Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages « < 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Trigun


Scorpio
post Dec 13 2006, 04:10 PM
Post #101


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Are happy end .... Vash traieste...orcie anime in care raul nu triumfa e un happy end .... irelevant ca a murit un om. Si nu stiu de ce l-ar schimba pe Knives experientza......eu sa fiu in locul lui cand m-as trezi l-as impusca direct si fara prea multe vorbe pe Vash.....put him out of his and the rest of the worls missery

Si de ce sa nu ma raportez la realitate .... totul se raporteaza la realitate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akimoto Kumiko
post Jan 24 2007, 07:03 PM
Post #102


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 15-January 07
Member No.: 3.613
Points: 6
Gender:



Sincera sa fiu nu m-am uitat la tot animeul, la inceput mi s-a parut interesant dar pe parcurs m-am plictisit si l-am lasat balta, m-am uitat la sfarsit si mi s-a parut cam ciudat, poate si pt ca am pierdut cam jumatate din anime :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CRISY_ANIME
post Mar 8 2007, 11:55 PM
Post #103


CRISY
**

Group: Members+
Posts: 98
Joined: 7-March 07
From: Galati
Member No.: 3.907
Points: 96
Gender:



eu am vazut tot anime-ul si mi-a parut ineresant. oricum cel mai mult mi-a placut cantecul lui rem. ma calmeaza. pa voi nu?
:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dizzy
post May 11 2007, 09:13 PM
Post #104


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 11-May 07
Member No.: 4.294
Points: 92
Gender:



Trigun? MULTE ARME SI PREA PUTIN SANGE. La inceput parca este cat de cat amuzant dar de la un timp este mai mult dramatism...poate pentru a da mai multa maturitate personajelor. Primul lucru pe care l-am observat a fost ca acest anime nu este previzibil, lucru nu foarte intalnit la altele de acest gen, al doilea fost dramatismul...misterul...umorul care il face special.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaxor
post May 11 2007, 09:33 PM
Post #105


forever dreamer
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 27-December 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.503
Points: 405
Gender:



Mi-a placut Trigun. L-am vazut de 2 ori :P si la final am avut mereu aceeasi intrebare: cum va trai Knives printre oameni, avand in vedere ca i-a urat atat?
Mi-a placut mult si evolutia lui Vash...e un personaj complex care isi ascunde dramele trecutului in spatele unei masti de superficialitate si neindemanare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Wind Slayer
post May 11 2007, 10:12 PM
Post #106


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 31-March 07
Member No.: 4.048
Points: 221
Gender:



Ei bine, mie mi-a placut frizura lui Vash...baiatu e par blond si (daca nu ma insel) ochi albastri...ca un neamt perfect.....imi aminteste de cineva anume pe care-l stim cu totii......dar e cam PREA pacifist. Tipu a ucis un om in toata viata lui si e cautat...si ce recompensa e pe capul lui...
Pe mine m-a intristat moartea lui Wolfwood...nu ma asteptam, pe bune...da in rest, cum au spus si altii: Prea multe arme, prea putin sange. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post May 12 2007, 12:14 PM
Post #107


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



:P Ideea nu era de mult sange, ba chiar dimpotriva cat mai putin sange si cat mai mult story. Mie personal mi-a placut extrem de mult pentru faptul ca intodeauna trebuia sa vezi dincolo de aparente ca sa vezi adevarata poveste si adevaratele motive. In parerea mea serialul este foarte reusit din toate punctele de vedere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post May 14 2007, 07:48 PM
Post #108


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Pe mine m-a impresionat cel mai mult la Trigun design-ul personajelor si grafica! Vash, Knives si Legato arata demential! In special Legato! Iar arma lui Wolfwood, ce sa zic *drolls*
Sa nu se inteleaga ca nu mi-a placut povestea, e chiar una foarte interesanta, mai ales ca nu ma asteptam ca Vash sa fie o planta insa, ce pot sa spun, mi-a placut mult cum au fost desenati!
I like old school style in anime :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ero-Sennin
post May 15 2007, 07:43 PM
Post #109


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 9-May 07
Member No.: 4.280
Points: 108
Gender:



Primele doua episoade l-am vazut pe calculator acum un an si ceva, in perioada in care dadeam bacul. Mi s-a parut OK dar l-am lasat balta. Pe urma a dat seria pe A+. De atunci il vad de fiecare data si-mi place din ce in ce mai mult.

Cat despre personaje, cel mai mult mi-a placut de Knives in momentele cand avea fata aia sadica (prima fiind dupa prabusirea navelor). :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Seig
post Jun 27 2007, 06:50 PM
Post #110


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 20-June 07
Member No.: 4.507
Points: 20
Gender:



Desi foarte vechi Trigun a fost destul de bun sa ma impresioneze. Ma sunt si faze haioase si dramatice, se mai observa si un pic de absurd, dar nu-i nimic, oricum mi-a placut. Preferatul meu este VASH.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Jun 28 2007, 08:07 AM
Post #111


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:




Am vizionat si eu Trigun prin martie si mi s-a parut o serie anime foarte reusita , mi a placut povetea , dar mai ales personajele.
Personajul preferat este Vash , mai ales fazele mai comice.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Jun 28 2007, 09:31 AM
Post #112


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Ceea ce mi-a placut cel mai mult la acest anime a fost faptul ca a imbinat mai toate genurile. Personajele preferate au fost Knives si Legato. Puterea lui Legato era uimitoare (ce n-as da sa o am si eu XD). De asemenea m-a impresionat si caracterul lui Vash. Pur si simplu incerca sa vada ceva bun in fiecare chiar daca ii era dusman. Mi-a parut rau si de Wolfwood, dar asta e.
In orice, este un anime care merita vizionat. Chiar daca este mai vechi se poate observa usor ca grafica este totusi reusita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kengo_fudoshin
post Aug 2 2007, 10:11 AM
Post #113


kenkaku
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
From: bukarest
Member No.: 1.522
Points: 136
Gender:



....ca sa rezum...as putea spune ca este un anime cu "substanta"...!!, impredictibilitatea strory-ului si imprevizibilitatea actiunilor personajelor dau tot farmecul acestei animatii...!!

+ ca intr-un mod usor ciudat, mi-a placut atmosfera(mediul ambiant) in care s-a desfasurat intreaga actiune....!!(oricum se spune ca oamenii dau tot ce au mai bun sau mai rau in momentele grele...., iar in acest anime, exact asta am putut vedea..., drame emotionale cat cuprinde si incercarile de a le rezolva...!!)

un anime bun...., insa doar la a 2- vizionare a ajuns pe lista mea de preferinte....!!(prima data n-am vazut dincolo de :rolleyes: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yami Lurker
post Sep 2 2007, 12:55 AM
Post #114


Incepator
**

Group: Members
Posts: 29
Joined: 27-July 07
From: Brave new hell
Member No.: 4.778
Points: 89
Gender:



Trigun,actiune,umor,personaje interesante,idei filozofice....un anime foarte bun.
Personajele mi se par foarte bine construite,Vash folosind un vechi concept de-al meu..."Daca esti slab trebuie sa incerci sa pari puternic in fata adversarilor,iar daca esti puternic trebuie sa incerci sa pari slab"<<Machiavelli>>.Vash este adeptul celei de-a doua variante,el incercand sa para un neindemanatic,in realitate fiind un pistolar foarte bun si un geniu.
Knives mi se pare deasemenea interesant pt ca e de acord cu mine,oamenii sunt creaturi destul de violente si defecte,si daca un ratat ca mine spune asta,inchipuiti-va cum apar oamenii in ochii unui geniu precum Knives...
Legato...uhm...el e doar tare....
Wolfwood...pai...realismul lui e destul de folositor....
Mrs. Strife sincer mie nu imi place...
Milly e iarasi un personaj ciudat...atat de copilaroasa pentru varsta ei si totusi e foarte dura....
Cat despre faptul ca Vash nu isi omoara adversarii nu pot spune decat ca sunt de acord cu el...poate vi se pare ciudat ca eu sa spun asta,dar sa omori pe cineva iti incarca mult constiinta,inchipuiti-va ca ati facut voi asta...nu e deloc placut...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Sep 18 2007, 02:41 PM
Post #115


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Yami Lurker:
Interesant postul tau... Sunt si eu curioasa, poti sa-mi explici de ce-l consideri pe Knives ca fiind un geniu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 18 2007, 04:33 PM
Post #116


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



Knives = O planta care a trait prea mult si care nu a putut sa uite de Tessla (parca asa ii zicea...). Daca nu era Conrad nici nu stia cum sa'si folosesca puterile! Ce e asa genial la el?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 13 2008, 07:43 PM
Post #117


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



Knives, un geniu?? Da, si Matsumaru din REC un arbust!! Give me a break, dude!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lord Alucard
post Apr 5 2008, 03:47 PM
Post #118


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 5-April 08
From: Ialomita(Slobozia)
Member No.: 6.531
Points: -2
Gender:



Trigun <_< mi-a placut acest anime dar aavea si unele lipsuri cum ar fi grafica ,culorile erau foarte "spalacite" in rest imi placea mai ales ending-ul .Drept sa fiu acuma a trbuit sa vad de doua ori acest anime ca sa imi dau sema ca aventurile se petreceau pe alat planeta (orcum o scuza am am vazut anime-ul prima data cand eram mic iar apoi pe vechiul A+ si atuncia mai pieredeam din ep)si ca tipul acela Cutitarul ii era frate lui Vash iar el o iubea pe fata aceia cu parul negru care fusese pe aceiasi nava spatiala cu ei in cautarea acestei planete pe care sau intmplat aceste aventuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

V3N0M
post Apr 5 2008, 05:12 PM
Post #119


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 3-April 08
From: Behind you *,*
Member No.: 6.520
Points: 48
Gender:



Eh primul meu post, unde mai bine decat intr-un thread pt Trigun?
Vash is my HERO! Il iubesc la nebunie, poate pentru ca ma identific cu el intr-o oarecare masura.
Au cam grabit ei animeu, putea sa fie si mai bun, si mai lung. Manga mie mi se pare mult mai buna, si sincer ar merita un redo modern tot serialul.
Cantecul lui Rem imi aduce lacrimi in ochi uneori.

Si din cate stiu eu Knives si Vash au fost creati din ADNul lui Alex, tipul despre care vorbeste Rem, si eu sunt inclinat sa cred ca ei doi reprezinta intr-un fel partea buna si partea rea din Alex. De aceea mi se pare si incorect sa alegem unul in detrimentul celuilalt, pt k sunt doua jumatati ale unui intreg.

Mie mi s-au parut unii dintre baietii rai cam prost pusi, tocmai pt k au fost inventati de cei ce au facut animeul, si nu apar, sau apar mult mai interesanti in manga.

that being said LOVE AND PEACE!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kaminari
post Apr 10 2008, 12:16 AM
Post #120


Aoi_hana
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 14-March 08
From: -.-
Member No.: 6.383
Points: 53
Gender:



Trigun e la fel de vechi ca Cowboy Bebop, dar nu la fel de bun. Mi-a placut totusi acest anime datorita faptului ca este amuzant. Nu m-am putut abtine sa nu rad cand Vash face vreo prostie de-a lui. :D
Nu mi-a placut atunci cand a murit preotul, si el era foarte amuzant. In plus, i-a facut inima lui Milly bucati-bucatele....<_>...
Grafica anime-ului lasa de dorit, dar povestea e interesana si captivanta. Personajele sunt haioase, dar nu intotdeauna; cateodata sunt niste momente triste...

Si aici am poze....(IMG:http://img174.imageshack.us/img174/1630/vasheq5.jpg)
and this one....(IMG:http://img153.imageshack.us/img153/1161/imageshp6xj9.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 01:36 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |