Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sumomomo Momomo, ...let's make babies :D


Sidonix
post Nov 21 2006, 05:43 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Sumomomo e inca on-going insa nu m-am putut abtine sa-i fac topic... umor demential... n-am mai ras atat de mult timp :lol: ... serie inspirata ca idee din Ranma in a brand new twist of hellish ecchi humor :D... ma opresc aici... no spoilers... no further comment :P... but it is funny foo' :lol: ... revin...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Nov 21 2006, 06:12 PM
Post #2


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Dupa primul episod: :lol:

Dupa al 2lea episod: :lol:

Dupa episoadele 3 si 4 vazute unul dupa altul:

Amuzant la inceput, chiar promitator, dar deja in episodul 4 devine boring si previzibil. Daca va spuneti "Oh no, don't tell me..." si va imaginati ca o scena va fi previzibila si penibila, bingo! Asa va si fi.

Structura pe scurt:

* ea (loli) ii face avansuri, amuzante, dar nu prea variate
* el spune nu (mereu la fel)
* ajung sa se confrunte cu cineva care wants his ass, altfel decat ea (i.e. "bad guys"), ea face chestii imposibile si il salveaza, folosing in cele din urma un dragon CG extrem de prost realizat

De acum incolo va aparea si Rivala.
Si pe urma, probabil, Rivala nr 2.

Exista o linie intre stupid-amuzant si stupid-banal. Daca vi se pare amuzant si dupa primele 2-3 episoade sau nu, depinde mult de atitudinea fatza de clisee . Am vazut seria cu inca 2 persoane, si pe noi deja ne-a plictisit.


Nah, ca iar am postat de rau. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 21 2006, 07:09 PM
Post #3


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Cam da ... deja dupa ep 3 devine previzibil ... da totusi ramane destul de hilar...mai ales in ultimul ep cand e legat si serpii aia tot vor sa-l manace....si alea 2 vb desrpe nemurirea sufletului in loc sa-l salveze (mai si uita de saracul baiat :lol: )

ORicum o sa devina probabil mai misto cand incep luptele intre cele 3 pt Koshi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

maska
post Nov 21 2006, 08:18 PM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 12-August 06
Member No.: 2.856
Points: 13
Gender:



Sunt tari melodiile de la inceputul si sfarsitul episoadelor, iar grafica mi se pare ok. Ca story e so so, prea comerciala povestea dupa parerea mea. Nu aduce nimik nou, iar fazele sunt penibile cateodata.

Din cate am inteles sunt 3 fete care se indragostesc de un baiat (Koushi).Eroina (Momoko Kuzuryuu) este una dintre aceste 3 fete. Ele provin din familii cu traditie in artele martiale. Fiecare dintre fete se indragostesc din motive diferite insa de Koushi. El desi dintr-o familie cu traditie in artele martiale nu ii plac aceste arte si nici nu stie sa lupte, el folosind citate din legi ca sa scape din situatii mai periculoase, dorind sa devina procuror cand va fi mare.

Ca gen conform http://www.anime-source.com/banzai/modules...content&id=1762 este genul : Fanservice - Comedy - Romance. Mi se pare asemanator cu Green Green.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 21 2006, 08:56 PM
Post #5


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



...dle critic de anime shinigami sa inteleg ca te vei opri sa mai privesti acest anime din moment ce nu-ti face placere, nu!?... sau esti sadic si iti place ce nu-ti place !? :P ... sper sa nu ma determinati sa redevin acid sau sarcastic pe discutii inutile...

... si totusi e funny... mi-era dor de umor stupid :) si mai ales umor stupid de "calitate" (daca exista asa ceva) ... povestea e mai mult decit CLARA... se vede din intro fratilor despre ce va fi vorba... wtf it's somethin' already seen in every anime with fanservice, loli...etc... pe mine ma amuza inversarea parodiata din Ranma in Sumomomo... adica the girl is the tough one... and she's so cute and little ^_^ ... and his so coward and whimpy... hahaha... now that's funny :P... back after more eps...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post Feb 7 2007, 11:16 PM
Post #6


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Cu riscul de a redeschide disctutii mai vechi, animele e departe de a fi amuzant. Este foarte posibil sa nu gust eu acest gen de umor. Prima reactie de wtf? a fost inca de la inceput.

QUOTE
Let's engage in child production


Can u see my point here? <_< Desigur faptul ca sunt fata nu ajuta u nimic :lol: Momo mi se pare o chestie mica(adica ii vine pana la mijloc lui Inuzuka) u par roz(`m not a pink color hate pers I just hate girls with pink hair :-s) a carui unic scop in viata este sa`l...intelege`ti voi...pe Inuzuka. And she's like a damn stalker (IMG:http://i44.photobucket.com/albums/f25/ayamechibi/foxstalkcs2.gif)

Nu cred ca trebuie sa mai spun ca glumele sunt fumate si cat se poate de cliche` caci acesta e si scopul animelui(pacat ca nu reuseste sa si trezeasca interes).

@Sidonix: trebuie sa existe si astia rai ca noi care critica animele(yes we are evil :twisted: ) caci altfel toate ar fi de nota 10 with pink flowers and shiny ponies ~wwwweeeeeeee~ (IMG:http://i44.photobucket.com/albums/f25/ayamechibi/foxXD.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Feb 12 2007, 08:52 PM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hahahaha... mica si roz :lol:... hai ca-mi esti simpatica yuuko :P ... nu am mai urmarit ultimile ep scoase chiar daca sunt tot timpul la curent cu down-rile si nu intentionez pina in momentul in care se termina seria... o sa revin atunci cu o concluzie finala... well... fiecare gusta umorul diferit dom'soara... sumomomo exceleaza la capitolul cliche' si reuseste sa le transpuna intr-o noua versiune... chiar daca pare greu de crezut se mai pot face noi divagatii pe teme deja expirate :) ... tocmai umorul stupid al caracterelor si cel al situatiilor legate de "child production" da o nota originala pt sumomomo...so that being said... tudlz and laterz...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 11 2007, 02:25 PM
Post #8


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



unde il pot gasi si eu...?din cate am citit pare destul d interesant...si comic :D :P ast un raspuns
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 12 2007, 04:29 PM
Post #9


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



il poti gasi aici http://www.mininova.org/search/?search=sumomo ... sau http://www.animesuki.com/series.php/898.html
... iti trebuie un client de torrente pt down.

ps: iti recomand grupul LuPerry ... varianta h264 :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:56 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |