Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Zettai Kareshi (absolute Boyfriend), voi v-ati dori unul? ;;)


Love-chan
post Aug 19 2008, 01:40 PM
Post #1


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:






Titlul in engleza: Absolute Boyfriend
Numar episoade: 11 (seria e completa)
Genre: romance, comedy


Nu am de gand sa va spun un mic rezumat al serialului, ci doar am sa va pun o intrebare (mai ales fetelor :P ): daca s-ar inventa un robot umanoid programat dupa absolut toate dorintele tale, care sa arate super si sa te iubeasca la nesfarsit neconditionat, l-ai alege in locul unui barbat adevarat? B) Mai multe detalii cat si serialul il gasiti aici

Cast
Hayami Mokomichi - Tenjo Night
Aibu Saki - Izawa Riko
Mizushima Hiro - Asamoto Soshi
Irie Jingi - Hayashi Kota
Nakamura Shunsuke - Asamoto Masashi
Sasaki Kuranosuke - Namikiri Gaku
Maya Miki - Wakabayashi Fujiko
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Aug 19 2008, 08:25 PM
Post #2


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



eh... am vazut si eu seria (pe repede-nainte fiindca n-am avut deloc rabdare). am avut asteptari mai mari, avand in vedere manga-ul. <_< daca e sa facem insa abstractie de manga, din care s-au preluat doar numele si cateva elemente fundamentale ale story-ului (aka Night si tot ce tine de el), serialul e o comedie romantica relativ reusita. abordarea scenaristilor a fost destul de amuzanta, actorii au fost destul de bine alesi. problema mea a fost 1. ca m-am raportat la manga si mi-era imposibil sa n-o fac si 2. dezamagirea pe care mi-o imprima dramele japoneze. cel mai mult m-a placut cand Night a inceput sa se comporte mai natural catre sfarsitul serialului. chiar si the robot acting part a fost exagerata si nu prea reusita.

si ca sa raspund si la intrebarea ta, Love-chan: cui nu i-ar placea asa ceva? un barbat robot care sa te iubeasca neconditionat si sa faca absolut tot ce ii ceri :lol: it would be a dream come true. dar totusi, nu ar fi decat un vis, fiindca nu ai trai cu advarat iubirea. e de discutat partea cu vointa proprie a robotului. s-a speculat destul de mult pe acest subiect, dar ramane de vazut cat de mult vor evolua si robotii. totusi, mi se pare destul de greu pentru un robot sa iubeasca daca nu detine o inima adevarata.
cred ca o astfel de experienta poate avea loc doar pe termen scurt. fiindca, un lucru ff important, pe care l-a observat si Night, el nu v-a imbatrani niciodata, deci nu are cum sa fie impreuna cu Riiko. si asta s-ar aplica in orice caz. prin urmare, nu exista posibilitatea unei relatii pe termen lung. plus ca.... nu ar fi un lucru real. oricine alege o astfel de relatie inseamna ca fuge de implicatiile unei relatii adevarate, alegand the easy way.

so.... i would choose a real man :lol: the robot... maybe just to try it. :lol: :lol:

(wow :o this is a reaaaaaaaaaly long post :lol: n-am mai scris unul atat de lung de mlt timp. maybe it was a bit too much :P)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hypnotisme
post Jan 12 2009, 10:51 PM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 10-January 09
From: Craiova
Member No.: 8.176
Points: 23
Gender:



~ Cred ca da.. Dar nu garantez ca nu m-as plictisi de el intr-un final ^^'. Anyway, mi-as comanda un astfel de robot doar ca sa ma simt eu iubita, pentru comfortul personal XD [not so romantic, whatever]

Revenind, mi-a placut mult aceasta jdrama, chiar daca primele episoade m-au iritat teribil. Cu cat actiunea a evoluat mai mult, cu atat am inceput sa indragesc seria mai mult :3.
Soshi era simpatic, dar nici Night nu s-a lasat mai prejos (continui sa cred cu tarie ca are moaca de castor, din acela posedat de ideea rontairii unui copac).
Mi-a placut si Riiko, nu am agreat-o pe prietena ei cea mai buna ><.

Imi amintesc ca m-a intristat sfarsitul, de aceea aceasta jdrama se numara printre preferatele mele. Love it, really <3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 06:15 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |