Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> The Thoughest Girl


Kagome
post Dec 30 2004, 11:39 PM
Post #21


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Am terminat de vazut Noir ieri si pot sa sun ca mi-a placut din anumite puncte de vedere, in primul rand mi-a placut foarte mult coloana sonora si grafica dar sunt de acord cu Fire in ceea ce priveste previzibilitatea, cred ca dupa primele episoade mi-am dat seama cum sta treaba cu Soldats si Artena, chiar si finalul era previzibil..desi eu ma asteptam la un final tragic.

The thoughest girl...nu pot sa zic ca dintre cele 2 sau chiar cele 3 luand-o in considerare pe Chloe,numai una este the thoughest, pentru ca practic toate luptau bine (pentru ca asa a vrut-o scenaristu :D ) adica nu pateau absolut nimic...din punct de vedere al luptei Chloe mi sa parut cea mai skilled si apoi Kirika asta pentru ca au fost crescute de Soldats si Mireille nu. Dar psihic cea mai though mi s-a parut Mireille, ea a trebuit sa isi omoare unchiul, sa isi vada parintii asasinati si sa o accepte pe Kirika ca prietena/partenera.

Adevarul este ca personajele nu prea au fundatie..pe parcurs parca te dezamagesc (asta nu in toate cazurile...)
In legatura cu umanitatea lor...mi s-a parut ca sunt foarte reci, lipsite de sensibilitate si daca exista un moment sentimental parca nu te atinge...(si aici nu ma refer la momentele de shooting si murdering)

Ps: am facut o criza de ras cand am vazut cine erau cu adevarat Soldats (the orginal people) :o :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 21 2005, 05:16 PM
Post #22


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heh...kagome nu te-ai conectat la atmosfera Noir...pers nu au fundatie !?...hmm...nu cred ca ai dreptate...sunt chiar foarte bine concepute...scenariu e bine realizat..eu am vazut de curind Madlax (o clona Noir sa zicem)...acolo ai putea spune ca nu sunt fundamentate..insa in Noir interconectivitatea personaj-story e ireprosabila...caracterele eroinelor principale se contureaza in fiecare ep, putin cite putin...
OFFTOPIC: aprecierea calitatilor feminine se face cel mai buine de catre noi barbatii...asa ca imi pare rau pt voi fetelor daca v-a lasat rece mireille :wink: pe mine nu /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 21 2005, 11:33 PM
Post #23


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



In Noir personajele sunt destul de reale facute, si si seria e mai realista fata de alte serii, de aceea seamana mai mult cu un serial politist, personajele totushi sunt destul de unice pentru anime-uri, totushi nu sunt prezentate atat de intens ca in alte anime-uri, pe de alta parte anime-ul se invarte mai mult in jurul poveshtii personajelor decat in jurul actiunii, anime-ul neavand un story propriuzis... ce sa zic.. e un anime mai ciudat... dar sunt altele si mai si.. anyway hope you got the point :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 22 2005, 12:35 AM
Post #24


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Sa'mi demonstreze cineva ca e happy ending ... si sa'mi demonstreze cineva ca una e mai tough ca cealalta. Kirika este tough ca invatza... si nu uitati ca a fost prima care sa omoare pe cineva. Apoi e Mireille care accepta ca a fost ceva necesar ceea ce s'a intamplat... si ramane impreuna cu Kirika... Chloe e foarte buna in orice face... dar este o psyhopata, face obsesie din totul. Though... e greu de zis...depinde ce cauti la un astfel de personaj... personaj ce face parte din lumea cea mai adanc bagata in subteran.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 25 2005, 12:41 AM
Post #25


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ma rog...poate happy endig se rezuma....la faptul ca nu moare nici un personaj principal. Ce e mai enervant e ca....daca un anime se termina in acest fel.....automat e COMERCIAL....gezzzzzzzz.... :roll: Nu uitati ca TOT ANIMELE E COMERCIAL!!!!

3 fetite raman 2....nu-i rau. Defapt asa si trebuiau sa ramana...La faza care e mai tare , io zic Kirika..... In batalia de la sfarsit e cam pusa pe fuga Mirreille....Kirika poate sa traga la fel de bine ca Mirreille...insa cand vine vorba de agilitate ..e net superioara...aici s-ar compara direct cu Chole!
Concluzia mea...Kirika e mai buna pentru ca e cel mai complet assasin din serie!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 25 2005, 09:35 AM
Post #26


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



Eu cred ca asasinul perfect ,atat de cautat in serie e Kirika ! Intradevar MIreille traia din asasinate,e adevarat ca si Chloe era f agila ,dar modul in care ucide Kirrica e perfect.
Nu pot spune ca seria are cu adevarat un happy end,pt ca nu au treit toti fericiti pana la adanci batraneti , dar finalul era oarecum previzibil.
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 25 2005, 12:32 PM
Post #27


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



toate 3 au calitatile lor ce la pot propulsa ca fiind cea mai puternica... nu trebuie sa fie agila si puternica ca sa fie cea mai though. Taria nu e agilitatea... ci e vointa si sanatatea mintala .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 25 2005, 01:38 PM
Post #28


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



QUOTE(APoKLips)
Taria nu e agilitatea... ci e vointa si sanatatea mintala .


True True!!!
Nu uita ca Kirika e cea mai micuta dintre ele...si totusi ea demonstreaza de-a lungul seriei ca , desi e nu are cine stie ce fizic, poate omora fara remucari si in modalitati multiple.....
Nus cati a omorat Mireille cu mana goala....da Kirika a dat gata o gramada!!! La folosire arme de foc...sa zicem ca-s cam egale....desi e discutabil si aici!!! /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Jan 26 2005, 01:48 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



Pana la urma nici una nu mai poate fi considerata asasinul perfect. Daca esti un asasin perfect, nu te duci sa salvezi pe nimeni, daca nu face parte din misiune, in cazul lui Mireille, si nici nu "incasezi" un glont in locul altcuiva,cum a facut Kirika. Nu trebuie sa ai puncte slabe, nu trebuie sa ti la nimeni. Exemplele pot continua........dar daca este sa vorbesc de primele episoade, atunci Kirika este asasinul perfect!!!
Chloe trebuia sa moara pentru ca toata viata ei s-a rezumat la o singura obsesie; pacat ca-n primele episoade in care apare este k!
Despre sfarsit nu mai sunt sigura ca-i un happy ending, cu impuscaturile alea ce se aud la final?? desi mi-e greu sa cred ca din doua focuri le-au omorat, chiar daca Kirika era ranita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 26 2005, 04:07 PM
Post #30


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



cu cat mai putin probabil... cu atat e mai sigur... apropo de cele 2 impuscaturi... oricum... sigur au viatza implinita dupa ce au reusit atatea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DjSpider
post Feb 21 2005, 08:35 AM
Post #31


Enlightened Demon
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: --
From: On Death Row...
Member No.: 799
Points: 208
Gender:



Ideea nici nu era de asasin perfect dupa cate am inteles, ci despre modul de a conlucra. Dupa cum spune Mirelle:
"Noir is a word of two."
Ideea de acceptare, iar mai apoi de prietenie dintre cele doua creaza de fapt conflictul, ele incercand sa se suporte pana cand vor afla adevarul despre Kirika.
Chiar daca dupa aceea Mirelle are de gand sa o omoare. :roll:
P.S.:
Personajul meu favorit e Kirika.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Apr 7 2005, 12:04 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



Un anime asemanator cu Noir(revin la o proveste mai veche), este Madlax :wink:.Povestea este mai incurcata dar personajele,imaginea si coloana sonora sunt bune;n-as zice ca e o clona /hmm doar seamana in anumite privinte,poate pentru ca este realizat de aceeasi echipa /? ce a mers pe o reteta mai veche :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 21 2005, 06:06 PM
Post #33


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Fire a murit? :D *gomen, dar nu m`am putut abtine*

Fetele astea...tz tz tz ...dau batai de cap.Eu consider though(asa, nu?) pe chloe...
S`a zis ca dra Kirika ar fi pentru ca a fost prima care a omorat pe cineva la o varsta f frageda, dar asta nu o face sa fie cea mai cea....pentru ca intre timp Chloe, care o avea ca idol pe Kirika, s`a antrenat pentru a ajunge ca ea, in timp ce Kirika a avut o viatza mai linistita, nu atat de plina de misuni si antrenamente. Chloe, de altfel, are si miscari frumoase, tactici...si...e super...mai ales dupa cum se uita :D Najpa ca au omorat`o cu furculitza :angry: :angry: aia a fost .... blasfemie :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 29 2005, 11:10 PM
Post #34


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Though choice:kirika sau Mireille...Chloe iese din discutie pt ca fata asta nu prea avea personalitate..asa k nu'mi dau seama dak era dura sau nu....Totusi cred ca Mireille era mai dura decat Kirika sau sa zic mai rationala..K si Chloe,Kirika mi s'a parut golita de personalitate,dar are norocul s'o intalneasca pe Mireille si inevitabil sa invete una de la cealalta...
VirginBlood:Najpa ca au omorat`o cu furculitza....mi'a placut faza ..pofta buna:D..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chipicao
post Nov 1 2005, 08:13 AM
Post #35


colorblind
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: --
From: Acasa
Member No.: 907
Points: 40
Gender:



Pai e cam greu sa spui care e cea mai tought girl .....dar tind sa cred ca Kirika ...
QUOTE
Chloe, care o avea ca idol pe Kirika, s`a antrenat pentru a ajunge ca ea
Ash putea spune ca Chloe e o incercare de copie a Kirikai ....ea incearca sa se identifice cu Kirika ..ceea ce mie nu mi se pare o dovada de duritate ci o oarecare dependenta fatza de un model ..ori oare o persoana care nu are curajul sa renunte la un tipar nu poate fi dur ....
Shi Mireille este dura ...dar intr-un mod diferit .....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wicked
post Nov 1 2005, 03:08 PM
Post #36


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 117
Joined: --
Member No.: 887
Points: 172
Gender:



Pai Kirika...E asasina perfecta si chiar ea se intreba de ce nu regreta atunci cand omora pe cineva. Mi se pare o dovada de duritate (cu toate ca isi pune intrebarea asta)...Ok, stiu ca nici celelalte nu regretau ca omorau, dar pe langa asta Kirika avea acel ceva care o facea mai buna si totodata mai dura decat Mireille si Chloe...desi era cea mai mica.Cum au mai spus si altii, Chloe a luat-o drept exemplu... iar Mireille a inceput sa omoare mult mai tarziu decat Kirika...asta nu e o dovada de lipsa de duritate, dar si experienta conteaza...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Dec 6 2005, 01:06 PM
Post #37


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Am vazut si eu Noir...un comentariu mai detaliat mai incolo. Ce pot spune on topic este ca mie mi-au placut TOATE. Fiec are ceva tare:

Kirika: omoara super dar nu prea stie ce vrea; imi place cand il omoara pe tipul ala cu tija de la masina de jucarie.

Chloe: cred ca e pe ultimul loc in clasamentul celor trei; are talent tare crede prea mult in Altena

Mireille: cred ca ea e pe primul loc la mine; ce-mi place la el e ca are mult, mult stil; imi place si cum gandeste si cum arata; se vede ce e mai matura; mie imi place mult; si modul de viata; la inceput asta vroiam sa traiasca amandoua ca Noir linistite si in pace in apartamentul din Paris. O singura intrebare mare: Mireille se intalnea cu cineva? (in sensul ala!)

Am vazut si ceva cu happy end pe aici. Mama ce m-am bucurat cand am vazut ca se termina cu bine. Chiar nu doream ca una din ele sa moara. Chloe si-a ales moartea asa ca....si inca ceva care mi-a placut: Mireille n-o mai omoara pe Kirika. Am trait toata seria cu frica asta.

Noir a fost o serie excelenta si foarte realista.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Apr 1 2006, 02:34 AM
Post #38


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Mie toate trei mi s-au parut though si toate trei au avut momentele lor de slabiciune, fiecare in parte a luptat cu slabiciunea sa si -in felul ei -a depasit momentul...
Chloe depinde de Kirika iar Mireille nu...nu zau poate !!! ce cauta Mireille in finalul seriei..furculita de la set? :P eu as zice ca tot pe kirika ...imo Mireille si Chloe au aceleasi sentimente pt Kirika si prin urmare aceleasi slabiciuni....
Asa ca..pt mine toate trei sunt "tari" si fiecare in parte are slabiciuni...ca stil de lupta..a fost un deliciu sa le vad pe Kirika si Chloe care imo se completeaza in timp ce lupta, pe cand Mireille si Kirika..doar lupta impreuna...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jan 18 2007, 03:35 PM
Post #39


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Preferata? Uitati-va la mine, e clar cine e... De ce? Pentru ca corsicana "nebuna" (asa ii zic eu.... e o parere personala...) m-a cucerit pas cu pas. De la felul cum arata (ce stil, ce imbracaminte, ce bun gust au fustitele ei!), la caracter. E puternica, e o castigatoare, e singuratica (Rezo, nu cred ca are pe nimeni... nu-i permite meseria sa aiba slabiciuni! :P ), e desteapta. Faptul ca-i spune lui Kirika ca o s-o omoare tine de "nebunia" ei... n-am crezut niciodata ca o va face cu adevarat... e modul ei de a se data "tipa tare!", de a nu recunoaste ca ar putea avea o prietena... si imi place ca i-am vazut limita, la faza cu Intoccabile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 29 2007, 06:05 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



Cred ca Mireille e cea mai tare, e genul de femie care te face sa cazi jos in picoare, adica eu am admirat-o f mult. Are o tinuta impecabila, totul e impecabil la ea, cum vorbeste. Mi-a placut f mult la ea: faptul ca tinea mult la Kirika, chiar daca a promis ca o va omori, tinea f mult la ea, am impresia ca sunt partenere.

Oricum imi aminteste de o profa de a mea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:32 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |