Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

10 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> my works


kaoru
post Jul 4 2004, 05:53 PM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 05:58 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



[img]http://www.visualart.ro/forum/attachment.php?s=&postid=57758[/img][img]http://www.visualart.ro/forum/attachment.php?s=&postid=93560[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 06:04 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 06:09 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 06:16 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 06:19 PM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



[img]http://www.visualart.ro/forum/attachment.php?s=&postid=93963[/img]


ultimul e ceva mai recent....osa mai postez....mult. ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jul 4 2004, 06:24 PM
Post #7


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



E super penultimul. Imi place mult. Ai de gand sa-l colorezi? Spune ca da ;)
La ultimul desen parca e ceva ciudat cu personajul din fata. Nu pot sa spun exact dar nu mi se pare bine. S-ar putea sa fie corpul putin derivat spre dreapta dar cred ca nu vad eu bine. Sau e din cauza ca el se uita in fata iar corpul e putin din semi-profil... Baaah, nu stiu. Parca se umfla-n pene. Cred ca bat campii. Ce crezi? XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 06:36 PM
Post #8


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



da...intradevar este ciudat.si da...corpul e putin intors iar personajul se uita drept in fatsa.e ca si cum are un cap pus pe un corp..ceva putin cam mecanic.dar rezultatul e ca iese portretul in evidenta (nu ca asta ar fi fost cea mai buna solutie sau ceva dorit de mine.Asa s-a intamplat :P).

E ciudat si din cauza ca am incercat sa fiu fidel modelului....Kyo din Fruits Basket.Iar stilul acolo este unul destul de ciudat...stilizat destul de tare.O chestie destul de periculoasa spun eu deoarece pentru multi ar putea parea prost desenat mai mult decat stilizat.

Cu coloratul lui Cloud...hmm..i....dunno'.....sincer...nu prea colorez...prefer linia...accentele...si cam atat.....lumina si umbra.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 07:14 PM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 07:23 PM
Post #10


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jul 4 2004, 09:22 PM
Post #11


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



WOHOOOOOOOOOOOOOOOOO!!
mam bucurat mult ca si tu tiai facut publice desenele. mie mi se par mai bune ca ale mele, e normal, desenezi anime de mai mult timp ca mine. acum iar mi-ai aprins cheful de desenat.

pai, prima poza parca ai fi facuta de un profesionist, nu are nici o greseala.

al doilea desen.. fatza tipei e incompleta, dar perspectiva e excelenta. stilul tau e super, contururile ma atrag, imi place. tipul acela seamana cu un vampir, daca ai putea sa il inclini putin spre stanga...

al treilea, buna anatomia, e cam urata tipa :lol:

al patrulea sal arati lui majinvejita, o sa o adore, contururile sunt 'salbatice' iar sabia e atat de dreapta...

a 5a , .... vampiiiiir :P :twisted:

a 6a, se pare ca te pricepi si la expresii, ochii sunt cam departati... :lol: :lol: acum inteleg. ar putea fi un stil proriu, dar poate fi corectat daca vrei, sa desenezi ochii cu un contur subtire, asha sa le prinzi pozitia perfecta. apoi ii ingrosi. sau daca e prea tarziu, poti sa modifici fata, facando mai lata, ca sa fie distante egale de la ochi la extremitatile laterale ale fetei.

a 7a, am impresia ca nu mai e anime :shock: :shock: she is naked :lol:

a 8a si a 9a le ador!!!! sunt genul meu... ma duc sa caut o carte de anatomie de la tata...

in concluzie, inca o galerie buna pentru anime-club. sami aduci aminte sa apelez la tine entru tipsuri. la ce facultate esti? (poti sami raspunzi prin pm daca vrei)

ps--daca vrei sa colorezi, iti pot dapaint shop pro 8, prin mirc --160 mb--
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 10:45 PM
Post #12


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Arigatou! *bows*

Prima e lucrarea mea de suflet....si muta lume o place foarte mult...Mi-a placut tare FF7 si Cloud...am pus mult suflet in desenul acela.

Despre lucrarile "incomplete"....mi s-a mai spus...insa pentru mine ele sunt destul de complete....imi place doar sa sugerez o linie....sa indic o directie pentru cel care priveste fara sa ii impun ceva...e interesant sa vezi cum functioneaza imaginatia fiecaruia....si apoi sa folosesc accente pentru a fixa privirea intr-un anumit punct...un detaliu.....sa echilibrez astfel lucrarea...si nu folosint elemente punctuale.Practic las mult la latitudinea celui care priveste lucrarea pentru ca oricum fiecare vede altceva in acceasi lucrare.
Apoi....s-ar putea considera (cum fac eu) nu ca ar fi 'neterminate' ci mai degraba se nasc din lumina....imi place sa cred ca lucrez cu lumina cand desenez....lumina care se loveste de diferite forme si creeaza umbre...accente, contururi.
Gata ca deja devin plictisitor....si nu mai are farmec privitul imaginilor.

Ador vampirii...si mai ales elfii. La faza cu ochii....yup...ai dreptate..solutia cu conturul fin deja am pus-o in aplicare.Am mai facut de curand ceva desene pe care osa le postez.

Cea de-a 7a....da..e ceva mai veche (like very)...si in consecinta hibridul meu inclina mai mult in alta directie decat cea manga....si..da...e...dezbracata....(e ceva rau in asta?....pana la urma sunt baiat lols....).^_^...a..si...NU-mi place fata....she ugly...dar....am mai evoluat si eu deatunci....cred.

Thanks pt incurajari...si ma bucur ca iti plac desenele mele.
In legatura cu 'tipsurile'...anytime.its an honour.
Sunt la "Universitatea de Arhitectura si Urbanism ion Mincu" din Bucuresti...
MULTUMESC pentru sfaturi! *bows*

Mi-ar placea sa vad si eu programul asta...poaint shop pro 8, ...osa mai intru si eu pe IRC...n-am facut-o demult....

Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jul 5 2004, 10:30 PM
Post #13


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Parca arata si mai misto cand le vezi pe hartie ... :wink: !
Nu uita ce ti-am zis la faza cu ochii......Nui bai cas mari sau mici...dar nu-i mai baga la distante kilometrice....mie cel putin mi se pare naspa...in rest...ce sa zic...flawless!!! :shock:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 6 2004, 10:29 AM
Post #14


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Arigatou Dragonule...ma bucur ca esti de parere ca arata mai bine pe hartie....its an honour.
Da...cu ochii....oso rezolv eu..ull see :)
mai atasez doua desene....ceva mai vechi....probleme la anatomie big time...primul este cred printre cele mai vechi..printre primele mele incercari manga....prin '98..um...nui extraordinar...dar....il postez...bleah...whatever.

(oo...k....si....gomen pt 'cantitatea de sani dezgoliti pe cm2....pt cei care se rusineaza mai repede....)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 7 2004, 01:05 PM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jul 7 2004, 02:56 PM
Post #16


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Nu ma deranjeaza cantitatea de sani. Si eu desenam in prostie tipe cu volume generoase prin clasele a 9-a si a 10-a. Prietenele mele descoperisera Saber Marionettes si, inspirate de acel anime, ne-am pus pe invatat cum se deseneaza sanii :kahaha:
Pai sa-ti arat niste desene din perioada aia sa vezi ce tampenii faceam :lol:
Nu stiu daca ti-am mai spus dar imi place mult linia ta. E atat de curata. Toti profesorii mi-au reprosat ca fac mult prea multe linii si devine haotic desenul T_T XD
Al 10-lea desen e genial. Imi plac f. mult expresia ei si linia ^_______^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jul 7 2004, 05:12 PM
Post #17


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



poate ca sunt subiectiva, dar cel mai mult imi place desenul pe care l-ai facut pentru mine (originalul e la loc de cinste, pe dulap lol). kyo-kun rulz. :)
ma doare ca toata lumea ti l-a criticat fix pe ala :( . se pare ca sunt singura careia ii place
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Jul 7 2004, 05:29 PM
Post #18


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



In primu rand .. Kaoru, ti-ai sters tu posturile ?! si ai lasat doar "..." acolo ?! suna prea cunoscut si sper ca nu ai lasat contu pe mana cuiva :roll:

@Ruxi .. si mie imi place (daca te incalzeste cu ceva) dar noi nu vedem chestii de genu "cap atasat peste corp", "linie clara", centre de greutate si alte chestii dintr-astea pentru ca ne oprim in "UAU :shock: " . Si din cate stiu eu sunt binevenite criticile constructive .. l-as critica si eu .. da nu am cu ce :P

:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jul 8 2004, 12:05 PM
Post #19


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



woaaa, uje, vreau sa vad desene din clasa a 9 si 10a. eu, de cand ma stiu, fac sani mici, imi plac femeile slabe, cu sanii mici, nu foarte mici, dar nu ca baloanele :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 8 2004, 12:40 PM
Post #20


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



oka....daca tot insistati....osa mai postez tipe cu sani. :twisted:
So...ar fi interesant sa facem chiar un poll cu tipe cu sani...huh?...what do u say? :P si vedem cum e mai bine sa fie desenati sanii....Faza e ca nici eu nu prea sunt multumit de cum desenez sanii..in ultimul timp sunt mai temperat...dar la inceput ii faceam ca niste baloane. Inca imi mai scapa...si mi se tot spune "MA!!! da tu n-ai vazut niste sani in viata ta inseamna...daca ii faci asa O_O".... :roll:
OK...gata cu sanii.

Mersi mult Chibi si Ruxi.
Uje...chiar mi-ar placea sa vad desenele acelea daca poti sa ni le arati.Thanks pt aprecierea liniei.Dar mie unul imi place linia ta...nu e haotica..desi cred ca iti place sa te joci cu focul lols....fiind cam periculos ce faci...e usor sa devina haotic.Dar pana una alta mie nu mi se pare ceva haotic in desenul tau...ci o linie foarte modulata.


Blackinque...si miemi plac tipele slabe....cu sanii rotunzi...hmm...avem aceleasi gusturi la fete :D

ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:20 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |