Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Orihime Vs. Rukia, Pe cine alegeti?


Kisa
post Oct 5 2009, 02:52 PM
Post #21


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



^Eu nu am stat sa le analizez personalitatile in detaliu. Pur si simplu m-am gandit care mi-ar placea daca as fi baiat. De fapt, si fata, tot pe Orihime o aleg. Gateste, face curat, vindeca si are un bust generos.

No offence, e o gandire simplista, fara prea multe analize. :P

P.S. Pe Soi Fong nu as lua-o decat drept bodyguard. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Oct 5 2009, 03:14 PM
Post #22


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



as tine cu orihime, dar nush....era mai calumea daca era alt personaj, parca e prea evident, prea plictisitor, dak tot ne tine atata in suspans ar fi mai bn sa fie alt personaj decat cele 2.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 5 2009, 04:14 PM
Post #23


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



^Total de acord cu tine. Dar asta ar insemna sa mai dureze Bleach mult si bine ca sa fie timp suficient pentru o alta fata sa apara si sa "insinueze" in inimioara Capsunicii. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Oct 5 2009, 07:11 PM
Post #24


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



de ce? pe mine m-ar multumi si daca ar face ceva gen...after 20 years ...o mica povestioara in care apar fiecare....ichigo k o nevasta oarecare si 5 copii etc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Oct 5 2009, 10:08 PM
Post #25


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



QUOTE(Kisa @ Oct 5 2009, 02:52 PM)
P.S. Pe Soi Fong nu as lua-o decat drept bodyguard. :D
*




cum ai putut spune asa ceva? e destul de atragatoare, si - lasand la o parte faptul ca e indragostita de Yoruichi - cu un caracter puternic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Oct 6 2009, 08:36 AM
Post #26


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



QUOTE(Mogadorian @ Oct 5 2009, 10:08 PM)
cum ai putut spune asa ceva? e foarte atragatoare

FIXED :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 6 2009, 12:41 PM
Post #27


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Mogadorian @ Oct 5 2009, 10:08 PM)
cum ai putut spune asa ceva? e destul de atragatoare, si - lasand la o parte faptul ca e indragostita de Yoruichi - cu un caracter puternic.
*




Daca vrei o mai spun o data. :lol:

Lasand gluma la o parte, fiecare persoana are gusturi diferite. Mie nu-mi inspira nimic Soi Fong. Apare in serie, nu apare, e acelasi lucru pentru mine. Mie imi plac fetele mai dragute, mai feminine. Soi Fong, Rukia... doi baietei cu fata de fetita.
Dar asta este doar parerea mea, cu care tu nu trebuie sa fii de acord. La fel cum nu e musai sa placa Fong la toata lumea pentru ca iti place tie. :P Long live democracy. ^_^

@selen: Cred ca ar fi cam banala chestia cu 20 years after. Doar alearga femeiustele dupa el deja. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Michsi
post Oct 6 2009, 04:59 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 12-February 06
Member No.: 2.172
Points: 84
Gender:



Nu stiu de ce atat lume o desemneaza be Rukia ca fiind "baietoasa". Cand ma gandesc la acest termen, singura persoana caruia mi se pare ca se potriveste este Tatsuki. O fata stapana pe sine si puternica nu inseamna neaparat baietoasa. Ba chiar mi s-a parut ca Rukia un personaj feminin destul de bine dezoltat din punct de vedere a personalitatii, in sensul ca are o fire mult prea complexa pentru a fi pus sub o singura eticheta adica cea a "tipei dure cu inima de aur". Ma refer la faptul ca caracterul ei imbina o anume eleganta feminina (sode no shirayuki, )cu latura copilaroasa si jucausa(desenele ei , comportamentul fata de Ichigo si Renji), incapatanata si mandra (isi ia rolul de shinigami si misiunile ft in serios) dar si acelasi timp poate sa fie umila si modesta (comportamentul fata de Byakuya, Ukitake, alti oameni pe care ii respecta ). Pe scurt, ce vreau sa zic, ea parte de mai multe laturi, si e mult mai complexa ca personaj.

Orihime pe de alta parte, dupa parerea mea, e prea one-dimensional ca fire. Adica am inteles deplin tot caracterul ei din primele pagini in care a fost introdusa. Fata naiva, aieriana si bine dotata. Maica Tereza in forma de super model. Si da, steoreotipul ei il gasesti mai peste tot, adik pentru numele lui Dumnezeu, in Great Teacher Onizuka exista un personaj care as fi zis ca e trasa la xerox dupa Orihime, la INFATISARE SI COMPORTAMENT. Nimao ca GTO a aparut cu mult inaintea lui Bleach asa ca e mai corect sa zic ca Orihime e copia.

Nu neg faptul ca sunt si subiectiva dar asta sunt parerile mele. Feel free to disagree.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 7 2009, 09:56 AM
Post #29


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



^Eu sunt mai superficiala din fire si ma uit la "carcasa". Sunt 100% de acord cu tine in ceea ce priveste firea lui Rukia. Eu cand zic baietel, ma gandesc la corpul ei. :)

Orihime imi place tocmai ca este simpla. E aproape de idealul feminin dintr-un punct de vedere mai superficial al unui barbat: simpla, bigg boobs si iubitoare. :P Perfecta pentru a sta acasa si a face urmasi. :lol:

Hm... chiar mi-ai dat o idee cu GTO. Nu am citit manga, nu am vazut anime-ul, dar ar cam fi cazul. Sankiu. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

abbs_ang
post Apr 13 2010, 09:32 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 13-April 10
From: Timisoara
Member No.: 9.639
Points: 46
Gender:



Eu zic sa Orihime,:D mi se pare mai feminina desi Rukia are calitatile ei,
ma deranjeaza la Orihime faptul ca este naiva:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post Apr 14 2010, 09:23 AM
Post #31


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



QUOTE
^Eu nu am stat sa le analizez personalitatile in detaliu. Pur si simplu m-am gandit care mi-ar placea daca as fi baiat. De fapt, si fata, tot pe Orihime o aleg. Gateste, face curat, vindeca si are un bust generos.


Daca ai fi baiat singurul lucru care ar conta la Orihime ar fi her epic tits :D . Cat despre Rukia, personal ma lasa rece. Imi da impresia unei personalitati de "lemn" probabil din cauza rolului constant de useless victim, voice actingului si aspectului lipsit de orice sexiness.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:40 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |