Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> The Sohma u like best

The Sohma I like best is:
 
[ 3 ] ** [5.45%]
[ 8 ] ** [14.55%]
[ 23 ] ** [41.82%]
[ 2 ] ** [3.64%]
[ 5 ] ** [9.09%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 5 ] ** [9.09%]
[ 1 ] ** [1.82%]
[ 1 ] ** [1.82%]
[ 2 ] ** [3.64%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 2 ] ** [3.64%]
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 3 ] ** [5.45%]
[ 0 ] ** [0.00%]
Total Votes: 55
Guests cannot vote 

Kisa
post May 12 2005, 12:01 AM
Post #1


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



K! Acum avem un subforum "Fruits Basket" :weee: Propun pt inceput un poll. Ce personaj Sohma va place cel mai mult si d c?
Mie imi plac mai multe personaje, dar cred ca cel mai mult imi place de Hatori, Kyo, Yuki, Kisa, Momiji, de fapt imi plac toate. Hm... dar votez pe Kyo. Imi place pt ca este f haios (mai ales cand se cearta cu Yuki), protector (cu Tohru) si pt ca are parul portocaliu ^_^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 14 2005, 11:08 PM
Post #2


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



E tare greu de spus si de ales (cu exceptia lui Akito - pe el nu il plac). Pana la urma l-am ales pe Momiji, pentru ca e super dragut, amuzant, o place mult pe Tohru, e copilaros si matur in acelasi timp. Un alt lucru care mi-a placut a fost vocea care i-a fost data...radeam de fiecare data cand vorbea, doar datorita tonului vocii.
Dar si Kyo si Yuki sunt super draguti, in felul in care se cearta si au grija de Tohru. Nu am term de vazut inca Fruits Basket...asa ca ca ma intreb ce urmeaza sa se intample...postez imediat dupa ce il termin de vazut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post May 17 2005, 08:06 PM
Post #3


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



i adore Kyou fara nici o indoiala :P , mai ales cand se supara(sau se face ca se supara :P ) e atat de kawai :) , plus ca imi plac mult mult mult de tot pisicile :wink: . a! si mai e parul portocaliu :P , simply smashing. in special la faza asta m-a topit de tot (silly me :P ) /love :

[img]http://img266.echo.cx/img266/6028/bscap1073dp.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 27 2005, 06:25 PM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Small-Lady)
i adore Kyou fara nici o indoiala :P , mai ales cand se supara(sau se face ca se supara :P ) e atat de kawai :) , plus ca imi plac mult mult mult de tot pisicile  :wink: . a! si mai e parul portocaliu :P , simply smashing. in special la faza asta m-a topit de tot (silly me :P ) /love :


E super dragut parul lui, dar ma gandesc in real life... would be weird sa vezi pe cineva cu parul asa :roll: .
Anyway, conduce detasat Kyo in topul preferintelor. ^_^ Yey! :tere:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 28 2005, 06:55 PM
Post #5


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Si eu tot pe Kyo il prefer, imi place atitudinea sa batausha, in plus are si oo poveste destul de trista in spate, iar povestea la sfarshit se invarte in totalitate in jurul lui.
In plus fara el, Yuki n-ar avea cu cine sa se certe, iar la cat de vorbaretz e, am muri de plictiseala :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 29 2005, 12:26 AM
Post #6


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Ranma-kun)
Si eu tot pe Kyo il prefer, imi place atitudinea sa batausha, in plus are si oo poveste destul de trista in spate, iar povestea la sfarshit se invarte in totalitate in jurul lui.
In plus fara el, Yuki n-ar avea cu cine sa se certe, iar la cat de vorbaretz e, am muri de plictiseala  :P


Am vazut ca in anime, la sfarsit totul se invarte in jurul lui, dar sunt curioasa ce se intampla in manga cu el la final. Daca ramane cu Tohru sau nu.
Anyway, nu o fi Yuki prea vorbaret, dar e frumusel foc. /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jun 12 2005, 07:53 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Ayame e preferatul meu ... pe langa tot ce a facut atunci cand s-a prezentat in fata lui Yuki in rochie de mireasa a fost bestial /^_^ /^_^ /^_^ ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 13 2005, 11:33 AM
Post #8


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(morebla)
Ayame e preferatul meu ... pe langa tot ce a facut atunci cand s-a prezentat in fata lui Yuki in rochie de mireasa a fost bestial  /^_^  /^_^  /^_^  ...


Ayame e de treaba, chiar daca e cam... cum sa zic?... flushturalnic (nu cred ca exista cuv asta in dictionar :gaa: ).
Daca tot zici ca ti-a placut, sa stii ca in manga ii ia apararea (in felul lui) pana la urma lui Yuki in fata mamei lor. He really is a good person. /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jun 13 2005, 12:59 PM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Shigure - are un cinism si un umor deosebit. E special. In plus mi se pare un tip intelept desi la prima vedere pare un personaj simplu care rade din orice si atat. E figura parentala si protectoare pentru ceilalti din casa. Stie sa tachineze intr-un mod destept si amuzant. He's such an evil good guy.Best ever /^_^

Akito - pentru ca este cel mai misterios si infricosator personaj din seria asta. Are o persoanlitate puternica desi este foarte disturbed. Imi place felul lui de a fi retras si rau. Este foarte chinuit de demonii cu care se lupta.Am impresia ca ii cam scapa de sub control...pacat.

(Baka Neko) Kyo - pentru ca ador pisicile si el e intruchiparea perfecta ca personalitate si mimica. Pentru ca este foarte incapatanat si perseverent. Ador vocea seiuului care il interpreteaza. Mi se pare ca i se potriveste de minune. Pentru ca este total sarit de pe fix si 'sare de pe geam' cand te astepti mai putin. Este un singuratic cateodata si ascunde secretele cela mai profunde. Pentru ca este opusul lui Yuki desi ador felul in care se completeaza unul pe celalalt. Pentru ca este un luptator in adevaratul sens al cuvantului din toate punctele de vedere. Si multe alte especte despre care as vorbi mult.

PS: he simply takes all the girl's minds O_o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Aug 7 2005, 02:08 AM
Post #10


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



Si mie imi plac mai multe personaje: Momiji, Shigure, Hatori, dar the two contending for the top place are Ayame & Hatsuharu :)

Ayame imi place pentru stilul sau de dandy!! Chiar daca nu e un dandy adevarat, pt ca e prea vorbaret, ahtiat dupa atentie si admiratie, si o veritabila drama queen, I just adore his style! :) (Mai ales ca ma cam regasesc in el... :rolleyes: Ca sa nu mai zic ca sint si din anul Sarpelui :) )

Dar l-am votat aici pe Hatsuharu, pt ca nu primise inca nici un vot, iar pt mine el e cu totul special. Nu stiu cit de mult este prezent in anime (sorry, nu am vazut seria inca :P ), dar in manga este dezvoltat f. fain acest personaj, si are un caracter jos-palaria, imho. Nu dau mai multe amanunte, ca sa nu intru in spoilere, dar cine a citit stie la ce ma refer. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Aug 7 2005, 08:42 AM
Post #11


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



Kyo. si fostul meu avatar cu Kyo surprindea ce-mi place cel mai mult la el :))

Kyo mi se pare cel mai complex personaj din FruBa, si asta inca inainte de a-i afla povestea. Poate fi asa de prietenos (fazele din clasa pt care il invidia Yuki) si de "rece", de asocial si de iute la furie. Poate fi stangaci si poate fi si calm si comforting.
In plus, replicile lui chiar de la final (anime) sunt excelente.

Si, ca sa nu fiu serios pana la capat, Kyo e pisica - un alt avantaj :lol:
Nota:
asta inseamna Kyo va mai avea cel putin un vot, de la Tenshi, daca va posta aici ;)


P.S:
liantasse, Hatsuharu in apare relativ putin in anime, dar scenele lui sunt f bine facute, asha ca "prinzi ideea" lui.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Aug 9 2005, 01:17 AM
Post #12


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



Aha, atunci I really look forward to watching it. :) Mi-am pregatit dvd-urile, I'm ready for begging, numai daca as reusi acum sa si ajung la intilnire!!! :lol:

Back on topic, sint pur si simplu uimita ca pina acum Yuki Printisorul n-a capatat nici un vot!! :blink:

Si am uitat in post-ul trecut sa mentionez another love of my life din povestea asta: Kazuma, cel care-l "adopta" pe Kyo. Doamne, ce om! De ce nu s-or fi gasind cavaleri de-astia si pe strazile Bucurestiului?! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 9 2005, 08:02 AM
Post #13


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(liantasse @ Aug 9 2005, 02:17 AM)
Si am uitat in post-ul trecut sa mentionez another love of my life din povestea asta: Kazuma, cel care-l "adopta" pe Kyo. Doamne, ce om! De ce nu s-or fi gasind cavaleri de-astia si pe strazile Bucurestiului?! :P


Pt ca daca s-ar gasi si pe strazile Bucurestiului, as vrea eu sa se gaseasca si pe strazile Brailei. :twisted: Plus, ca nu ar mai fi nimic deosebit daca ai gasi personaje gen Kazuma peste tot.
As avea totusi o intrebare. Din cate imi amintesc eu, Kazuma nu l-a "adoptat" pe Kyo din cauza ca se simtea vinovat de cum s-a purtat cu bunicul lui, care fusese tot sub blestemul pisicii (ma rog, asta cel putin la inceput)?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Aug 9 2005, 11:00 AM
Post #14


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



short answer: ba da, da' totusi :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Aug 9 2005, 02:06 PM
Post #15


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



DMW, la care intrebare e raspunsul tau? :)

Kisa_san, nu "peste tot" (desi n-ar fi rau, as prefera sa nu mai fie "nimic deosebit" dar sa fie "o lume mai buna" :) ), dar macar sa existe, sa poata fi cunoscuti si stati de vorba cu :lol: Sorry, sorry, asa patzesc cind trec la scris mesaje pe forum direct dupa vreo doua ore de tradus... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Dec 4 2005, 09:40 PM
Post #16


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



missa likes Shigure the best :P ... he's so funny :D
imi place la el umorul ... si faptul ca pare cel mai destept din zona :P, si cum face misto subtil de Kyo sau Yuki sau altii :D (mai ales Kyo :D) ... si cat e de calm ;) si de fazele cu Ayame, cand ii da pe spate pe ceilalti, mai ales pe Yuki :D
all in all ... imi place cel mai mult de el ...
insa cel mai funny mi se pare Kyo saracu ... mai ales cand i se zburleste parul si ii ies la iveala urechile si coada de matza ... hihihi :D
ps. after all that chit-chatter ... am votat Shigure :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 24 2006, 04:59 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Am avut cea mai placuta surpriza cand, dupa vot, am vazut ca cel votat de mine nu este doar favoritul meu...yaaay me luv Kyo :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 10 2006, 08:25 AM
Post #18


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Intr`un final am votat si eu si am votat Momiji. Alternam intre el, Shigure ( asa funny cand isi chinuie editorul in ultimul hal :lol:) si Ayame (let`s face it, he`s so funny and some kind of kawaii^_^).
De ce Momiji? Pentru ca e super sweet (chiar daca ii place lui sa porte uniforma de fete :D ) , este energic, o iubeste mult pe Tohru si este foarte puternic. Povestea lui m`a impresionat si e greu sa treci peste faptul ca mama ta nu te mai cunoaste pt ca a renuntat la tine... sa nu mai sufere. In ciuda acestui fapt, Momiji nu o condamna si continua sa traiasca chiar fiind fericit ca o mai vede din cand in cand.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Apr 16 2006, 08:32 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



De cord cu ce ai zis depsre Aya. Desi enervant de multe ori, este in general un personaj foarte funny si cu o personalitate complexa. Nu stiu dk as vrea sa cunosc unul ca el in viata reala, dar asa imi place de el.
De asemenea ma bucur ca cineva a votat cu akito (eu cred ca am votat cu Kyo), fiindca nu este asa de rau precum pare. Nici pe departe. Are o poveste foarte complicata si merita inteles.

In general ador toate personajele din fruits Basket. Sunt construite foarte bine si de ce nu real. Nu sunt numai bad-guys sau good-guys. Au personalitate complexa, ca orice om.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Morrigan
post Apr 18 2006, 02:36 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 17-April 06
Member No.: 2.439
Points: 29
Gender:



hmmm....trecand peste faptul ca imi place tot ce inseamna Fruits Basket....my favvie is Ayame :lol: . De ce? pt ca este personajul cu care ma identific cel mai mult din toata seria (in fond, apartinem aceleiashi zodii :P ). Adica....Aya talks a lot, toata lumea shtie asta....well, so do i. I talk non-stop when given the chance (ca atunci la restaurant, de vb Aya in continuu......that was soooo funny). Seman cu Aya chiar shi la fizic (putin) - green eyes (ma rog, imaginati-va ca nu sunt verde pur ca ai lui :blink: ) and very very long hair, prins in coada (nu e argintiu, asta mai lipsea :D ). And i'm wacky, just like he is. And mean. Oh yesssss....mean.....
So yup, Aya is surely my favviest fav chara in FB :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:10 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |