Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Overture - the heaven chapter


axi
post Jan 16 2005, 05:10 PM
Post #1


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



ultimul film scos de toei ... anul acesta in vara.
cateva cuvinte despre "partea tehnica": grafica este like: "woaaaaa!" ... personajele sunt bine cunoscute. povestea mie mi s-a parut mult peste celelalte filme ... sau ma rog ... finalul cred ca face diferentza.
pe scurt ... actiunea filmului este plasata la sfarsitul seriei saint seiya hades, dupa infrangerea lui hades. apare o noua amenintzare ... sora athenei, artemis. ... diferentza fatza de celelalte filme o face finalul ... cei care l-au vazut inteleg de ce :D ... (nemergandu-mi spoiler tags ... nu pot sa zic aici )
astept opinii :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 17 2005, 01:15 AM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mda...interesanta miscarea celor de la Toei....au scos un film asezat ca actiune dupa o serie neterminata......Hades.......film i ncare exista si un mic spoiler din Hades......o miscare de marketing perfida si perversa....nu numai ca te face sa tamjesti dupa Hades....dar filmul este si pilot pt o serie noua...Zeus/Heaven Chapter.....la care am gasit deja manga-ul....in japoneza cei drept.....si in care aflam multe lucruri socante si uimitoare

E singurul film pe care l-am vazut......dar sper sa am de unde face rost si de celelalte 4......jap-sub eng.....ca stiu cum le are axi......i HATE french
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 17 2006, 01:06 PM
Post #3


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



:blink:

Ok... deci pana la urma ce este cu filmul asta? Ce vrea sa zica finalul? Chiar daca primele 3 filme mi s-au parut aberante, macar aveau o logica, un final acceptabil... Aici... se lupta Seiya cu Apollo, isi baga coada si Athena (S si A dezbracati binenteles :lol: ), dupa care bum! Se pare ca nimeni nu-si mai aminteste nimic si totul e ok...
Deci ce se intampla la sfarsit?...

:blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Feb 17 2006, 05:06 PM
Post #4


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Te-ai uitat si dupa credite? Daca nu atunci acolo o sa vezi adevartul deznodamant. Seiya isi pune o armura noua pe el si il loveste pe Apollo, lasan o urma pe pbrazul acestuia care este foarte mirat

De fapt filmul nu e menit sa aiba final, de aceea se si numeste Overture. El este pilotul pt o serie noua : Heaven Chapter, asta daca o s-o mai faca vrodata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 17 2006, 05:51 PM
Post #5


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Mdeah... Nu m-am uitat dupa credite si am si sters filmul de pe HDD... <_<
Cat despre Heaven Chapter, de unde stii de el? Adik s-au inceput lucrarile la el? E in stare de proiect? Sau e ceea ce isi doresc fanii?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Feb 17 2006, 10:08 PM
Post #6


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nici una :D. Nici macar Hades nu e gata....sau cel putin asa vor ei sa ne dea de inteles. Heaven Chapter in manga are corespondent Zeus Chapter-ul care e un fan fic creat de un tip care a invatat desenarea de manga sub mangaka-ul original al seriei, dar grafic personaele se apropie mai mult de variantele anime (fie vb intre noi manga-ul de la SS e infect grafic)

Nu a fsot eliberata nici o informatie despre Heaven chapter, avand in vedere ca nici Hadesul nu-i gata. Desi nu cred c-o sa lase treaba in aer, o sa dureze ceva timp pana cand se va afla ceva despre nou capitol, asta daca va fi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:10 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |