Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

11 Pages « < 8 9 10 11 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> X - Tv, "Disapointing ending or masterpiece?"


Sweet_ayu28
post Jan 3 2007, 05:50 PM
Post #181


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 30-December 06
From: Oradea
Member No.: 3.521
Points: 135
Gender:



E probabil una din seriile mele preferate....lasand la o parte faptul ca mor multe personaje este de apreciat cum 7 persoane (personaje) atat de diferite reusesc sa treaca peste caracterele lor (de altfel foarte diferite),sa-si accepte soarta si sa lucreze in echipa pentru a salva lumea....ce mi-a mai placut a fost sacrificiul reciproc dintre Sorata si Arashi..(se iubeau prea mult:P) si ceea ce m-a emotionat cu adevarat a fost faza in care Kotori a fost ucisa chiar de Fuma (fratele ei) si asta in fata lui Kamui...super seria...merita vazuta :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 3 2007, 06:39 PM
Post #182


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Mi-a placut mult serialul la inceput, insa si pe mine m-a cam dezamagit sfarshitul, mor multe din personaje. Insa merita vazut oricum, este totushi unul dintre cele mai bune anime-uri care le-am vazut, chiar daca are un sfarshit mai mult sau mai putin tragic. Vrea sa fie un anime serios, asha ca ceva de gen este de ashteptat. Imi place intr-un oarecare fel ca autorii au avut curajul sa creeze un sfarshit realist, si nu everything happy go lucky.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Mar 3 2007, 11:24 PM
Post #183


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Impresionanta serie,mai ales prin sacrificiile atator personaje.(Imi plac oricum anime-urile care au ca tema Apocalipsa). Lucrul cel mai interesant este ca cei care au ramas in viata, au avut fiecare un scop. Scopul de a trai pentru cineva. Yuzuriha traieste pentru Kusanagi, Aoki pentru familia lui, Arashi pentru Sorata. Aceasta este dovada ca dorinta lor a fost implinita. Au vrut sa traiasca si au trait.
Scena cea mai cumplita, sau mai bine zis, scenele cele mi cumplite din anime au fost (pentru mine) cele in care mor Kotori si Sorata, chiar sub ochii lui Kamui si ma gandesc la cat de dureros este sa vezi atatia oameni importanti pentru tine, care isi pierd viata in fata ta.
Am fost putin de frapata de rapiditatea desfasurarii evenimentelor, iar fiecare detaliu a insemnat foarte mult in punerea cap la cap a unor informatii importante----ador lucrurile acestea la anime-uri.
Sfarsitul mi-a placut, cu exceptia mortii lui Kamui (cel putin asta am inteles-va rog sa ma corectati daca cumva am perceput totul altfel. nu am citit replicile dinainte).
Ma bucur ca am vazut animeul. Este printre putinele pe care le-am vazut din proprie initiativa fara sa aflu cateva pareri inainte.
Am vazut si OVA-ul care mi s-a parut de-a dreptul inutil. Cel putin eu nu am inteles ce au vrut sa spuna decat ca exista un singur viitor. N-are niciun sens. Ma asteptam la ceva mai bun. Pe langa acesta, recomand tuturor anime-ul. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 1 2007, 08:24 PM
Post #184


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Vad ca s-a discutat deja o gramada aici(am stat sa citesc toate 183 de posturi), dar nu pot sa vad o serie ca asta si sa tac din gura nu?
Dupa mine X-tv este un masterpiece. Orice film/anime/roman in care este vorba despre sfarsitul lumii inseamna o multime de lupte, buseli culminate de o confruntare finala intre evil si good in care amandoi eroii nu vor deloc sa moara. Aici amandoua partile lupta pentru o cauza nobila si personajele sunt prezentate amanuntit, desi sunt atat de multe( pentru o serie de doar 24 de ep) si nu are rost sa mai explic restul ca s-a spus deja.
Am 2 momente pe care vreau sa le mentionez in special:
Intrebarea lui Satsuki( angelu cu calculatoarele ca le incurc numele rau de tot), e cea mai complexa forma pe care am auzit-o pana acum si pot spune ca nu exista un raspuns elocvent si complet care sa o poate contrazice. Este un moment memorabil in lumea anime.
Al 2-lea moment este sfarsitul. Sunt genul care atunci cand vede un happy ending zice "ete alt sfarsit fericit" si cand castiga raul imi pare rau, deci nu-mi prea plac deloc sfarsiturile, dar aici... aici trebuia sa invinga Fuma in final si sa arate cum se prabusesc toate sperantele, ar fi fost un moment tragic si frumos in acelasi timp. Eu zic ca nu trebuie fortat un sfarsit fericit atunci cand the other one ar fi fost mult mai potrivit.
Sa nu se inteleaga gresit ca Fuma era evil, din contra asa cum am spus la inceput amanadoi au dreptate, si eu personal sustin cauza dragons of earth.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Nov 2 2007, 09:56 AM
Post #185


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



scarz08:
Interesanta pusa problema relativ la intrebarea lui Satsuki... :) Multi oameni pusi in situatia lui Yuzuriha probabil ca n-ar putea raspunde. Pentru ca, din punct de vedere logic, Satsuki are dreptate, nu exista un raspuns care sa-i darame logica perfecta. Pentru ca Satsuki, in acest moment e logica pura. Pe de alta parte Yuzuriha e, in principal iubire. Entuziasmul, modul in care priveste ea lumea, tin aproape de sfintenie, e puritate. Ea este socata, ea nu concepe intrebarea. Deabia dupa ce moare Inuki, cauta raspunsuri, pentru ca se crede vinovata de moartea lui. De fapt, raspunsul e in ceea ce face Inuki, el e kami si moare protejand-o pe ea si in acelasi timp protejand oamenii. Deci oamenii mai merita o sansa...

De aici si varianta de final aleasa.

P.S. Pentru a completa povestea, daca n-ai facut-o inca, sa citesti Tokyo Babylon (si OAV-ul, dar manga e mai importanta). :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 2 2007, 03:31 PM
Post #186


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Da, vechea tema biblica: legea condamna si dragostea iarta. In religia budista insa sunt cazuri in care zeii reprezinta doar legea si pedepsesc fara mila. Budismul e religia dominanta in Japonia, dar aici vad ca apar destule simboluri crestine si in acelasi timp si practici budiste, ceea ce permite fiecaruia sa priveasca din propriul punct de vedere. Nu sunt foarte documentat, asa ca ma abtin sa spun mai multe, dar asta adevereste afirmatia ca nu este o confuntare directa in bine si rau si da valoare animeului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Nov 2 2007, 04:01 PM
Post #187


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Binele e relativ. :) Practic, in X nu exista personaje care sa nu aiba, intr-un fel dreptate. Iar cei care au pareri ecologiste, asa cum sunt Satsuki si Kusanagi, au foarte mare dreptate. Ma rog, in ce-l priveste pe Fuma trebuie sa ne abtinem, pentru ca el a fost fortat de alegerea lui Kamui.

In ce priveste ideile din diferite religii regasite in X, e o gama mai larga. E ceva budhism si crestinism, asa cum ai remarcat si tu. Sunt si simboluri evreiesti (Sephiroth), shinto (inugami), onmyoji (bazat pe idei taoiste, dar si influente shinto). CLAMP s-au folosit de ideile din diferite religii pentru a fundamenta viziunea asupra lumii a diferitelor personaje, iar aceasta viziune e variata, in functie de religia pe care se bazeaza. Au avut nevoie de asta in special pentru Dragons of Earth, pentru ca pe acestia trebuie sa-i intelegem. Pentru a nu-i cataloga ca personaje negative, asa cum spuneai si tu. Pentru Dragons of Heavens e mult mai usor, acestia protejeaza oricum, indiferent de religia careia ii apartin (daca apartin uneia, ca nu e universal valabil): Arashi e shinto, Yuzuriha la fel, Karen e crestina, Sorata e budhist.

Cat despre faptul ca budhismul e religia dominanta in Japonia, nu e chiar adevarat. Sunt cumva la paritate shinto si bushismul, se completeaza reciproc. Ca sa-ti dau un exemplu, chiar daca esti de religie shinto, inmormantarile se fac budhist, pentru ca shinto nu are ritualuri de inmormantare. In general, japonezii respecta sarbatorile care vin din ambele religii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post May 23 2008, 09:44 AM
Post #188


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Nu vad de ce sfarsitul ar fi disappointing. Nu s-a insistat pe ideea ca Kamui a trecut prin multe and lost all his loved ones? You could at least give the guy a break and let him RIP, he worked hard for that. :P Si apoi ce era sa faca altceva? Live together with Fuma and turn gay? No, thanks.

Btw, Fuma broke his promise of protecting Kamui and the latter's mother died all in vain (bad Shadow Sacrifice, bad :P), the Dragon of Heaven was the one who felt more pain in the end.

Mi-au placut simbolurile, mi-au placut elementele ce tineau de cultura japoneza, mi-au placut problemele filosofice care s-au ridicat si faptul ca au fost cateva personaje care au reprezentat un anumit mod de a reactiona la ideea de predeterminare. Si faptul ca aici chiar moare lumea. Hooray for that!

Coloana sonora a fost de asemenea buna si grafica mi-a placut! :) Desi trebuie sa recunosc ca in OVA nu am facut deloc diferenta intre Subaru, Fuma si Kamui. La grafica personajul pe care l-am simpatizat cel mai mult a fost Kotori.

Is curioasa de manga. Si astept sa ma uit si la film si la OVAul cu Subaru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 23 2008, 02:40 PM
Post #189


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



oho...era topic cu seria asta? :D misto...am vazuto acum mult timp cred ca a fost printre primele serii care leam vazut...mi-a placut foarte mult ideea destul de originala e tare faza ca e no forgiveness e kill or be killed survival game no pity and stuff like that...mie unu mi-a placut sfarsitul si zic ca a fost bun
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maki Moonstone
post Jun 5 2008, 02:26 PM
Post #190


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 21-February 08
From: Epicentrul Cultural al Europei
Member No.: 6.224
Points: 64
Gender:



Oh my, dintre toate cele 3 forumuri anime/manga pe care le activez (impropriu spus "activez" totusi, fiindca pe aici postez cu lunile, but wth XD), acesta este primul care sa aiba un topic dedicat anime-ului X.
Ce pot sa spun despre el, imi plac cam toate de la CLAMP (n-am vazut inca Card Captor Sakura si Tsubasa Chronicle, dar am pus mana pe XXXHolic, X...si mai era inca unul pe care acum nu mi-l amintesc), insa un singur lucru m-a exasperat la el : nu exista episod, cel putin de cand a a murit prietena lui Kamui (forgot her name) si pana la sfarsit in care sa nu existe fraza "The future has not been determined yet". OK, WE GOT THE POINT ALREADY!
*takes deep deep breaths* Ok...seria mi-a placut, parca a cam subtiat putin din poveste de la jumatate incolo, in sensul ca incepuse sa devina cam previzibil deznodamantul si sa se puna prea mult accent pe detalii, dar overall, ramane una din seriile mele preferate. N-am vazut filmul inca, dar fiind CLAMP, ma astept sa fie un rezumat al seriei si nu o continuare. Buh-bye for now ^_^ *huggies*

*edit* Sorry, n-am citit intrebarea din topic...LoL..
Deci sfarsitul mi s-a parut dezamagitor :angry: De ce? Well..din start, in my book, orice sfarsit care nu e fericit e dezamagitor. Imi veti spune "Dar a salvat lumea FFS, cum sa nu fie happy end?"
And I shall say "Guess I'm a sucker for romance...la mine happy end este cand the guy gets the girl..sau vicerversa"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 5 2008, 03:22 PM
Post #191


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Maki Moonstone:
QUOTE
la mine happy end este cand the guy gets the girl..sau vicerversa


Vai, inseamna ca-ti plac banalitatile.

"The future has not been determined yet".... este un repetata pentru ca este esenta seriei... tot ce se intampla acolo este legat de acest lucru.

X-ul se priveste prin perspectiva religiei shinto, cine nu cunoaste shinto nu va reusi sa patrunda adevarata valoare a acestui anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

adinuyasha
post Jun 5 2008, 07:11 PM
Post #192


ANIME ADDICTED
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 21-January 08
From: Aarhus , Danemarca.
Member No.: 6.001
Points: 49
Gender:



salut,din ce am citit despre acest anime, ar merita sa fie vazut, dar nul gasesc.Am incercat sa-l gasesc dar nu am reusit,fiindca doar cu X nu prea am sansa,imi puteti zice o alta metoda de al gasi ?
Mersi :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 5 2008, 07:35 PM
Post #193


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



adinuyasha:
Uite aici direct download:
http://www.anime-eden.com/page/anime

sau la noi pe site la FTP Download
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maki Moonstone
post Jun 6 2008, 01:14 PM
Post #194


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 21-February 08
From: Epicentrul Cultural al Europei
Member No.: 6.224
Points: 64
Gender:



"Vai, inseamna ca-ti plac banalitatile."

Asa si?
Iar in ceea ce priveste leitmotivul seriei (the future has not been determined yet), m-am prins si eu ca toata povestea s-a construit in jurul acestei idei, lol. Ca X-ul trebuie privit din perspectiva shintoismului, probabil. Eu l-am privit din perspectiva unui fan anime care are placerea de a compara seriile pe care le-a vizionat, iar daca nu stiu cu ce se mananca shintoismul (si in linii mari stiu), asta nu inseamna ca nu il pot aprecia la adevarata sa valoare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 6 2008, 01:44 PM
Post #195


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Maki Moonstone:
QUOTE
Asa si?


Era doar o constatare... :) Sa spui ca ti-ai fi dorit ca acest anime sa se termine asa, mi s-a parut atat de banal, incat n-am putut sa tac. :twisted:

Oricum, cineva care spune despre X: "Deci sfarsitul mi s-a parut dezamagitor" nu a inteles cum trebuie acel sfarsit.

QUOTE
daca nu stiu cu ce se mananca shintoismul (si in linii mari stiu)


Pai daca stii, iti dau un hint ca sa stii la ce m-am referit cand am vorbit de subtilitati: "fiecare kami poseda doua suflete".

QUOTE
in sensul ca incepuse sa devina cam previzibil deznodamantul


Chiar sunt curioasa la ce te-ai referit....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maki Moonstone
post Jun 6 2008, 05:48 PM
Post #196


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 21-February 08
From: Epicentrul Cultural al Europei
Member No.: 6.224
Points: 64
Gender:



Uuuuuu, I smell a debate coming up! Weee!!!

Cand am spus ca deznodamantul incepuse sa devina previzibil, m-am referit la faptul ca (,) Kamui va fi cel care va cadea, iar Fuma (Fuhma sau Fuuma - am gasit mai multe variante) cel care va trai.
Cat despre hint-ul de mai de sus, thanks. La inceput, cand ai pomenit de shintoism, ma gandeam ca faci referire la modul carefree de viata al adeptilor shinto, you know, in touch with nature and all.
Si acum, interpretarea mea a sfarsitului X : pe tot parcursul anime-ului a existat o limita subtire intre tabara binelui si tabara raului, nu atat intre cei 7 Dragoni ai Raiului si ai Pamantului (cu toate ca si acolo au fost destule oscilatii), cat intre Fuma si Kamui. In momentul in care Kamui a decis sa o protejeze pe Kotori, am putut vedea clar cine e baiatul bun si cine e cel rau. Si nush, the epic twist at the end was predictable.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 6 2008, 09:23 PM
Post #197


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



:P

QUOTE
In momentul in care Kamui a decis sa o protejeze pe Kotori, am putut vedea clar cine e baiatul bun si cine e cel rau.


Este mai subtil: Kamui, deoarece este Ten No Ryu, este cel care alege, iar Fuuma, va depinde de alegerea lui Kamui. Fuuma este obligat sa se manifeste ca rau. Explicatia tine de shinto, asa cum ziceam mai sus si am explicat-o pe larg aici.

Este interesant de analizat si altceva, daca Kamui ar fi putut sa faca cealalta alegere, daca se potrivea cu firea lui. Putea fi Kamui Chi No Ryu? Teoretic, putea... pentru ca orice decizie ar fi luat ar fi fost respectata, dar ar fi putut lua o asemenea hotarare?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maki Moonstone
post Jun 7 2008, 09:41 AM
Post #198


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 21-February 08
From: Epicentrul Cultural al Europei
Member No.: 6.224
Points: 64
Gender:



Te intrebi daca l-ar fi lasat inima sa faca o astfel de alegere?

Hai sa ne imaginam cum ar fi fost : Kamui deja revenise cu atitudinea de bad kid care nu mai este interesat de vechii sai prieteni, iar daca ar fi ales sa devina un Dragon al pamantului s-ar fi potrivit perfect cu masca pe care si-a ales-o. Din fericire (pentru Kotori si Fuuma, dar si pentru el), nu a fost decat teatru, fiindca in realitate tinea foarte mult la cei doi. Daca ar fi ales tabara adversa, in final el i-ar fi ucis si pe Kotori si pe Fuuma, pe cand el tocmai asta a vrut sa evite. A luat decizia in functie de bunastarea celor pe care ii iubeste si a ales bine. Concluzia mea este ca nu ar fi devenit un Dragon al pamantului.
Si vorbeam mai devreme de sfarsit, daca e dezamagitor sau nu. As dori sa fac acum o comparatie (fara sa fiu offtopic) intre finalul X si finalul Gankutsuou (asta fiindca tocmai l-am terminat azi-noapte). Ambele sunt fericite din punctul de vedere al salvarii omenirii si al pacii pretutindeni, insa daca vei avea timp sa il vezi pe Gankutsuou, vei vedea ca are si un pic de "banalitatea" aceea de care vorbeai mai sus, fapt ce ma determina sa il prefer over X.

Edit : Ce parere ai de AMV-ul acesta? Consideri ca a reusit sa surprinda esenta X? A fost buna alegerea coloanei sonore?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 7 2008, 06:28 PM
Post #199


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Mi-a placut, AMV-ul este reusit: prezentarea Ten no Ryu de la inceputul AMV-ului a fost inspirat facuta (0.14-0.22), imaginea cu Kamui de la 1.06 mi-a placut tare si combinatia cu cele 3 imagini de la 2.01 cu Hokuto, Subaru si Sakurazuka. Melodia mi-a placut si este bine aleasa, se potriveste cu tema, e bine mixata cu imaginea si mi-au placut si efectele. (Am vazut ca ai mai multe AMV-uri pe YouTube, o sa mai vad si altele).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maki Moonstone
post Jun 7 2008, 10:13 PM
Post #200


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 21-February 08
From: Epicentrul Cultural al Europei
Member No.: 6.224
Points: 64
Gender:



Meh, nu te-as sfatui...sunt mai vechi...si nu foarte reusite.
Apropo, tu cum ai aflat de X (TV) ? L-ai cautat, ti l-a recomandat cineva care l-a vazut?
Probabil vei crede ca sunt nebuna, but you'll never guess how I got to it: prin 2001 sau 2003 (nu retin cu exactitate), cand Atomicul si MTV-ul erau la putere si cand apareau formatiile ca ciupercile dupa ploaie, a existat la un moment dat un boyband format din trei ardeleni (cantau cu accent) care au scos O SINGURA PIESA. Boyband-ul se numea Dragoste si Ura, iar melodia De Cate Ori. Ei bine, cand am vazut videoclipul am ramas (((@_@))).
Pe langa imaginile cu ei fataindu-se printr-un club, din cand in cand apareau secvente din X. Mi-a ramas atunci intiparita pe retina imaginea de la inceputul anime-ului, cea cu Dragonii Raiului si ai Pamantului care se adunau, cea pe care am folosit-o si in AMV-ul meu (00:22-00:28). Timp de cateva luni am tot cautat informatii despre astia si despre imaginile din videoclip, ba chiar scrisesem si la revista Bravo si nu mi-a raspuns nimeni...si pana la urma am gasit anime-ul...dupa vreo 6 ani LoL XD.
The End.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages « < 8 9 10 11 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 04:32 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |