Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

Outline · Standard · [ Linear+ ]

> Tsubasa Chronicle


Pandel
post May 14 2005, 07:46 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



synopsis: Syaoran, fiu de arheolog, pe urmele tatalui sau :P, este bun prieten inca din copilarie cu printesa Sakura. cei doi se iubesc insa n-au apucat sa-si marturiseasca sentimentele pentru ca sunt intrerupti. la putin timp dupa, memoriile lui Sakura sunt furate, sau mai bine zis imprastiate in tot felul de lumi paralele (mai multe dimensiuni). dragostea lui pentru printesa, il determina pe Syaoran sa plece in cautarea amintirilor ei pierdute. in calatoriile lui va intalni fel de fel de personaje ciudate, va afla ca are niste abilitati speciale si... restul va las sa-l descoperiti voi.
i know my synopsis sucks but it's the best i can provide. credeti-ma, anime-ul e si mai interesant decat ce am scris eu mai sus. grafica e foarte buna, iar coloana sonora... ei bine, coloana sonora este una dintre cele mai bune pe care le-am auzit vreodata. se contopeste foarte bine cu actiunea si ii da un plus de.. mister si fantasy.
alte pareri?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies(1 - 19)

Miko
post May 16 2005, 11:25 AM
Post #2


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



am gasit si eu pe net de animeul asta...defapt mai mult am gasit manga, dar nu am gasit l animeni sa il iau si eu. Am inteles ca eu un fel de continuare la Card Captor Sakura...adica pastreaza cuplul Sayoran&sakura si sunt personaje importante din lucrarile Clamp. De-abia astept sa il gasesc /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post May 16 2005, 08:06 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



nu am vazut card captor sakura... asa ca habar nu am daca este o continuare, sau nu! dar stiu sigur ca tsubasa chronicle e un anime foarte bun. si... astept inca niste comentarii de la cei care l-au vazut.. pe acesta din urma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kiatty
post May 17 2005, 06:17 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
From: iasi
Member No.: 1.299
Points: 2



eu am vazut primele 3 episoade(asa ca pp ca o sa rog pe cineva frumos sa il puna pe retea:D:D:D:D) si intr-adevar coloana sonora e faina...povestea e si ea destul de dragutza dar ce nu mi-a placut a fost o faza in care Kurogane(sper ca nu am gresit numele)se lupta cu gasca care vroia sa il atraga pe Syaoran de partea lor....parca era o lupta cu pokemoni...asa de copilaresc...
per ansamblu e un anime fain si sper sa reusesc sa fac rost si de restul episoadelor:P:D:D:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post May 18 2005, 08:32 AM
Post #5


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



Pai, nu e exact o continuare la CCS, chiar daca pastreaza personajele... ugh, intr-un fel :)) Imi amintesc ca l-am anuntat pe forum acuma vreo 2 ani, ca deja de atunci se vorbea de el si daca o sa se ridice la inaltimea CCS sau nu. Le-a luat mult sa-l scoata, ar trebui sa fie super, nu? In plus... CLAMP si Bee Train... wow.

kiatty, pokemoni? oh man... :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post May 18 2005, 09:04 AM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



de fapt nu-s chiar pokemoni :P personajele au niste abilitati, puteri, spune-le cum vrei, care sunt reprezentate de niste... animale fantastice. cum ar fi un lup in flacari (serios), o pisica de mare zburatoare /sweat ...
dar daca ignoram aceste lucruri, tsubasa chronicle e un anime bun. nu pot compara cu CCS pentru ca nu l-am vazut...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kiatty
post May 18 2005, 02:41 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
From: iasi
Member No.: 1.299
Points: 2



mah ...sunt de acord de faptul ca e un anime bun...dar faza aia cu animalele fantastice pare cam "trasa de par "....asta vroiam sa spun...oricum sper sa vad si restul episoadelor ca sa sa imi fac o parere mai buna...
DMW...your point is???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Aug 13 2005, 08:19 AM
Post #8


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Am vazut cateva episoade din Tsubasa si am vazut si CCS.Sincer mie mi se parte continuarea :lol: .Shi totushi Tsubasa e mai interesanta decat CCS numai k deocamdata nu e cunoscuta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Aug 14 2005, 10:06 PM
Post #9


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



in primu rand nu are nici o treaba nici cu pokemoni si nici cu CSS.
singura aseamanare este CLAMP .. (fiind producatori , ei facand si CCS si chobits si etc ... deci ca asemanare snt doar char desenate ca css , puteti considera un fel de trademark CLAMP)
tsubasa este o serie interesanta .. actual ajuns la ep 17
personal zic ca este un anime care merita vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Aug 14 2005, 10:29 PM
Post #10


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



eu am vazut primul episod din tsubasa chronicles cand am downloadat cu BT un episod crezand ca este vb. de captain tsubasa.. lol
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 20 2005, 06:02 PM
Post #11


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



jizaz .. cad ca este foarte multe lume interesata de aceasta seria ...
vreau sa zic ca seria a ajuns la ep 22 .. si este super interesant ..
personajele principale se plimba prin diferite lumi si descopera lucruri noi
vreau sa zic ca in ep 21 m-am prapadit de ras cand au dat peste robotelu din Chobits (sumomu , daca nu ma insel)
deci este un serial care merita vizionat ... plus ca este o idee ca ma surprins.
CLAMP rulez :-))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Sep 21 2005, 09:45 AM
Post #12


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



am avut si eu o tentativa sa ma uit la Tsubasa Ch dar am renuntat repede. in afara de muzica, animeul asta nu are nimic spectaculos - parerea mea, nu sariti lol. un ghiveci fara cap si fara coada, un amalgam de personaje din diverse serii CLAMP scoase din context si fortate pana la extrem. nu au facut altceva decat sa stearga cu totul individualitatea personajelor. fiecare personaj avea un farmec anume in seria din care facea parte. nu ca nu as fi de acord cu decontextualizarea, dar in cazul de fata e facuta foarte slab. personajele nu mai au nici sare nici piper si se reduc la statutul de marioneta. eu asa vad lucrurile. daca s-r fi redus la Clamp in Wonderland ar fi fost excelent. ala e altceva, chiar e dragut. un videoclip de cateva minute cu personaje diverse CLAMP, care nu sunt fortate sa alcatuiasca o alta poveste, un fel de introducere in lumea Clamp. ce au facut in Tsubasa Ch e deja prea mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 26 2006, 02:49 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



prima data cand am dat peste el era intr-un articol dintr-o revista din germania... suna interesant. am gasit manga-ul pe net si l-am dldat numai din cauza articolului.... si pt o persoana care nu prea a avut de-a face cu CLAMP(abia acum am dat peste chobits), povestea e interesanta. am ajuns numai la faza cu tipul care l-o invatat pe shaoran sa lupte...

oricum pt cei care stiu mai toate personajele... va sfatuiesc sa incercati sa priviti seria cu ochi nestiutori... ajuta, va spun eu, fiindca ideea e buna. oricum, preferatul meu ramane kurogane, mai ales la fazele cu mokona. kawaii!


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Apr 10 2006, 09:49 AM
Post #14


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



He he .. m-am uitat ... semantura Clamp e ceva la care nu pot rezista. Povestea in sine e ok ... putin cam prea slaba pentru gusturile mele totusi. Partea care mi-a placut multisor a fost tocmai amestecul de personaje din universul Clamp. Calatoria in lumi paralele a fost un bun pretext pentru asta. Pana acum am identificat Chibbits, X, Rayearth si CCS pe care inca nu l-am vazut. Cel mai greu de acceptat a fost un Mokona vorbitor, vocea e cam prea feminina. Dar compeseaza la capitolul tachinari. Cele 3 personaje masculine principale sunt adorabile, fiecare in felul lui. Slabiciunea mea e Kurogane ... marturisesc ca mi-ar face o adevarata placere sa smotocesc putin pe cineva cu asa caracter *blush*. Ca si valoare animeul e de maxim 7, dar la enjoyment are multe plusuri pentru mine ^_^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Apr 10 2006, 04:00 PM
Post #15


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



e ok dar mi se pare ca are are o mica shuba: parca se lalaie prea mult. petru cei care au vazut cave ceva: cate amintiri au reusit ca recupereze in primele 28 de ep?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Apr 11 2006, 03:33 PM
Post #16


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



In primu' rand, cate episoade are seria asta?
Seria cat am vazut eu, adica 26 de episoade, e super tare! Parca ma uitam la un RPG japonez! Cu momente in care doar se discuta, apoi lupte, apoi iar vorbaraie, plimbare de colo-colo, hop si-un "summon" din cand in cand (kudan, la inceput) etc. Parca e un Final Fantasy!
Chiar de la inceput m-am intrebat daca are vreo legatura cu CCS (neavand ce face, ma uitam la el cand era pe TVR2)! Am fost plact surprins cand am aflat ca inafar se nume, e un anime cu totu' diferit decat CCS!
Si TC chiar merita vazut! Are o poveste ce te tzine legat de scaun pan' la final; cu nishte personaje ce l vei tzine minte multa-MULTA vreme! Mai ales pe Kurogane! (my fav.) :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Apr 11 2006, 06:53 PM
Post #17


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



mda .. misto seria .. astept sezonu 2 :D
incoming ..VERYYY soon :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post Apr 12 2006, 06:10 PM
Post #18


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



uau, a reinviat topicul meu de demult...
anyway, in legatura cu seria.. pentru cei care au fost dezamagiti de serie: mie nu mi se pare un esec. cu toate ca nu am vazut alte serii de la CLAMP in afara de chobits si xxxHOLIC (ce a aparut de la el), personajele din TC nu mi se par lipsite de individualitate. previzibile da, dar lipsite de individualitate e mult spus. apoi... amalgamul de personaje din diferite serii (crossoverul) mie chiar imi place. pentru mine e o senzatie placuta sa-l vad pe syaoran in xxxHOLIC si pe sumomo+celalalt persocom (chobits), yuuko si mokona in TC. ofera un gram de credibilitate, chiar daca aceste serii sunt fantasy in mare parte.
all in all, i enjoyed the first season. il astept cu nerabdare pe al doilea. pana atunci ma delectez cu xxxHOLIC (am spus de prea multe ori xxxHOLIC in postul asta?!) si cu soundtrackul de la TC.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

khaya
post Apr 21 2006, 11:15 AM
Post #19


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 20-April 06
From: bucuresti
Member No.: 2.453
Points: 23
Gender:



super tare mi a placut daca vrea cineva sa se uit la el sau la orice alt anime online sa intre pe http://www.keiichianimeforever.com/index.html .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post Apr 26 2006, 11:02 AM
Post #20


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Ok sa vedem exista 2 serii, prima are 26 de ep iar a doua nu a fost lansata inca*ziceau k vor sa o lanseze in Aprilie dar nu s`a mai auzit nik de ea :huh: *...oricum nu pot sa zic k ma omor dupa seria animata, personajele sunt prea dull. Manga sa zic k mai e de domane ajuta parand putin mai matura decat animele.
Desi idea u calatoria in alte lumi e interesanta cre k pers principale sunt cam ireale. Vreau sa zic fixatia u Shaoran pt gasirea meorie u Sakura devine enervanta "Complete the mission! Find the feathers!", parca e un robotel <_<...a observat careva k Kuro`pawn*Kurogane* se bate doar o data pe ep...wtf!? :wacko: adik ii dau o limita la pers *that`s just weird* :huh: ...iar naivitatea u Sakura ma scoate din minti <_< , cre k singurul lucru bun este muzica *bow`s down to yuki kajiura-sensei*...anyway ii dau 7/10 u indulgenta poate seria urmatoare e mai buna, sa speram k nu mai baga fillers inutile macar ^_^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:12 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |