Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Knockin' on Heaven' Door


ed
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: --
Member No.: 131
Points: 2



Cati dintre voi l-au vazut? A fost excelent. Animatie impresionanta si o muzica excelenta. Merita vazut!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMonk
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Vaporous Member
***

Group: Members+
Posts: 285
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 15
Points: 389
Gender:



Salut
Pai cred ma multa lume l-a vazut. Oricum, tu ai vazut serialul? Filmul se petrece (temporal) undeva in serial, nu dupa sau inainte, si defapt este ca un episod.. mai lung.
Ideea e ca daca n-ai vazut seria trebuie s-o vezi!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Vazui shi eu filmuletzul. Auzii ca exista shi o serie - poate pe viitor o sa am placerea sa o shi urmaresc.

Knocking on heaven's door - nu l-am cotat cu nota maxima. Multe personaje nu au fost conturate cum trebuie. Mi-a placut in schimb fetitza aia... aiurita care ishi petrecea tot timpul dansand shi facand giumbushlucuri. [Cainele era cam bondoc :oops: ]

Actziunea poate fi incadrata in limitele unei poveshti SF shi nimic mai mult. Pacat, cred ca se putea mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Filmu mi-a lasat o impresie melancolica.....nu am vazut nimic negativ in el....m-am lasat in voi aactiunii si a voluptoasei Fae...pe care domnu cel rau a legat-o tandru.... :D ...very nice scene :lol:
Ps:No1....buuu.... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Filmul...poate fi catalogat ca un ep mai mare al seriei...e interesant..insa nu foarte...
Seria mi se pare mai buna...mai ales pentru sfarsit..care e super bine gandit...si lasa loc de discutii!!

Ce mi-a placut foarte mult in film...au fost fazele de caftela...care nu sunt chiar atat de multe in seri..Oricum...ar trebui vazut !! 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

final maniac
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
Member No.: 66
Points: 2



mie ce mia placut in film a fost ca nu miam seama despre ce fel de 'virus' e vorba decat cand au gasit si personajele reaspunsu.
in rest super animatie + SPIKE si freza lui misto! super!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Seby...cum mah numa fazele de cafteala ti-au placut :?: ...mi-e filmul mi s-a parut destul de complex...si foarte bine regizat...cadrale sunt gindite bine...Povestea interesant integrata cu actiunea ....Nu poti spune ca este mediocru...este mult mai bun decit multe altele pline de cafteala nemotivata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Mediocru, in nici un caz. Are mult mai mult sens daca in vezi dupa serie (sti cine sunt personajele, povestea din spatele lor), dar rezista si pe cont propriu. Fazele de "cafteala" sunt foarte reusite. Adica sunt foarte apropiate de realitate, nu tu KameHa-uru, FirePunch-uri; pur si simplu doi oameni ce sunt antrenati in lupa corp la corp luptandu-se pe viata si pe moarte pentru ideile in care cred.
Cei care au realizat filmul s-au bazat foarte mult pe idea ca lumea este deja familiara cu cele 5 personaje (am inclus si cainele) si de aceia au folosit mai bine timpul alocat filmului pentru a dezvolta povestea. Daca nu ati vazut seria, luati personajele ca atare fara sa puneti intrebari.

Sidonix Unholy Santix>ai dreptate la treaba cu regia. Se vede influenta lui Watanabe (la cata importanta isi da <ma refer la Excel Saga, tipul cu pieptanatura afro ce apare in fiecare episod>, ar fi si cazul).
NoOne> fetitza aia aiurita si cainele ala bondoc fura tot showul. Sunt pe departe personajele mele favorite.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Mi-au placut la nebunie:

> inceputul
> genericul de inceput
> plictisul din Faye + al majoritatii personajelor, de fapt
> replicile acide
> scenele de lupta
> unghiul filmarilor, coloana sonora.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Sictiru din Faye...superb...o face si mai sexi...tin mite cind e legata de nenea...si simte ca o sa fie scarmanata se agita putin....incitanta faza... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Aug 14 2004, 01:33 AM
Post #11


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



QUOTE(NoOne)
Vazui shi eu filmuletzul. Auzii ca exista shi o serie - poate pe viitor o sa am placerea sa o shi urmaresc.

Knocking on heaven's door - nu l-am cotat cu nota maxima. Multe personaje nu au fost conturate cum trebuie. Mi-a placut in schimb fetitza aia... aiurita care ishi petrecea tot timpul dansand shi facand giumbushlucuri. [Cainele era cam bondoc  :oops: ]

Actziunea poate fi incadrata in limitele unei poveshti SF shi nimic mai mult. Pacat, cred ca se putea mai mult.


Se poate mai mult pentru ca EXISTA un serial cowboy bebop care intamplator e super tare si are o multime de fani (printre care ma numar si eu desi nu l-am vazut, am citit tot ce poate despre el, si am vazut ceva amv-uri super tari).
Filmul se petrece undeva pe la sfarsitul serialului, printre episoadele de sfarsit. Daca urmaresti serialul vezi ca fiecare personaj are o poveste si un trecut intunecat care inca ii mai bantuie.
Asa ca informeaza-te inainte de a da cu bata in balta si de a genera comentarii acide... 8) am zis...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 14 2004, 09:32 AM
Post #12


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



cilu me boy...NoOne era afon anime cind a postat aci....iar tu ii calci pe urme...deci filmu nu e pe sf seriei...la sf serie ca spoiler sa-ti stric chefu Spike moare...filmu se petrece undeva pe la mijloc dupa ce se uneste echipa... te astept sa cu impresii dupa ce vezi seria...ciao /...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Aug 16 2004, 04:18 AM
Post #13


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



QUOTE(Sidonix)
cilu me boy...NoOne era afon anime cind a postat aci....iar tu ii calci pe urme...deci filmu nu e pe sf seriei...la sf serie ca spoiler sa-ti stric chefu Spike moare...filmu se petrece undeva pe la mijloc dupa ce se uneste echipa... te astept sa cu impresii dupa ce vezi seria...ciao /...


/angry
Draga Sidonix, cum nu am vazut seria, trec cu vederea comentariul tau... de data asta... Eu ziceam doar ce am auzit. si anume ca filmul are loc intre eps 18-20, acuma sper ca nu vei vrea sa ma duc pe forumul respectiv sa iau citat... si poate ca da ai dreptate... da aici pana sa ma faci afon, hmmm, poate vrei sa ma testezi cumva...
Din pacate nu mi-ai sticat funul pemtru ca stiam ca Spike moare... am citit pe un alt forum, deh, curiozitatea bat-o vina....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 16 2004, 09:14 AM
Post #14


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hm...eu zic sa postezi ceva la subiect dupa ce vezi seria...daca o dam in citate iese kaka...nu te lua dupa ce zic altii sau ce auzi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Aug 16 2004, 09:10 PM
Post #15


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Kut that out guys...Nu-i frumos!! :evil:
Sid ...ia-o mai incet ca e nou ! Iar tu , Cilu ...dupa ce te uiti la serie vei putea fi mai obiectiv in afirmatii ... 8)

Sa revenim...Nus unde tre pozitionat filmul sincer...Io l-as pozitiona dupa serie...deoarece io consider ca nu moare la sfarsit...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Aug 16 2004, 11:20 PM
Post #16


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Lasa Seby ca ne-am impacat, pe mirc.... :D
Gata sa pun capat subiectului si sa dau si un mic citat cu ce scrie pe animenfo.com

The mis-matched crew of the Bebop are back, and this time they’re on the silver screen. The movie edition Knockin’ on Heaven’s Door takes place between episodes 22 and 23 of the original TV series, just before the characters went their separate ways. This could be your last chance to see Spike, Jet, Faye, Ed and Ein together – so don’t miss it!

Deci am cu ce sa imi back up spusele... de data asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Aug 17 2004, 09:37 PM
Post #17


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



IO sincer nu ma iau dupa ce zic aia! Si mai toata lumea stie ca prezentarea facuta de ei este....cam des....varza ...nu zic ca-i cazul aici!! Mai bine te uiti la review de la cei care au vazut seria ...decat sa citesti ce sriu aia pe acolo... /angry /omg !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nek-o
post Oct 22 2004, 06:10 PM
Post #18


member
**

Group: Members+
Posts: 89
Joined: --
From: Focsani
Member No.: 461
Points: 115
Gender:



l-am vazut si eu cam demult, merge nu e rau

hehe oricum nic are dreptate
aia a fost cea mai buna scena :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Nov 28 2004, 01:11 PM
Post #19


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Vedeti ca am facut topic cu serialu pt aia care l'au vazut (si pt ailalti :D).

Filmu e f fain, respecta f bine atmosfera, realizarea tehnica este un pic peste serial, se integreaza f bine.

Povestea din film poate fi pusa cam oriunde in serial, dupa episodul 10 si inainte de ep 20 cred.

Oricum animatia e grozava si ador miscarile tip Bruce Lee ale lui Spike. Sa va uitati in serial ca sunt cativa care il fac pe Spike cat e el de bun.

Oricum filmul e fain si sper sa mai apara unul. Ar fi fain. Sper tot cu regia lu Shinichiro Watanabe.

Sal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wicked
post Mar 2 2005, 07:41 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 117
Joined: --
Member No.: 887
Points: 172
Gender:



E misto filmul. Personajul meu preferat e Electra.Arata bine, e misterioasa si stie sa lupte.
Si o faza interesanta este cea in care Vincent il raneste pe Spike si apoi il impusca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:15 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |