Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ai Yori Aoshi


zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Ai Yori Aoshi sau Bluer Then Indigo este o poveste de dragoste clasica as putea spune. Aoi (personajul feminin principal) ajunge in Tokyo in cautarea primei ei iubiri dar se rataceste si este ajutata de catre Kaouru Hanabishi care se dovedeste a fi exact baiatul pe care il cauta.

Desi seamana un pic cu Love Hina (un baiat care traieste cu vreo 4 fete in aceeasi casa), Ai Yori Aoshi are ceva mai special. Relatia dintre Aoi si Kaouru este prezentata altfel aici...ceva mai matur. Bineinteles nu lipseste umorul...sunt unele faze la care am ras cu lacrimi.

Seria are si o continuare Enishi (destin)...a aparut episodul 11 recent.

Sper ca a mai vazut si altcineva Ai Yori Aoshi...eu cel putin am vrut sa-l vad deoarece aparuse Enishi si ma facuse curios.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Continuarea - Enishi - are 13 episoade si a aparut in intregime acuma pe Bittorent. Povestea nu evolueaza prea mult...unele episoade fiind facute doar pentru placerea fanilor de a-si mai vedea personajele favorite inca odata.

(IMG:http://www.dive.as.ro/Aoi.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 29 2004, 10:59 AM
Post #3


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Am vazut Ai Yori Aoshi. La inceput m-a incantat .. mai ales pana in momentul cand au inceput sa apara toate fetele alea zapauce pe capul lor. De acolo a devenit banal as putea spune .. relatia celor doi a fost trecuta in plan secundar si s-a pus accent pe celelalte fete si pe fazele comice ... cam prea putin sentiment pentru mine. Nu cred ca ma intereseaza sa vad continuarea. Am fost chiar dezamagita: dupa primele episoade deosebite au urmat episoade complet obisnuite, situatii intalnite in alte zeci de animeuri. Eu am gasit solutia la problema lor in primele 10 miute .. si scapau de atata bataie de cap :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Feb 2 2004, 09:04 PM
Post #4


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Merita vazuta continuarea, macar pentru placerea de a-i revedea pe cei doi.
Am citit zvonuri ca ar mai fi in plan o continuare...povestea fiind lasata prea neterminata. Sa vedem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Doho
post Mar 3 2004, 11:38 AM
Post #5


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 212
Points: 2



Eu am vazut cele 12 episoade si le-am considerat o pauza binevenita dupa atatea chestii de genul Samurai deeper kyo sa Rahxephon...
Este o poveste draguta fara un scop bine determinat si cu multe scene de umor... Mi-a placut in special tpa aia care tinea neaparat sa le verifice pe celelate la sani...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 3 2004, 12:26 PM
Post #6


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Yup...Tina e de groaza...e al doilea personaj preferat al meu din Ai Yori Aoshi dupa Aoi. E funny si in plus mai stie si cum sa bea (sau poate nu :roll: ca daia se tot imbata)

(IMG:http://www.dive.as.ro/tina.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 3 2004, 12:30 PM
Post #7


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Enishi..e tot...si e cam demult tot ...12 ep...il am pe tot..acum tre sa-l scriu!!
Nu am vazut oricum nici una din serii....e o lista LUNGA de asteptare pana ajung la el!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post May 21 2004, 08:02 PM
Post #8


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Tocmai l-am vazut, acum ma uit la Enishi. Ce mi-a placut foarte mult ca apar multe chestii tipic japoneze, ca sa nu mai vorbim de Aoi care poarta numai kimono :weee: - e fata japoneza traditionala.
Si grafica e super, doar ca intr-adevar in unele momente simt lipsa actiunii. E cam banala chestia....ca trebuie sa se ascunda...de cine ? ca parca ziceau ca sunt toti o familie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wirespot
post Nov 19 2004, 10:59 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
Member No.: 568
Points: 17



Enishi mi se pare faţă de Aoi cam ce e Fumoffu faţă de Full Metal Panic. S-a scos intriga de la ?nceput şi s-a lăsat doar ce era plăcut.

Există şi un special, Aoi Yori Aoshi Enishi Miyuki, care vrea să fie un preview la Enishi dar de fapt e cam de sine stătător.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Dec 17 2004, 08:16 AM
Post #10


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



dar eu cred ca intriga era placuta. Chiar am fost dezamagita ca au abandonat povestea si s-au axat doar pe comedie. primele 4 ep. au fost cele mai frumoase.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 24 2006, 04:50 PM
Post #11


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Deci ..Aoi a fost prea perfecta pentru mine..si perfectiunea, intelegerea si privirea ei de "caprioara ranita" mi-au pus rabdarea la grea incercare atat in seria originala, cat si in Enishi..ufff
Sincer mult mai protivita pentru Kaoru ar fi fost Tina ..mai vesela , mai plina de viatza...mai pasionala si as spune ca la fel de indragostita de el ca si Aoi, dar nu la fel de "agatzatoare" ca Aoi..pai fata asta pune mana pe el si nu-l mai lasa...ma rog..nu dati cu pietre este doar opinia mea...;)

(sincer daca nu aprea Tina nu stiu cum as fi rezistat sa vad ambele serii..probabil ca as fi renuntat...si tot datorita prezentei Tinei pot sa vorbesc de "personaj favorit" si faze cae mi-au placut in acest anime...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noi chi
post May 1 2007, 10:28 AM
Post #12


Someone..
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: 31-December 06
Member No.: 3.525
Points: 1.585
Gender:



Eu am vazut ambele serii si mi sau parut ok....dar un pic cam plictisitoare .Dar si pline de umor,cat despre Tina hiperactiva ca de obicei dar totusi pentru Kaoru mai buna era Aoi ,doar ia fost prietena din copilarie nu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:23 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |