Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ouran High School Host Club


thira_chan
post Aug 20 2006, 08:40 AM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



m-am uitat prin topicurile dar nu am vazut inca niciunde un topic despre Ouran High School Host Club pacat fiindca acest anime is really cool and funny eu cand m-am uitat la primul episod deja am fost pe pamant de ras... pana acum am vazut doar 17 ep. fiindca doar atatea au aparut subed de unde le iau eu (si cred ca e still ongoing) dar abia astept noile episoade!!!

short info:
Category: TV
Genre: Comedy, Drama, Love-Romance, School Life
Year: 2006
Studio: Bones

Ohran Academy este un liceu (high school) unde umbla copii bogati, dar Haruhi este o fata normala care a reusit sa intre cu o bursa (e desteapta :P). Fiindca mam ei a murit a fost crescuta de tatal ei, nu o intereseaza moda si se compoarta ca un baiat .

Intr-o zi cautand un loc linistit sa invete intra prin coincidenta in Host Club-ul scolii (*), si sparge o vaza de 8 millioane de yen . Fiindca familia ei nu este bogata, fiindca familia ei nu e bogata nu poate sa plateasca pentru aceasta. Conducatorul clubului ii spune sa strange 100 de clienti pentru a sterge datoria. Asa ca, Haruhi devine al 7-lea membru al host clubului.

(*) In general un “Host Club” este un nightclub pentru femei unde stafful , de barbati ii servesc asezandu-se langa ei (asta nu este scris de mine adica aceasa descriptie doar tradusa si cum e 9 dimineata si lucrez sunt cam aiurita si imi cer scuze pentru orice greseala)

oricum foarte super anime si merita vazut dupa mine ^_^

(IMG:http://img98.imageshack.us/img98/8660/ouranhostclub2bz.png)


(IMG:http://img88.imageshack.us/img88/6192/hostclub5ao.png)

(IMG:http://x03.xanga.com/e1ab4406d013147242344/b31820920.jpg)

si pentru toti care sunt interesati dar inca nu sunt siguri aici sunt cam cele 8 minute din primul ep.

Youtube first 8 minutes

mie imi plac toate personajele dar cred ca cel mai mult gemeni, Hikaru and Kaoru , the king Tamaki-san si Haruhi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 20 2006, 08:57 AM
Post #2


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am vazut si eu primul ep din acest anime, not my type though, asha ca nu m-am uitat mai departe. Insa cei pe care ii intereseaza il pot downloada de aici:

http://downloads.animebw.com/series/ouran_...hool_host_club/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Aug 20 2006, 09:26 AM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



sau host club

Primele episoade sunt misto insa de pe la 12 incep sa devina plictisitoare si inervante (cel putin pentru mine) ... dar am rabdare sa-l vad pe tot :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Aug 20 2006, 09:31 AM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



Ranma-kun da fiecare cu gustul lui desi si eu m-am uitat la primul episod un pic cam mai retras bine am ras dar era cam aiurea... dar imi place totusi fiindca host club members sunt cam aiurea... tot asa eram cu karin la prima nu mi-a placut si nu stiu dece dar m-am uitat mai departe si dupa aia a inceput sa-mi placa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Aug 25 2006, 09:33 PM
Post #5


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



Mie mi se pare ca de la 12 in sus o iau spre story un pic, ca la orice comedie. Primele sunt mindless fun, apoi ceva mai serios, concentrat pe personaje separate. E mai bun ca alte anime-uri, mai ales aparute recently.
De pe la 18 nu am mai vazut ca nu il tradusesera (sau ma rog, nu mai puneau pe mininova) si l-am lasat balta o vreme.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miroku-san
post Aug 30 2006, 02:24 AM
Post #6


ex TheAnimeGod / 100% Berserk!
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 11-August 06
From: Raiul meu..undeva..prin anime...
Member No.: 2.852
Points: 83
Gender:



Sunt de acord cu card....dupa se concetreaza si pe trecutul lor....acu ultimu vazut de mine e 20 ca nu au mai aparut si nu o sa mai aibe decat pana la 26 oricum vreau sa vad si sunt curios cum se termina si mai rezist 6 episoade.... B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 13 2006, 08:34 AM
Post #7


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Desi auzisem de multe ori de el, ramasesem cu impresia ca este o drama, un anime cu lacrimi, si am zis "Lasa...altadata"... pana cand am citit intr`o zi ca este recomandat fanilor Fruit Basket. Acest mic amanunt m`a factu saiau un ep, apoi inca unu si tot asa...
Ouran este una dintre cele mai tari comedii vazute, in top cu GTO so Furuba. E izbitoare asemanarea intre el si FB, diferenta fiind ca protagonista este o tipa mai hotarata, ambitioasa si nici chiar atat de ireala precum Tohru. Ironia ei este ceea ce adauga si mai mult piper seriei, in special cu replica "Ah, u damn rich bastards".

Povestea
Nush exact care vrea sa fie povestea acestei serii.. daca urmareste o romanta sau poate doar dezvoltatrea relatiilor intre oameni. Pentru ca sunt multe ep referitoare la cum erau cei din Host Club inainte sa se infiinteze , cum sunt dupa infiintarea lui si cum sunt dupa intrarea lui Haruhi. Oricum ar fi, macar are o logca iar evenimentele sunt realizate cu dibacie, pline de umor si cateodata momente serioase ( ador cand il vad pe Tamaki tipand la Haruhi sau la Hikaru ). Il exceptam pe Kyoua care e vesnic serios... and so kul <_<
Te prinde inca de la inceput prin fetele pe care le face Haruhi de cand este intampinata de Host Club in Third Music Room si mai ales de sagetica cara arata catre vaza ce urmeaza sa fie sparta (iar in alte episoade catre tot felul de lucruri cum ar fi coji de banene). Apropo de asta, interersant cum cateodata apar coji de banane din senin, sau tot felul de elemente precum, Renge-san :D . Renge-san cu rasul ei imi aduce aminte de Naga din Slayers.. o copie cam slabuta, still.
Comedia , prezenta 99% in serie este realizata in mare parte de actiunile personajelor, de circumstantele caraghioase in care le gasim. Diferenta dintre nobili si commoners se vede ca este imensa iar eforturile lui Tamaki de a o menaja pe Haruhi in vizita la ea, desi sunt bine intentionate, sunt extrem de amuzante :D

Personajele
Natural Type -Haruhi Fujioka
(IMG:http://i86.photobucket.com/albums/k102/nozomikibo/Haruhi.jpg)
Protagonista seriei, pe care, cu toate ca stiam ca e fata, se pare ca in anime uitasem, si o luasem drept baiat si frumoasa mi`a fost surpriza descoperirii :D
Haruhi este un personaj care vrea sa calce pe urmele mamei ei, sa ajunga avocat, si intra la Ouran Academy. Invata f mult, nu o intereseaza prea mult aspectul fizic, cum se imbraca si cautand linistita un loc de citit pe cand adauaga replica "It seems that rich ppl come to school only to have phun", da peste Host Club. Este un personaj adorabil amestecat cu o independenta greu de strapuns.

Prince Type -Tamaki Suou
(IMG:http://i86.photobucket.com/albums/k102/nozomikibo/tamaki.jpg)
The king, The Lord of the Club, pare tot timpul aerian, este foarte dulce, mai ales cand o face pe seriosul, si striga dupa Haruhi "My daughter". (ini place In episodul in care pleaca Haruhi in vacantza si telefoneaza la gemeni strigand in telefon "My daughter is missing!!!" ). Tine destul de mult la Haruhi, ca toti ceilalti membri de asemenea, si face orice ca ea sa se simta bine. Nu are suflet ascuns, isi face griji pentru restul si mereu incearca sa faca oamenii fericiti.

Cool Type - Kyoya Ootari
(IMG:http://i86.photobucket.com/albums/k102/nozomikibo/kyoya.jpg)
Presedintele din umbra, mereu face calcule, mereu scrie, mereu serios, mereu cool, aparent extrem de diferi de Tamaki, cu care e mereu impreuna, ajunge sa te calce pe nervi cu egoismul lui. Cel putin pe mine ma ia cu dureri de cap. Norocul lui ca e asa de dulce.. :D


Little Devils Type - Hikaru Hitachiin (cel mare)
(IMG:http://i86.photobucket.com/albums/k102/nozomikibo/hikaru.jpg)
Kaoru Hitachiin
(IMG:http://i86.photobucket.com/albums/k102/nozomikibo/kaoru.jpg)
Gemenii sunt perechea mea preferata din anime. Cu scene de shounen`ai intotdeuna asa de kawaii , personajele fac jumatate din umorul seriei. Doi frati gemeni extrem de dulci, care tin foarte mult unul la altul, sunt the sexiest, si care, inca nu`mi dau seama, vor ramane impreuna sau nu.. :D

Cute Type - Mitsukuni Haninozuka(hunny-senpai)
(IMG:http://i86.photobucket.com/albums/k102/nozomikibo/untitled.jpg)

Quiet Type - Takashi Morinozuka(mori-senpai)
(IMG:http://i86.photobucket.com/albums/k102/nozomikibo/mori.jpg)
Seniorul si Valetul. Legait unul de celalalt, sunt exact tipii care reprezinta zicala "Aparentele inseala". Honey-senpai, toata ziua mancand cake, cake, iar Takashi, parca ar fi omul statuie. :D

Grafica
E de nota 10. Toate personajele sunt lucrate fantastic, chipurile lor sunt adorabile, pacat ca is cam slabutze, dar cand isi dau camasile jos toti sunt "too sexy fot their shirts". Salile de bal, academia, trandafrii, scenele din visele fiecaruia sunt pur si simplu "De vis", contribuind si mai mult la procentul de "adorabilitate" :D

Muzica
One of the sweetest ever. Un op antrenant, pe fundalul seriei auzim f des ritmuri de vals (spre fericirea mea), o adevarata incaintare pentru urechiusile mele.
Sakura kiss download :D

Parere personala.
Intelege lumea. E adorabil, e fantastic, e minunat, merita so watch it!

Ps. Rezultatele la Search mi`au zis ca nu mai exista un topic asemanator..daca da, va rog sa ma scuzati...
Ps2. Mie mi se pare mai mult comedie decat romance, dar toata lumea zice exact invers... cineva care e mai in masura sa judece ce gen este mai mult, sa faca ce crede de cuviinta :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Innocent
post Sep 13 2006, 10:49 AM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 77
Joined: --
Member No.: 1.030
Points: 241



Mda... si uite asa nu ne-ai mai lasat nimic de spus :D :D

Si mie mi se pare mai mult comedie decat orice altceva desi are si accente puternice romance. Tamaki se departe este preferatul meu dintre baieti desi cred ca nimeni in deplinatatea facultatilor mintale nu poate sa spuna ca nu-i place pe dracii aia de gemeni, care intr-adevar au un procentaj mare din sarea si piperul acestei serii. Imi place foarte mult ca se pune accentul pe toata lumea in mod egal.

Haaaaaa?!?.... cate episoade are???? Suntem deja la 22 si nici un semn concret de legatura intre Haruhi si Tamaki...???!! Nooooot faaaaiiiir! :angry: :angry: :angry: :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Sep 13 2006, 12:39 PM
Post #9


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Hmm WALL OF TEXT !!!!!11111!!!!111111

^_^ anyway in mare parte ce a zis VirginBlood x 2 . But it's not thaat good precum zice VirginBlood ^_^ ... e interesant dar nu e revolutia secolului . As fi vrut sa mai spun ceva dar ma abtin ^_^ ( o parte dintro discutie dintre mine si cateva persoane despre Ouran ) pentru ca ar trebui sa folosesc limbaj mai colorat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Sep 13 2006, 07:25 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Imi place cum alterneaza de la serios la comedie..pentru asta imi place Ouran Host Club... Spre deosebire de alte serii comedie, asta imi place cel mai mult. :D
Astept sa vad cum se termina...iar daca nu ma multumeste serie o sa incep sa citesc si manga.. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zugu
post Sep 18 2006, 01:35 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 156
Points: 28
Gender:



thirachan, pacat ca ai destainuit in primul post faptul ca Haruhi e de fapt fata; eu nu mi-am dat seama decat spre sfarsit si daca as fi stiut de la inceput nu ar mai fi avut acelasi efect.

oricum, e o nebunie totala in serialul asta. majoritatea poantelor se bazeaza bine de tot pe SD iar uneori frizeaza absurdul. nu stiu altii cum sunt, dar nu pot sa ma opresc din ras cand Renge-chan apare dintr-o data din pamant, sau cand Tamaki se supara si se retrage intr-un colt intunecos, se pune pe vine si incepe sa faca cerculete cu degetul in pamant :))

si cu toate astea, foarte multi sustin ca Ouran High School Host Club e un anime shoujo. intr-adevar, are multe din elementele specifice genului, dar sa fim seriosi, chiar nu se observa ca sunt bagate doar de dragul umorului? (vezi fazele cu Tamaki care vrajeste diverse tipe, iar un fundal exotic sau plin de trandafiri apare). sa nu uitam si de identitatile sexuale intoarse putin pe dos (vezi Haruhi, tatal ei, gemenii etc.), de gorila care apare mereu si arunca coji de banana sau de sagetile care apar deasupra obiectelor care vor avea de suferit in curand :P

pana la urma e o comedie care nu se ia foarte in serios - daca s-ar fi luat, n-ar mai fi fost la fel de buna.

a, da, o ultima intrebare: sunt eu sarit, sau Haruhi chiar e hot?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Sep 20 2006, 03:03 PM
Post #12


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Haruhi este "hot", dar poate că nu neapărat ea īn sine, cīt rolul pe care-l joacă (forţat). Haruhi īn varianta "originală" (cu fustă şi părul lung) era foarte ştearsă. Dacă avea bani de uniformă şi n-avea motiv să se tundă cred că pot să prevăd cum s-ar fi īnţeles cu colegii. Ar fi fost o fată retrasă, liniştită, apreciată pentru că e "de treabă" dar fără a ieşi cu absolut nimic īn evidenţă. Comparaţia cu celelalte fete, toate copii de bogătaşi şi aristocraţi, toate obişnuite să fie strălucitoare, ar fi eclipsat-o iremediabil (nu că ar fi deranjat-o asta).

N-ar fi aflat nimeni niciodată ce caracter deosebit are. Gīndiţi-vă cum se poartă cei din club cu "outsiders" sau "commoners". Kyouya e cinic, gemenii sīnt sociopaţi, Mori e retras, Mitsukuni e distrat şi superficial.

Cred că interacţiunea cu băieţii din club şi faptul că s-a aranjat să joace un rol de băiat a ajutat-o enorm, a scos-o din letargia ei. Eu zic că e semnificativă diferenţa īntre felul īn care se purta şi īmbrăca īn primul episod şi īn cele recente (cīnd nu e īn uniformă). OK, n-avea bani de uniformă dar e o diferenţă īntre pantaloni, pulover şi părul vīlvoi, respectiv rochie şi o freză aranjată.

Nu īn ultimul rīnd, cred că posibilitatea şi aluziile la eventuale combinaţii romantice īntre Haruhi şi alte fete ne gīdilă plăcut pe unii dintre noi. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Oct 4 2006, 10:57 PM
Post #13


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Soooo... Probably me, si mie mi`a "sarit in ochi" diferenta dintre aparitia din primul episod si vestimentatia lui Haruhi in actiunea ulterioara. Mai ales cand servitoarele gemenelor ii mai aplica si o peruca super cute :lol:
Anywayz, it`s finished. Inca o serie minunata din punctul meu de vedere, cu un umor extraordinar, muzica de calitate , personaje variate si complexe si actiune usor de urmarit. Kyoua ramane preferatul meu, urmat de cei doi gemeni... :D (after all, i`m an shounen`ai fan :D). Sfarsitul nu m`a impresionat pe cat as fi vrut si asta mi`a parut enorm de rau.
In primul rand, la cat se complicasera lucrurile, nu ma asteptam sa aiba toate o rezolvare atata de telenovelistica.
Apoi, where`s the kiss? Gosh, oamenii astia au o problema sa ne priveze de kiss-kiss in animeurile bune <_<
Partea cea mai placuta si interesanta din sfarsit a fost mica disputa dintre tatii lui Kyoua si Tamaki asupra lui Haruhi, fiecare vrand sa o aiba ca nora. hahaha..
Oare va exista o continuare? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Oct 5 2006, 08:43 PM
Post #14


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Nu prea pare genul care să aibă continuare. Pare că s-a spus tot ce era de spus. E un final īn stil "şi au trăit fericiţi etc." Ar trebui să vină cu ceva foarte nou şi destul de diferit de restul ca să nu pară o supă reīncălzită. Dar mai ştii... mai sīnt contra-exemple, cum ar fi Ai Yori Aoshi, la care a doua serie a fost mai mult comică şi majoritar lipsită de elementele serioase din primul, dar n-aş zice că a fost un fiasco.

Oricum, un OVA sau special s-ar putea să apară, nu cred că vor scăpa ocazia de-a bate fierul cīt e cald.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Oct 6 2006, 09:26 AM
Post #15


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Ma gandeam ca Tamaki nu a apucat sa iri reintalneasca mama si poate va rma o serie la sf careia sau in cursul careia o va revedea. Si de altfel, ar mai fi de discutat viitoarea casatorie a lui Haruhi. Probabil ca "lupta" pentru ea ar constitui un subiect pentru o serie de comedie. :D

Oricum, daca mangaul continua... probabil ca vor face ca la Furuba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xristina
post Oct 10 2006, 03:47 PM
Post #16


Lady
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 5-June 06
Member No.: 2.629
Points: 350
Gender:



QUOTE(VirginBlood @ Oct 6 2006, 10:26 AM)
Ma gandeam ca Tamaki nu a apucat sa iri reintalneasca mama si poate va rma o serie la sf careia sau in cursul careia o va revedea. Si de altfel, ar mai fi de discutat viitoarea casatorie a lui Haruhi. Probabil ca "lupta" pentru ea ar constitui un subiect pentru o serie de comedie. :D



I wiiish for that.

Am vazut seria. Mi-a placut chiar aveam nevoie de o comedie zdravana si Ouran a picat exact la fix.
Vreau sa zic ca eu am fost ca tamaki la sfarsit m-am prins ca era fata :lol: . In rest personajele sunt foarte bine conturate. Avem baiatul normal Haruhi, fermecatorul Tamaki, seriosul si studiosul Kyo, puternicul moru, dragalasul mitzu si cei doi gemeni...yaoi (sa zic asa). Ei sunt plasati intr-un institut faimos pt extravaganta lui...bla bla my point is ca animeul (dintre putinele care le-am vazut) are o morala...de a nu judeca totul dupa aparente. Haruhi la prima vedere era baiat nu a fost asa...baietii la prima vedere pareau un grup egoist si self centered nu a fost asa.

Revenind la ce am zis prima data chiar vreau sa se faca un al doilea ouran high school host club dar sa nu se repete elem din primul sau sa aduca ceva nou.Asta ar fi interesant de vazut.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Oct 28 2006, 08:07 PM
Post #17


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Mi-a placut foarte mult Ouran High School Host Club.
Da si eu m-am prins la sfarsit ca era fata. De fapt, "m-am prins" e mult spus. Atunci cand a fost evident pentru Tamaki, a fost si pentru mine :lol: .
Personajul meu preferat dintre baieti e Kyoya. Nu mi se pare egoist, cinic poate, inteligent - bineinteles, doar a reusit sa preia compania tatalului lui! Si in afara de asta, e si dragut.
Mi-a placut mult episodul in care Cassanoda, sau cum il chema intra peste Haruhi cand se schimba si evident, isi da seama ca e fata si cand iese din camera toti baietii din club "sar" pe el, gelosi, ca el a vazut mai mult decat au vazut ei. Mai imi place si episodul in care baietii se duc la Haruhi acasa. E tare haios!
Si mie mi-ar placea sa mai fie o serie, dar dupa cum ati spus si voi, sa vina cu ceva nou, sa nu ramanem cu un gust amar. Sunt genul care nu prea e de acord cu sfarsitul "si au trait toti fericiti pana la adanci batraneti". Vreau sa vad ceva concret - cu cine ramane. Cineva mi-a spus ca asta ar strica atmosfera, dar fiecare cu ale lui. :)
Let's hope for the best!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 11 2006, 02:20 PM
Post #18


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



this is tooooo cute for me... l-am luat pt a tine banda ocupata insa nu am rezistat mai mult de 2 ep... damn... the horror of tooooo many happy people <_<

ps: pt doritori donez dvd-ul :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Innocent
post Dec 12 2006, 02:55 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 77
Joined: --
Member No.: 1.030
Points: 241



Mai dar cum te poti prinde la sfarsit ca Haruhi era fata cand apareau casetele alea text de cate ori se prindea unul dintre ei???? :blink: La Tamaki cel putin parca aparea si caseta cu "fraierul care inca nu s-a prins ca Haruhi era fata"... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sper sa-l continue chiar daca nu ar veni cu nimic nou. Seria m-a binedispus cu fiecare episod. Si in plus s-au mai vazut atatea cazuri (ex School Rumble la care asteptam si 3rd Term mai nou).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Dec 29 2006, 12:12 AM
Post #20


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



ok, de mai mult de 2 sapt vreau sa postez aici si tot uit....
cred ca de mai mult de o luna am terminat seria. sincer m-a cam dezamagit. primele 10-12 ep eu fost mai mult decat super. dupa aia au cam lungit-o
parca erau episoade de umplutura.
pricum, a fost dragutz si ii dau 3 stele jumate in lista mea de anime. am ras mult la inceput, mai ales cand vedeam cat de prostan era "printul", imi venea sa ma tavalesc pe jos de ras. imi placeau f tare comentariile din casute si lumea imaginara a "printului", cu povestile lui despre haruhi ( de ex episodul in care fac ei prima vizita la ea acasa mi-a placut tare mult (cum dadea saracul din colt in colt :lol: , dar mai ales cum isi imaginase el la inceput ca va arata casa ei :lol: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:47 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |