Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

16 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ultima Carte Cumparata


anakagome
post Mar 15 2006, 11:09 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 13-March 06
Member No.: 2.273
Points: 7
Gender:



Care a fost ultima carte pe care ati cumparat-o? La mine a fost "Maitrey" de Mircea Eliade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Mar 15 2006, 06:52 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



John Brunner - Retelele Infinitului (s.f.)
Inca nu ma terminat-o din lipsa acuta de timp :) Dar inceputul pare destul de interesant
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 15 2006, 10:49 PM
Post #3


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Silmarilionul de Tolkien (199.000 lei). Am vrut sa o mai citesc inca odata dar se pare ca nu imi mai gasesc timpul necesar. Oricum, o recomand oricarui pasionat de fantasy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Mar 16 2006, 01:24 AM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Clientii lu' Tanti Varvara de Stelian Tanase. O recomand pasionatilor de istoria nationala de inainte de primul razboi mondial si cea de dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 16 2006, 07:31 AM
Post #5


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Dune de Frank Herbert...pe langa faptul ca era sa pic din picioare cand am vazut cat trebuie sa scot din buzunar pentru ea, nici nu mi-am gasit timp sa o citesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Mar 16 2006, 09:57 AM
Post #6


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ok... avand in vedere ca nu s-a specificat ce fel de carte, postez si eu pe aici si spun ca ultima carte cumparata de mine este Tratat de drept succesoral a lui Francisc Deak. Are sens sa zic ca este buna? :twisted: (ai mei deja m-au intrebat daca vreau sa-i "grabesc" :lol: )
Singura mea problema ar fi ca, intrucat d-l Deak a trecut in nefiintza in 2001, tratatul nu contine modificarile din noua Constitutie... asa ca ma voi distra la exam. :lol:

P.S. Nu e vina mea ca in ultima vreme cumpar numai carti de specialitate. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Mar 16 2006, 10:07 AM
Post #7


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



=)) ..Kisa, daca tot mi-ai aminitit .. am cumparat si eu o carte de "Drept civil" in ultimul timp si nu-s de specialitate :)) ..si daca stau sa ma gandesc e ultima carte cumparata de mine in ultimii 3 ani
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jkno
post Mar 29 2006, 08:58 PM
Post #8


Puppet Master
****

Group: Members+
Posts: 459
Joined: 3-March 06
From: Dracula's Castle
Member No.: 2.230
Points: 1.619
Gender:



Lasand la o parte cartile de specialitate in turism (imi fac doctoratul in turism rural) ultima carte cumparata: Carl Von Clausewitz - "Despre Razboi".

Voiam neaparat sa fac o comparatie intre stilul european al razboiului total si cel subtil al lui Sun-Tzu. Insa nu stiu cand voi avea timp sa o si citesc in intregime :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 29 2006, 09:36 PM
Post #9


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Ultima carte cumparata????? Daca era primita, imprumutata mai mergea :D

Da cum e eveniment zic si eu: Piticul de Par Lagerkvist. Ca de ob o recomand celor ce vor o lectura desteapta desi s-ar putea sa nu placa la multi. Oare a citit-o cineva :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Innocent
post Apr 1 2006, 08:37 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 77
Joined: --
Member No.: 1.030
Points: 241



In ceea ce ma priveste este o carte care se cheama Baiutasii (baiutzashii) ... o recomand...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Laura
post Apr 9 2006, 01:20 AM
Post #11


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 7-April 06
Member No.: 2.389
Points: 37
Gender:



Ultima carte cred ca a fost Colt Alb, acum vreo 10 ani :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Apr 10 2006, 01:43 AM
Post #12


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Iar acum ca sa va fac in ciuda ieri am cumparat seria de carti al lui Orson Scott Card - Jocul lui Ender, Vorbitor in numele mortilor, Xenocid si Copiii mintii (cu doar 70 de lei). Apropo Cyber am gasit seria dune la 130 de lei. Ambele de la editura Nemira. Si din cate am vb eu cu nenea ala trebuie sa apara la sfarsitul anului ultima carte din seria Ender - Umbra lui Ender.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Apr 10 2006, 09:54 AM
Post #13


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



mama da ce carti va-ti mai cumparat! Eu inca mai sunt la stagiul ''cartile copilariei''. deci ultima carte cumparata a f o culegere de romana(sapt trecuta) si hanu ancutei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

hunter
post Apr 10 2006, 06:14 PM
Post #14


VIP
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 20-February 06
Member No.: 2.196
Points: 103
Gender:



ultima carte cumparata de mine se numeste 'The Waves' de Virginia Woolf, esti varianta in limba engleza , mi-am luat-o sambata trecuta, dar din pacate nu m-am apucat s-o citesc din cauza lipsei de timp! :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Apr 14 2006, 10:45 AM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Himmm, din lipsa timpului eu imi cumpar cartile la "kilogram" :D (citesc o carte si daca-mi place ma duc si cumpar tot ce-mi iese in cale de acelasi autor...)
Ultima data am cumparat:
* Colin Falconer :Xanadu, Triada, Venin, Demonii si Cleopatra (si pana in momentul de fatza necitita a rams Demonii...)
*John Saul - Umbra - este prima carte de genul asta cumparata si citita..si mi s-a facut pielea de gaina in nenumarate ocazii si ..himm nu stiu daca as rezista sa vad o ecranizare a cartii :), dar am fost (de ce oare?!?!) fascinata si nu m-am putut oprii din citit...
*Nicholas Sparks - Nunta [nu am citit-o inca, dar stiu ca este continuarea cartii "Jurnalul unei iubiri" - iar asta chiar mi-a placut enorm de mult(acum daca nu o sa se ridice la nivelul acesteia nu m-ar mira, caci deja am citit Nopti in Rodanthe..si nu am fost atat de impresionata...)]
*Dan Brown - Conspiratia..am si citit-o si pot sa spun ca are ceva in plus fata de celelate carti..apare o nota de amuzament :)...dar ca poveste ..favorita ramane Codul lui DaVinci , iar Conspiratie este cu siguranta - in topul Dan Brown- inainte de Fortareata Digitala.

Astea sunt ultimele carti cumparate si cand voi termina de citit Demonii si Nunta, cu siguranta voi aparea cu o noua lista :P

Pot sa trec aici si Angel Sanctuary manga primele 3 volume? chiar este cea mai fresh achizitie - aseara am intrat in posesia lor ( si am comandat urmatoarele 3 volume ...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Apr 14 2006, 01:22 PM
Post #16


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



ultima carte cumparata: Tales of Genji (da tre sa mi-o aduca prietenul care mi-a cumparat-o din State). mi-o doream de cam multishor. cumpar carti foarte des, dar sunt super incantata de aceasta achizitie si simteam nevoia sa ma manifest :lol:

@Hunter: fa-ti timp sa citesti The Waves, pentru ca merita. De fapt, Virginia Woolf chiar are un stil foarte fain, impresionist. Iti mai recomand Anii, carte care mie mi-a placut mult (ce-i drept am citit-o cand eram prin clasa a 10-a).

@Alinna: jur ca nu inteleg pasiunea asta pentru Dan Brown.... Exista atatea carti faine care merita citite, si totusi vad ca chestiile astea comerciale au o priza din ce in ce mai mare la public. Vad ca Dan Brown a devenit un al doilea Coelho :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

pusy_grl
post Apr 15 2006, 01:06 PM
Post #17


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 2-March 06
Member No.: 2.228
Points: 2
Gender:



lol...pai cred ca "secretele fetelor"...am terminato de curand...e super tare pt ca e jurnalul unei fete...asa ca guys...nu va asteptati ca secretele fetelor sa fie dezvaluite in cartea asta...titlul e doar asa ...de umplutura...lol!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 16 2006, 09:35 PM
Post #18


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Mi-am luat carte, mi-am luat carte >_>. Am fost curios si am achizitionat si eu o traducere a Kalevalei sa ma mai culturalizez si eu mai ales ca ii datorez Finlandei asa de mult :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 16 2006, 11:10 PM
Post #19


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



O carte super frumoasa, pe care am si reusit s`o termin..
Rapeste-mi viata - Angeles Mastretta

QUOTE
Romanul „Rapeste-mi viata” – al carui titlu este refrenul unui faimos tango ce cinta pasiunea nestavilita – este o extraordinara fresca a societatii mexicane din prima jumatate a secolului XX, vazuta prin ochii eroinei, Catalina Gutierez, fiinta sensibila si plina de imaginatie. O data cu trecerea anilor, ea ajunge sa patrunda tainele existentei si ale iubirii, descoperind fatarnicia si coruptia mediului social mexican, framintat de ambitii devastatoare si rivalitati politice, in cadrul caruia femeii ii este sortit un rol pur decorativ si marginal. Proza creata de Angeles Mastretta este, asa cum observa prestigioasa revista literara „Vangurdia”, seducatoare si magica, izbutind sa puna in valoare cotidianul, prefacindu-se fie in strigat, fie in soapta, spre a talmaci intensitatea emotiei. „Rapeste-mi viata”, prima opera a scriitoarei mexicane Angeles Mastretta, a devenit inca de la aparitia sa, in 1986, un adevarat bestseller.


Sursa: www.polirom.ro
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Apr 17 2006, 07:51 AM
Post #20


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Ultima carte cumparata (de sot pentru mine :) ) este "Istoria frumusetii" editie ingrijita de Umberto Eco
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

16 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:35 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |