Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kimagure Orange Road


Kobra
post Jan 13 2007, 10:43 PM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 178
Joined: --
Member No.: 991
Points: 374



-_-' mda deci evolutzie d caractere ... shi iau furuba k tot ai zis tu k e un love triangle "oarecum" ... dude dak tu imi zici k nu tzi-ai dat seama d la inceput k tipa o sa ramana cu matza da la kor ai putut sa-tzi dai seama d aceeashi chestie cu madoka shi kiousuke ... shi nici sa nu ma iei cu telenovela d kimi ga ... peste el trec k shi cum nici n-ar fi ... k in curand o sa incepi sa-mi zici d ayashi no ceres ... adik totushi sa revenim la kor ep 10-40 zici k is filler huh? ... tu shti makr ce-i ala un filler? ... in kz k nu shti is eu dragutz shi o sa-tzi zic (Filler= in primul rand trebuie sa existe o sursa de inspiratie cum ar fi o manga (ahaaa.. exista si manga KOR si multe altele), apoi se pune pauza la acea poveste pe care o urmareste (cea din manga KOR) fiindca unui nene/tanti are ceva in potriva (de obicei probleme de orar sau tehnice) apare un spatiu gol in orarul care trebuie sa "hraneasca" privitorii asa ca il umplu cu niste episoade care nu se regasesc in manga.. ura si la gara :lol:) ... revenind la "evolutia personajelor ... explica-mi unde e evolutia asta in goddess? k in seria aia cum se terina e hotarat nu cum zici tu din primele ep. da din PRIMU ep. *sigh* serios acum itzi recomand sa urmareshti shi alte serii k sa vezi shi tu km cum sta treaba intr-un comedy romance cu love triangle ... acum nu t supara dar c exemple ai dat tu acolo is anime simple d kre toata lumea shtie ... tu d maison ikkoku ai auzit? (da shtiu tot vechi) atunci de to heart sau de da capo ai auzit? alte serii drama romance cu love triangle foarte reushite shi cu grafik noua ... dak vroiai sa-mi dai exemple din genul lui kor imi ziceai din astea ... shi da recunosc shi kimi ga se incadreaza dar kimi ga pt mine cel putzin e o serie slaba shi imi aduce de telenovelele cu kre ma exaspera sormea cand era mai mik ... thank god k i-a trecut XD ... oricum ideea asta ramane dak tu vrei sa ma combatzi in termeni d drama romance cu love triangle intai uita-te la cateva d baza shi dupa mai vb
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Jan 13 2007, 11:23 PM
Post #22


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



sunt de acord cu kobra. faptul k toate sunt romance e total irelevant. nu inseamna k poti sa incepi sa le compari. :huh: povestile sunt cu totul diferite. si, de asemenea, personajele sunt construite diferit.

dar ce nu inteleg eu... de ce se cearta lumea p-aici, incercand sa aduca argumente pro/contra ca sa convinga alta lume k animeul e bun sau nu? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Jan 14 2007, 12:07 AM
Post #23


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Imi cer scuze ca am insistat pe faptul ca ai spus ca "nu sunt bine conturate". Intradevar una din problemele ridicate de tine e evolutia lor. E destul de grav ca nu vezi o evolutie in aceasta poveste... intradevar este subtila dar sincer nu necesita nici un fel de efort pentru a se face observata.. Seria e un hibrid intre un anime episodic si unul cu un plot cap-coada (imi scapa termenul acum). Episoadele influenteaza povestea overall. Ce imi ceri tu este oarecum absurd.. tocmai fiindca lucrurile se schimba putin cate putin in fiecare episod.. si nu o sa stau sa fac un review la fiecare episod. De obicei nu imi schitez raspunsurile... dar dupa cum am spus e absurd ce imi ceri. Ei se intalnesc in primul episod iar prin episodul 2 Hikaru ii impune o relatie. El nu spune nici da nici nu.. deci relatia este una fictiva.. fara "acte in regula" din moment ce ai nevoie de un acord comun pentru aprobarea unei relati. Intrebarea e, cum se face ca pana la sfarsitul seriei Kyouske trebuie sa se desparta de Hikaru thus braking her hart cand defapt nu exista o relatie? Simplu.. fiindca lucrurile au EVOLUAT in doua directii... Recunosc ca animatia nu e de 10 dar nu sare departe de 9. Motivul pentru aceasta nota l-am spus mai sus. Pana acum am adus in discutie doar seria. Tine cont ca nu folosesc ca argument ceea ce ofera filmul 1 fiindca acolo la toate capitolele puncteaza cel putin 9. Inclusiv animatie.
Crystall sincer nu ma hazardez de felul meu in a purta conversatii de genul asta.. dar e un soft spot. Mi-am iesit din fire.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Jan 14 2007, 12:48 AM
Post #24


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



:lol: da nu ma refeream neaparat la tine, notorious :D asa... "in general" :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Jan 14 2007, 01:09 AM
Post #25


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



A bine atunci.... The battle will go on!!! just tryin' 2 b funny :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jan 14 2007, 01:21 PM
Post #26


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



da cine se cearta aici ? :D . avem doar pareri diferite. ar fi tare plicticos daca toata lumea ar fi de acord cu toata lumea.
Kobra, ai cam incurcat borcanele - cand am zis ca mi-am dat seama cu cine ramane ma refeream la ce a zis Kata referitor de mister - evolutia pers. e alta treaba B)
cat despre filler - stiu si eu ce-i aia. Ce ai zis tu este, dar filler inseamna pur si simplu eps. de umplutura, care nu aduc nimic relevant pt poveste/personaje (si stiu de existenta unei mangi kor).
eu cred ca se pot compara 2 anime daca sunt din acelasi gen - altfel risti o super specializare (gen romance - sub gen love triangle - .. etc ) pana cand nu mai ai ce compara. S iam auzit de toate animeurile pe care le-ai enumerat ( da capo, to heart, maison ikkoku).
cat despre evolutie - Notorius, daca personajele evolueaza atunci asta se intampla intr-un ritm extrem de lent : common : 48 de eps. doar pt ca pers. principale sa-si dea seama ca se iubesc si sa se confeseze ? :blink:. apoi - sfarsit - sincer mie nu mi se pare de loc atractiv.
Oricum, nu am vrut sa jignesc animeu vostru favorit. Voua va placut la greu, pe mine m-a impresionat mai putin. Fiecare cu gusturile lui :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 09:49 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |