Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rtl 2, RTL 2


Gandalf
post May 2 2006, 12:14 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 8-November 05
From: ancient town Zalau
Member No.: 1.938
Points: 31
Gender:



My fellow anime people
care credeti ca aia de la astral sunt niste idioti ipocriti pt ca au scos rtl 2 probabil avetzi dreptate..:P
Daca credetzi ca vatzi saturat sa statzi asa fara s faaceti nimik si sa incercam ceva eu zic sa ne mobilizam
Cine ar dori ca programul sa revina sa imi trimita un pm si sa posteze ca sa ramana topicul
unite my friends
besides i have a plan <_< its crazy enought to work ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 2 2006, 01:00 AM
Post #2


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Um... nu numai cei de la astral l-au scos, si cei de la RCS/RDS au facut la fel, nici nu stiu daca mai prinde cineva din tara Rtl2-le, mie mi-au scos si Pro7, singurul canal german care il mai prind e Deutsche Welle. In fine I don't watch tv anymore :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post May 2 2006, 01:09 AM
Post #3


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



Tot ar fi bun... a fost una din puţinele mele surse de anime īnainte să aflu de dld-abile pe net sau de a avea posibilitatea de a dlda de acasă. Şi ar fi bun şi pt fenomenul anime din Romīnia, pt că nu oricine īşi permite sau poate să dld-eze sau să ia de la altcineva şi şansa multora e doar TVul.
Şi eu sīnt pe RDS şi ştiu că l-a luat de mult... dar l-a mai dat odată, de curīnd, o săptămīnă, cīt să văd c-au băgat Yu-Gi-Oh. Din păcate, īn acel răstimp, n-am apucat să văd prea mult din program... asta este.
Īn ţară, am văzut totuşi că există cīteva persoane care prind acest post (sau mai concret, o firmă-două de cablu care īncă īl mai difuzează). Dacă cererile ar fi mari la firmele importante de cablu, probabil s-ar reintroduce la măcar una, iar cealaltă ar introduce probabil şi ea pt a nu pierde audienţa.
PS don't mind me, just day-dreaming...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 2 2006, 01:17 AM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Cererea trebuie sa fie facuta de la forumul german, ei au mai scos in Hunedoara de exemplu postul, insa am putut sa ii conving sa-l bage la loc rugandu-i pe cei de la forumul german din Hunedoara sa le deie un telefon si sa le spune sa-l bage in locul altui post german.

Faza este ca, cei de la firmele de cablu au cam scos mai toate posturile straine, inlocuindule cu tampenii de muzica si stiri romane, ca sa tampeasca si mai mult natiunea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gandalf
post May 2 2006, 03:21 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 8-November 05
From: ancient town Zalau
Member No.: 1.938
Points: 31
Gender:



Sunt de acord cu iustry cred ca daca cererea ar fi destul de mare ar gandi si ei ce sa faca de doua ori dar avem nevoie de oameni si daca stam asa fara s afacem inmik
oare este forum german in Zalau hmm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post May 2 2006, 03:33 PM
Post #6


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Hmm...nici pe UPC nu este,nici nu stiu daca a fost candva. Noroc ca am acasa (acasa,nu in cluj) antena parabolica,si asa prind si rtl2 ' ul.
Pacat de Pro7 ... sustin ce a zis Ranma ... ii o tampenie sa scoti niste canale straine,si bune ... si sa bagi aberatii de posturi romanesti de muzica si stiri (ca parca nu sunt destule).
Da sa fiu sincer pana la capat ... Rtl 2 nu mai ii acel RTL 2 pe care-l stiu eu...pe vremea cand baga Captain Tsubasa,Sailor Moon,Cat Eyes (sau cum ii zice) Jeanne,si altele.
Acuma s-au axat parca mai mult de kiddy stuff , yugi,poke,duel masters <_< ... nu m-as mai uita la asa ceva :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tery
post May 2 2006, 04:15 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 19-September 05
From: Comanesti,Bacau
Member No.: 1.806
Points: 41
Gender:



QUOTE(Zamolxis @ May 2 2006, 03:33 PM)
  Da sa fiu sincer pana la capat ... Rtl 2 nu mai ii acel RTL 2 pe care-l stiu eu...pe vremea cand baga Captain Tsubasa,Sailor Moon,Cat Eyes (sau cum ii zice) Jeanne,si altele.
  Acuma s-au axat parca mai mult de kiddy stuff , yugi,poke,duel masters <_< ... nu m-as mai uita la asa ceva :P
*



Mda...din ce am vazut pe programul rtl2...cam asa e <_< (si acum ma uit la program si visez cum ar fi sa vad anime pe rtl2 ).
Ultima data cand am avut rtl2 urmaream One piece...si ma trezesc intr-o zi cu OTV-ul in locul la ala nemtzesc :blink: Ce nervi am avut! Timp de 3 sapt am mers in fiecare zi la sediul firmei de cablu sa intreb daca nu pun iar rtl-ul...da' de unde!
Directorul era tatal unui coleg de-al meu asa ca am vbt si cu el, dar mi-a raspuns simplu: "procentul celor care se uita la rtl2 este ft scazut si nu are rost sa-l mai tzinem" <_< Si chiar avea dreptate. Nimeni nu stia ca de ani de zile au programe straine. Asa au inceput sa scoata tot ce era bun. In loc de italieni si nemtzi au bagat manele ;) Iar acum toaaaaata lumea asculta asta....and it's really buging me!
Eu am renuntzat...se pare ca majoritatea invinge minoritatea.....ce descoperire! <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gandalf
post May 3 2006, 02:11 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 8-November 05
From: ancient town Zalau
Member No.: 1.938
Points: 31
Gender:



Dar am putea sa fim noi majoritatea :D daca nar mai sta toti sa dormiteze :P daca nema strange macar 100 200 si sa trimitem mailuri pana opeste cap sau daca am fi mai multzi poate near baga in seama
People always tend to depend on others what they dont realize is that they have the power..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post May 3 2006, 02:38 PM
Post #9


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Sau mai bine asteptam pana se maturizeaza retelele de tv si scot pachete de programe :(. Eu unul nu-mi fac sperante ca vom face vreodata parte din vreo majoritate, doar suntem elite :P... sau asa ne zicem :D. Oricum, mai citesc si eu prin program ce mai are RTL2-ul, si nu-mi pare rau dupa el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gandalf
post May 3 2006, 04:22 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 8-November 05
From: ancient town Zalau
Member No.: 1.938
Points: 31
Gender:



ok..va dca aveti pareri impartite mie imi placea rtl 2 nush cume acuma
stiti ceva prog bun de anime atunci? --_--
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 3 2006, 04:29 PM
Post #11


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Hmmm.... un program bun de anime..... ar fi..... net-ul.... cel mai bun program... ce vrei cand vrei :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gandalf
post May 6 2006, 05:10 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 8-November 05
From: ancient town Zalau
Member No.: 1.938
Points: 31
Gender:



Neah un prog la tv e parca mai klumea cand te uiti al tv si oricum rtl 2 e mai bun decat programe aiurea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jkno
post May 6 2006, 05:58 PM
Post #13


Puppet Master
****

Group: Members+
Posts: 459
Joined: 3-March 06
From: Dracula's Castle
Member No.: 2.230
Points: 1.619
Gender:



Si eu prefer sa ma uit la TV in comparatie cu PC-ul. Insa nici in Arad pe RCS nu avem RTL2...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gokuva
post May 6 2006, 06:48 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 22-April 06
Member No.: 2.462
Points: 40
Gender:



dap cei de la astral chiar k sunt nebuni k au scos rtl2 k acolo ma uitam la ogroaza de anime-uri si am vazut k au bagat si yu gi oh gx
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ice hunter
post Sep 9 2006, 01:12 PM
Post #15


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 5-September 06
Member No.: 2.960
Points: 5
Gender:



Da sunt de acord cu voi , dar nu au scos programul de tot. La Astral in perioada iernii face promotie si lasa rtl2 pentru o saptamana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 9 2006, 01:36 PM
Post #16


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Da ce sa spun ice-hunter cu ce ma incalzeste pe mine ca il baga pt. o saptamana in timpul ierni...poti sa te uiti la o serie intreaga intr-o saptamana?...nu sigur ca nu.Ar fi frumos sa il bage din nou pt. ca asa as mai invata inca un pic de germana ;) , dar cum ati spus voi...nu sunt cereri.Oricum acum a aparut A+ si cred ca pentru moment ajunge si ala...ce se dau anime bune si pe acolo, iar deoarece e un canal roman vestea se raspandeste mult mai repede...si dupa cum ati observat si pe forumuri apar tot mai multi fani anime :) .Poate daca ne-am "mobiliza" cum spune Gandalf am reusi sa ne bagam din nou rtl2 (care e programul meu de suflet...el m-a adus in lumea animeurilor si tvr1..da ala m-ai putin :P ).Gandalf tu vrei sa primesti pm? dar eu credeam ca daca nu ai cel putin 30 de posturi nu poti sa primesti asa ceva si nici sa trimiti :( .
Oricum cei care vreau rtl2 cu orice pret sa isi instaleze antena parabolica ca asa o sa il prinda.Descurcati-va fratilor..ca sunteti baieti mari :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:16 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |