Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Fate/stay Night


Scorpio
post May 29 2006, 09:50 AM
Post #41


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Auzi croatule tie asta iti seamana a coasa? :P

(IMG:http://img515.imageshack.us/img515/2042/vlcsnap15881050bo.th.png)

Si ce legatura mai are cu legenda? :P Ca in legenda e Arthur nu Arthuria.....s-a dus dreaq toata legenda :P.

Apopos....care a observat ca in vis Saber se bate cu "fisu"....care e tot fata...si care ii spune FATHER lui Saber.....care for the record....E FATA....wtf....this guys smooked some good shit :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 29 2006, 04:22 PM
Post #42


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Croat-2, cred ca croat-1 se referea la asta:
(IMG:http://i20.photobucket.com/albums/b220/Chisu_chan/coasa.jpg).
Si asta arata destul de bine a coasa. :D

Anyway, destul de emotionant eps.
Fraierutzul ala si-a facut in sfarsit curaj sa o sarute pe Saber. :P Si, axi, destul de interesanta scena din bucatarie. :D Parca se lupta cu Gilgamesh fetitza aia. :lol: Am zis eu bine ca locul ei este la cratitza... dupa ce o initiaza Emiya in tainele gatitului. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 29 2006, 04:51 PM
Post #43


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



lol ... da bre, la "coasa" ma refeream ... nu la sabia aia mitica care o tot invarte Gilgamesh ... si sunt curios, mie mi s-a parut mai puternica "coasa" si ma intreb dc a folosit tot sabia aia cu lama rosiatica dupa aia.
in vis am retinut ca se bate cu cineva, eu ma gandeam ca cu ea insasi mai mult, mi s-a parut ciudat ... revad acum scena ca sunt curios.
cat despre sarut ... yep ... he did it ... desi se pare ca mai are de lucrat in bucatarie, daca vrea o nevasta model :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 29 2006, 05:24 PM
Post #44


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Cand am vazut scena cu cele doua Saber, m-am gandit automat la Dark Saber. Si chiar daca se lupta cu ea insasi... asta inseamna ca Arthuria s-a sinucis? Intreb pt ca din cate am inteles eu "fiul/fiica" i-a dat lovitura finala lui Saber. Si in legendele cu regele Arthur, parca era si un fiu al regelui pe acolo, right?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 29 2006, 11:36 PM
Post #45


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai croatule...nu aia e sabia lui .... ci cea pe care am arata-o eu,...si ti s-o pare tie mai puternica coasa aia da nu e. Cand scoate sabia aia zice clar : "Sabia pe care numai Regele Eroilor o poate manui"....noble phantasma-ul numindu-se : Enuma Elish

Oricum nu e sabie cu lama rosiatica......sunt practic ca niste rune randurile alea rosii pe sabie....care nu are lama avand in vedere ca este CIRCULARA :P tu nu vezi c-o face pe bormashina sabia aia? :P

Si nu e vb de lupta lui Saber cu ea insashi....pt ca cavalerul cu masca cand ii este dezvaluita identitatea zice : father

Ramane de vazut ce s-a intamplat cu adevarat atunci si cum au astia de gand sa-l bata pe Gilga....desi eu unul tin cu el....omul e prea bazat :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 30 2006, 10:33 AM
Post #46


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



O fi Gilgamesh "bazat", dar realizezi ca degeaba tii cu el, right?

Este vb despre un anime, care nu se vrea a fi foarte original... si parca vad ca finalul va fi ceva de genul: Emiya-Saber obtin Graalul, il trimit pe Gilga in alta dimensiune si traiesc fericiti pana la adanci batraneti. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 3 2006, 11:45 PM
Post #47


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Well..aparent nu vor face asta cu Graalul pt ca aparent vor sa-l distruga.....da eu tot astept sa se transforme asta odata in Archer ca deja devine stresant.

Interesanta pozitia lui Lancer...nu ma asteptam sa se opuna lui Gilga si Kirei da aparent totusi inca mai e ceva nobil in el after all.....desi mi se pare ca a murti cam repede. Oricum sunt tare curios cum o sa-l bata astia pe Gilga....adica pana mea he's the man.

Tot n-am inteles exact ce se intampla cu Iliya e pe moarte....de ce exact n-am prins.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 4 2006, 09:12 PM
Post #48


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



pai daca esti atent cand explica Rin, poate o sa fie mai clar :P
cat despre Graal, se pare ca Shirou seamana destul de mult cu "tatal" lui ...
si se pare ca nu o sa o mai vedem pe Sakura in actiune si nici nu stiu ce o sa fie cu Dark Saber cu care ne tot amenintzai.
insa Saber e tare, cand e toata numai curaj in declaratii ... "il vreau pe Emiya mai mult decat Graal-ul ... dupa ce-i facuse in eps precedent ... duh!, those girls :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkValkyrie
post Jun 5 2006, 08:37 PM
Post #49


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 8-May 06
Member No.: 2.526
Points: 106
Gender:



QUOTE(Scorpio @ Jun 3 2006, 11:45 PM)

Tot n-am inteles exact ce se intampla cu Iliya e pe moarte....de ce exact n-am prins.
*



Pai mai intai Rin ne explica ca Illya mai are putin si-si atinge limita si trebuie sa elimine cea mai inutila putere : functionarea ei ca om.Atata timp cat razboiul nu se incheie nu va reveni la normal.
Pe urma mai incolo Kirei ne explica de un vas al Graalului, un lucru material care a fost pregatit si in care curge putere pana la chemarea Graalului.

Faceti voi adunarea :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 5 2006, 09:12 PM
Post #50


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mda asta prinsesem si eu prima data da nu percutasem ca eram atent in mai multe parti si mi-a fost asa de lene sa ma mai uit odata la ep.....:D

Oricum in ep-ul urmator si Ilya isi va face aparitia.....sunt curios cu ce scop
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 7 2006, 10:27 AM
Post #51


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Cu ce scop va aparea Ilya? Din ce am vazut eu in preview, as zice ca mai degraba o prinde Kirei, o dezbracata :twisted: (she did seem naked in za preview :P) si o foloseste intr-un fel sau altul pt Graal. Parerea mea. :P

Cat despre Saber,
as zice ca prea repede si-a schimbat convingerile in ceea ce il priveste pe Emiya. Ba il vede doar ca pe un Master, ba il iubeste de nu stie ce e cu ea... Ar trebui sa se hotarasca si fata asta (tot nu pot trece peste faptul ca au facut-o King Arthur <_<).

Si mi-a parut si mie rau de Lancer. Chiar s-a dovedit a fi un Servant de treaba pana la urma. Dar tot mai rau mi-a parut de Archer. :P Si, sincer, am ajuns sa cred ca domnisorul Emiya nu se va mai transforma niciodata in Archer. :lol: Asta pt ca eps trec... si nu se intampla nimic. :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 7 2006, 10:46 AM
Post #52


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



QUOTE
Ba il vede doar ca pe un Master, ba il iubeste de nu stie ce e cu ea... Ar trebui sa se hotarasca si fata asta
De cand se hotaraste usor si fara complciatii o fata asupra unui baiat...sa avem rezon...Saber e facuta dupa tipul clasic de fata....nicidoata nu stie ce vrea :twisted: :D

Cat despre transformarea lui Emiya in Archer ... pana la urma probabil o sa fie in ultimul ep cand tre sa-l bata pe Gilgamesh...asta daca nu o sa faca o chestie asemanatoare cu prima confruntare......ca se uneste cu saber si puterea dragostei lor bla bla bla. Personal sper sa se lase cu sange si bvaiate pe bune nu cu aberatii .... da mai avem 3 ep-uri si aflam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 8 2006, 09:57 PM
Post #53


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



io zic ca nu mai are in ce sa se transforme
ca de fapt puterea lui Archer, aka "imagining" o are deja si a dezvoltat-o destul ... nu vad ce ar mai putea sa se transforme la el :P
plus ca el nu e servant, nici erou, e master :)
asta e parerea mea ... nu se mai transforma in nika ... oricum singurul lucru care l-ar mai putea face ar fi "1000 blades" a lui archer, care seamana mult de tot cu sabiile alea multe ale lui Gilgamesh, se vede ca amandoi au fost archeri.
cat despre Saber si dragostea la fete ... no comment :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 11 2006, 02:12 PM
Post #54


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



The end is drowing closer and closer......ca sa fiu mai exact mai tre sa apara un singur ep.

Ep 23 a fsot cat de cat interesant...ni s-a prezentat adevarul despre moartea tatalui lui Emiya si dorintzele lui Kirei in ceea ce priveste Graal-ul. Pe langa asta lupta dintre Saber si Gilgamesh a fost frumusica......de fapt care lupta ca in afara de un picior in gura si ala dat pe neve Saber nici macar nu l-a atins pe Gilgamesh....tipul luptandu-se doar din incheietura :D.

Din cele vazute in preview Emiya n-o sa devina Archer......probabil doar va folosii dagger-ul dat de Rin ca sa-l omoare pe Kirei.....si Saber prin nu se stie ce minune il va bate pe Gilgamesh....nu de alta da personal cred ca fara o minune n-are nici o sansa.....tipul nici nu se chinuie cand se bate cu ea.

Well....in a week we are going to see how this anime ends....hope it dosen't dissapoint us :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 11 2006, 03:16 PM
Post #55


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



lol ... adevarul asta e :P ... saber saraca e cam pe langa si se pare ca si emiya deocamdata ... insa e clar ca o sa avem happy ending ... adica good guys win ...
singura intrebare ca imi mai ramane e daca la final emiya si saber raman impreuna sa nu, adica saber dispare sau ramane ... dar vom vedea in doar 6 zile :P

later edit: Angra manyu: the spirit of darkness and lies in vechea religie persana.
interesanta phantasma lui Kirei ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 18 2006, 08:14 AM
Post #56


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



well ... nu mai pot sa astept ... da ... s-a terminat ...
Saber si Emiya castiga "duelurile" datorita tot tracingului lui Emiya. "minunea" cum zicea scorp, se cheama "Avalon" :P ... si Emiya isi consuma ultima comanda ordonand lui Saber sa distruga Graalul ... si astfel pierzand-o, iar intr-un final il avem pe Emiya inconjurat de fete :P, Rin, Sakura, Ilya ... si laudandu-se ca a reusit sa treaca peste pierderea lui Saber ... iar pe Saber, in lumea ei, murind gandindu-se la "visul" pe care-l avusese ... eeeeh ...
deci a fost happy ending pana la urma dar nu au ramas impreuna ... tot e bine :P
mi-a placut Gilgamesh inainte sa dispara, arata super, sper sa gasesc wall cu el in acea ipostaza :D, si la fel Saber cu parul ravasit ... arata mult mai bine :D

all in all a fost un anime placut de urmarit, cu bune si rele ... desi finalul nu e extraordinar.
vizionare placuta!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shingo
post Jun 18 2006, 10:43 AM
Post #57


Fighter in the Wind
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 146
Joined: --
From: Bruxelles/Belgium
Member No.: 53
Points: 152
Gender:



Ma asteptam... e unul dintre finalurile jocului pana la urma. Per total a fost ok. Not to many great things to say about it ... just ok
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 18 2006, 04:12 PM
Post #58


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



The ending sucked.....big time. Dupa vro 3-4 batai in care Gigamesh a maturat literalmente cu Saber pe jos, hop de-odata moare dintr-o singura lovitura <_< , dar dupa cu ma zis si axi e super la final.

Emiya gaseste sfortza din el ca sa invinga in 2 randuri Angra manyu si sa-l omoare pe Kirei....iar faza cu traceing-ul cearceafului ala a fost cam comica.

In principiu un anime bun pana la final...cand mi se pare grabit.....tras de par....si happy...iiihhh......da macar n-au ramas impreuna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jun 18 2006, 06:07 PM
Post #59


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ce va ashteptati de la un anime facut dupa un joc hentai, toate au un comun un lucru, ending-ul sux bad.
In fine anime-ul a decurs pe cum ma ashteptam, se incadreaza in stereotip. Actiunea a fost interesanta prin unele locuri, insa se lasa prea mult influentat de flow-ul jocului. Mai bine faceau un anime de la 0 din care sa preieie doar ideea principala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jun 18 2006, 10:42 PM
Post #60


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ce sfarsit sec... adica ultimele 3 sau cate episoade au fost... oricum, cum de nu s-a transformat Emiya in nea archeru ala :lol: ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 04:43 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |