Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ayashi no Ceres


sweetkagome
post Jan 20 2007, 06:33 PM
Post #81


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 14-December 06
From: anywhere u look...........
Member No.: 3.444
Points: 72
Gender:



eu am terminat seria la sf saptamanii trecute si mi-a placut enorm de mult aproape ca a detronat toate celelalte anime-uri pe care le-am vazut.grafica putea fi umpic mai buna dar merge si asa; oricum tematica mi-a placut enorm.la sf mi-sa parut putin sad at cand Touya ii spune la Yuhi ca nu mai are mult de trait si sa aiba grija de Aya si de copilul lor.Touya rulezzz si nu ar trebui sa moara :( .oricum a fost super serialul sper sa mai dau si de altele la fel.
*offtopic*dak mai stiti ceva seriale asemanatoare recomandatimi si mie pls.ms anticipat.
QUOTE
Si poate ai dreptate in privinta pustoaicei,dar eu retin ca la final si Yuuhi incepuse sa tina la ea.

da si eu cred la fel ca si Immortality.pt ca Yuhi si-a petrecut multa vreme cu ea si desi nu se vede decat la sf eu cred ca a inceput sa tina la Chidori(asa o chema pe fata) fara sa-si dea seama.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

painfull_days
post Sep 27 2007, 06:12 AM
Post #82


Chinatsu Arihyoshi
**

Group: Members+
Posts: 53
Joined: 10-September 07
From: iasi
Member No.: 5.130
Points: 309
Gender:



Deci mi-e mi sa parut Ayashi no Ceres un anime cu grafica buna si poveste extraordinaraAttached ImageAttached Image

There is a legend of an angel who fell to Earth many years ago, and was forced to marry a man because he held the key to her only way home. Hundreds of years later, sixteen year old Mikage Aya is the reincarnation of Ceres, the vengeful angel, who must now fight for her life against her family and her own twin brother Aki, the reincarnation of her past evil husband...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Sep 27 2007, 07:36 AM
Post #83


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Era un topic... discuta aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 23 2010, 10:33 PM
Post #84


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Se pare ca topicul este mort de ceva timp, dar daca tot am stat sa vad intreaga serie intr-o singura zi in ajunul unui examen nu vad de ce n-as avea rabdare sa scriu ceva si aici.
Well, un lucru este sigur, animeul va impresiona fanul oricarui gen, desi a avut destule elemente care n-au fost pe gustul meu nu pot spune ca nu mi-a lasat o impresie generala placuta. Evolutia personajelor pare a fi lucrul pe care s-a pus cel mai mult accentul si a fost intr-adevar reusit. Nici un personaj nu ramane la fel ca in momentul in care a fost prezentat.
Din cate m-am uitat pe posturile anterioare se pare ca Toya a atras cei mai multi fani, eu pot spune cu siguranta ca nu l-am putut suferi din primul episod pana la ultimul. Este exact tipul de lover care nu-l pot suferi, nu ii pasa, nu stie sa se poarte, isi face partenerul sa sufere, inlatura si un potential lover mai bun. Asta a fost parerea mea despre el pana sa vad ultimele episoade, apoi am ramas cu idee mai ciudata. Sa revizuim ce s-a prezentat despre mana. Mana reprezinta o parte din corpul unei fiinte celeste ce poate fi separata de restul corpului pentru o anumita perioada de timp. Mikage ii arunca mana lui Ceres in mare si mana se transforma dealungul timpului in Toya, care spre deosibire de copii familiei Mikage nu este provenit dintr-o mama si un tata, este practic parte din corpul lui Ceres, marea decat l-a hranit si l-a invatat sa ia forma. De cealalta parte o avem pe Aya, reincarnarea lui Ceres care este practic o copie a corpului original al lui Ceres in care s-a format o noua personalitate dealungul celor 16 ani. Aya si Toya se indragostesc si au un copil. Deci in final cel mai bun barbat a fost ea insasi?
:o Wow that brings narcisism and masturbation to a whole new level!!

Acum ca l-am criticat pe Toya si am descoperit metoda de a crea partenerul perfect( adica sa ai copii cu cineva apoi iti tai o parte din tine si o arunci in mare, sangerezi pana la moarte, iar peste mii de ani te vei reincarna intr-un urmas iar acea parte din parte va fi devenit partenerul ideal) vreau sa prezint si personajul care mi-a placut cel mai mult, anume Mikage. Cat timp am crezut varinta cu furtul robei nu am putut intelege obsesia lui cu Ceres. Indiferent cat de posesiv ar fi fost, pentru ceva obtinut prin forta obsesia lui era exagerata. Abia cand am aflat adevaratul motiv am realizat cat de mult a tinut la Ceres. Este adevarat ca dragostea si pasiunea nu sunt acelasi lucru. Pasiunea de una sigura este confundata cu dragostea si poate duce la nebunie, se distruge singura, insa acea pasiune generata de dragoste este diferita, desi rezultatul final este acelasi ea este indreptatita, eu o consider o dovada a iubirii. Relatia din Ceres si Mikage nu a disparut niciodata, poti spune doar ca a avut one big communication issue.

Sper sa mai fie cineva pe aici care a vazut seria, m-as simti ciudat sa palavragesc atata singur.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 30 2010, 01:11 AM
Post #85


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Mi-a palcut postul tau asa ca nu o sa te las sa vorbesti singur.
Comentariul meu are doua mari lipsuri:
1. L-am vazut foarte demult, deci s-ar putea sa mai gresesc la relatare
2. A fost printre primele anime-uri vazute pe internet, cand inca eram impresionata de orice si nu aveam baza de comparatie foarte larga asa ca mie, mi-a palcut....atunci.
Sincer, cred ca daca as revedea seria as ramane cu un WTF mare de tot. Multe lucruri mi se pare ca nu se leaga, drama doar de dragul dramei, iar crearea lui Toya...creepy. Still, I liked the way he looked @.@.
Eu am sperat pana in ultimul moment ca ea sa ramana cu celalat tip. Pana si Ceres era de partea lui. Oricum finalul in care
Toya i-o paseaza pe Aya lui celalalt
a fost fail.
Am mai citit un manga de la autoarea aceasta, Absolute Boyfriend se numea, in care finalul e tot asa. Inteleg ca nu vreai ca nici unu dintre baieti sa ramana singuri si neconsolati, dar totusi...
Ca personaje, cel mai mult m-au atras Mikage si ceres si relatia lor de love-hate. Eu chiar cred ca el a iubit-o, dar nu a stiut cum sa o iubeasca, si cred ca ea l-a inteles, dar nu a stiut cum sa-l accepte.
Poate as putea vorbi mai multe daca l-as revedea, dar chiar nu cred ca face parte din acele anime-rui care merita mai mult de o vizionare odata in viata ^^.

QUOTE(elpreda @ Nov 23 2010, 10:33 PM)
Deci in final cel mai bun barbat a fost ea insasi? 
:o Wow that brings narcisism and masturbation to a whole new level!!
*


Hahahahh....but, wait, what if it's true?! :blink: @.@
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:57 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |