Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Natsu No Arashi


Sidonix
post May 30 2011, 02:23 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... Am vazut primul sezon din serie acum ceva vreme si recent sezonul doi... ce pot spune, amprenta studioului SHAFT se vede din toate perspectivele... animatie de calitate, great OST, caractere bine conturate indiferent de aparente ce joaca pe un scenariu intens plin de umor si nu in ultimul rand putina tragedie mai ales in primul sezon ce are spre final o nota serioasa privitorul "retraind" bombardamentele asupra Japoniei ale aliatilor din al doilea razboi mondial si efectele lor asupra niponilor din acele timpuri.
Toata actiunea hilaro-haotica se desfasoara in Hakobune (bar-restaurant) unde Hajime intalneste pe Arashiyama ce detine un secret... impreuna cei doi incep o serie de aventuri la care se alatura alte personaje nebune... am urmarit seria cu placere neavand nici un moment in care sa ma plictisesc... dupa ce am vazut-o mi-am dat seama ca Natsu No Arashi este predecesor pentru seria recenta al aceluiasi studio Shaft : Soredemo Machi wa Mawatte Iru ... same setting and even seiyuu Omigawa Chiaki apare in ambele .... trecand peste trivia recomand seria ca un bun entertainment pentru oricine vrea sa se bine dispuna si sa schimbe aerul impur al aparitiilor noi...
... imi place songu de intro din primul sezon :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post May 30 2011, 02:43 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Are si ceva romance deci? :)
Cred ca o sa-l incerc si eu XD. Soredemo chiar mi-a placut ^^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post May 30 2011, 05:30 PM
Post #3


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
dupa ce am vazut-o mi-am dat seama ca Natsu No Arashi este predecesor pentru seria recenta al aceluiasi studio Shaft : Soredemo Machi wa Mawatte Iru ...

Autorul e KOBAYASHI Jin aka Harima din School rumble [din cate am inteles personajul acela a fost conturat dupa el :P ] deci eu cand m-am uitat la seria aceasta speram ceva in genul SR. Nu mi se pare similar cu Soredemo, dar desigur, eu nu am trecut de primul episod deci nu pot sa spun 100%.
Poate o sa reincerc la vara sa-l urmares, desi pentru mine primul episod a fost prea mult ecchi si prea putina comedie :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post May 31 2011, 09:55 PM
Post #4


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... nu vreau sa fac spoiler insa Tesa ca sfat primul sezon incepe cu episodul 2 iar primul episod e penultimul din ce imi aduc aminte... in sezonul doi comedy/romance-ul e mai accentuat decat in primul unde sunt mai multe accente dramatice spre final... dap e mana lui Kobayashi ce a facut School Rumble si poti zice ca e un blend nebun de comic caracter imprumutat de acolo... pe mine seria m-a amuzat si tenta de erotism a abundentelor personaje feminine nu m-a deranjat... sunt subtile aluziile caracterele avand o eleganta incitanta si personalitati gandite interesant...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:41 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |