Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Seria Tekken


CyBeR
post Feb 20 2004, 04:54 PM
Post #1


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Cred ca aceasta serie este cea mai apropiate de sufletul meu,fiind in acelasi timp si primul meu joc 3d(Tekken 2),si primul moment in care am vrut cu adevarat sa fiu cel mai bun sau macar sa ma pot masura cu cei mai bune(Tekken 3) si prima provocare de adaptare la si depasire a problemelor noi aparute(Tekken 4).Ma pot lauda cu 6 ani de experienta cu aceasta serie si cu faptul ca nici un personaj nu-mi este imposibil de controlat la maxima capabilitate.
Pentru fanii seriei,oricat de putini ar fi am facut acest topic!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

e-Z
post Feb 23 2004, 09:20 AM
Post #2


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



Damn right!...mi-ai luat-o inainte..eu am vrut sa fac topicu asta:)..I feel the same.
Apropo..ai incercat sa downloadezi rom-ul de tekken3 sau tag tournament? sa vezi daca functioneaza? eu as incerca, dar am rata de transfer de toata mizeria..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Feb 28 2004, 12:50 PM
Post #3


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Presupun ca prin "rom" te referi pentru a juca pe emulator.N-am nevoie sa incerc deoarece am PS2 si jocurile originale.Pot face o copie pe un CD-ROM ce poate fi jucata pe emulator.Am incercat si pentru Evil Zone si chiar a mers.Nu pre-mi vine sa fac asta pentru Tekken 3.Mi-as lua gatul daca as buli cumva cd-ul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Feb 29 2004, 04:59 PM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Am yo romu de la tekken 3 .. 40 mb... no movies...
Cyber..... ai Evil Zone.... Caut jocul ala de 2 ani.... ce tre sa fac sa pun shi yo mana pe el?????????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 2 2004, 01:28 PM
Post #5


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



WOW,eu l-am luat ca ma plictiseam.Trimite-mi un cd si-ti fac copie.Merge pe Emulator,am incercat.

Oricum,ar fi destul de stupid sa-mi trimiti doar un cd asa ca...sa vedem.Trimite-mi lista ta de anime si poate fac o comanda si-ti trimit si cd-ul sau iti trimit lista mea si faci o comand.Merge oricum!!Tu alegi!

Ps>pacat ca nu ai filmele de la tekken 3.adevarate capodopere!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

e-Z
post Mar 5 2004, 11:42 AM
Post #6


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



QUOTE(MaTTh)
Am yo romu de la tekken 3 .. 40 mb... no movies...

Cred ca iti dai seama ca am nevoie de ceva informatii.. romurile le-am gasit si eu la http://www.emu-russia.net/roms_en.php , dar am nevoie de info in ceea ce priveste emulatorul pe care il folosesti. Daca e vorba de zinc, vreau sa stiu exact ce versiune, de unde l-ai luat, particularitati etc.
Daca e Meme, la fel, versiune..si vreau sa stiu cum iti merge, ma refer la viteza(pe MAME mi se pare ca astea 3d merg cam najpa).
Onegai..raspunde-mi..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Mar 6 2004, 11:40 AM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Pai yo am versiunea de playstation.. folosesc epsxe shi mere perfect!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 6 2004, 11:54 AM
Post #8


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



PK,am si eu o intrebare pentru cei ce au jucat Tekken 4(emulator sau PS):
care dintre personajele nou introduse sau reintroduse vi se pare dispensabil??

Personal,m-as putea lipsi de serviciile lui Violet(Lee).Era un personaj misto in Tekken 2 dar acum,parca prea se bazeaza pe rapiditate.Felul de lupta a fost schimbat pana aproape de nerecunoscut.Miscare care inca isi are valoarea ar fi Silver Cyclone(printre primele miscari pe care am invatat sa le execut in Tekken 2).

Imi place ce au facut cu personaje precum Jin sau Kazuya.Pacat ca nu s-a intors Devil ca personaj jucabil.As fi fost curios cum ar arata acum un Kiler Bean.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Mar 6 2004, 12:04 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



fara suparare.. nu vreau sa jignesc pe nimeni dar tekken 4 mi se pare o prostie..... prefer dead or alive 2 oricand..!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Mar 6 2004, 11:12 PM
Post #10


Unregistered









Trebuie sa recunosti ca Tekken Tag are clasa si ca este sensibil mai bun decat precedentul.DoA nu prea am jucat, asa ca nu pot face o comparatie.
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 7 2004, 10:34 AM
Post #11


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Tekken Tag nu am reusit sa joc inca dar am citit multe articole despre el si din cate se pare e destul de reusit.Poate fac si eu rost de el,mi se pare interesanta ideea asta de doi la doi in lupte.Plus ca anumite combinatii de personaje au efecte nostime(Anna si Nina daca nu ma insel e unul dintre exemple).Corectati-ma dar stilul de lupta nu seamana cu cu cel dein Tekken 3?

MaTTh>Tekken 4 e un joc bun in sinea sa dar e depasit cu mult de catre Tekken 3.Ca valoare eu l-as situa intre Tekken 2 si Tekken 3.
Plusuri pentru Tekken 4:
-multitudine de miscari si combouri
-personaje cu stiluri de lupta diferite
-grafica
-gameplay

Minusuri pentru Tekken 4:
-gameplay
-arenele alea blestemate(parca nu te mai simti la fel de liber ca-n Tekken 3,seamana oarecum cu Blood Lines din punctul de vedere al arenei)
-filmele facute tot cu engine-ul jocului

Personal,imi place ca au fost lasate doar cate un personaj cu un anumit stil de lupta.Ma cam enerva in Tekken 3 combinatiile gen Anna-Nina , Ogre-True Ogre,etc.E mai bine sa ai doar un personaj cu cate un stil de lupta(exceptand pe Kazuya si Heihachi).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

e-Z
post Mar 8 2004, 04:30 PM
Post #12


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



Bah Matth..pai bine ca ai cd-ul de psx si ma innebunesti cu romul tau de 40 de megi...parca io n-as juca cu epsxe..Bah, io te-am intrebat ceva in legatura cu romul ala, nu cu cd-ul tau..nu de alta, dar vreau sa dwnloadez Tekken tagul, rom de 60 de megi, si vreoiam sa stiu cu ce sa-l joc..PFfff!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoshi
post Mar 11 2004, 05:31 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 237
Points: 17



CyBeR ai jucat vroedata un Soul Edge sau Soul Calibour sunt superbe pacat ca nu mai am un exemplar (il aveam pe cd si voiam sa il iau pe dvd) oricum personajele sunt ca si in Teken (chiar mai bine desenate) si are stluri de lupta cu arme (de la bastoane la topoare) si are si are si edge master mode (un fel de quest) e foarte disrtractiv
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 12 2004, 03:35 PM
Post #14


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Soul Edge zici?
Hmmmmm,de unde mi-e cunoscut???
A da?
Salivam acum vreo 2-3 ani la un filmulet din Soul Edge 1>Tin minte ca-l vroiam la fel de rau ca si urmatorul Tekken.

Am jucat Soul Calibur pe dreamcast si desi grafica era un plus,jocul nu m-a impresionat prea mult,motiv din care nici nu m-am stresat sa-l invat prea bine,era la o sala.Multe miscari,multe arme,putina atmosfera.Raman la Tekken oricand.

Apropo, a iesit Soul Excalibur 2(parca asta era titlul).Intalnesti in joc multe personaje din diferite jocuri pe Pc de la Zelda pana la Tekken(apare Heihachi).Continuare la Soul Calibur parca,nu-mi aduc aminte perfect.Interesant oricum,pe PS 2.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoshi
post Mar 13 2004, 02:33 PM
Post #15


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 237
Points: 17



sa stii ca este mult mai frumos decat predecesorul sau de pe dreamcast
are o atmosfera mult mai placuta si mai multe personaje Ce-i drept misiunile la edge master mode sunt mai usoare dar merge oricum voiam sa t-l arat dar l-am dat .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Mar 17 2004, 02:09 PM
Post #16


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



Cyber ... la fluiditate si similitudinea fata de realitate , tekkenu e destul de bun , in skimb , pentru anu in care s-a scos tekken 3 ... sa aive ca background-uri simple bitmap-uri 2d e cam rusinos ... cand ma gandesc ca mk4 scos in '97 avea background-uri fully 3d.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 18 2004, 04:48 PM
Post #17


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



De acord Duncan,dar din pacate pe mine ma cam doare in cot de grafuica unui joc asa ca nu prea am observat chestia cu backgriundul,oricat de mult as fi jucat.Zi-mi,faptul ca avea un background misto a facut din MK 4 un joc bun?
As zice ca nu.L-am jucat si m-a dezamagit.Mai degraba as juca MK 1 decat ala.

In schimb,la Tekken 4 a fost introdus un background 3D si cu care se poate interactiona.Un wall hit iti da cu 4% mai mult damaga,la fel si spartul unui obiect din decor.Totusi,chiar si cu acest plus,jocul e tot sub Tekken 3,din punctul meu de vedere.Dece?
A enuntat Duncan mai sus,plus ca povestea e destul de interesanta,daca o urmaresti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

e-Z
post Mar 19 2004, 11:13 AM
Post #18


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



pai..sa lamurim faza cu backroundurile 3d..
Initial, T3(la fel cu tekken 1, 2) a aparut pe arcade, in sitem namco11..acolo avea backg 3d, dar nu avea filme..ca doar nu era home entertainment, ci arcade..Bun!
acuma, cand a fost portat pe psx, s-a renuntat la back, in favoarea filmelor(deh, ocupa un cd, daca erau mai multe era cam naspa sa tot schimbi clatitele), plus ca din cate am inteles, psx nu suporta atatea poligoane..asa ca s-au pus bitmapuri, ceea cenu-l impiedica sa fie MULT!!!!!!!!! peste mk4..din toate punctele de vedere..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Mar 19 2004, 12:04 PM
Post #19


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



Totusi , compara release date-urile T3 si MK4. Pe langa asta da , ai dreptate , gameplay-u e destul de important , dar ca o intrebare relativa, ai juca un fighting game cu grafica de 256 aplicat pe nintendo home system cu cartrige-uri de 8 biti DACA ar avea un gameplay excelent ? Morala e ca , grafica nu trebuie ignorata atat de mult in favoarea gameplay-ului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 19 2004, 04:08 PM
Post #20


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Would you drop it with the grafics allready???
Daca nu ma insel,seria tekken nu s-a bazat niciodata pe grafica pentru a atrage fani.Gameplay-ul lui Tekken 3 face de 3 ori cat grafica lui 4.Chestia asta cu release date e destul de relativa.In MK4 background-ul 3D a fost necesar pentru unele fatalitati si chestii de astea.Am jucat Mace pe Nintendo 64,care daca nu ma insel e iesit inainte de Tekken 3 sau MK4.Si asta avea tot background 3D dar prin nimic nu schimba asta faptul ca jocul pierdea mult la fluiditatea miscarilor sau la animatie.Cum dadeau aia cu piciorul,ziceai ca-s babe ce daqu cu plasa dupa vreun huligan.

Terminus:Tekken nu aavut nevoie de backgroundurile 3D pentru a fi un joc bun.Si daca ar fi sa aleg intre filme si backgrounduri,aleg filmele oricand.Macar alea sunt super bine realizate,avand in vedere anul ibn care au fost facute,si ajuta catusi de cat la elucidarea povestii,care spre deosebire de alte jocuri,exista si nu merge pe 100 de planuri diferite ci pe nul singur,acesta antrenand in competitie si pe altii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:11 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |