2006, 08:50 PM
Post #22


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



Eu zic asa :rolleyes: ... sa fie mai colorat, sa aiba galerii de imagini pentru fiecare anime, nush ... sa aiba lucruri care sa atraga mai multi utilizatori si sa fie mai multe discutii, eventual concurs ceva... am scris asta si la alta rubrica...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Sep 1 2006, 03:39 PM
Post #23


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Acuma nu prea am alte chestii de adaugat,ce am avut de zis le-am spus ceva mai devreme si raman valabile ... ah,ce mi-a venit acuma :P ... mai multe " emoticonuri " :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 1 2006, 05:25 PM
Post #24


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Hai sa-mi spun si io dorintele. :>

-- galerie de imagini asa cum era mai de mult, cu multe sectiuni (I have lots of stuff to share ~_^ )

-- interfata mai colorata, dar nu prea obositoare la ochi :D

-- mai multi smilies!! PLEASE!! T_T Din aia faini, cute, kawaii. Coyotee, exista o gramada de situri de unde se pot downloada smilies kawaii. Just say the word and I send u the links!!

-- sa putem folosi la ceva punctele acumulate


Locul asta trebuie sa contina chestii captivante chiar daca la prima vedere sunt copilaresti. E distractiv sa-ti petreci un pic de timp alaturi de prieteni pe Anime-Club. Dar stai! Si daca ar fi copilaresti, ce? Doar venim aici pentru ca suntem young at heart, no matter our age! Nu-i asa, elderi? ~_^

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Sep 11 2006, 09:23 PM
Post #25


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



QUOTE(Coyotee @ Jun 13 2006, 08:15 PM)
Ce ati vrea sa fie, cum sa fie, cum sa nu fie, etc.
Astept sugestiile voastre.
*



am uitat un mic detaliu...toata lumea isi spune parerea aici, plus ca a fost un topic si cu afise...ar trebui ca topicurile de genu sa poate fii vazute doar de membrii...adik...dak intra altcineva care are deja un forum despre anime poate oricand sa fure ideile...ceea ce nu e prea misto...asa k va recomand cu caldura sa faceti topicurile de genu` sa poata fii ctite doar de membrii...

sincerly,
@d3l@
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 11 2006, 09:41 PM
Post #26


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Majoritatea celora care au forumuri de anime etc sunt deja membrii, asha ca n-are rost. Fiind cea mai veche comunitate din romania toti ceilalti s-au inspirat de la noi intentionat sau neintentionat. N-ai ce le face daca n-au bun simt, asta e mentalitatea romanilor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Sep 11 2006, 09:50 PM
Post #27


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



QUOTE(Ranma-kun @ Sep 11 2006, 09:41 PM)
Majoritatea celora care au forumuri de anime etc sunt deja membrii, asha ca n-are rost. Fiind cea mai veche comunitate din romania toti ceilalti s-au inspirat de la noi intentionat sau neintentionat. N-ai ce le face daca n-au bun simt, asta e mentalitatea romanilor.
*



dap, asta e aiurea...am mai intrat si eu pe mai multe forumuri si sunt copii fidele ale forumului acestuia...da` nush mi se pare mai cu stil asta... :D spor la treaba ... btw ce ar trebui sa fac ca sa am sanse ca peste ceva timp sa pot sa fiu si eu un admin? (nu principal, dar de ex. ruxi cand a venit aici nu era admin si acum e ...) :) sincer mi-ar placea si mie!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Sep 11 2006, 10:01 PM
Post #28


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Eu niciodata nu am fost impotriva competitiei, atata timp cat nu a degenerat (in cazul asta hack-uri si altele). Atata timp cat sunteti bine informati si ne informati pe noi la timp nu vad de ce ar migra cineva catre alt site/forum. In momentul de fata singurul lucru pe care mi l-as dori foooaaaarte mult sunt niste smileys anime: ceva ninja, neko, chiesti cu aluzii pentru cunoscatori (asta cu siguranta ar face cateva persoane sa se simta calumea). Ar mai fi themes-urile...stiu ca se munceste ceva la ele dar cred ca ar trebui si alternativele sa capete macar niste mici modificari. De exemplu pe forum folosesc Scorpio's hell si ar fi perfect daca acel rosu ar capata o noanta mai suportabila (pe deasupra textul din banner i-ar trebui macar un mic blur). Hm...desi am putine puncte imi place sa cred ca o sa am pe ce sa le cheltuiesc la un moment dat. Niste haine virtuale, moderator/admin pentru o zi (desi sunt sigur ca exagerez acum :P ), un quest cu indici (cumperi indiciile in avans cu puncte), poate realizarea unui "anime you" (un fel de avatar costumizabil) desi asta ar insemna o colectie de ochii, fete, haine, etc. destul de mare. Asta mi-a venit acum in cap, daca mai imi vin ideii maine la o ora mai decenta sigur vor fi mai bune. Daca stiti pe cineva care stie sa faca jocuri flash cu siguranta va atrage si acela ceva oameni. Lista poate continua dar daca am inteles eu bine acum e aproape gata deci nu pot aparea decat ajustari a anime-club v2. In cazul asta vreau doar niste smiley-uri noi (niste exemple daca nu se supara nimeni: (IMG:http://img82.imageshack.us/img82/6803/yellingwb3.gif)(IMG:http://img82.imageshack.us/img82/7049/ninjacl4.gif)(IMG:http://img82.imageshack.us/img82/450/nervelo8.gif)(IMG:http://img82.imageshack.us/img82/1161/boredet9.gif))
Abia astept sa vad cu ce o sa ma surprindeti :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Sep 11 2006, 10:29 PM
Post #29


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



black_ang3l_me ca sa ajungi administrator pe acest forum trebuie mai intai sa ai o vechime considerabila. Apoi, toti pe care ii vezi admini aici se cunosc personal, s-au vazut la una din intalnirile din Bucuresti cel putin. Mai sunt si exceptii, dar oricum si acestia sunt oameni de foarte mare incredere care au contribuit considerabil la site. Poate pe viitor sa capeti atributul de moderator, dar si asta se face pe baza activitatii si cunostintelor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 12 2006, 12:01 AM
Post #30


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am colectionat o arhiva de 2 MB cu cateva sute de smilies insa nu stiu pe care sa le pun, poate ma ajutati si voi si alegeti vre-o 10-20 sau cate spuneti ca-s mai bune.

OK arhiva despre care vorbeam o puteti downloada de aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Sep 12 2006, 01:01 AM
Post #31


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



OMG! Inuyasha smilies! :wacko:
So... I checked them all si sincer nu as alege nici unul dintre seturile respective. They're... big :blink: Si-asa mi se pare deranjant pentru ochi sa vezi un post cu un lant de smilies, ce sa mai zic daca ar fi smilies de genul asta.
Eu cred ca cel mai potrivit ar fi smilies care sa reprezinte expresii specifice anime-urilor, dar ceva discret. Daca ar fi kawaii ar fi si mai bine (look at this: (IMG:http://img159.imageshack.us/img159/2450/spinhe6.gif) :D - exemplul nu e foarte practic, in schimb e dragut :P), dar nu toata lumea gusta stilul.
Anyway, ma uitam aiurea pe net... sau nu caut unde trebuie sau sunt o groaza de porcarii cand vine vorba de smilies.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Sep 12 2006, 01:55 PM
Post #32


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



wow! omg!! kt de tari sunt!!! alea q personaje din anime nu mi se par cine stie ce, dar celelalte sunt kawaii!!!!!!!!!!!!! :wub: eu pe toate le-as alege :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Sep 12 2006, 06:16 PM
Post #33


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



off...sry dar nici mie nu imi plac smiliersurile...sunt de acord cu moonsparkle...sry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 12 2006, 10:52 PM
Post #34


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Ranma, te rog nu ne chinui cu enormitatile alea. :)) Sunt dragute dar sunt prea mari.
Uite, in curand o sa-ti trimit eu o selectie de smilies sa vedem daca-ti plac. Sigur o sa-ti placa. ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 12 2006, 11:00 PM
Post #35


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



OK puteti oricand sa puneti smilie-urile voastre. Am cautat si eu pe net si aia a fost ce am gasit mai in gen anime. Insa daca vreti sa ma scutiti de munca de a mai cauta altele, va voi fi recunoscator :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 12 2006, 11:20 PM
Post #36


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Ah, ma bucur ca gandesti asa. ^.^ Mereu mi-am dorit sa aleg smilies pentru Anime-Club. ^^'' In curand o sa ti-i trimit.

P.S. Da, stiu ca cele in stil anime ar fi mai potrivite, dar din pacate sunt cam mari... Imi amintesc acum ca am vazut pe un site Kao Ani micuti, o sa caut si daca gasesc, o sa-i adaug la selectia mea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Sep 12 2006, 11:46 PM
Post #37


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Super! O sa pregatesc o colectie cu niste smilyeuri :D doar sa stiu cum sa vi le dau spre vizionare....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post Sep 13 2006, 11:08 PM
Post #38


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



as dori daca se poate in sistemul de download al melodiilor sa le categorisiti , adica rock,bluze , whatever, macar asa de florile marului , deoarece nu sunt mare fan al melodiilor soft , deci un pinky and the brain(am melodia) care e funny sigur as fi downloadat-o daca era la funny si nnu as fi vazuto inainte , dar altele care sunt comice si nu stiu ar trebui sa le scot iar eu fara .torrent in fata imi ia cam paru de pe piceoare ca sa nu cada conexiunea(de la blocul meu) si sa pierd bunatate de melodie, scuze de sugestie , m-am gandit totusi ca merita postata , poate mai sare o data iepurele :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 12 2006, 12:00 PM
Post #39


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Legat de noile smiley'uri,asta daca vrei sa schimbi cateva din ele sau nu , oricum , am dat peste un site dragut de unde se pot si downl ... se downl in format gif , dar sunt suuuuuper simpatice,si cred ca ajung cate sunt acolo ... nu trebuie sute de smiley'uri.

http://www.smileyarena.com/emoticons/packs...da-yelow-1.aspx

mai sunt si altele , "japoneze" "db" , dar alea de sus sunt cele mai dragute :D


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Oct 12 2006, 01:03 PM
Post #40


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Sīnt simpatice, dar ar trebui să acopere īn primul rīnd chestiile clasice: smile, wink. Cel dat ca exemplu de tine nu le are.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:57 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |