Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> O Intrebare Despre Bleach., Bleach


gheorghecoser
post Apr 1 2008, 05:20 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: 28-March 08
Member No.: 6.477
Points: 393
Gender:



Merita vazut Bleach?
Eu nu am vazut nici un episod din Bleach si de aceea as vrea sa va stiu parerile. Oare merita sa ma uit la Bleach?
Va rog mult de tot sa-mi raspundeti.
:huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Decembrie
post Apr 1 2008, 06:35 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 28-March 08
Member No.: 6.475
Points: 0
Gender:



hehe...raspunsul e DA. Chiar merita vazut...probabil ca o sa ajungi ca si mine nemaiputand de nerabdare in asteptarea noului episod(din pacate e ongoing).
Vizionare placuta ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Apr 1 2008, 06:49 PM
Post #3


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



raspunsul e NU!

Do you frequently enjoy playing with your poo? If so, then by God, Bleach is the series for YOU!

@decembrie vezi ca a aparut filmul 2 dak iti place asa de mult...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Grim
post Apr 1 2008, 06:52 PM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 22-February 08
From: Ploiesti
Member No.: 6.239
Points: -14
Gender:



Mha nu e chiar asa urat dar din ce am vz e ca un joc d'ala pe tv in care tre sa bati bossu k sa treci nivelu' . Mie imi place doar pentru k are o gramada de faze fun asa k is ur choice...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Apr 1 2008, 07:00 PM
Post #5


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 1 2008, 07:14 PM
Post #6


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Kon.. mda, l-au stricat si pe dansul cu restul papusilor.

A avut toate calitatile permise unui shonen la un moment dat (soul society arc), a decazut, a urcat la loc, si sincer manga mi-a captat interesul pe deplin din nou... take the good with the bad, forgive some, forget the rest (bouto arc, etc. etc.), oh, and a bag of chips too. Nu-i asa de rau, doar ca impinge rabdarea omului la limite... blestemata fie-mi curiozitatea :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bleach
post Apr 2 2008, 03:18 AM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 19-February 08
Member No.: 6.210
Points: -13
Gender:



Din punctul meu de vedere merita sa vizionezi Bleach.cu tot cu filierle..pot sa zic ca pe mine nu m-a plic deloc [nici macar la filiere.mi s-au parut interesante si informative ].Grafica exceleaza[mai ales in ep noi] sa numai zic de ost urile acestui anime care pur si simplu te indragostestide ele..plus ca story line-ul este reusit.Iar daca esti un tip caruia ii plac anime-urile de actiune[si tre sa recucunoastem ca are si putin drama] atunci nu are cum sa nu iti placa Bleach.Si pot sa zic ca fazele haioase isi au meritul lor..oricum una peste alta bleach este un anime reusit care mertia timpul pierdut de a-l viziona.O sa fie cam un pic enervant cand o sa ajungi cu ep la zi si o sa trebuiasca sa astepti cate o sapt 2 pana apare urmatorul ep...
P.S. Ar fi bine daca ai citi si maga[daca te pasioneaza]..si manga este f reusita..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Grim
post Apr 2 2008, 04:05 PM
Post #8


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 22-February 08
From: Ploiesti
Member No.: 6.239
Points: -14
Gender:



QUOTE(spyderverr @ Apr 1 2008, 05:00 PM)

mha pe langa urs mai e si tac'su lu Ichigo care e super fun
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Apr 3 2008, 01:03 PM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



merita...cel putin SS arc e excelent din toate punctele de vedere.
apoi vezi tu daca te prinde si vrei sa-l urmaresti in continuare.
daca nu-ti place de bountu, poti sa sari peste cateva zeci de episoade (nu mai stiu exact cate au fost), deoarece e un arc de umplutura, cum se zice :)

@spyderverr, de ce te uiti daca iti displace?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Apr 3 2008, 01:15 PM
Post #10


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



hmm... probabil din obisnuinta. un alt motiv ar fi faptul ca zilele/lunile/anii astia nu am mai dat de nici un anime bun pe care sa'l privesc cu "sufletul la gura" :D

oricum, cu mangaul sunt la zi (devine din nou "interesant") si un episod din bleach il vad in doar 3 minute.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Apr 14 2008, 11:20 AM
Post #11


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



I don't know about you, dar eu am vazut 105 episoade de duminica trecuta pana duminica asta (asta fiind un record pentru mine, dupa 50 de episoade de regula o las mai usor, dar de data asta n-am putut XD). Am stat si eu mult timp sa vad daca se merita vazut Bleach, si m-am uitat la primul episod si l-am lasat balta o luna si ceva. Apoi din curiozitate probabil am incercat si continuarea si m-a prins definitiv. Acuma cand ma uit ca mai am de vazut in jur de 60 de episoade ma cam trec fiorii ca mai vreau XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Apr 14 2008, 01:04 PM
Post #12


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



love! ziceai ca te uiti la One Piece :P noi recomandam animeuri bune acolo si u privesti bleach? mai nou lumea se lasa de el, u te apuci? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Apr 14 2008, 04:47 PM
Post #13


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Oh, c'mon, eu sunt speranta de reabilitare a Bleach-ului :lol: Pai, am zis ca ma uit la One piece dar nu tin minte sa fi spus ca incep de la o data anume :D Plus ca m-am uitat la Bleach ca asa mi-a dictat mood-ul :P :lol: .... Why am i explainin' myself to you? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 15 2008, 10:53 AM
Post #14


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Se reabiliteaza, se reabiliteaza :D. Sincer manga-ul in momentul asta ii preferatul meu, si daca anime-ul mai amana filler-ul ce urmeaza indubitabil se mentine si el destul de sus :D Go undead, fight to the death! Aaaa, thats not right... what comes after death? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Makutta
post Sep 10 2008, 04:12 AM
Post #15


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 70
Joined: 2-September 08
Member No.: 7.497
Points: 149
Gender:



Eu zic ca merita vazut; primele episoade nu mi s-au parut nu stiu ce <_< , dar cum ceilalti au spus, de la Soul Society Arc (inclusiv SS arc, care-i dea dreptul mortal B) ) incepe sa te prinda magia anime-ului Bleach; sunt multe filere care ma cam plicti <_< , insa in rest e ok :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 11 2008, 05:04 PM
Post #16


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Makutta @ Sep 10 2008, 04:12 AM)
Eu zic ca merita vazut; primele episoade nu mi s-au parut nu stiu ce <_< , dar cum ceilalti au spus, de la Soul Society Arc (inclusiv SS arc, care-i dea dreptul mortal B) ) incepe sa te prinda magia anime-ului Bleach; sunt multe filere care ma cam plicti <_< , insa in rest e ok :)
*


e chiar invers. dupa SS Arc totul s'a dus dracu!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Sep 12 2008, 01:41 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



not rilly
prima inalnire cu arancarii a fot BADASSSS !!! iar batalia cu grimm releasead multi zic ca e mai cea mai buna din Bleach....si dupa cum arata manga ar trebui sa fie din ce in ce mai interesant (asta daca suporti un serial de 200+ ep)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 12 2008, 02:40 PM
Post #18


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(EcsTasY @ Sep 12 2008, 01:41 PM)
prima inalnire cu arancarii a fot BADASSSS
*


ce a fost asa badass la prima intalnire cu arancarii? si totusi, sa fie ca tine, cu ce ajuta ca inceputul a fost bun daca se continua prost si se termina foarte prost?

QUOTE(EcsTasY @ Sep 12 2008, 01:41 PM)
not rilly
iar batalia cu grimm releasead multi zic ca e mai cea mai buna din Bleach....
*


1. mai mult mi-a placut lupta cu byakuya
2. important e ce crezi TU nu ce spune vecinul

QUOTE(EcsTasY @ Sep 12 2008, 01:41 PM)
si dupa cum arata manga ar trebui sa fie din ce in ce mai interesant
*


Q: interesant?
A: not really. doar release dupa release si ca de obicei: binele castiga intotdeauna,
si ca tot suntem aici, care'i povestea animeului Bleach? pana acum doar s'au salvat intr'una si dupa fiecare arc mai arunca Kubo cu cate'un zvon, astfel incepand un nou rescue-arc...
la One Piece, ala vrea sa fie Regele Piratilor, plus ca toti ceilalti au visele lor, care trebuiesc implinite
la Naruto, ala vrea sa devina Hokage si Sasuke sa se razbune pe frasu, mai tarziu pe XXX ca isi da seama cat de dobitoc a fost

QUOTE(EcsTasY @ Sep 12 2008, 01:41 PM)
(asta daca suporti un serial de 200+ ep)
*


privesti un serial de 200+ episoade (sa nu uitam ca'i si plin de fillere) doar pentru ca'ti spune cineva ca la episodul 201 va fi o lupta buna? that's just stupid...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Sep 12 2008, 03:01 PM
Post #19


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



QUOTE
Q: interesant?
A: not really. doar release dupa release si ca de obicei: binele castiga intotdeauna,
si ca tot suntem aici, care'i povestea animeului Bleach? pana acum doar s'au salvat intr'una si dupa fiecare arc mai arunca Kubo cu cate'un zvon, astfel incepand un nou rescue-arc...
la One Piece, ala vrea sa fie Regele Piratilor, plus ca toti ceilalti au visele lor, care trebuiesc implinite
la Naruto, ala vrea sa devina Hokage si Sasuke sa se razbune pe frasu, mai tarziu pe XXX ca isi da seama cat de dobitoc a fost

Corect! Listen to the voice of reason!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Sep 12 2008, 03:30 PM
Post #20


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



a fost ceva de genul inalnirii cu renji si byakuya, dar la alt nivel...si chiar a fost badass (ichi ii taie mana lui yammi dintr-o lovitura, uluqura respinge atacul lui urahara cu o mana...). ce continuare proasta? luptele lui renji,ikaku si restul mi s-au parut f ok. in HM a inceput cam frectie, dar a urcat incet calitatea spre lupta cu grimm (btw, mie cel mai mult mi-a placut cea cu ken-chan, si apoi cu byakuya; dar pe forumuri dedicate bleach multi spun ca asta a fost cea mai buna...si cred ca asta spune ceva...).
este "interesant" pentru vaizards si trecutul lor, pt felul in care evolueaza poveste (nu ca nu era de asteptat) -chiar tu ziceai acum ceva timp chestia asta-, dar anywayz nu poti sa te astepti la idei noi si nemaintalnite la un asa serial. pana la urma e action si asta primesti din belsug :D
e adevarat ca prea se aseamana multe chestii din HM arc cu SS arc, dar again e action, si pe mine asta ma intereseaza - sa vad releasuri misto, sa vad puteri si lupte faine
nu-i chiar plin de filere, sa nu exageram. sunt arcuri peste care poti sa sari daca te plictisesc. si nu trebuie sa astepti 200 ep pentru o lupta buna ;) cam la 3 episoade e unul bun, daca luam in calcul nr ep de pana acum. altfel sunt perioade mai intese si perioade mai lejere chiar si exceptant filerele.
iar de terminat, mai e pana acolo...

PS: stop watching if you don't like it goddamnit :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:50 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |