Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Concert J-rock - Anli Pollicino


kohakumusic
post Mar 16 2010, 11:38 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 16-March 10
Member No.: 9.571
Points: 4
Gender:



14 mai 2010, ora 19:00, The Silver Church Club
Spectacolul face parte din turneul european de promovare a noului album Fahrenheit 31, lansat in noiembrie 2009. In Romania trupa concerteaza in deschiderea festivalului Otaku.
Anli Pollicino este o trupa de J-rock din Tokyo ce canta o muzica influentata de trupe ca Evanescence, Marilyn Manson, L'arc~en~Ciel sau Siam Shade de-a lungul timpului creeindu-si un stil original teatral, de light rock spre gothic. Trupa are o mare priza la public datorata secventei muzicale solide si a calitatii vocii solistului Shindy.
Seara va debuta cu o prezentare de moda la ora 19:00, “Bondage fashion show” a designerului Lorand Coza. Incepand cu ora 20:00 vor urca pe scena membrii trupei Anli Pollicino: Shindy, Takuma, Yo-1, Masatoshi, Kiyozumi, pentru prima oara in fata fanilor din Romania.
Biletele se pot cumpara in avans din reteaua Diverta din toata tara si de pe site-urile www.myticket.ro sau www.ticketpoint.ro la pretul de 40 lei. In seara evenimentului pretul biletului va fi de 50 lei.
Concertul este organizat de Kohaku Music Tour si sustinut de : Rage Tour (Franta), Bring The Noise, revista Sunete, Zile si Nopti, Otaku, CATR ( Colegiul Agentilor de Talente din Romania).

www.kohakumusic.com
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 17 2010, 07:21 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Nu suna rau

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Imortel
post Mar 17 2010, 07:52 PM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 17-March 10
From: Romania/Bucharest
Member No.: 9.572
Points: 6
Gender:



Ok...nu sunt chiar rai(sau trebuie eu sa mai ascult niste muzica de acest gen)...dar daca nu erau in boxeri poate erau mai ok..../cry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MyraX
post Jun 3 2010, 11:27 AM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 3-June 10
From: Bucuresti
Member No.: 9.753
Points: 4
Gender:



Bună,

Au trecut deja 3 săptămâni, dar, după cum se zice, mai bine mai târziu decât niciodată :P Așa că iată o scurtă impresie:

Concertul a fost superb! :wub: Mi-a întrecut așteptările. Au avut un live foarte bun și vocea lui Shindy mi s-a părut și mai frumoasă decât în varianta de studio. Au fost foarte simpatici si prietenoși. Fiecare a ieșit în evidență prin ceva: Shindy în special prin vocea lui (pe care eu o consider deosebită :rolleyes: ) și prin chipul lui frumos (in my opinion :P ), Yo-1 prin caracterul lui vesel, prin intervențiile lui în timpul cântecelor și a pauzelor și prin zâmbetul lui (care mie mi se pare superb :D ), Takuma prin solourile lui la chitară, Masatoshi prin energia lui, iar Kiyozumi prin superbul bis solo la baterie, care m-a uimit. Dacă înainte de concert îmi placeau, acum îi iubesc! :D

Mulțumiri organizatorilor care au facut posibilă venirea trupei în România (sper că nu pentru ultima oară :unsure: și nu ultima trupă japoneză) și au oferit un spațiu bun pentru concert, cu lumini adecvate si sound bun (la alte concerte pe care le-au susținut am vazut că erau spații mici și prost luminate).

Am filmat o parte din concert, iar doritorii (în caz că nu au facut asta până acum) pot viziona filmele online pe YouTube (playlist-ul îl găsiți la adresa http://www.youtube.com/view_play_list?p=CB0B9E487B21E7E8).

De asemenea, puteți downloada filmul concertului la adresa: http://rapidshare.com/files/392594227/2010...ino.mkv.torrent
Acesta a fost alcătuit de lowdusk, folosind porțiunile filmate de el la concert și o parte din cele filmate de mine.


Și, deși e cam tarziu să zic asta, dar abia acum mi-am făcut cont pe forum. Cei din filmulețul de mai sus nu sunt Anli Pollicino, ci Golden Bomber. Și nu cred că îi vom vedea vreodată pe Anli așa cum apar cei de la Golden Bomber pe scenă :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:00 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |