Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

13 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mirai Nikki (2011) Sync


darczon69
post Oct 31 2011, 09:41 PM
Post #61


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



This sh*t gets better and better cu fiecare episod :D. De la inceput, cand aproape am sarit din scaun de la ca*a*ul ala de fulger/tunet, la faza in care Yuno isi verifica jurnalul cat timp Yukkii sta langa Sixth, la cat de tare e Twelth si cat de sexy e Ninth :o , pana la fuc**g Yuno in Terminator Mode :D.


The epicness is tooooo much....*head blows up*.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 1 2011, 01:31 AM
Post #62


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Well, I kinda missed my turn la episodul 3, dar oricum, in afara de sfarsit, actiunea a fost cam monotona. Dar episodul 4 mi s-a parut foarte tare! I knew it! Se pare ca intuitia mea nu da intotdeauna gres; Yuno chiar e cel mai mare pericol pentru Yuki :twisted: And she's a psycho... Even Sixth's sixth sense could tell that. Oricum, Twelfth ii intrece pe toti de pana acum... sau nu. Cat despre partea cu protectia ei, eu o vad ca pe cel mai mare potential de back-stabber. Il iubeste si probabil vrea sa il omoare (din gelozie) tocmai pentru ca este nebuna si protejandu-l pe el pot ajunge ei doi ultimii si atunci BAM!!!...and she's the winner :lol: And being a god she can create herself a new and better Yuki, in love with her, and be happy ever after. :rolleyes:
Un lucru care mi s-a parut putin ciudat e transformarea lui Ninth. Adica la inceput parea o dementa, dar acum pare mai ancorata in realitate si cu ceva mai mult discernamant. Precautions, but still... But she's hot ^_^ Ninth did a good job pulling that eye out, kinda saved her sight. Eye-pathc-ul ii da un aer mai misterios.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 1 2011, 01:59 AM
Post #63


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Yuki just broke one of the most important yandere rules: Nu ii zbiera in fata ca e complet nebuna, it tends to get you killed.
Faza cu transformarea... cred ca ar fi prea putin spus daca as zice ca tipul s-a uitat prea mult la Power Rangers. Still, it was unique.
Cat despre Sixth, deja o vad pe Yuno cum baga securea in ea, and I'm not feeling sorry for her. I just wonder daca va apuca sa-si dea seama ca Yuno is the special one, nu Yuki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 1 2011, 09:14 AM
Post #64


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(elpreda @ Nov 1 2011, 01:59 AM)
Yuki just broke one of the most important yandere rules: Nu ii zbiera in fata ca e complet nebuna, it tends to get you killed.

*



I actually loled :lol: . Totusi, sa nu uitam ca nici Sixth nu-i chiar usa de shinto shrine. Si sunt de parere ca Sixth l-ar trada pe Yuki mult mai devreme decat Yuno.

De asemenea, sa nu uitam ca Yuno nu poate sa-l omoare pe Yukkii din doua motive:

1) Well, she's actually madly in love with him. In episodul asta, chiar dupa ce i-a zbierat idiotul ca e nebuna, tot a intors-o ca e vina lui Sixth si nu a lui :twisted: (which was awesome :D).

2) Daca il omoara (s-a mai mentionat asta in sync), si ea dispare, de vreme ce jurnalul e legat de Yukiteru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 1 2011, 09:57 AM
Post #65


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



QUOTE
2) Daca il omoara (s-a mai mentionat asta in sync), si ea dispare, de vreme ce jurnalul e legat de Yukiteru.

Am citit discutia asta mai sus, dar nu vad de ce ar trebui sa dispara. Nu jurnalul ei ar fi efectiv distrus, ci subiectul lui, asa ca ea ramane in siguranta; pur si simplu jurnajul nu ii mai arata nimic.
Si faptul ca il iubeste nu e o piedica sa il omoare pe Yuki. She is crazy, so normal logic doesn't apply hare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 1 2011, 03:01 PM
Post #66


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Nov 1 2011, 09:14 AM)
2) Daca il omoara (s-a mai mentionat asta in sync), si ea dispare, de vreme ce jurnalul e legat de Yukiteru.
*



Sigur nu moare si Yuno deoarece nu i-a aparut flag-ul de Dead End cand ii scrie in jurnal ca moare Yuki.
In cel mai rau caz jurnalul ei ar deveni inutil, desi ar mai putea sa-i mai arate flag-ul de Dead End fara informatii suplimentare, sau ar incepe sa furnizeze informatii despre o alta/noua obsesie. Nu cred ca vom afla ce s-ar intampla cu jurnalul, sunt destul de sigur ca Yuki nu va muri inaintea ei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 7 2011, 08:45 PM
Post #67


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Sunt la minutul 8 din noul episod. :o

I stand by my previous reply: toata lumea e wacko :lol: ...like traumatized and sh*t.

Top Favourite "bad guys"

1) Twelth = Power Ranger FTW!!!!

2) Ninth = boobs B)

3) Sixth = miko cu un trecut nu prea miko-esc. :twisted:

EDIT

@ minutul 12

Sixth, you are sooooo gonna die... :twisted:

EDIT

Done. Character development For The Win!!!! B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 7 2011, 09:20 PM
Post #68


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Ok, so my intuition still sucks <_< ... I feel kinda sorry for Twelfth; in the end he wasn't such a bad guy. Just wacko. And he partly saved the day.
Sixth mi-a lasat un gust amar. Chiar speram ca ea sa fiu un "good guy" since I have a weakness for shrine maidens/miko/stuff and so, dar se pare ca e mai nebuna decat Ninth. Cel putin dorinta ei mi s-a parut extrem de ridicola si egoista (desi a fost cam prima dorinta mentionata pana acum, parca). And she was a bitch :angry:
Frustrarile personale aside, Yuki finally gets some balls! La cat de pampalau a fost pana acum, chiar ma asteptam sa lase in grija lui Fourth salvarea lui Yuno. That was some cool stuff he did there!
Nu stiu de ce, dar mi se pare suspicioasa relatia dintre Ninth si Fourth... Parca scopul lui era sa o prinda. Prevad o alianta cu nu cele mai bune intentii. Oricum, in 'good-guy-o-meter'-ul meu, ea incepe sa urce si el sa coboare. Desi nu m-as baza pe el... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 8 2011, 12:11 AM
Post #69


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Nu am incredere in Fourth. Mai degraba as avea "incredere" in Ninth ca stie cat de periculoasa e Yuno si nu se baga la ea.

Cat despre Sixth...pana la urma, a fost o victima colaterala: ma gandesc ca nu prea iesi intreaga la minte daca esti violata in fiecare zi de mai multe ori. Asa ca dorinta ei, mie, cel putin, mi s-a parut logica: daca toata lumea te-a fu***t, atunci f**e si tu lumea. :twisted:

Cu toate acestea, sunt tare curios ce "dorinte" au ceilalti. Adica, Yuno just wants Yukkii, dar restu'? (Yukiteru included).

Twelth, saracu'...la fel, victima colaterala. Although, he was awesome :D.

Inca o chestie: never....and I mean NEVER piss off a yandere :lol: . Cum ar zice Yukiteru: "She's in her wacko mode again!"

Am o banuiala ca acest anime va fi pe locul 1 la action/thriller in lista mea pe anul asta. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Nov 13 2011, 09:52 AM
Post #70


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Mai intai de toate, scuze ca am lipsit la comentarea episodului 4 (if anyone cares :lol:). Am multe pe cap in timpul saptamanii si, cum weekendul trecut a-c a fost cazut, n-am putut sa postez.
Yuriko, sa stii ca si eu am avut tendinta initial sa cred ca Sixth e din categoria good guys, sunt mai naiva de felul meu in situatii de genul asta ^^" Plus ca am tendinta sa ma agat de personaje care mi se par cat de cat normale cand restul sunt completely wacko. Dar, avand in vedere despre ce anime vorbim, ma cam indoiesc ca va apare vreun personaj normal pana la final. Eu cel putin am renuntat sa mai sper ca va fi vreunul care chiar sa imi placa si raman la Yuno. She's totally deranged, dar as indrazni sa intrezaresc un strop de ceva curat in obsesia ei pentru Yuki. Plus ca are instincte bune - a mirosit-o pe Sixth din prima.
Revenind la Sixth, mi-a placut ideea din spatele jurnalului ei. E primul care apare si nu este pe un dispozitiv electronic, iar puterea sa nu se bazeaza pe capacitatile de observare ale posesorului. That I liked. Restul... Are ceva sens ce spune darczon, ca daca altii si-au batut joc de tine e natural sa vrei sa faci acelasi lucru inapoi. Dar in cazul asta (iar eu fiind fata), sunt de parere ca, daca treci prin ceva atat de cumplit, ajungi sa nu doresti asta nimanui, nici celui mai mare dusman. Dar ea nu doar ca a dat un astfel de ordin, ci l-a dat cu o placere sadica si ar fi si asistat cu bucurie la implinirea lui daca nu venea Yukiteru. Asa ca eu nu o pot vedea ca pe o victima, nu pot empatiza cu ea de nicio culoare. Dimpotriva, mi-e scarba de ea si si-a meritat-o.
Twelfth mi-a dat o senzatie de "kimochi warui" din prima, deci nu imi pare rau de el. He was insane beyond repair, period.
Cat despre Ninth si Fourth... Sunt chiar foarte curioasa ce planuieste Fourth, mi se pare un personaj interesant din perspectiva asta. Dar eu nu m-as grabi sa o simpatizez pe Ninth, amintirea episodului 2 inca imi mai da fiori cu privire la ea.

Edit: Oh, ce era sa uit. Mi-a placut mult de Yukiteru in episodul 5. Hope he keeps it up like that ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 13 2011, 11:44 AM
Post #71


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Da, intr-adevar. Am aflat ceva foarte important din episodul asta: si anume ca mirai nikki's can be something else, nu neaparat un telefon. Sixth avea scroll iar Twelth avea reportofon thingy.

Cat despre personalitatea lui Sixth...da, asa e, probabil ca tu fiind fata altcumva iti imaginezi o asemenea scena, dar eu raman la ideea mea: este imposibil sa nu devii a sadistic biatch daca treci prin asa ceva. Pentru a-ti mentine sanatatea mentala indurand asa ceva, ai nevoie sa te agati de un lucru: pentru Sixth a fost mingea aia. Iar cand a pierdut-o, ma gandesc ca ceva...in ea...s-a rupt si din acest motiv a ajuns cum a ajuns.

Nu pot sa o condamn. Dar, macar a scapat de Unseen World :).

Cat despre Yukkii: cred ca si-a dat seama (macar un pic) ca, indiferent cat de freaking wacko e Yuno, il iubeste cu adevarat.

Ninth...o, de ce ma torturezi? Presimt ceva fantastic in legatura cu ea si Forth. You don't get into all that trouble just to get a girl's email. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Nov 13 2011, 12:08 PM
Post #72


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Nov 13 2011, 11:44 AM)
Ninth...o, de ce ma torturezi? Presimt ceva fantastic in legatura cu ea si Forth. You don't get into all that trouble just to get a girl's email.  :lol:
*


Ah, dar sunt de acord cu asta. Sunt sigura ca va fi ceva foarte interesant. Asta nu inseamna ca or sa fie good guys sau macar likeable characters, la asta m-am referit. M-am fript destul pana acuma, prefer sa fiu sceptica in continuare vizavi de orice :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Nov 13 2011, 01:06 PM
Post #73


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



QUOTE(nezumichan @ Nov 13 2011, 09:52 AM)
Edit: Oh, ce era sa uit. Mi-a placut mult de Yukiteru in episodul 7. Hope he keeps it up like that ^^
*


Wait, wut? Nu trebuia sa apara maine episodul 6? :unsure: Did I miss something?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Nov 13 2011, 01:30 PM
Post #74


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Oh, Doamne *blushes* Scuze, am gresit eu numerele. Alte serii pe care le urmaresc sunt la episodul 7 saptamana asta si m-am incurcat. Vroiam sa zic 4 si 5, nu stiu ce m-a apucat :lol: Gomen, corectez acum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 14 2011, 09:55 PM
Post #75


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Nu vreau sa topai in sus ca o fangirl atunci cand il vede pe Sasuke nud, BUT THIS SH*T GETS BETTER AND BETTER EVERY F-ING EPISODE! :lol:

Wow...deja-vu. :rolleyes:

Anyhow, in afara de partea de inceput in care am invatat cum sa fiu un spargator mai bun, mi-a placut foarte mult light-hearted comedy-ul din primele 2 treimi din acest episod.

Bineinteles, ma asteptam ca Yuno sa ma surprinda dar...nici chiar in halul asta! :blink: Imagine this:

Ma uitam in camera mea, sistemul surround 20.4 activat, intuneric complet cand am ajuns la faza cu: (yandere eyes ACTIVATED) "It's good that Yukkii's mother is no nice; I didn't have to use my tools... (camera pan la geanta cu chestii de ucis)" si dintr-o data se ia curentul in tot apartamentul. Pentru o secunda, m-am ca*at pe mine de frica :unsure: .

Ahem.

In afara de asta, am aflat un lucru foarte important: ca acest "joc", de fapt nu e chiar un joc pentru Deus si ca nu a facut asta fiindca era "plictisit". As face o pararela cu Orochimaru-Sasuke: vrea cel mai bun "corp" pe care il poate gasi.

Iar pustiul ala...I think I'm gonna love him :D (not as much as Yuno though :twisted: ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 16 2011, 09:00 AM
Post #76


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... pina acum Yuno face tot show-ul... she's my fav yandere sick, twisted cute and disturbed girl \^.^/... I would love to marry her :D ... e usor de intuit ca are un split personality ( se vede si in opening ) de unde rezulta si reactiile total opuse... personal I would love to see yukki split open and pulled his guts out by Yuno... sper ca scenaristii sa se conformeze :D ... sunt curios ce twist va avea finalul insa mai avem destul de mult...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 16 2011, 10:49 AM
Post #77


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Incet, incet incep sa prind si ideile din opening: mingea plina de sange (Sixth), papusile (pustiu' nou)...

Intr-adevar, pare ca Yuno are split personality...dar eu nu cred asta: e mai mult personalitatea care il iubeste pe Yukkii "normal" (see scena din parcul de distractie) si personalitatea care il iubeste pe Yukkii "mai mult decat normal" a.k.a. Terminator mode. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 17 2011, 04:03 AM
Post #78


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE
Nu am incredere in Fourth.

Nu inteleg de ce aveti dificultate in a va stabili personajele in care "sa aveti incredere", nu ati vazut meeting-ul organizat de Deus in primul episod si greeting-ul tuturor pentru Yukiteru? Comparati ce au zis atunci si felul in care s-au purtat cand l-au intalnit pe First in flesh and blood, ar trebui sa fie evident ce fel de persoane sunt cei care au aparut pana acum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 17 2011, 12:13 PM
Post #79


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(elpreda @ Nov 17 2011, 04:03 AM)
Nu inteleg de ce aveti dificultate in a va stabili personajele in care "sa aveti incredere", nu ati vazut meeting-ul organizat de Deus in primul episod si greeting-ul tuturor pentru Yukiteru? Comparati ce au zis atunci si felul in care s-au purtat cand l-au intalnit pe First in flesh and blood, ar trebui sa fie evident ce fel de persoane sunt cei care au aparut pana acum.
*




Oh yeah...nu m-am gandit la asta! :D Dar nu o voi face, decat dupa ce termin anime-ul, la prima revizionare.

I wanna be surprised and mindf**ked :twisted: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 17 2011, 04:53 PM
Post #80


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



nah... eu deja vad finala Yukki Vs Yuno... I feel it in my piss :P ... pina acolo avem parte doar de calificari :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

13 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:25 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |