Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ergo Proxy


Lumpy
post May 4 2006, 05:11 PM
Post #41


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Yey am vazut 8 ep. Devine din ce in ce mai interesant... mersi pentru screenshot pico ma gandeam sa pun si eu, dar mi-ai luat-o inainte.
Si din cate imi dau eu seama Romedeau nu e singurul oras, ci mai exista si Moscow dome. Acolo se indreapta Vincent si cu Pino.


Si pico bine ca ai facut screenshot-ul in asa fel incat sa nu se vada ca ala este
certificatul de deces al lui Re-l
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 10 2006, 06:49 PM
Post #42


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



ffff ... interesant ce ziceti voi aici oameni buni ... eu tocmai am vazut eps 9 si vin sa va spoileresc placerea de a descoperi singuri ceva :P
Vincent Law este Ergo Proxy - Emissary of Death

ma rog, poate banuiati deja asta, dar acum e totul clar ... o declara chiar el,
asta dupa ce bate vreo 2 alti proxy si aflam si ca si-a sters singur amintirile si a fugit din Moscow-dome. care, ca tot veni vorba, dupa ce am tot auzit de el, ma astept sa fie home-town of proxy's ...

oh, well .... ce poti sa mai zici ... eventual sa o certi pe Pino ca stia totul si nu ne-a zis si noua :P


acum actiunea s-a mai linistit si Vincent isi continua drumul spre Moscow ... astept cu nerabdare sa vad ce s-a intamplat cu Real Mayer ... pe care am lasat-o vorba lui Lumpy, intr-o postura deloc comoda:
(IMG:http://i27.photobucket.com/albums/c199/axi-kun/vlcsnap-69627.png)

ps.
QUOTE(Yuuko)
Asa, cat despre titlu as vrea sa va aduceti aminte k in primul ep se vorbea despre un virus numit 'Cogito' care aparea la roboti, iar titlu se numeste Ergo Proxy...in alte cuvinte se formeaza contextul 'Cogito Ergo sum'

se pare ca nu exista nici o legatura intre titlu si virusul mentionat caci
dupa cum aflam, Ergo Proxy e numele lui Vince
... asta neinsemnand ca teoria cum ca denumirea virusului a fost inspirata de faimoasa cugetare, teorie enuntzata si lansata pe topic de Kisa, nu ar avea o baza reala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post May 11 2006, 05:23 PM
Post #43


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



i don't get one thing....cate costume la fel are:)) ...k se rupe ala cand se transforma...de unde ia altu:P....si de unde scoate masca aia? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post May 11 2006, 09:20 PM
Post #44


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Heh in sf am vazut ep 9 :P acu ianafara de intrebarea u Pico despre haine si masca eu mai am una where`s Real? C s`a intamplat u ea? De doua ep nu mai zic nik and I just can`t stand the tension <_< . Oricum s`au mai explicat cateva chestii in ep asta dar parca acu chiar nu stiu la c sa ma mai astept, nu am nici cea mai vaga idee care e demersul seriei. Another thing that gets on my nerves e k nu dau din ep urmator, acolo un little hint sau un mic spoiler nu e asa de rau :P

hm zicea cineva de intro parca, sunt de acord e zuper tare, melo se numeste Kiri si e cantata de cei de la Monoral(sunt tari tipii si engleza lor e impecabila ).

Btw am avut dreptate u numele u Real :D si cum adik 20 de ep raw? nu cred k l`au scos nici pe al`10`lea inca dar apoi 20 :blink: daca e asa totusi atunci merita o moarte lunga si dureroasa <_<

Anyway vreau sa vad ep urmator! gah rabdarea este o virtute pe care nu o detin :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post May 12 2006, 12:32 AM
Post #45


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



QUOTE
si cum adik 20 de ep raw? nu cred k l`au scos nici pe al`10`lea inca dar apoi 20 blink.gif daca e asa totusi atunci merita o moarte lunga si dureroasa


pe anime news network au 16 ep:P

Ergo Proxy (TV)
Number of episodes: 23
Episode titles: We have 16
Vintage: 2006-02-25
Opening Theme:
"kiri" by MONORAL
Ending Theme:
"PARANOID ANDROID" by RADIOHEAD

hmm ...what's the deal with the emmisaries....cati sunt...c reprezinta...:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 12 2006, 07:54 AM
Post #46


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



bre oameni buni :P ... vedeti voi ca acolo langa vestitele titluri de episoade mai este ceva f important ... adica data la care ies ... iar deocamdata sunt doar 9 episoade scoase, 9 episoade pe care le-am vazut deci suntem la zi. episodul 10 iese maine, 13 mai.
melodia oppening imi place si mie f mult si o am, ptr cine o vrea, pm si o pun pe mail. am si melodia ending, care nu ma atrage f mult, si o aveam de mult, missa asculta Radiohead :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post May 24 2006, 08:02 PM
Post #47


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Cand au de gand astia sa scoata ep 10!? Rabdarea mea e pusa la incercare <_< Adik a aparut de acu mai bine de o sap ep 11 raw dar de sub`uri nu se aude nik!!! GAH!!!! C le i`a asa de mult? Parca ep 10 trebuia sa apara pe 13 mai? *starts a string of very colorful swears* `u lazy bastards! :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 24 2006, 10:59 PM
Post #48


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



eps 10 a aparut pe 13 mai, a fost aired pe 14, eps 11 a iesit pe 20, a fost aired pe 21 ... respectiv astea sunt si datile la care au apraut raw-urile disponibile pe trackere.
acum nu stiu dc intarzie subberii, dar sper sa scoata weekendu de vine 2 eps in loc de unul :), poate au mai multe proiecte si nu a timp, cine stie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post Jun 8 2006, 05:53 PM
Post #49


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Dupa asteptari seculare...finally a aparut ep 10 asa k am venit sa va spoilaresc :P...

I was right about the 'Cogito ergo sum'-'Gandesc deci exist'. Aparent Proxys are gusy who don't have a reason to live sau cum spun in anime 'raison d`etre'. So Real is not dead si nu e nici Proxy(I think). WA! Yumeno e obsedat de Real!>_< Dar tipu e super destept adik a descoperit un mod de ai ucide pe Proxys si a ajutat`o pe Real sa scape din Romdeau but he joined forces with that weird dude <_<


Acum cate secoloe o sa trebuiasca sa asteptam pt sub`urile ep 11 e un mister <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 8 2006, 09:41 PM
Post #50


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



pey nu a negat nimeni ca nu e vorba de "cogito ergo sum", doar ca tu ai zis ca de aici vine titlul si eu am negat spunand ca vine de la numele de proxy al lui Vincent, aka Ergo Proxy.
in rest, mi s-a parut ca Daedalus a cedat cam usor, in raport cu nivelul lui de inteligentza, desi se mai scoate un pic pe final, iar logic ca Real e alive and kicking ... duh!, doar nu erau sa omoare un personaj principal inainte de jumatea seriei :)

si am deja pica pe subberi ... sunt in urma cu 4 eps deja :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 11 2006, 11:10 AM
Post #51


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



m-am obisnuit deja cu posturi duble asa ca fac abuz :P
ergo proxy eps 11 ... dupa lupte seculare se pare ca subberii au reinceput sa le scaoata regulat iar ... asa ca in lipsa reactiilor o sa zic eu cate ceva despre eps 11
in principiu este un eps cam filosofic, cu multi termeni, maxime si cugetari din domeniu. aviz amatorilor :P
in principiu cred deasemenea, ca eps este si un pic filler insa explica oarecum si pune la punct situatia din cerebelul lu domnu proxy ergo ... teoretic, din pct de vedere psihologic fenomenul este plauzibil ... negarea eului pana la un anumit punct, insa nu se poate realiza fara tulburari serioase de personalitate surprinse destul de bine si aici si evident ca apare o problema de localizare existentiala ... in sau in afara lumii ... problema este mult mai detaliata in episodul acesta insa sunt si multe aspecte ce pot fi rediscutate mult mai complex si lipsa spatiului nu permite ... insa putem completa noi aici, if wanted

si dupa spoilerul si nu prea filosofic de mai sus ... un spoiler referitor la finalul epsiodului ...
tipa aia era Real, ca altfel cine? si l-a gasit deja? si si si ... moama cate intrebari am :D ... astept cu nerabdare eps urmatoare ca nu ma cobor intr-atat incat sa ma uit la raw-uri :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jun 14 2006, 11:20 PM
Post #52


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Stie careva cam cat de bune is sub-urile de le Anime-Jiyuu? Sau pana la urma care-s cele mai bune fansub-uri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 15 2006, 05:42 AM
Post #53


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



nu stiu daca asta e locul unei astfel de discutii. oricum daca te referi strict la acest anime, eu imi iau de la shinsen.
si btw, vezi ca a iesit si eps 12 azi dimineatza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post Jul 3 2006, 04:30 PM
Post #54


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



io am 13 ep din serie si aparent nu a mai aparut nik, lea vazut cineva? poate sami zica daca sunt toate? nu de alta dar vreau sa ma uit la serie cand apare toata :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 4 2006, 02:23 PM
Post #55


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



au iesit 17 eps de abia din cele 23 estimate, dintre care 14 sunt subate si se gasesc pe torente sau chiar si pe huburile romanesti de anime.
ps. inainte de a pune intrebari ... dc nu incercati si voi singuri, nu e asa greu ... google
sau nah ... ptr tine Mikael ... aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post Jul 5 2006, 10:06 AM
Post #56


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



am cautat dar am gasit 13 subate si ep 14 care e nesubat, doar atat am gasit ca altfel nu intrebam, ca dupa cum am zis io nam vazut sa mai apara nik si mam gandit ca a aparut toata seria.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 5 2006, 03:51 PM
Post #57


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



bre ce nu e clar pe anidb? ca scrie mare ca sunt 14 eps subate, de la 2 subberi chiar ...
vezi aici ca sunt torentele inclusiv la eps 14 ... si ptr alte intrebari posteaza la cereri sau downloads ... aici vorbeste despre anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Aug 24 2006, 09:50 AM
Post #58


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



nu a mai vazut nimeni dupa ep 14?...io acuma downlodez dp dc 15,16,17 si 18...dar merge incet :|
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Aug 24 2006, 12:00 PM
Post #59


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Eu le-am vazut ....sunt la zi cu el , imi place foarte mult si il iau cam la 2 ...4 zile dupa ce apare .
Si referitor la un post mai vechi (nu mai retin al cui) Proxy nu este un autorave ...presupun ca ati vazut si voi pana acum . :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Nov 26 2006, 07:44 PM
Post #60


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Sa vorbim despre Ergo Proxy.
Dupa ce am vazut primele episoade ma gandeam daca sa le mai iau si pe restul. Le-am luat, le-am vazut. Sfarsitul a fost putin "amar" si m-a lasat cu o mare intrebare : ce sunt de fapt Proxy si de unde vin. Am inteles de ce Vincent a ales sa isi stearga - nu stiu daca e chiar cuvantul potrivit, dar - amintirile. Dupa ce a facut, cred si eu. Distrugatori mai sunt Proxy astia.
Oricum, la ultimele episoade ar trebui sa ma uit din nou, pentru ca mi-au scapat unele lucruri, dar nu stiu cand voi avea timp.
Nu pot accepta ideea ca robotii sa aiba sentimente. Din moment ce nu au suflet, cum pot avea trairi cum au aceste autoraves?
As mai scrie, dar mi-e un somn teribil, asa ca poate voi mai reveni.
:)
P.S. Nu pot spune ca mi-a palcut foarte mult anime, dar l-am gasit interesant.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 12:19 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |