Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mermaid Melody, Romance


AlraM
post Mar 23 2007, 01:47 AM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 175
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.526
Points: 386
Gender:



am printre cunostiinte lume foarte obsedata de serialul asta *ponder* I think it's just the mermaid thing :P m-as uita si eu, ca de, si eu sunt obsedata de sirene :lol: dar faza e ca la prima vedere mi se pare excesiv de girly, si cam plinutz de clisee... ma rog, am mai avut impresia asta initiala si a ajuns sa-mi placa seriile cu pricina, deci....

eu as vrea sa stiu, de la cei care l-au urmarit, cel face interesant si ce anume il face mai putin girly :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 23 2007, 08:26 AM
Post #22


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



am ajuns la 28, noli. :D dap, stiu k mi-ai mai zis de lunar. oricum, nu am nev de torrente, pt k am deja toate ep pana la 33.
alram, girly tot e, oricum o iei :lol: pe mine ma incanta prezenta sirenelor. si au inceput sa-mi placa si cantecele lor. :lol: chiar si povestea asta inocenta dintre lucia si kaito are farmecul ei. e cute de urmarit si foarte relaxant. ;) si imi tot aduce aminte de sailor moon :lol: ce vremuri... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 23 2007, 06:26 PM
Post #23


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



AlraM eu sincer nu am vrut sa-l urmaresc la inceput...apoi am vazut un amv,cu 3 anime,printre care si cu Mermaid M,si mi s-a parut interesant.Am zis sa incerc sa ma uit,si sincer nu am fost dezamagita deloc,mi-a placut chiar foarte mult...cel mai mult mi-a placut povestea dintre Lucia si Kaito...nu vreau sa spun mai multe,ca stric farmecul povestii.E girly,asa cum ai zis tu,dar e frumos,si mie mi-au placut melodiile si mi le-am si downloadat,imi place grafica foarte mult...poti sa incerci sa te uiti,pt ca din primul ep incepe putina tensiune...ep 19,e unul din preferatele mele :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 25 2007, 11:21 AM
Post #24


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



noli, am terminat ieri primul sezon. :rolleyes: so cute!! nu credeam sa ma mai uit vreodata la genul asta de anime, dar m-a prins. pana la urma m-am uitat pe youtube, nu am avut rabdare sa stau sa dld ep.... mi-ar fi luat luni intregi... *sigh* o sa ma apuc acum si de Pure. question (cu spoiler):
sa fie ceva intre kaito si tipa aia care apare in 2? am vazut din greseala niste secvente cu fata aia si kaito.... iar lucia cu acel tip inalt care e fratele fetei?? tell me i'm wrong...


later edit: sa-mi zici si mie pls de unde ai luat ostul :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 25 2007, 02:19 PM
Post #25


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Crystall,primul sezon e mai frumos decat al doilea...mi-a placut mai mult,probabil pt ca are mai mult ep subtitrate :lol: Al doilea a fost frumos,vei vedea...
acea fata nu va fi cu Kaito,dar te va enerva tare de tot,pe mine una m-a disperat,iar fratele ei nu va fi cu Lucia,dar e un baiat tare dragut,bun la suflet ca sa zic asa...e mai fantasy sezonul 2,ai sa vezi,se intampla niste chestii ciudate

Cat despre Ost,le-am luat de pe site-ul pe care ti l-am dat sa iti downloadezi episoadele.E acolo muzica din ambele serii.Oricum,daca e sa nu-ti dai seama unde anume,voi fi mai explicita.Vizionare placuta :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 25 2007, 02:46 PM
Post #26


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



deja ma enerveaza tipa... :angry: :lol: pey sa-mi mai dai o data link-ul pls, ca nu mai e in postul acela in care l-ai scris. :(

le: rectific... acum apare link-ul.... :rolleyes:

mikaru is her name, right? and she's one and the same with that angel or whatever he is... :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 25 2007, 07:22 PM
Post #27


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



You're smart...te-ai prins foarte repede,eu la inceput sincer iti spun,nu m-am gandit,pt ca mi-am zis ca n-are cum...
Mi-am zis ca n-are cum sa fie Mikaru,Mikeru.Apoi mi-am dat seama ca ceva nu e in regula si am asteptat sa vad ce se intampla...mi-am dat seama ca e ceva aiurea din cauza unei pasari pe care o are Mikaru in colivie

La ce episod ai ajuns?Urmeaza multe ep pline de :angry: dar frumoase :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 25 2007, 07:34 PM
Post #28


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



sunt la ep 7. soooooooooooooooo sad... poor lucia... :( :( it's sooooo frustrating.... :angry: mai dureaza mult pana isi aminteste kaito??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 25 2007, 07:54 PM
Post #29


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Ai sa te plictisesti cred...pana cand o sa inceapa lucrurile sa revina la normal.
E dragut ep 12,parca 12 era...si mai sunt cateva ep cand Kaito pare ca isi aminteste de Lucia,dar iti trebuie multa rabdare...eu am murit de nervi...dar au parte de romanta Hanon si Rina,mai mult mi-a placut relatia Rinei cu Masahiro...oricum m-am si distrat la unele ep,am ras...

Oricum,uite-te pana la sfarsit,ca merita...sa-ti mai spun ceva: lipseste ep 35 pe youtube,iar pe site-ul pe care ti l-am dat,trebuie sa apara...in cazul in care ajungi la ep 35,si nici pe youtube nu este si nici pe site nu a fost uploadat,sa ma anunti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 25 2007, 08:15 PM
Post #30


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



dap, o sa ma uit ;) deja e prea tarziu ca sa mai renunt :lol: cute guy, that masahiro :P
hanon ramane cu baiatul ala sau tanjeste in continuare dupa tarou-chan? :lol:
uf... si eu care stau prost cu nervii de la o vreme... :lol: cred ca pe la sf sapt viitoare o sa ajung la 35... ca o sa am niste zile pline de maine in colo... *sigh*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 26 2007, 12:08 AM
Post #31


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



ok,pana la sf sapt viitoare vom mai tine legatura...intre timp sa caut o adresa,sa fiu sigura ca voi gasi episodul,sa nu-ti dau sperante...eu ink nu am terminat seria din cauza ep 35...m-am blocat la 34 :(
cat despre hanon,va ramane cu gandul la tarou-chan,ai sa vezi si de ce,dar se mai intampla cate ceva si cu celalalt...ea pentru prezent accepta gandul ca Tarou-chan e prea mare pentru ea si din cate am inteles,viseaza la un viitor cu Tarou-chan
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 26 2007, 04:22 PM
Post #32


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



noli, am gas un link cu ep 35, dar nu stiu sigur daca e bun, ca scrie si ep 34. :wacko: link-ul
sa-mi zici daca e bun... desi am o presimtire ca nu e.. :lol:

le: mdea...nu e bun.... e 34. <_< o sa mai caut si eu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 26 2007, 05:14 PM
Post #33


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Nu e 34...se pare ca e 35,pt ca nici 36 nu e...eu ma voi uita acum la el,apoi ma uit la restul pana la 39,si sincer iti spun ca asta sigur este ep 35 B) yey
Bine ca l-ai gasit...cum l-ai gasit? :unsure: Eu cred ca nu am cautat bine...:mellow: ori nu stiu nici sa mai caut pe google :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 26 2007, 05:39 PM
Post #34


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



e?? :lol: nu are acelasi inceput ca si 34? :blink: eu d-asta am zis k nu e 35. hm... pey l-am cautat pe google si... am fost atenta la ce scria la fiecare link in parte :P glad i could help :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 26 2007, 06:57 PM
Post #35


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Ceea ce ai vazut tu la inceputul ep,e ceva ce s-a intamplat cu 2 ep in urma,si tot repeta faza aia in fiecare inceput,ca o reluare,sa ne dam seama ce s-a intamplat...nu e singurul ep la care face asa.Ai sa vezi ca o sa fie nu stiu cate ep
care incep cu Lucia,care sta singura in camera noaptea,si apoi apare Seira
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Mar 30 2007, 09:08 PM
Post #36


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Poate ca sunt un pic cam off topic aici, dar am o veste bunicica legat de subtitrarea primului sezon.Se pare ca lunar s-au hotarat sa se reapuce de serie^^.M-am uitat pe forumul lor, iar MMPPP apare la current series.Se pare ca unul din staff e super fan MM...ce noroc pe noi ^_^.
link
Desigur s-ar putea sa dureze o vreme, dar eu oricum nu vroiam sa ma apuc anul acesta de serie asa ca nu ma deranjeaja :P.Legat de MM Pure vestile sunt ceva mai proaste.Se pare ca cel care le subtitra a fost jefuit.I s-a furat calculatorul pe care avea toate datele.Cam putin credibil...dar nu avem altceva ce sa facem.Oricum a spus ca nu va abandona seria si o va subtitra pana la sfarsit.Eu tot sper, deoarece varianta raw nu vreau sa o vad :P.
Sper ca nu am fost foarte off topic :).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 31 2007, 12:23 AM
Post #37


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Nu esti off topic deloc,are legatura mare,si ma bucur ca am sa inteleg si eu ceva mai mult din MM,ca nu am terminat sez 2,de plictisita ce sunt sa nu inteleg anumite chestii...ma uit ca :blink: si uneori nu stiu ce se intampla,am ajuns la ep 36,seria are 39,si parca nu mai am nici un chef sa vad,desi as vrea sa vad ce se intampla...prea multe ep fara subtitrare,de la 8-36 :wacko:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 31 2007, 11:36 AM
Post #38


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



:lol: mie chiar a inceput sa-mi placa sa vad fara subtitrare. :P poate ca nu inteleg chiar tot, dar in mare parte, pricep ce se intampla in fiecare episod. acum sunt la 20. din pacate, nu am mai putut urmari fiindca windowsul mi-a jucat feste... si-l tot instalez de 2 zile incoace... acum sper sa mearga. si ca sa revin ontopic..
pasarea aia (ce e, papagal? sau poate canar... w/e) e chestia aia alba zburatoare cu parul siclam, nu? "asistentul" lui mikeru..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Apr 3 2007, 12:27 AM
Post #39


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Banuiesc ca intre timp ai trecut de ep 20,cred ca ai innebunit deja,fara subtitrari...si eu intelegeam,dar se intampla niste lucruri importante,si eu nu stiu sigur ce anume,si ma enervez...
despre pasare...nu prea stiu ce sa zic,ti-am zis ca problema ar fi ca anumite lucruri nu le inteleg...banuiesc ca te referi la pasarea care sta in colivie in casa la Mikaru.Chiar nu stiu ce e cu ea,dar stiu ca are legatura cu Mikeru

In rest,unde ai ajuns?Ce pareri mai ai?Eu am un anime favorit acum...dupa cum arata si semnatura+avatar :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Apr 3 2007, 05:05 PM
Post #40


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



noup, nu ma enervez :lol: ba chiar il urmaresc cu mare placere, asa fara subs. am ajuns la 31. :D
da, pasarea din colivie - seamana extrem de bine cu acea creatura alba, care zboara, cu un cap mare si cu parul siclam - nu i-am retinut numele... :unsure: dk a fost zis vreodata :lol:
ce ma enerveaza e faptul ca baga fillere... sau cel putin, au bagat pana acum.
mi-a placut mult ep 30, cu Masahiro si Rina - very cute :P am apreciat faptul ca (,) Kaito si-a adus aminte de Lucia in sera :rolleyes: mikaru ma streseaza la culme... crede ca surferul e doar al ei.... :angry: nu se gandeste si ea ca poate tipul avea o viata inainte de acel accident?? <_< si Kaito... si el m-a enervat cand s-a razgandit de la a se intoarce acasa... pe Lucia o compatimesc pur si simplu....
si acum..referitor la celelalte personaje
dintre "fetele" lui mikeru, cel mai mult imi place de lady bat, adica de vocea ei - are o melodie chiar marfa; celelalte ma streseaza, in special alala... <_< si mi-a placut faza cand statea mikeru pe un varf se stanca si canta... :rolleyes: foarte frumoasa melodia
and now... 9 more eps :D btw, u l-ai terminat?

offtopic: fushigi yuugi e superb - un anime exceptional ;)

later edit: ep 31 e de asemenea super, ca si 30, dar cu alti protagonisti :P that Hanon..she really is something :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:39 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |