Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

15 Pages « < 13 14 15 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Gundam Wing & Gundam Seed


Scorpio
post Jan 25 2005, 07:20 PM
Post #281


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



yak.....au mai continuat atia prostia aia?......si acuma ce se mai intampla in ea?.....Kira lureaza la hidrocentrala? :twisted: ca era bun de generator :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 25 2005, 08:16 PM
Post #282


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Kira nu l-am vazut inca Scorpio...in schimb e Shin care prima data am crezut ca e Kira...
Nu stiu...am aflat ca seria asta va avea tot 50 de episoade si daca au scos doar 15 pana acum(16...am vazut ca a iesit si asta)...am indoieli daca sa vad acum cat e sau sa astept sa iasa tot.
*scratches head*...eh...it can wait!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 26 2005, 10:08 PM
Post #283


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



nu ma grabesc sa o vad deocamdata ... poate niciodata :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Dec 17 2005, 03:08 PM
Post #284


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



wing mi-a placut de la inceput dar nush cum sa fac rost de ultimele 20 ep ....oricum e ff misto ...si robotii is super si povestea ....seed nu mi-a placut la inceput ....mi se parea ke copie a lui wing...raul kruuze avea mask la fel k si the lightning count...la inceput erau 5 gundami ...dar am continuat sa ma uit si a inceput sa imi placa tot mai mult ...e kiar ff misto ....si plotul e bun si robotii is si ei ff faini ...dar tot imi plac mai mult aia din wing mai ales de la sfarsit cand sunt modificati...orium amandoua seriile merita vazute...ff faine

ii misto si asemanarea dintre seed si star wars :P kira-luke asuran-han solo si kagalli-leia:P si tunu genesis si death star :P ....pacat k moare un personaj ff fain ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 17 2005, 07:48 PM
Post #285


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pico tu n=ai prins idea.......TOATE GUNDAM-urile SEAMANA INTE ELE......seed seama cu wing pt ca si wing seama cu altul.....practic poti numi original numai prinul gundam scos restul sunt copii.

Asemanarea cu SW e o batjocora la adresa SW.......GS e ceva care nici macar la degetul mic a SW n-o sa ajunga din orice pct de vedere......ma rog....nu stiu ce-ia gasit tu asa de intereasnt in seriile alea....eu le consider naspa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Dec 17 2005, 08:00 PM
Post #286


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Scorp...din curiozitate m-am uitat la primele posturi de la topic. inca din Ian 2004...diferenta imensa. Oricum, trebuie sa fiu de acord, cel putin in privinta Gundam Wing. Personaje de carton, ideologii aberante, pretty boys in mecha si secvente ale povestii care n-au nici un rost/sens.
GS, mai treaca mearga. Oribil nu pot sa zic ca a fost cand l-am vazut dar nici extraordinar de impresionant. Acum, daca ar fi sa-l revad, probabil si opinia mea ar varia considerabil dar deh, mai bine il las in trecut. Nu vreau sa-l urmaresc din nou pe Kira varsandu-si ochii...
Sunt curios daca dupa Destiny se mai planifica un Gundam...chiar ar deveni ridicol. Dinastia Gundam a trecut deja de 20 de ani si, desi n-am urmarit decat Wing si Seed, cumva nu cred ca celelalte serii mi-ar rezerva vreo surpriza de proportii...daca X n-ar avea 9 Gb si ceva cred ca l-as downloada...dar asa...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Dec 17 2005, 08:03 PM
Post #287


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



deja o dai in sf .... tocmai am comparat sw cu gs si asemanarile oricat vrei tu sa le ignori exista...k tie nu-ti place gs asa mult aia ii altceva...gusturile nu se prea discuta k n-are rost...

the dark side ...i sense in u ...anger, ur mind is clouding :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 17 2005, 11:40 PM
Post #288


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Daca aviatoare asigurate ca stii despre ce vb inainte sa o faci.....GS si SW nu seamana nici daca le-ai bate......iar daca ar fi vrun gram de asemanare asta ar insemna ca GS e mai patetic decat era inaitne.

Cyber...din pcare se mai planifica.....o continuare la Desteny si inca un gundam.......deci nu o sa scapam de prostiile astea prea curand
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Dec 18 2005, 04:16 PM
Post #289


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



mate let me explain it to u...kira yamato ...hero in the series ..just like luke ...he's a special kid bla bla ...are o sora ...cagalli ....printesa in orb etc....k si leia din sw printesa fiica de senator etc ....prietenul ff bun a lui kira ...este asuran zara care se combina cu cagalli ...la fel k si han solo cu leia...

genesis ....the big atomic gamma ray laser that PLANT has....it's big...it's powerful....la fel k si death star si laserul ei...

asemanarea exista si ...da face gs sa para mai patetic ...but it still brings good memories from the days when sw was really cool...

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Dec 26 2005, 11:25 AM
Post #290


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Spre marea mea surprindere, o mica intoarecere pe scara timpului pana in 1995 mi-a dovedit in Gundam the 08th MS Team ca exista si serii Gundam mai decente. Sunt acum pe la episodul 8 din seria respectiva si pot spune ca pana acum imi place mult mai mult decat mi-au placut celelalte Gundam-uri vazute. Nu tu roboti speciali, nu tu piloti speciali, nu tu COPII piloti (personajul principal are peste 20 de ani as zice eu desi nu-i da varsta) si mai presus de asta: FARA filozofii de razboi aberante. Din cate am citit, aceasta scurta serie e un side-story la Gundam 0079, seria clasica din 1979 asa ca nu explica mare rahat din ceea ce se intampla, concentrandu-se in schimb pe o poveste de dragoste intre doua persoane din tabere opuse.
Am sa mai revin cu niste impresii dupa ce termin seria (deh, 12 episoade) dar pana acum...I am impressed.

P.S> mi-am luat inima in dinti si am inceput sa downloadez Turn A Gundam...HUGE!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MajinCloud
post Jan 29 2006, 10:48 AM
Post #291


the cloud
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: 29-January 06
Member No.: 2.122
Points: 54
Gender:



mie imi plac Gundam-urile. am vazut Wing, Seed, X si Ms 8-th teem. Gundam-urile in general sunt interesante pentru ca arata rasismul dintre oameni.

nu va inteleg pe voi astia carora nu va plac. daca nu va plac de ce va mai uitati la ele? mie cand nu imi place ceva si nu am trecut de jumate din serie o las asa. ce sens are sa ma enervez dupaia.

motivu pentru care folosesc copii e ca sa arate crestera in nivel a cunostintelor, tehnicii si puterii respectivului personaj. si pentru a pune mai bine in evidenta sentimentele. daca ar fi adult ala ce ar mai invata? ce puteri ascunse ar putea sa isi demonstreze? ar putea foarte usor sa fie impuscat de primu glont si gata serie terminata
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Apr 8 2006, 09:01 PM
Post #292


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



care n-ati vazut gundam seed sau wing...gasiti episoade le pe youtube.com...crek toate is...probabil o sa gasiti si multe alte anime...viz placuta:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

15 Pages « < 13 14 15
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:18 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |